Powiat myślenicki

W święta strażacy wyjeżdżali do 24 akcji. Głównie pożarów traw i usuwania skutków kolizji

W święta strażacy wyjeżdżali do 24 akcji. Głównie pożarów traw i usuwania skutków kolizji

W okresie świąt wielkanocnych strażacy PSP i OSP najczęściej wyjeżdżali do pożarów, usuwania plam na drogach, uwalniania zwierząt, wypadków i kolizji

Jednostki PSP i OSP z powiatu myślenickiego brały udział w 24 wyjazdach do akcji. Głównie wzywano ich do gaszenia pożarów (10) w tym 7 traw i zarośli, usuwania plam substancji ropopochodnych z jezdni (4); uwalniania zwierząt (2); likwidacji kolizji i wypadków samochodowych (3); usuwania drzew zagrażających ruchowi pieszych i pojazdów (3) i 2 razy do fałszywych alarmów z systemu monitoringu.

- Ponadto również i w okresie Świąt Wielkanocnych realizowano zadania pomocy w transporcie osób starszych do punktów szczepień oraz utrzymanie w gotowości do działania namiotów wymazowych zlokalizowanych na terenie myślenickiego szpitala. Podczas tych zdarzeń jedna osoba została poszkodowana i przewieziona przez ZRM na dalsze badania. Podsumowując działania straży pożarnych na terenie powiatu myślenickiego w okresie świątecznym można zauważyć, iż nie stwierdzono bardzo groźnych zdarzeń – minione dni ocenia bryg. Roman Ajchler.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej