Myślenice

Pamiętacie spaloną karetkę Maltańczyków? Po nagłośnieniu zbiórki udało się kupić nową

Pamiętacie spaloną karetkę Maltańczyków? Po nagłośnieniu zbiórki udało się kupić nową

Ambulans pochodzi z 2015 roku, kosztował 110 tys. zł, jego wyposażenie dodatkowe 60 tys. „Nie spodziewaliśmy się tak szybkiej i hojnej pomocy. Malta przekonała się wówczas, ile ma przyjaciół” – mówią przedstawiciele organizacji

 

Karetka ratowników Malty Służby Medycznej zapaliła się podczas jazdy w nocy z 10 na 11 marca. Nie udało się jej uratować. Ratownicy działający na terenie Myślenic od 25 lat zorganizowali zbiórkę na nowy samochód, prosząc o jej nagłośnienie i pomoc. Jako cel postawili sobie 100 tys. zł.

W ramach zrzutki mieszkańcy przekazali im 37 692 zł, natomiast pozostałe kwoty dołożyły samorządy; gmina Myślenice, Dobczyce, Wiśniowa, starostwo powiatowe oraz prywatne firmy. Wystarczyło nie tylko na nowy samochód, ale również na dodatkowy sprzęt o wartości 60 tys. zł. Składa się na niego m.in. defibrylator LifePak 15, nosze samojezdne z możliwością transportu dzieci, a także krzesełko do transportu pacjentów w bezpieczny sposób po schodach.

- Możemy już dzisiaj ogłosić, że Oddział Myślenice zakupił karetkę w doskonałym stanie technicznym, z niewielkim przebiegiem, spełniającą z nadwyżką nasze oczekiwania co do parametrów technicznych. Nasi kierowcy, którzy mogli już przetestować nowy nabytek są pod wrażeniem jakości i płynności z jaką prowadzi się pojazd. Mercedes Sprinter, o jaki wzbogacił się Oddział Stowarzyszenia, będzie nam świetnie służył w tej i a może i przyszłej dekadzie. Obecnie jesteśmy na ostatnim etapie doposażenia karetki w nowoczesny sprzęt i już planujemy pierwsze zabezpieczenia medyczne oraz transporty – mówi Jakub Dziadkowiec.

Nie spodziewaliśmy się tak szybkiej i hojnej pomocy. Malta przekonała się wówczas, ile ma przyjaciół. Nigdy nie zapomnimy słów: „Tyle lat wy pomagaliście nam, teraz my możemy odwdzięczyć się w potrzebie”

Po trzymiesięcznej przerwie mieszkańcy naszego powiatu znów będą mogli korzystać ze służby Maltańczyków oraz nowoczesnego pojazdu. W najbliższym czasie karetkę w znanych maltańskich barwach będzie można zobaczyć już podczas procesji Bożego Ciała na Myślenickim Rynku 3 czerwca.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej