Sumo

Jan Mastela z brązowym medalem w Pucharze Polski Juniorów w Sumo

Jan Mastela z brązowym medalem w Pucharze Polski Juniorów w Sumo

Reprezentant Dalinu Myślenice z Pucharu Polski Juniorów w Sumo organizowanych w Siedlcach wrócił z brązowym medalem

W zawodach uczestniczyło 240 zawodników z 28 klubów. KS Dalin reprezentowali Jan Mastela i Mikołaj Łętocha. Jan Mastela w kategorii open zdobył brązowy medal. Janek walczył również w swojej kategorii do 90 kg, w której zajął piąte miejsce.

W eliminacjach wygrał dwie walki, lecz w półfinale przegrał z faworytem Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna. Przegrał też walkę o brązowy medal z Ignacym Studnickim i w efekcie zajął 5 miejsce.

Znacznie lepiej spisał się w kategorii Open, w której już na początku wylosował najtrudniejszych przeciwników. W pierwszej walce zrewanżował się Mikołajowi Mrowińskiemu za przegraną w niższej kategorii, a w drugiej zmierzył się ze 170 kg przeciwnikiem Hubertem Niemczykiem z Warszawy.

W tej walce miał niewiele do powiedzenia, lecz przeciwnik pociągnął Janka do walk repasażowych. W repasażach wygrał dwie walki z cięższymi i utytułowanymi przeciwnikami: Sebastianem Cieżko z Lublina i Sławomirem Ochałem z Lubziny, a w walce o brązowy medal pokonał Wszebora Chmielewskiego z Łodzi.

Z kolei Mikołaj Łętocha walczący w kat. wagowej do 60 kg zakończył swój udział po pierwszej walce, w której spotkał się z doświadczonym przeciwnikiem Karolem Ostrowskim z Lublina.

Bardzo dobrze rozpoczął walkę ciągle atakując, lecz w pewnym momencie małe potknięcie przeważyło o wyniku walki i w efekcie o odpadnięciu z zawodów. Przeciwnik nie zdołał awansować do finału, więc nie pociągnął Mikołaja do repasaży i zajął 12 miejsce.

Z powodu pandemii nałożyły się terminy kolejnych zawodów. 8.maja w Kielcach starty w sumo rozpoczną młodzicy, a dzień później – 9.05 w Krakowie rusza małopolska liga młodzików w zapasach.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej