Miasto

PKS Nowy Targ wypełni lukę po PKS Myślenice [wideo]

PKS Nowy Targ wypełni lukę po PKS Myślenice [wideo]

Autobusy z PKS Nowy Targ należące do PKS Grupy będą obsługiwać najbardziej rentowne kursy w gminie Myślenice. Prezes PKS Myślenice, Michał Kik zapowiedział co najmniej 30 połączeń na linii Myślenice Kraków

Taką informacje podał prezes PKS Myślenice Michał Kik podczas wczorajszej konferencji prasowej zwołanej przed otwarciem Galerii Dekada. PKS Myślenice z dniem 1 lipca zrezygnował z obsługi kursów lokalnych, tłumacząc taką decyzję wynikiem negocjacji z prywatnymi przewoźnikami.

Prezes Michał Kik podczas konferencji przyznał, że wciąż nie może dojść do porozumienia z małymi przewoźnikami. Podkreślał, że likwidacja kursów była świadomą decyzją spółki i wiązała się z z jej restrukturyzacją. - Postawiliśmy na obsługę dworca. Z naszych obliczeń wynika, że będzie to projekt rentowny. Na to potrzeba czasu. W ciągu tygodni nie osiągniemy docelowej ilości odjazdów w ciągu miesiąca – mówił.

W skład PKS Grupy wchodzi m.in. PKS Myślenice, Żywiec i Nowy Targ. - PKS Nowy Targ będzie obsługiwał najlepsze kursy w gminie Myślenice. Rozmawiając z małymi przewoźnikami mówiłem i z tego chcę się wywiązać, że chcemy odejść od takiej sytuacji, kiedy i przewoźnik i administrator to jest jeden podmiot, bo wówczas dochodzi do pewnych konfliktów interesu. Powiedziałem, że PKS Myślenice zejdzie z rynku lokalnego. Najlepsze kursy zostaną przejęte przez PKS Nowy Targ, będzie to ponad 30 kursów w kierunku Krakowa – mówił prezes PKS Myślenice Michał Kik.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Ręka rękę myje. Dzięki za ten Ostry !

  8 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  świetnie, gratuluję, na prawdę cudnie wam idzie

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Doprawdy jest mi wszystko jedno kto będzie mnie woził do Krakowa, Dobczyc, czy Tokarni. Byleby autobus był punktualny, przestronny. Mam dość jazdy zasyfionymi, przepełnionymi busami i ich mało kulturalnymi kierowcami. Mam dość przepychanek kto ma rację, kto zyska, kto straci. Chcę jeździć w dobrych warunkach. I tego będę oczekiwał od Pana, Panie Kik.

  27 4 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 16 lip 2011

  zgadzam sie muzyk! nie wazne kto bedzie mnie wozil. wazne zeby byl na czas, zeby warunki byly ludzkie i zeby cena i inne czynniki nie byly zalezne od humoru kierowcy

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  No to jedno trzeba przyznać : wykonane wszystko po mistrzowsku:)
  1. Pozbywamy się często nie rentownych kursów pod pretekstem "odstąpienia" biznesu busiarzom:)
  2. Pozbywamy się niereformowalnego i skazanego na wyginięcie PKSu Myślenice - w tym miejscu stawiając centrum handlowo-usługowe.
  3. Na koniec jednak zatrzymujemy dla siebie najbardziej rentowne linie i połączenia pod pretekstem zapewnienia pasażerom transportu , bo przecież źli busiarze postanowili odrzucić propozycję "dobrej" spółki która chciała im zapewnić łatwy pieniądz:)

  Do tego jeszcze niech zorganizują kursy młodzieży do szkół i mamy wisienkę na torcie:) Tak się robi biznes... i bynajmniej nie ma w tym jakiejś złośliwości. Czyste fakty. Z upadającego i skazanego na wyginięcie "dinozaura" PKS Myślenice(związki zawodowe, brak dobrego zarządcy który wziął by wszystkich tam "za d...") zrobili sobie ładne centrum handlowe z dobrymi perspektywami + zachowanie najbardziej rentowych kursów dla spółek PKS Grupa + pozbycie się problemu zajezdni i pracowników PKS Myślenice:) Wszystko generalnie kosztem lokalnej społeczności ale..kogo to obchodzi...ponarzekają i wszystko po jakimś czasie ucichnie. Większości i tak zależy głównie na tym by komfortowo dotrzec do pracy : czy to będzie PKS Kraków, Myślenice czy Nowy Targ - wszystko jedno. Tylko czekać aż za chwilę PKS Nowy Targ lub jakaś zależna spółka wejdzie na te linie lokalne które są najbardziej rentowne:) Wtedy busiarzom pozostaną "ochłapy" a zwycięzca bierze wszytsko:) Nie zapomnajmy również o zajęciu dla mieszkańców,typu dyskusje : bus czy autobus, mało koksowników, stanowisk, postę prac, lokalne plotki itd:)

  Wszyscy narzekają : ten winny, tamten itd.. Jaki Pan taki kram. Takie Myślenice jak większość jego społeczeństwa... niestety:( Zresztą , widać to po tematach na forum :) Mam gorzej , dlaczego ktoś ma mieć lepiej... No cóż - przynajmniej przed Dekadą i Grupą PKS raczej świetlana przyszłosć...:) Im tutaj się będzie żyło chyba już tylko lepiej;):)
  Ktoś napisał że w Galerii znajdzie zatrudnienie tyle i tyle osób... super:) Na pewno będą to ciekawe miejsca pracy , bez dużej rotacji i z perspektywami:) W sumie można się cieszyć i z bycia zapleczem taniej siły roboczej. Oby jak najwięcej takich zakładów... (i bynajmniej nie bronię tutaj "lokalnych" przedsiębiorców - stwierdzam fakt).

  Jeszcze co do zasady : kupuję w internecie, allegro itd - gdzie tylko taniej... proszę bardzo. To ma sens w przypadku różnic sięgających kilkudziesięciu procent.. ale kiedy klienci decydują się na ten sam zakup w przypadku różnicy siegającej 2-3 %... jasne : kupuj tam gdzie taniej.. Miej gdzies lokalny rynek.. wpadnijmy wszyscy w to błędne koło i patrzmy jak inne, duże firmy robią na tym biznes...i obniżają koszty stałe kosztem pracowników... A gdyby tak kupowac jak najwięcej artykułów/usług między sobą? Po oczywiście w miare przystepnych cenach - Ja sprzedam wiecej , będę miał więcej zysku który być może przeznaczę na zakup towaru/usługi u Ciebie - i mamy taki spory łancuszek chyba pozytywnych zależności. Ludzie są szczęśliwsi, mniej zawistni, jest mniej wyzysku , Myślenice się rozwijają... :):):)

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  NO WIELKIE GRATULACE DLA GRUPY PKS!!!!!! DZIĘKI ICH WPANIAŁYM PLANOM NIE MAM JAK DOJECHAC DO DOMU Z MYSLENIC W NIEDZIELE I SOBOTE A Z PRACY ZAMIAST O 20:30 JESTEM W DOMU O 21;15 I JESZCZE MUSZE SIE GNIEŚĆ W BUSIE!!!!! WIELKIE DZIĘKI

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: KTOŚ::::] NO WIELKIE GRATULACE DLA GRUPY PKS!!!!!! DZIĘKI ICH WPANIAŁYM PLANOM NIE MAM JAK DOJECHAC DO DOMU Z MYSLENIC W NIEDZIELE I SOBOTE A Z PRACY ZAMIAST O 20:30 JESTEM W DOMU O 21;15 I JESZCZE MUSZE SIE GNIEŚĆ W BUSIE!!!!! WIELKIE DZIĘKI [/quote]

  Podziękuj busiarzom ich pazerność 4,50zł za wjazd na dworzec doprowadziła do takiego stanu rzeczy. 4,50 za wjazd i zero dodatkowych opłat, a do tej pory płacili za dzierżawę na Słowackiego nie małe pieniądze. Ciekawe czy centusie to skalkulowałby bo mogło sięokazać że wyszłoby wcale nie tak wiele więcej, a star byłby z porządnego zadaszonego, z poczekalnią dworca a nie z zatłoczonego parkingu bez sanitariatów i poczekalni.

  Podziękujcie busiarzom

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  niektóre busy już jeżdżą po 5,50 PLN - masakra a warunki w niektórych tragiczne

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  wytrzymajmy jeszcze troche, pewnie od wrzesnia rusza pksy i skonczy sie samowolka w busach... do tej pory trzymalem strone prywatnych przewoznikow zloszczac sie na burmistrza ze dopuszcza do takich sytuacji, chce jezdzic w normalnej cenie w normalnych warunkach, a busiarze ich niestety nie gwarantuja. mam nadzieje ze w koncu to do nich dotrze - placi sie za jakosc nie za to cos co nazywaja przewozem. przyda im sie konkurencja i to odbra koknurencja.

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  pksy już jerzdzą - jak patrzyłem na rozkład to jest 20 kursów do i 20 z krakowa prze myslenice. Wszystko fajnie tylko na dworzec jeszcze trzeba dotrzec. Na linie miejską nie ma co liczyć, latem czy wiosną nie problem się przespacerować jak ktoś ma dalej do dworca (w końcu jest on w centrum miasta jak mówią włodzarze) ale codzienne pokonywanie tej trasy to już może być problem, a jeszcze większy zimą

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Jechałem wczoraj busem z Krakowa z kierowcą, który w ogóle nie powinien mieć prawa jazdy.
  - Rzadko używał kierunkowskazów
  - rył się na potęgę powodując duże zagrożenie
  - jeździł poza trasą po strasznych wybojach, nie zmniejszać prędkości w ogóle na progach zwalniających

  Poza tym:
  - ruszał z miejsca rozmawiając przez telefon i ledwo co wprawił koła w ruch - wrzucił trójkę (by swobodniej rozmawiać). Gdyby tego było mało zaraz był malutki podjazd, a on dołożył jeszcze "4". Bus jechał pod górkę 20km/h na czwartym biegu. No ludzie! Powariował?! Zdawało się, że bus zaraz zgaśnie. A on dodał pełny gaz, czekał aż pojazd się wykończy pod górkę i zadowolony kontynuował rozmowę.
  - Szarpał busem jakby nigdy prawa jazdy nie miał. Na progach zwalniających podskakiwałem z siedzenia, a podczas manewrów (hamowania czy ruszania) szarpało całym ciałem.

  Poza tym: czy klimatyzacja to wciąż technologia, która nie jest znana busiarzom?

  Jest na zewnątrz prawie 30 stopni, bus po przyjeździe do krakowa, mając jeszcze czas do odjazdu stoi w pełnym słońcu. Oprócz pary drzwi z przodu pojazdu, oraz szyberdachu, nie ma możliwości otwarcia okien, więc napływ świeżego (i przede wszystkim chłodniejszego) powietrza jest bardzo ograniczony. Stojąc kilka minut na takim pełnym słońcu w środku jest pewnie ze 40 stopni, albo i więcej. Czy tak trudno zainstalować jakiś klimatyzator? Dzięki któremu w pojeździe dałoby się wytrzymać w upalne dni?

  Liczę, że konkurencja podniesie jakość usług! bardzo mnie irytuje tak kiepski stan usług jakie prezentują busiarze.

  13 4 Odpowiedz
 • 16 lip 2011

  [quote=gość: Klon]
  Podziękuj busiarzom ich pazerność 4,50zł za wjazd na dworzec doprowadziła do takiego stanu rzeczy. 4,50 za wjazd i zero dodatkowych opłat, a do tej pory płacili za dzierżawę na Słowackiego nie małe pieniądze. Ciekawe czy centusie to skalkulowałby bo mogło sięokazać że wyszłoby wcale nie tak wiele więcej, a star byłby z porządnego zadaszonego, z poczekalnią dworca a nie z zatłoczonego parkingu bez sanitariatów i poczekalni.

  Podziękujcie busiarzom [/quote]

  W pełni się zgodzę. Plac na Słowackiego też darmowy nie jest. Cena 4,50zł za wjazd na dworzec to wcale nie są wysokie opłaty. Przy 20pasażerach to wychodzi 20groszy więcej do biletu - żadne koszty. Tylko, że prywatnym przewoźnikom nie straszne były opłaty. Przecież to klient by je pokrył.

  Wszystko chodzi o to, że dworzec skończył samowolkę, bezprawie i samowładzę. Jakby stał na tym samym miejscu (dworcu) bus i autobus PKSu to byłaby KONKURENCJA (bo pasażer ma wybór). Busiarze musieli by już dbać o klienta. Trzeba by było podnieść jakość usług (dodatkowe koszty) i nauczyć się kultury. To im nie pasuje. Lepiej jak ma się niezagrożoną pozycję i robi się co chce.

  Nie pasuje im to, że trzeba by było wreszcie wykonywać swoje usługi tak jak "pan Bóg przykazał". Każde zwierze się buntuje, gdy się mu skróci łańcuch.

  12 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Ja nie mogę to jest jakiś cyrk !!!!!
  Jaki pks nowy targ co to ma być przecież to jest jedna firma już w tym momencie.
  Wszystkim sterują typy z łodzi.
  Co to za Ściema.
  Wielki wał się kręci na naszych!
  Co do tych kosztów i podejścia busiarzy zgadzam się.
  Musieli by dostosować się do pewnych zasad ale oni tego nie chcą bo nie na rękę im to.
  I tak wychodzi jak zawsze że ludzi ma się w dupie!
  Liczy się kasa.
  Takie uroki kapitalizmu:)

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  a ja bedac traktowany przez busiarzy gorzej niz bydlo przez przewoznikow zwierzat mam juz dosyc! nie obchodzi mnie kto mnie bedzie wozic, ma byc na czas, wygodnie i tanio!!!! nasz to nie znaczy ze moze wykazywac brak kultury!

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=wojteq]
  Wszystko chodzi o to, że dworzec skończył samowolkę, bezprawie i samowładzę. Jakby stał na tym samym miejscu (dworcu) bus i autobus PKSu to byłaby KONKURENCJA (bo pasażer ma wybór). Busiarze musieli by już dbać o klienta. Trzeba by było podnieść jakość usług (dodatkowe koszty) i nauczyć się kultury. To im nie pasuje. Lepiej jak ma się niezagrożoną pozycję i robi się co chce.

  Nie pasuje im to, że trzeba by było wreszcie wykonywać swoje usługi tak jak "pan Bóg przykazał". Każde zwierze się buntuje, gdy się mu skróci łańcuch. [/quote]

  Tak po prawdzie nie przejmuję się tą sytuacją, bo wiem że burmistrza nie mamy "palcem robionego", którego da się zmanipulować, zastraszyć strajkiem :)) czy nawet podkupić.
  Ostry jest po podjęciu decyzji zawsze konsekwentny w jej realizacji i uparty w dążeniu do zamierzonego przeważnie zawsze dobrego celu, dlatego wierzę że nie podda się dbającym o własne tyłki, dochody i dodatkowo podburzających kłamliwymi ulotkami poklejanymi na samochodach, pazernym busiarzom.

  Gdyby był to inny burmistrz pewnie zostałby zastraszony i zmanipulowany ale nie Ostry. Przecież jego ksywa nie wzięła się znikąd ;)

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Mają nas za idiotów.Czy ktoś rozsądny jeszcze wierzy temu panu?
  PKS Myślenice praktycznie nie istnieje,nie ma siedziby,dworca nic -pracownicy zostali z nic nie wartymi udziałami.Powstały spółeczki które robią interes a całą winę chcą zwalić na busiarzy.CO PKS MA DO NEGOCJOWANIA Z BUSIARZAMI ,TO NIE PKS ODPOWIADA ZA POLITYKĘ JAKBY KOMUNIKACYJNĄ,STRONĄ MOGĄ BYĆ TYLKO WŁADZE LOKALNE A NIE JEDEN Z KONKURENTÓW.
  TRZEBA PRZYZNAĆ ŻE ROZWIĄZALI TO SUPER-CAŁA WINA NA BUSIARZY.CZY KTOŚ PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH PÓJDZIE NA TAKI UKŁAD?
  PKS POZOSTAWI SOBIE LINIE RENTOWNE A NIERENTOWNE NIECH OBSŁUGUJĄ BUSIARZE I JESZCZE DODATKOWO PŁACĄ SŁONE OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z DWORCA KTÓRY NIE JEST WŁASNOŚCIĄ PKS.
  Wygląda na to że jesteśmy jakąś"republiką bananowo" gdzie nie obowiązują żadne prawa.
  Pytanie dlaczego gmina nie wydzierżawiła dworca od Koźmińskiego i jako niezależny operator nie dość że miałaby pod kontrolą sprawy komunikacyjne które należą do kompetencji gminy to jeszcze na tym by zarabiała?
  Jakim prawem konkurent ma prawo dyktować pozostałym warunki?
  Pozwalamy robić z siebie idiotów i tylko grupa busiarzy odważyła się powiedzieć władzy twardo -NIE i trzymam za nich kciuki.
  Może i walczą głównie o swój interes ale nie dają z siebie robić wariata i psują dobry humor władzy.
  Pisałem że nie wierzę w żadne słowo ze strony PKS i sprawdziło się-gdyby mieli zejść z linii oddali by zezwolenia aby ktoś inny mógł je przejąć.Zawiesili komunikację lokalną od lipca BO WTEDY BYŁA NIE RENTOWNA a wmówili że ustępują pola prywatnym przewoźnikom .W międzyczasie prowadzone były rozmowy ale nie z busiarzami (co za negocjacje gdy otrzymuje się ultimatum-albo się godzisz na warunki albo zwijasz interes)i wcale się nie zdziwię gdy kiedyś okaże się że gmina będzie dotować linie dla PKS.
  Ciekawi mnie jeszcze jedno-która spółka jest operatorem na nowym dworcu bo aktualnie ciężko się połapać.Dworzec sprzedany,zajezdnia sprzedana,część pracowników pracuje na etatach w N.Targu część w innej spółce ?
  Można nie lubić busiarzy ale nie można zwalać winy na ten bałagan na nich.
  Radni z Łodzi powinni się chyba zainteresować po co tworzy się tyle spółek i robi przepływy kapitału między nimi
  http://www.imsig.pl/pozycja/2011/124/KRS/93562,PKS_GRUPA_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
  http://www.fdk.pl/firma,183240,pks-grupa-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia,krakow,pl.html
  więcej kto zainteresowany znajdzie ale najciekawsze jest to że po wpisaniu wyszukiwarce -PKS grupa KRS wychodzi coś takiego
  http://www.verdict.pl/2539731,firma,raport-handlowy,nip,6783070444,pks-grupa-sp-z-o-o.aspx
  Może za dużo się rozpisałem ale nie lubię gdy ktoś robi ze mnie idiotę.

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  A CO Z KURSAMI DO TOKARNI DAWNIEJ JEZDZILO 14 AUTOBUSÓW NA DZIEŃ I BYŁY PEŁNE CIEKAWE ILE TERAZ BEDZIE Z TEGO

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Te co rentowne zostaną.
  TO NIE JEST JAK KTOŚ MÓWI WOJA Z BUSIARZAMI.
  To od pewnego czasu ktoś na PKSie robi interes i robi to tak aby wszystkiemu winni byli busiarze i Związki Zawodowe z PKS.
  Czy to busiarze z dnia na dzień zawiesili kursy i zostawili bez dojazdu tysiące ludzi?
  Cała awantura zaczęła się od tego że przejęto PKS po to aby do Myślenic nie wpuścić właśnie Tesco które podobno było zainteresowane terenami należącymi do PKS.I co stało się wczoraj,hucznie otwarto właśnie Tesco jeszcze chwaląc się jakie to osiągnięcie dla miasta że inni będą teraz przyjeżdżać i uczyć się od Myślenic.
  Czy to nie kpina z pasażerów którzy zostali odcięci od świata?
  Czy napędzanie na siłę klientów nowo powstałych sklepów jest w interesie miasta?
  Co teraz następnego?
  Nie jestem związany z żadną ze stron w przeciwieństwie do niektórych "obrońców" .
  Nie róbcie z normalnych ludzi idiotów,nie zasługują na to i kiedyś to może się zemścić nie tylko w wyborach.
  Jarosława M. też był pewny siebie i z nikim się nie liczył i co areszcik,zarzuty i groźba wyroku.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  dzisiaj jechałem autobusem PKS Nowy Targ ( jeszcze w oklejeniu naszego PKS) i zapłaciłem 5zł. Było więcej miejsca jak w busie, a cena ta sama. Dziwi mnie jedno busy nie płacą za wjazd na RDA oraz dworca w Myślenicach, nie wszystkie mają viatool, a mimo to zdzierają z nas kasę, powiedzcie mi za co? po co te narzekania? Obecny Dworzec jest rewelacyjny, nie muszę domyślać sie o której pojedzie jakiś autobus do krakowa, ze względu na zerwaną tabliczkę, mogę spokojnie usiąść w poczekalni, wypić kawę, a nie moknąć na deszczu. Liczy się wygoda. PKS górą

  6 6 Odpowiedz
 • 16 lip 2011

  nieościwiecony postrzegasz busiarzy jako świętoszki... Nie bądź taki zaślepiony...

  [quote]
  Czy to busiarze z dnia na dzień zawiesili kursy i zostawili bez dojazdu tysiące ludzi?
  [/quote]
  Wniosek przedszkolaka...
  Myślisz, że w XXI wieku, firma bankrutująca wykona charytatywne usługi, by w dobie niezdrowej konkurencji podziękować pasażerom za to, że wybierając busy i dając tym samym przyzwolenie na łamanie przepisów pogrążyli ich w biedzie?

  Busy łamali wszystkie przepisy (począwszy od przepisów drogowych - przekraczania prędkości by wyprzedzić autokar, po przepisy regulujące konkurencyjność - opóźniania wyjazdów, jeżdżąc poza trasą, na zdrowym rozsądku kończąc) nikomu to nie przeszkadzało. Nikt wtedy nie patrzył co jest zgodne z prawem, a co nie.
  Ale gdy PKS upadał, to nagle się okazało, że Myśleniczanie żyją w świecie prawa i chcą przestrzegania przepisów. Szukano regulacji prawnych odnośnie tego, czy PKS może sobie tak po prostu nie przyjechać i zastanawiano się nawet nad zaskarżaniem PKSu, za to, że utrudniono życie obywatelom.

  Nikt autobusami prawie nie jeździł, a nagle tysiące ludzi zostały bez dojazdu? Zastanawiająca jest twoja matematyka. Gdzie Ci ludzi byli, gdy autobus z Krakowa wiózł 2 osoby, a z Jasienicy jeździło po 4-5 osób... Wypieli się ludzie na PKS, ale gdy upadł to były wielkie pretensje. Dziwne, nie?

  Poza tym: Od początku studiów dojeżdżałem z Myślenic codziennie na zajęcia. Gdy rozpoczęły się prace nad remontem Zakopianki dobre się skończyło. Wyjeżdżałem autobusem spod bloku "18" o 5:50 i nie mogłem zdążyć na 8:15 pod AGH. Musiałem wtedy jeździć kursem o 5:15, tracić mnóstwo czasu na dojazd, chodzić niewyspanym i wyobraź sobie jakie to było męczące. Było to jakieś 3 lata temu.
  Żaden bus wtedy nie organizował dojazdu alejami na bardzo popularną godzinę jaką jest 8:00 wzdłuż alei. Gdzie wtedy były busy?
  Minęły 3 lata i co mamy? Dalej nie ma busów przez aleje na taką skalę, by można było powiedzieć, że jest dobry dojazd na AGH, UP, WSZiB, etc. Jest tylko 20 kursów (spośród ponad 160 jakie odbywają się każdego dnia) w dni powszednie i to z rozbieżnością 5:51, a następny dopiero 7:02.

  Bo ideą dojazdu do Krakowa (wg ideologii właściciela) nie jest użyteczność, by ludziom ułatwić dojazd, a jedynie by się nachapać. Stąd jeździ się tam, gdzie jest wygodniej kierowcy, a nie tam, gdzie wygodniej jest ludziom.

  Ja powiem tak: kiedy prywatni przewoźnicy przestaną żyć dewizą "zarabiać, za wszelką cenę", to ludzie staną za nimi pełnym poparciem w każdej sprawie. Ale skoro ich praca nie jest ukierunkowana na LUDZI, to i inicjatywa ludzi nie jest skierowana na prywatnych przewoźników. Nie mam nic przeciwko busom - wręcz przeciwnie. Tylko chce godziwych warunków przejazdowych. Kiedy busiarze mają nas gdzieś i wożą jak worki ziemniaków, to dlaczego ja mam walczyć o ich "wolną konkurencję"?

  Chce:
  - klimatyzacji,
  - bezpieczniejszych i wygodniejszych pojazdów (nie zdezelowany szrot, poskładany z towarowych Sprinterów mający po 15 lat i 2mln przebiegu), - bezpiecznej jazdy (wolniejszej i wedle przepisów),
  - kultury kierowcy
  - i rozsądnej ceny (5zł to obecnie najwyższa cena, która jest adekwatna do zarobków i cen usług transportowych w przeliczeniu ceny jednego kilometra).

  Kiedy to osiągniecie, to będziecie monopolistami na rynku, z rzeszą zadowolonych i w pełni popierających was klientów, którzy stanęli by "murem" za was...

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Powiedzcie mi, wszystkie busy do krakowa odjezdzaja juz z dworca w myslenicach?

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Widać, że większość nie ma bladego pojecia o sprawie, ale też co gorsze nie potrafi obiektywnie ocenić ( poza nieoświeconym) wytykając wiele razy pazerność busiarzy to warto przypomnieć, że pierwotnie za wjazd miało być 11,07 zł jednak po jakimś czasie dało się zejść do 5 zł.W tej kwestii chodzi nie tylko o interes przewożnika ale wysoka opłata za wjazd przełożyłaby się na pasażera, z tym że cena nie jest rzeczą najważniejszą a warunki ewentualnie, nie daj Boże, umowy z pks. Mianowicie absurdalne zapisy powodowałyby za byle uchybienia rozwiązanie i w delikatny sposób pozbywanie się kolejnych konkurencyjnych przewożników. Jak widać na razie taki plan się nie powiódł, bo w innym razie w stosunku do pks nie byłoby żadnej konkurencji. Do busiarzy możnaby mieć wiele zarzutów ale tak naprawdę nie dano im jeszcze prawdziwej szansy ciągle tylko bariery i utrudnienia nie tak jak pks, który miał i ma różne przywileje, a ludzi traktował gorzej jak bydło, ci którzy tego nie pamiętają niech zapytaja starszych.Wszyscy ci którzy tak bardzo narzekaja na busiarzy niech pomyślą co by było gdyby pks był monopolistą warto taką próbę zrobić myślę, wtedy wszyscy ci, którzy nie znaja prawdziwego oblicza poznali by je doskonale i bardzo zatęsknili za jakąkolowiek konkurencją chocby nawet przyszło jechać wozem drabiniastym. Niech więc wszyscy ci nie zadowoleni póki co dziękują Bogu, że przewozami trudni sie nie tylko pks i mogą mieć wybór. Dociekliwym polecam interesujacą lekturę tzn. umowę sprzedaży przez gminę udziałów pks Myślenice spółce mpk Łódż z dnia 14.07.2007 która to naświetli doskonale temat zupełnie nie znany przeciętnym ludziom.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Ha busiarze mają być cnotliwi jak zakonnice a tu sie znalazł świętoszek.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  kolejna wala w gminie ,pks nowy targ to samo co pks myślenice sprzedali swoje wlości a teraz zwlekli się do myślenić, boki zrywać

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  PKS upadł na własne życzenie a nie przez busiarzy.Gdyby gmina traktowała PKS jak prywatny folwark byłoby dobrze bo o prywatną własność się dba ale traktowano jak zdobycz.Firmą zarządzali ludzie którzy nie mieli doświadczenia ale mieli jedną cechę byli dyspozycyjni i wykonali każde polecenie.
  Jak mogła prosperować firma w której rozkładem jazdy zajmował się gość który prowadził konkurencyjną działalność i żeby było śmieszniej wygrał z PKS em przetargi na dowozy gimnazjum.
  Zamiast walczyć o klienta zwalali winę na busiarzy a sami nie robili nic. aby poprawić rentowność.Wysprzedano praktycznie wszystko poza zdezelowanymi autobusami których nikt nie kupi,te które miały jakąś wartość zostały dawno sprzedane a gdy pojawi się klient na zajezdnię też podzieli losy pozostałego majątku.
  Tak jak PO straszy PiSem tak oni straszą busiarzami i robią swoje ale wcale nie chodzi tu o dobro pasażera o czym przekonacie się na własnej skórze.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Dla tych Wszystkich ktorzy nadaja - kupcie sobie wszyscy samochod z klimatyzacja i nie bedziecie od nikogo zalezni, bedziecie jezdzic jak Wam sie podoba i kiedy Wam sie podoba.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: gosc12] Dla tych Wszystkich ktorzy nadaja - kupcie sobie wszyscy samochod z klimatyzacja i nie bedziecie od nikogo zalezni, bedziecie jezdzic jak Wam sie podoba i kiedy Wam sie podoba. [/quote]

  z takim podejsciem nie wroze ci przyszlosci w tej branzy :) haha przeciez nie bedziemy cie calowac w stopy bo masz busa. jak nie ty to zawiezie nas inny, komu bardziej zalezy

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Zgadzam sie z wieloma komentarzami na temat busiarzy. Potworny syf, z kultura calkiem na bakier, klimatyzacji zero i nieludzkie warunki. Do tego nie wiem czy slyszycie to wlaczone radio podczas jazdy busem a tam najgorsze slowa i wyzwiska podczas jazdy a z tylu na pierwszych siedzeniach siedza dzieci i kobiety. Busiarze - nauczcie sie kultury i podstawowych zasad moralnych albo wara z komunikacji jak nie umiecie sie zachowac.

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Ja nie jestem w branzy busiarzy. Bylam pasazerka busa przez 8 lat i uwazam ze wiele tych komentarzy napisanych powyzej jest grubo przesadzonych i sama wiem najlepiej jak sie jezdzi busami.

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  A co z z chamstwem pasazerow?

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Przestańcie beczeć i płakać jak nie macie pojęcia o temacie. Z busiarzy zrobiono kozły ofiarne, bo postawili się, jak wy go to nazywacie, ostremu. Zaczęło się od umowy, którą każdy z busiarzy miał podpisać, nie było tu za bardzo wyboru, mieli iść na "dworzec" i koniec. Warunki zawarte w tej umowie są nienormalne. Jak którekolwiek z was pozwoliłoby aby zasady waszej działalności gospodarczej ustalała konkurencja?? I niestety najmniej poinformowani mają aż tyle do powiedzenia w tej kwestii. Problem w tym, że nie znacie faktów. Nagle pks wam rzuci parę czystych i nowych autobusów a wy już lecicie jak pszczoły do miodu. Poczekajcie: jesli dojdzie do sytuacji, gdzie busy przestaną istnieć pks potraktuje was jak bydło, tak jak to było za czasów komuny. A propo dworca: to nie jest żaden dworzec, tylko kolejna jakże popularna dziś galeria z 6 miejscami dla busów i autobusów, samych przewoźników w M-cach jest 24, jak wszyscy się tam pomieszczą, kiedy jest około 300 kursów dziennie, a to tylko busy do tego dochodzą jeszcze autobusy, a jeszcze nie zapomnę dodać wszelkiego rodzaju pojazdów dostawczych obsługujących galerię. Paraliż komunikacyjny!!!
  Pan m... nic nie wiesz!!! Busiarze od dawna chcieli poczekalni, toalet i godziwych warunków, czekają do dziś, siedź, pij kawę w tej rewelacyjnej galerii i ciesz się jaka to wygoda!!!
  Następny Pan Klon; Pazerność?! Nie masz pojęcia ile i jakie opłaty mają busiarze do uregulowania (cały czas rosną), następny niepoinformowany, zacznij swój biznes, ciekawe czy nie będziesz każdego grosza liczył...
  A na koniec: narzekacie i jeszcze więcej narzekacie na te warunki, brak czystości w busie. Od kiedy pamiętam zasada była taka: Żądasz czystości - zachowaj ją sam! Wybaczcie, ale kierowca to nie gospodyni, nie bedzie biegał po każdym kursie ze śmiotką i łopatką, w końcu to nie on brudzi...

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Brawo gość12 , właśnie kerowca i przewożnik ma byc nieskazitelny i mieć niebiańska cierpliwość a pasażer może mu wyjść na głowę.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  marketingowiec chyba jesteś z tej samej branży co rozłożyli PKS,Oni mieli takie samo zdanie, no chyba że ich małpujesz.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  racja ja-wam: żądasz czystości, zachowaj ją sam! A propo: dużo młodzieży szkolnej i nie tylko wchodzi z jedzeniem, lodami a już nie mówie o pisakach i długopisach, naśmiecą, splamią a co gorsza porysują siedzenia i co tylko mogą i jak to sie ma mieć do czystości albo prób jej zachowania?? jadę takim busem i wkurza mnie to, że syf, ale ludzie otwórzcie te klapki trochę szerzej i pomyślcie bardziej obiektywnie, nie tylko na wasze widzi mi się! Jeszcze jedna kwestia: zdecydowana większość pasażerów dba o higienę, ale zdarzają się ludzie, którzy wchodząc do busa potrafią całego zaśmierdzieć, i nieważne, że bus jest wysprzątany i w miarę czysty fama idzie: W BUSIE ŚMIERDZIAŁO!

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Ps. mała pomyłka: w ciągu dnia busy wykonują nie 300 a 600 kursów - jeszcze lepiej :-)))

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Jest takie powiedzenie: "Jak jest dobrze nie trzeba psuć". Wiadomo busy nie są na 5 z + ale najgorsze też nie są. Czytam te lamenty i zastanawia mnie jedno: narzekacie na te busy, ALE jest ich pod dostatkiem, co chwilę jakiś kurs, raczej wszędzie można się w miarę szybko dostać. A przecież to się liczy. A autobusy: dość, że rzadko jeżdżą to jeszcze nie kursują do późna, nie są tak szybkie jak busy. Ja nie mam wielu zastrzeżeń do busów. Większość, którymi podróżowałam były w miarę wygodne, zadbane, kierowca w porządku, przecież to nie limuzyna. Mamy wybór, ludzie, więc korzystajcie, kto za busami to do busów, kto za autobusami to na dworzec, ale żle będzie jak monopolistą zostanie pks, bo to już przerabialiśmy. Dlatego powstał prywatny przewóz, żeby klient miał wybór.

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: Klon]

  Podziękuj busiarzom ich pazerność 4,50zł za wjazd na dworzec doprowadziła do takiego stanu rzeczy. 4,50 za wjazd i zero dodatkowych opłat, a do tej pory płacili za dzierżawę na Słowackiego nie małe pieniądze. Ciekawe czy centusie to skalkulowałby bo mogło sięokazać że wyszłoby wcale nie tak wiele więcej, a star byłby z porządnego zadaszonego, z poczekalnią dworca a nie z zatłoczonego parkingu bez sanitariatów i poczekalni.

  Podziękujcie busiarzom [/quote]

  To gmina o to zadbała gdyby była w posiadaniu dworca to za jeden wjazd busiarze zapłacili by 1 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  PKS ma tak uprzejmych kierowców ,że trzeba im drogę wskazywać do danej miejscowości .

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  ble ble masz racje!!!!!!!!!!!!!!!!!! jest na to ustawa , dziś busiarze musieli by płacić za błędy pana burmistrza i radnych !!!!!! busiarze górą!!!!!!!

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  PKS będzie wykonywał najbardziej rentowne kursy na terenie gminy Myślenice a nie rentowne KTO?????????? pan burmistrz wyda im takie zezwolenia?????????

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: ble ble]
  To gmina o to zadbała gdyby była w posiadaniu dworca to za jeden wjazd busiarze zapłacili by 1 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/quote]

  Busiarze może i płaciliby 1zł za wjazd ale Gmina i Budrzet żeby utrzymywać nierentowne Państwowe Przedsiębiorstwo okradane możliwe że przez każdego jego pracowanka po kolei musieliby dopłacać do niego by nie zbankrutowało.

  Ciekawe co jest ekonomiczniejsze? Jeżeli uważasz że najważniejsze jest to by pazerni busiarze mieli więcej to tak, ale równocześnie dajesz przyzwolenie by baronowie i pracownicy tego przedsiębiorstwa dorabiali się nielegalnie naszym kosztem.

  Prymitywne myślenie !!!

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: papuga] PKS będzie wykonywał najbardziej rentowne kursy na terenie gminy Myślenice a nie rentowne KTO?????????? pan burmistrz wyda im takie zezwolenia????????? [/quote]

  Jeżeli byłbyś chętny na wykonywanie nie rentownej pracy to wal śmiało. Nie znam normalnego człowieka który podjął by się utrzymywać firmę gdzie koszty są większe od dochodów :)

  Na rentowne kursy mogą być wykonywane jedynie w celu zabezpieczenia płynności pełnego rozkładu jazdy, ale może być ich tyle by nie wpłynęły w znaczący sposób na całkowity zysk firmy. Widomo że zdarzają się kursy nieopłacalne ale mają one być pokryte z kursów bardziej opłacanych. Busiarze pewnie chcieliby wyrwać tylko te kursy na które frekwencja pasażerów jest 100 procentowa a puste kursy odstąpić dla PKS ;) Tylko że nikt nie jest taki głupi żeby na to się zgodzić.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  miasto mogło mieć dworzec i pieczę nad komunikacja zbiorową a nawet na niej zarabiać. ludzie jeździli, jeżdżą i jeździć będą więc pieniążki wartko wpływać mogły do gminnej kasy. przez politykę gminy wpływają do prywatnej kieszeni inwestora. to kolejna paranoja.
  mogliśmy mieć własny dworzec a nie mamy. za to mamy wielką strzelnicę, która będziemy utrzymywać jeśli na siebie nie zarobi. ciekawe ile procent społeczeństwa miasta i gminy z niej korzysta. odpowiedzcie sobie sami.
  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1157672-alfabet-dekady.html

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Co się stało, ze w takim temacie Mysleniczanin007 nie ma nic do powiedzenia? Aż nie chce się wierzyć, ze jeszcze nie dojechał burmistrzowi.
  Chyba, że nie ma odwagi pisać zalogowany? :D

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Myśleniczanin007 boi się podziemia. Podziemie na wielkie macki. Może nawet Myśleniczanin miał dzisiaj o 6 rano wizytę panów w kominiarkach a tam gdzie go zawlekli nie ma netu ;)
  Trochę go zdołował w temacie o Dniach Myślenic przeplatanym z Wirtuozami i Kowalami i nie powiem bo bardzo dobrze pisał o powtórce z przeszłości i o tym jak to wygląda teraz na przykładzie cyrka i wiktora.

  2 1 Odpowiedz
 • 18 lip 2011

  A może się dogadał z Koźmińskim i teraz nie będzie pisał przeciwko Galerii i PKS? Nie pomyśleliście? ;)

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  ojej! czyżby kolejna osoba dogadała się z Koźmińskim? ależ ten gość ma wpływy wśród Myśleniczan;)

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] A może się dogadał z Koźmińskim i teraz nie będzie pisał przeciwko Galerii i PKS? Nie pomyśleliście? ;) [/quote]

  Że niby ja osoba nad wyraz obiektywna i niezależna, poza wszelkimi wpływami i całkowicie bezpośrednia, dogadałem się z Koźmińskim ? Nie no zaraz padnę ze śmiechu.

  Cóż mogę na ten czas powiedzieć jak nie widziałem tej Galeryjki, która po samym wyglądzie w czasie ostatnich dni budowy nie zasługuje na swoją Galeriańską nazwę?
  Powierzchniowo to bardziej przypomina kilka sklepików w spólnym opakowaniu ściennym a nie galerię czy supermarket.
  Takich sklepów u nas w sumie potrzeba więc jestem za, aczkolwiek po co w 20 tysięcznym mieście drugi Rossman, punkt Play czy T-Mobile? Tego nie wiem, ale Empik czy Tesco jak najbardziej ale przy takiej ich powierzchni raczej nie będzie szału. Dworzec jest z chyba 6 stanowiskami z elektronicznie wyświetlanym i korygowanym rozkładem, więc jest OK.
  Parking jeżeli to tylko to co od strony Słonecznej to malizna i pasowałoby coś z tym zrobić.
  Ogólnie chyba jest OK, ale rozbrajający art. Półtoraka w Dzienniku Polskim to żenada i tylko pokazuje jakim biednym pisarczyną jest ten dziennikarzyna. Widać dostał po ambicjach od Ostrowskiego i teraz za wszelką cenę chce się wyżyć i odegrać, co niestety tylko pokazuje jego zawiść a to z kolei jest dowodem na to że czuje się upokorzony i zdeptany, bo wygrany nigdy nie dobija przegranego, chyba że psychiczny ;)

  Już sam początek (literka A) jest nieźle odjechany:
  Ciekawę czy dziennikarzyna Półtorak taki sam wywód wysmarówał w kierunku Galerii Krakowskiej z dworcem PKP na pokładzie ?? Czy bieda i zawiść wypala gościowi resztki mózgu?
  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1157672-alfabet-dekady.html

  PS. Ciekawe dlaczego pod artykułem nie zamieszczono mojego komentarza? Czyżby cenzura i wstyd. Prawda w oczka kole?

  Panie Półtorak, oby więcej takich słowotoków. Pracuje pan bardzo ciężko na swoją opinię :D. Prosimy o coś mocniejszego, bo ta zacięta, stara płyta już się osłuchała :D

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Niektórym do pełni szczęścia brakuje jeszcze KFC a klakierów nigdy nie brakowało.Literka A zabolała bo trzeba troszeczkę pogłówkować jak ominąć przepisy.Wolę takiego "pisarczynę"jak "obiektywnego lizusa"

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Wczoraj udało mi się nawet wysiąść na naszym "dworcu". Pozornie wrażenie miłe i estetyczne". Mam jednak praktyczne pytanie: Nie widziałem jednak żadnej zwykłej tablicy rozkładu jazdy. Elektroniczne tablice są ok, ale bardziej przydatne do śledzenia odjazdów na bieżąco. A warto by w końcu wiedzieć gdzie i czym można z tego "dworca" odjechać w pozostałych godzinach i dniach. Kolejnym problemem jest to że dawniej lokalne pksy wjeżdżające od strony Krakowa jechały koło osiedla. To w końcu spora dzielnica Myślenic i wysiadało tam zawsze sporo ludzi (jak nie większość). Tak się składa, że Myślenice są długie ze wschodu na zachód i np dotarcie na piechotę z końca osiedla na dworzec to już jest nie lada wyczyn. Skoro nie ma lokalnej komunikacji to wartałoby ażeby te nowotarskie pks-y "grupy" wjeżdżały tak jak dawne autobusy pks-u Myślenice czyli starą Zakopianką.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=gość: podróżnik] Wczoraj udało mi się nawet wysiąść na naszym "dworcu". Pozornie wrażenie miłe i estetyczne". Mam jednak praktyczne pytanie: Nie widziałem jednak żadnej zwykłej tablicy rozkładu jazdy. Elektroniczne tablice są ok, ale bardziej przydatne do śledzenia odjazdów na bieżąco. A warto by w końcu wiedzieć gdzie i czym można z tego "dworca" odjechać w pozostałych godzinach i dniach. Kolejnym problemem jest to że dawniej lokalne pksy wjeżdżające od strony Krakowa jechały koło osiedla. To w końcu spora dzielnica Myślenic i wysiadało tam zawsze sporo ludzi (jak nie większość). Tak się składa, że Myślenice są długie ze wschodu na zachód i np dotarcie na piechotę z końca osiedla na dworzec to już jest nie lada wyczyn. Skoro nie ma lokalnej komunikacji to wartałoby ażeby te nowotarskie pks-y "grupy" wjeżdżały tak jak dawne autobusy pks-u Myślenice czyli starą Zakopianką. [/quote]
  Tak to prawda i jeżeli tak jest to powinno się dodać dotykowy panel wewnątrz dworca by każdy mógł sobie sprawdzić podobnie jak w necie inne dni czy poszukać dni i godzin po podaniu celu podróży.

  Co do jazdy przez Osiedle pewnie byłoby to fajne ale generowałoby spory ruch. Myślę że powinno się wyznaczyć jedno miejsce w tamtym rejonie o które mogłyby zahaczać PKS-y.

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Podziemie to podsuń myśl swoim przełożonym?

  4 1 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  [quote=gość: podróżnik] Wczoraj udało mi się nawet wysiąść na naszym "dworcu". Pozornie wrażenie miłe i estetyczne". Mam jednak praktyczne pytanie: Nie widziałem jednak żadnej zwykłej tablicy rozkładu jazdy. [/quote]

  Zrobione, pozdrawiam

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  To z czyim zdaniem tak się liczą że wystarczyło tu na forum napisać i już zrobione?

  2 2 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  [quote=gość: Klapen Dupen] To z czyim zdaniem tak się liczą że wystarczyło tu na forum napisać i już zrobione? [/quote]

  Cenimy sobie rady i spostrzeżenia podróżnych i jeżeli to możliwe to wprowadzamy je i będziemy wprowadzać w życie

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  pksboy jacy wy jesteście teraz uprzejmi i tak pięknie wchodzicie ludziom do tyłka bo co bo jest konkurencja a kiedys gdy jej nie było to żeście ludzi wypychali nogami z autobusu i jeszcze jedno szanowni pasazerowie jesli pks sie cośkolwiek zmienił na lepsze to tylko przez to że nie jest jedyny a rynku i zrobił to dla siebie nie dla was.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=gość: senior] pksboy jacy wy jesteście teraz uprzejmi i tak pięknie wchodzicie ludziom do tyłka bo co bo jest konkurencja a kiedys gdy jej nie było to żeście ludzi wypychali nogami z autobusu i jeszcze jedno szanowni pasazerowie jesli pks sie cośkolwiek zmienił na lepsze to tylko przez to że nie jest jedyny a rynku i zrobił to dla siebie nie dla was. [/quote]

  A ty busiarz jesteś dla ludzi? Czy dla siebie żeby zarabiać? Jeśli dla ludzi to może obniż stawki i jeździj po kosztach.
  Naiwniak. Gadać to wy potraficie, nic poza tym.

  Od kilku dni jestem szczęśliwy bo jadę do Krakowa i z powrotem wreszcie w porządnych warunkach i wysiadam pod samym Agiehem. Klima, kultura i duużo miejsca. Zobaczycie że każdy kto choć raz przesiądzie się z busa na autobus już nigdy nie wsiądzie do tych puszek śledziowych, gdzie od gorąca i ścisku gałki oczne wyłażą.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=gość: senior] [...] a kiedys gdy jej nie było to żeście ludzi wypychali nogami z autobusu [...] [/quote]
  I jeszcze jedno.

  A kiedyś jak nie było konkurencji to pod monopolowym stało się od rana, a po rowery to nawet kilka dni wcześniej przed dostawą :)
  Żyj chłopie dalej przeszłością bo widzę że tylko ona daje ci argumenty do dyskusji, tylko pamiętaj że kiedyś za jeden tego typu wpis na forum wyciągnięto by cię z domu i skończyłbyś poobijany w areszcie gdzie przyznałbyś się do wrogiej propagandy finansowanej zza żelaznej kurtyny.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Czy nie zastanawialiście się nad złożeniem pozwu zbiorowego http://wspolnypozew.com przeciwko Gminie za brak przemyślanej polityki komunikacyjnej ? (a raczej jej całkowity brak)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Polecam artykuł który powinien pomóc wyjaśnić niektórym kto tu z kim gra w kulki
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1158385-coraz-trudniej-dojechac.html
  Jak pisałem wcześniej PKS nie oddał zezwoleń w wyniku czego żaden inny przewoźnik nie wejdzie na te linie.
  Podobno dla kilku busiarzy udało się zrobić wyjątek i będą mieć przystanek na BP.Niepokorni natomiast niemałym kosztem przygotowują plac na Słonecznej na działce kupców jednak podobno plan zagospodarowania wyklucza takie wykorzystanie.
  NIE WIERZĘ W ANI JEDNO SŁOWO ANI WŁADZY ANI PKS I WYDAJE MI SIĘ ŻE JEŻELI TAM WCZEŚNIEJ BYŁ DWORZEC TO JAKI PROBLEM ABY BYŁ TERAZ PRZYSTANEK.TAKA LOKALIZACJA TO SAME PLUSY:
  POWSTAJE COŚ NA WZÓR DWORCA LOKALNEGO
  BUSY WYCHODZĄ ZE SŁOWACKIEGO
  KLIENCI DOWIEZIENI SĄ DO GALERII NA CZYM KOMUŚ BARDZO ZALEŻY
  DLACZEGO W NIEKTÓRYCH WYPADKACH UDAJE SIĘ" NAGIĄĆ"PLAN ZAGOSPODAROWANIA???
  KOMU OBIECANO ŚCIĄGNIĘCIE BUSÓW NA SIŁĘ NA DWORZEC BO NA PEWNO NIE CHODZI TU O INTERES SPOŁECZNY . ANI PKS .
  PKS TAK ZARZĄDZANY PRZETRWA MOŻE 2-3 LATA A OPERATOREM DWORCA ZOSTANIE KTÓRAŚ ZE SPÓŁEK(Gdyby chodziło o interes tej państwowej bądź co bądź spółki nie byłoby takiej determinacji w przepychaniu pewnych spraw)
  Ale tutaj upór i tradycyjne "nie bo nie " oraz chęć pokazania niepokornym kto tu ma władzę .
  W Myślenicach "istnieje problem busów" ponieważ niektóre osoby nie lubią tych wrednych prywaciarzy.
  Nasyłanie kontroli,robienie zdjęć(jak śmiesznie wyglądało jak osoby z byłego kierownictwa zamiast zająć się problemami firmy jeździły i robiły zdjęcia nielubianym busiarzom)
  JAK TERAZ DOBITNIE WIDAĆ NIE CHODZI TU O INTERES PASAŻERA TYLKO O POKAZANIE KTO TU RZĄDZI-takiego policzka jak to z rozpisaniem referendum i nie podporządkowaniem się władza nie wybacza.
  "W socjalizmie bohatersko rozwiązuje się problemy nieznane w innych ustrojach"S.Kisielewski

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Widać że burmistrzowie i wójtowie z powiatu powoli zaczynają się wnerwiać i słusznie.
  Swoją drogą zastanawiam się cały czas jak można było sprzedać Pks tak nieodpowiedzialnym ludziom?
  Dlaczego nie przeją tego miejscowy przewożnik z łbem na karku w tej dziedzinie jak Szwagropol czy FB z Wiśniowej.
  W limanowej Pks kupili regionalni przewożnicy i wszystko po chwili zastoju hula jak trzeba.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Jeśli chodzi o mój stosunek do Dworca to jako pasażer zadowolony byłbym gdyby rozsądną polityką cenową (nieprzesadzonymi opłatami za wjazd) zachęcać jak największa ilość przewoźników do wjeżdżania do Myślenic. Wiadomo, że czasem kłóci się to nieco z interesem lokalnych przewoźników na trasie Myślenice - Kraków ale przynajmniej nie czyni z Myślenic zaścianka komunikacyjnego. W ostatnich czasach dochodziło do sytuacji że wracając z gór musiałem za każdym razem upewniać się czy aby dany kurs ma przystanek w Myślenicach. Tu problemem jest na pewno stosunek ilości osób wysiadających czy wsiadających do wysokości opłaty. Np ostatnio wracałem w okolic Krościenka. Bilet kosztował 10 zł. Wysiadały 2 osoby ze mną. Jeśli opłata wjazdowa wynosi 8 zł, to faktycznie dla przewoźnika jest to żaden interes... Zostało mu 12 zł z 20. Trzeba przyznać że to spory "haracz"odstraszający wielu przewoźników. Druga rzecz to bilety miesięczne. Nie korzystam ale w końcu spora ilość naszych mieszkańców codziennie dojeżdża z naszej sypialni do Krakowa czy to do pracy czy to na studia czy do szkoły. dawniej takowe obowiązywały na wszystkie kursy PKS-u Myślenice na danej trasie i było to bardzo praktyczne rozwiązanie. (Na Słowacji gdzie generalnie panuje jak mi się wydaje większy porządek w komunikacją autobusową mają elektroniczny system) gdzie każdy wsiadający przykłada taka swoją kartę elektroniczną do czytnika koło wejścia do autokaru). No i 3 cia rzecz to stworzenie może jakiejś jednej lub dwóch linii na trasie: Dolne Przedmieście (Kazimierza Wielkiego) - Górne Przedmieście/p. osiedle. Np na kształt litery X przecinającej się na dworcu lub bardziej wyszukana trasa przechodzącą p.ważne rejony miasta. Myślę, że miałoby to może jakiś sens.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Bo nie można było"nie bo nie".
  Przejęciem od gminy udziałów zainteresowane były lokalne firmy ale wybrano MPK Łódź.
  A dlaczego ???Może odpowiedzią powinno być do znudzenia przypominane
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  i tajemnicza firma doradcza.
  Kto zna dobrze sprawę wie że to była misterna układanka.
  Ciekawi tylko jedno -co było przyczyną wygaśnięcia miłości do lokalnych kupców(z jakim poświęceniem dopinano transakcję sprzedaży dla nich działki szybko ,bez przetargu za zaniżoną cenę)
  To przed czym rzekomo dla dobra mieszkańców broniono nas kilka lat temu ma być teraz szansą rozwoju i skokiem cywilizacyjnym(Tesco)???
  CIEKAWA ZMIANA POGLĄDÓW WŁADZY

  6 2 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  No, Nieoświecony, widze że temat bardzo "gorący" bo Redakcja ostro "tnie" komentarze. Twój wyszczuplał a mój zniknął. Ciekawe dlaczego taki strach przed "ktosiem"? Ze nie dostał od kupców w "łapę" czy się na nich obraził?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Kto boi się prawdy?
  Nie sypiam długo więc pobudki przed 6.się nie obawiam a może społeczeństwo przejrzy wreszcie na oczy.Zresztą z rozmów z ludźmi widać że nie wierzą władzy ani PKS a niektórzy obrońcy to ta sama grupa lemingów.
  "Nigdy jeszcze tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu" pasuje jak ulał .Ilu ludzi zawdzięcza dobrą pracę i stanowiska.....

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  hej pks boy - co to jest forum dyskusyjne czy pomoc doraźna? jak chcesz pomagać to załóż blog albo otwórz stronę internetową - "whodzimy bez mydła"
  "Pozdrawiam"

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=gość: jetem za busami] hej pks boy - co to jest forum dyskusyjne czy pomoc doraźna? jak chcesz pomagać to załóż blog albo otwórz stronę internetową - "whodzimy bez mydła"
  "Pozdrawiam" [/quote]

  Słyszę zamaskowane w tekście słowa:
  - Nie pomagajcie klientom/pasażerom, bo nie o to chodzi. Chodzi o kasę a to że pomagacie jest nam busiarzom nie na rękę :)

  Trochę honoru buso chłoptasiu :)

  PKS pomaga i będzie pomagał sam to zobaczysz na własne oczy i dobrze bo wreszcie jakaś konkretna i zasobna konkurencja na samowolki pazernych przewoźników.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  I jeszcze jedno.

  A kiedyś jak nie było konkurencji to pod monopolowym stało się od rana, a po rowery to nawet kilka dni wcześniej przed dostawą :)
  Żyj chłopie dalej przeszłością bo widzę że tylko ona daje ci argumenty do dyskusji, tylko pamiętaj że kiedyś za jeden tego typu wpis na forum wyciągnięto by cię z domu i skończyłbyś poobijany w areszcie gdzie przyznałbyś się do wrogiej propagandy finansowanej zza żelaznej kurtyny. [/quote]

  no orłow, popatrz jaka z ciebie przyszłość Polski, taki mądrala i do tego szczęśliwy. Propo: znam więcej takich przypadków kiedy to kierowcy pks obchodzili się z ludźmi jak z bydłem i robili jeszcze więcej przekrętów. I wiesz co warto to pamiętać! Ja przynajmniej będę!!!
  I jeszcze jedno: żyj sobie studencino i ciesz się, że czasy komuny minęły, że masz wybór i jest konkurencja i cały ten bajzel o którym piszesz. A ta fantazja na temat co by zrobili to niezły temat na scenariusz do filmu. Może jednak nie AGH a filmówka...:-)

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  No problem w tym karamba, że chodzi o kasę, ale ty troszkę niepoinformowany jesteś. Poczytaj parę komentarzy antypks-owskich, ci ludzie wiedzą o co biega. A pks owszem pomaga - zrujnować budżet gminy - znowu. I tak przekonam sie na własne oczy - znowu. Układy, układziki pks-owski chłoptasiu. ;-)

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Słyszę zamaskowane w tekście słowa:
  - Nie pomagajcie klientom/pasażerom, bo nie o to chodzi. Chodzi o kasę a to że pomagacie jest nam busiarzom nie na rękę :)

  Trochę honoru buso chłoptasiu :)

  PKS pomaga i będzie pomagał sam to zobaczysz na własne oczy i dobrze bo wreszcie jakaś konkretna i zasobna konkurencja na samowolki pazernych przewoźników. [/quote]

  Słuchaj ty zafajdany pkesiarzu o czym bredzisz hipokryto odosobniony jeżdzicie bez zezwolen bo wam wszystko uchodzi inny przewożnik dostałby z miejsca kilka tysiecy kary a ty bredzisz i wprowadzasz opinię społeczna w bład. I właśnie o to wam chodzi , zawsze chodziło bo ciemny lud kupi wszystko.

  4 3 Odpowiedz
 • 23 lip 2011

  [quote=gość: jetem za busami] hej pks boy - co to jest forum dyskusyjne czy pomoc doraźna? jak chcesz pomagać to załóż blog albo otwórz stronę internetową - "whodzimy bez mydła"
  "Pozdrawiam" [/quote]

  Skoro Wy możecie pisać bzdury to ja mogę pomagać.
  Również gorąco pozdrawiam :)
  PS. Strona niebawem...

  1 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 25 lip 2011

  Nie znoszę jak się ze mnie robi idiotę

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Życzę powodzenia ze stroną tylko się nie zapędźcie - dla pks to nie czasy komuny "niestety". :-)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  Miałem o pks-ie dobre zdanie,ale szybko je zmieniłem gdy postanowiłem wsiąść do autobusu PKS GRUPA NOWY TARG.Proszę kierowcę o bilet do jednej z miejscowości na trasie Kraków -Myślenice,i jakież było moje zdziwienie gdy kierowca mówi do mnie,że takiego przystanku on nie ma.Może mi sprzedać bilet tylko do Myślenic,bo ;oni"nie zatrzymują się na przystankach pośrednich,tylko na docelowych.Chcąc nie chcąc poczekałem na inny autobusPKS GRUPA NOWY TARG i.....powtórka.Panowie w dupie mam PKS.Niech się nawet rozsypie na drobne kawałki a ja będę stał i patrzył jak to wszystko z wielkim hukiem u p a d a ..Jestem za BUSIARZAMI.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2011

  JA MIAŁEM TO SAMO DOSŁOWNIE, TYLKO ŻE RÓŻNICA BYŁA TAKA , ŻE MIAŁAM BILET MIESIĘCZNY NA TEN WŁAŚNIE KURS A KIEROWCA POWIEDZIAŁ, ŻE TAM NIE MA PRZYSTANKU, TO SĄ EWIDENTNE JAJA CZŁOWIEK PŁACI ZA MIESIĘCZNY A KIEROWCA SIĘ NIE ZATRZYMA ZDARZYŁO MI SIĘ TO NIE JEDEN RAZ A KILKA RAZY W MIESIĄCU WIEC W KOŃCU JAKĄ ONI MAJĄ POLITYKĘ W TYM PKS GRUPA NOWY TARG? PRAWDA JEST TAKA ŻE MAJĄ PASAŻERA GDZIEŚ LICZY SIĘ TYLKO KASA, KASA, KASA I ZMIESZANIE Z BŁOTEM PASAŻERA, A ZAPOMINAJĄ O TYM ŻE DZIĘKI PASAŻEROM MAJĄ ZAROBEK I PRACĘ!!!!! NIEDŁUGO WSZYSCY PRZENIOSĄ SIĘ NA BUSY JAK KIEROWCY TAK BĘDĄ TRAKTOWAĆ PASAŻERA. SZKODA SŁÓW .

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...