Miasto

PKS Myślenice: Od 1 lipca odwołuje wszystkie kursy lokalne

PKS Myślenice: Od 1 lipca odwołuje wszystkie kursy lokalne

Od 1 lipca PKS Myślenice rezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach. W rozkładzie zostaną tylko cztery kursy z i do Krakowa. Rzecznik PKS tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami

 Taką informację opublikowano na stronie PKS Myślenice w liście do klientów. Czytamy w nim m.in.: „Obiecaliśmy, że w Myślenicach powstanie dla Was nowoczesny dworzec i słowa dotrzymujemy. Niebawem nastąpi jego otwarcie! (…) Aby zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności, PKS – Myślenice postanowił, że od 1 lipca rezygnuje z obsługi komunikacyjnej lokalnych tras”.

Od 1 lipca PKS Myślenice będzie obsługiwał dwa kursy z Myślenic do Krakowa (godz. 4,40 i 6,00) i dwa kursy z Krakowa do Myślenic (godz. 19,15 i 22,20). Zapytany przez nas o powody takiej decyzji, rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami i jest to konsekwencja deklaracji prezesa PKS Michała Kika jaką złożył na jednym ze spotkań.

- W czasie spotkań z przewoźnikami z Myślenic, na których PKS Myślenice zapraszał ich do wjazdów na nowy dworzec wielokrotnie słyszeliśmy, że PKS jako administrator dworca będzie dyktował warunki odjazdów, co rzekomo miało być sposobem na walkę z innymi przewoźnikami, która w efekcie miałaby - zdaniem przewoźników z Myślenic, doprowadzić do ich upadku i powrotu monopolu PKS-u jako jedynego przewoźnika. Zdaniem przewoźników takie działania PKS Myślenice miałyby też rzekomo uniemożliwić im rozwój gospodarczy. W czasie jednego z majowych spotkań prezes PKS Myślenice złożył publiczną deklarację, że aby umożliwić rozwój innym przewoźnikom, którzy deklarują chęć objęcia obsługi komunikacyjnej wszystkich lokalnych tras obsługiwanych przez PKS „zejścia” z dotychczas obsługiwanych tras. Ponieważ padło takie przyrzeczenie, więc nie pozostaje nic innego jak dotrzymać słowa. PKS Myślenice wierzy, że inni przewoźnicy dotrzymają zobowiązań i zgodnie z ich deklaracjami przejmą trasy, z których od 1 lipca rezygnuje PKS Myślenice – wyjaśnia rzecznik PKS.

Czym będzie zajmował się PKS?

W dalszej części listu do klientów PKS Myślenice czytamy, że: „(…) PKS – Myślenice jako administrator nowego dworca będzie pilnował, aby wszystkie pojazdy odjeżdżały z niego punktualnie. (…) W zakresie transportu publicznego będziemy zajmować się obsługą tras dalekobieżnych, przewozami zleconymi i okazjonalnymi" - deklaruje spółka.

Busy obok dworca na działce kupców?

Tymczasem jak podaje Dziennik Polski prywatni przewoźnicy zawarli porozumienie z Kongregacją Kupiecką, która dysponuje działką w sąsiedztwie PKS Myślenice i Galerii Dekada. Kupcy wydali pisemną zgodę na zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.

Co na to gmina? (22 czerwca 2011)

O stanowisko gminy i komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy burmistrza Macieja Ostrowskiego. Zapytaliśmy o umiejscowienie przystanków prywatnych przewoźników na terenie należącym do Kongregacji Kupieckiej, o cele polityki komunikacyjnej gminy Myślenice i sposób wyjścia z tej sytuacji. Od Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji otrzymaliśmy informacje, że burmistrz przebywa obecnie na delegacji, a jego stanowiska można spodziewać się w piątek 24 czerwca.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  to jakiś żart?

  7 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  [quote=gość: olekkk] to jakiś żart? [/quote]

  nie - to polityka jakby komunikacyjna czy cos...

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  głosujcie dalej na pis i po:)

  5 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  oraz na MO

  4 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Wyobrażacie sobie te busiki między godziną 7 - 8 rano w roku szkolnym? Przecież to będą dantejskie sceny!

  Dlaczego żadna władza w jakikolwiek sposób nie interweniuje? Miło być lepiej, a skończy się na totalnej masakrze pasażerów!

  29 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Tak właśnie władze Myślenic doprowadzą do komunikacyjnego paraliżu. Cztery kursy w ciągu dnia. I to jest PKS Myślenice. Kpina. A busiarze teraz wyskoczą z cenami. Skandal!

  22 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  niby problem mnie nie dotyczy bo wszedzie zajade samochodem, ale jak czytam takie wiadomosci to trudno mi uwierzyc ze to sie dzieje w XXI wieku w srodku europy.

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Tu nie chodzi nawet o ceny a o tabor! Jak oni mają w dwa miesiące zorganizować takie pojazdy i kierowców, żeby przetransportować pasażerów? Młodzież szkolna do tej pory w niektórych rejonach korzystała tylko z pks'u z racji biletów miesięcznych (pełne autobusy rano i popołudniu), natomiast busy miały 4 - 5 kursów dziennie. Ja sobie teraz tego nie wyobrażam!

  Pisze z gminy tokarnia dla ścisłości i korzystam często z pks'u z racji studiów więc wiem doskonale co mówię.

  28 1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 21 cze 2011

  to jakaś kpina!!!!!!!!!! to ma być PKS? 4 kursy dziennie?! a gdzie jest teraz burmistrz i cała ta sitwa odpowiedzialna za to miasto?! oddajmy kursy busikom i płaćmy do KRK 5-6 zł. ja za takie coś dziękuje!! liczę na jakieś sprostowanie!!

  26 61 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  No to nas usadowił nasz kochany władca, a tak obiecywali jak to super będzie załadować i wyładować i coooooooooooooo, kogo gdzie ?

  14 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Nie no to są jakieś kpiny! teraz busiarze staną sie panami myślenickiej komunikacji to ja sobie nie wyobrazam w jakich warunkach będą nas wozić. Nie ma konkurencji wiec poczują teraz władze myśleniccy kierowcy busów.

  18 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Ciekawe jak to rozwiążą: kurs rano do Krakowa o 4.40 (6.00) a potem co? autobus zostaje w Krakowie a kierowca wraca busem do Myślenic żeby wieczorkiem wrócić do Krakowa busikiem i obsłużyć powrotny kurs o 19.15 (22.20)? czy też kurs z ludźmi a powrót na pusto? jak to będzie?

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  masakara!!! to kpina czy żart?

  tak nasza władza zapewnia komunikacje mieszkańcom swojej gminy. a co z młodzieżą, ktora jeździła na miesięcznych?

  musi być konkurencja na rynku, bo tylko dzięki temu można spodziewać się lepszej jakości usług bez przepłacania..
  brak słów

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Mam totalny uraz do busów oraz kierowców busów a teraz okazuje sie ze chcąc nie chcąc człowiek bedzie zmuszony jechać w rozklekotanym busie z zabitymi oknami w temperaturze 50 stopni celsjusza z kolanami przy brzuchu lub twarzy przyklejonej do przedniej szyby pojazdu
  suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper

  17 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  no to super- w busie myślenice-kraków rano zawsze ciasnota, autobusy trzy razy większe od busów i w dodatku kursować nie będą. Studenci rezerwować już miejsca na wrzesień, chociaż co kto lubi- pozostaje jazda na masce.

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  co tu sie dzieje w tym miescie??????????

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  ja podobnie jak olekkk pisze z gminy tokarnia i powiem tyle ze we wrześniu bedzie kolorowo bo obacnie jak jeżdze do szkoly to ok godziny 7 wyjezdzaja 3 albo 4 autobusy od nas z gminy i każdy z nich jest doładowany. Nie chce nawet ile bedzie kosztował przejazd busem i ile tych busów bedzie musiało być żebysmy wszyscy dotarli na zajęcia do szkoly. To co się dzieję w naszym powiecie jest kpiną i ewidentnym pogrywaniem sobie z mieszkancami. Porażka.

  15 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Tyko nie obrażajcie burmistrza on jest bez winy.

  On tyko zdecydował o wyborze nowego udziałowca PKs-u sprzedając udziały. Takie działanie było w trosce o komunikację w gminie.

  No i przyszli nowi, pięknie zarządzają spółką, przepraszam spółeczkami.

  4 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  A co z autobusami dalekobieżnymi? Będzie jakiś rozkład ..czy łapanka pod estakadą ( jeśli w łaskawości swojej jakiś pojedzie dołem), ewentualnie do Zakopanego jedziemy przez Kraków???!!! Co za kraj!!!! 21. wiek!

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Co za gmina w której mieszkamy?

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  Milo słyszec o tym że w soboty i w niedziele jest sie odcientym od swiata... Bo busy na w rejonie w ktorym mieszkam kursują tylko w dni powszednie. Nie ma to jak Polska!

  15 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  oni chcą byśmy zapłakali z nimi, wiedzą że busy sobie nie poradzą z obsługą tylu kursów, nie z takim taborem. Skoro busiarze stosowali szantaż emocjonalny poprzez plakaty, pks zrobił to samo tylko uderzył z grubej rury - przeczytajcie ostatnie zdanie tego oświadczenia! Zabawa zaczęła się na dobre, tylko że na tym wszystkim ucierpią klienci. Turystyczne miasto pozbawione dojazdu bramo władzo, ciekawe jak podróżni z większym bagażem mają tu przyjechać bo raczej nie w busie gdzie nóg nie ma gdzie włożyć a co dopiero bagaży, no chyba że pojawi się więcej busów z wymontowanymi tylnymi siedzenia (jak to ma miejsce w jednym z nich) to wtedy jakiś plecak może się zmieści.

  17 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  heretyk, czy zwolnionych ok 20 kierowców w pks to też zabawa, szantaż i żart?

  12 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2011

  a wieksze bagaże chyba bedziemy wozić sobie na głowie tak jak ludzie z plemienia Himba-Himba

  8 8 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  Czyżby nasz nowy dworzec miał być tylko atrapą? Jeżeli kierowcy busów będą odjeżdżać z drugiej strony (działka myślenickich kupców), a przewoźnicy typu szwagropol zjadą tylko na przystanek przelotowy na "zakopiance", to te 6 stanowisk przy dworcu spokojnie wystarczy na cztery kursy do Krakowa.
  Swoją drogą dziwnym trafem zawieszenie kursów zbiega się w czasie z wprowadzeniem opłat dla autobusów na odcinku Kraków-Lubień.
  Ja bym się zbyt nie przejmował, bo gospodarka nie lubi próżni i sytuacja się za jakiś czas unormuje. Cały jednak sezon turystyczny w "międzyzdrojach" jest stracony.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  a gdzie jest burmistrz myslenic ? co sie dzieje z pks-em to porazka, busiarze zacieraja juz rece do liczenia kasy

  20 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: osa] Co za gmina w której mieszkamy? [/quote]
  Myśle-niczym. tak sie bedziemy nazwywali

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  To kiedy te taczki podstawiamy pod UMiG?...

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Rozumiem, że kursy sezonowe Ski-bus pod stację narciarską na Chełm też zostają zawieszone. Ciekawie, jak się ma utrzymać ta stacje, bez dojazdu z Krakowa. Niezły szwindel nam wykręcił PKS.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  To co się dzieje wcale nie jest śmieszne do klijentów. Co mają powiedziec osobu chociażby z gminy Sułkowice, dla których PKS był najczęstrzym środkiem transporu. Teraz takie osoby będa musiał jechac najpierw jednym busem do Myślenic i stamtąd kolejnym do Krakowa, płacąc z pewnością gigantyczne sumy za przejazd, bo wątpie żeby było inaczej. Dla mnie osobiście śmiech na sali. Już bym wolała, żeby tej galerii nie było, spokój by był.

  A co do busów to nieźle się ustawiły i to one będą dyktowac warunki. Mam tylko nadzieje, że będą z gumy, zeby pasażerów jakoś upchac do środka!

  17 3 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  Bardzo nie lubię się wypowiadać na tutejszym forum, jednakże to co zrobiło kierownictwo PKS woła o POMSTĘ DO NIEBA. "Busiarze" traktują ludzi jak zwierzęta, jak chlew !, co chwilę podnoszą ceny, jeżdżą przepełnionymi busami z ludźmi przyklejonymi twarzami do przedniej szyby, odjeżdżają kiedy im pasuje, lub tego nie robią jeśli im się nie opłaca. Gdyby Prezes PKSu chciał dobrze dla firmy powinien stworzyć nowe kursy małymi autobusami na tych trasach na których obecnie kursują busy, jestem pewny że ludzie by to docenili, ponieważ obecny monopol Busów jest właśnie spowodowany tym, że Pks ma mało kursów do i z Krakowa, oraz tym że jeździ na dworzec główny nie przejeżdżając przez centrum Krakowa (jak robią to Busy).
  ciśnie mi się na usta jedno słowo MASAKRA.

  20 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  a na stronie urzedu zamiast jakiegoś oświadczenia, albo deklaracji działań ze strony władz - burmistrza - jest ubrana w jakieś szmatki z włóczki tereska! ludzie! politycy! tu trzeba interweniować! I TO NATYCHMIAST!

  13 5 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  PRzeciez juz wczesniej bylo wiadomo ze PKS nie jest zainteresowany przewozami. Co chwile nastepna czesc majatku byla sprzedawana innym firma. Za kazdym razem okazywalo sie ze czegos tam nie potrzeba,.. ze cos tam generuje koszty itp....

  Zasada jest jedna, to samorzad odpowiada za transport zbiorowy, a PKS sprytnie sie z tego wywinal. Najlepiej wiec bylo sciagnac busy w miejsce PKS, sciagac od nich frycowe ktore jest pewne i co najwazniejsze.... nic nie trzeba robic. W calej swojej laskawosci przy rezygnacji z kursow lokalnych - cel byl inny. Przerzucenie odpowiedzialnosci na busiarzy. Teraz tylko trzeba naklonic jak najwieksza liczbe osob zeby jezdziala busami... wiecej kursow... wiecej za/wy ladunkow...wiecej pieniedzy. Kursy dalekobiezne, czy wynajem autokarow to jak dla mnie tylko przykrywka.

  Zeby nie bylo, bo rzadko jezdze busami, czy autobusami, ale zal mi troche ludzi ktorzy sa skazani na transport zbiorowy. Przeciez to w oczywisty sposob ograniczy sam rozwoj miasta. Cofnelismy sie o jakies 30 lat do tylu jak dla mnie. Ten caly mpks od dawna mi smierdzial, ale teraz mam juz pewnosc, skminilem.

  16 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  Skoro pks nie chce już wozić ludzi, myślicie, że nie zainteresowałyby się tym inne spółki? Typu Szwagropol czy Voyager... Tak samo mogliby jeździć u nas jak i w Sączu, Krakowie, Zakopanem itd.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=Nnnn] Skoro pks nie chce już wozić ludzi, myślicie, że nie zainteresowałyby się tym inne spółki? Typu Szwagropol czy Voyager... Tak samo mogliby jeździć u nas jak i w Sączu, Krakowie, Zakopanem itd. [/quote]

  Nie tak łatwo zorganizować transport na nowo w 2 miesiące jeszcze przy takim "wsparciu" samorządu...

  6 1 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  to co sie dzieje w tym miescie to jest poprostu paranoja!!!!!!!!!!!!!!
  i nie chodzi mi tu tylko o pks
  wezmy np. sklepy całodobowe dlaczego otrzymaly zakaz sprzedazy po 24 godzinie a siec planeta ktora ma koncesje w innym miescie ma to wszystko w czterech literach i ma monopol na sprzedaz alkocholu po 24. wezmy turystyke ktora upada z roku na rok
  zabrania sie imprez po godz 24 wiec czym chcemy sciagnac turystow po co maja do nas przyjezdzac teraz doszedl jeszcze pks
  takich mamy wlodarzy z burmistrzem na czele.
  jedna wielka kpina z mieszkancow gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  PKS wróć:(((((

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Liczba potencjalnie niezadowolonych mieszkańców proporcjonalnie zwiększa ilość taczek pod Urzędem.

  19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=majcinek] Zasada jest jedna, to samorzad odpowiada za transport zbiorowy [/quote]

  Jeśli tak, to jak to możliwe że pks nagle stwierdza, że zawiesza swoje kursy. I to od 1 lipca. Toż to kryminał!

  Czy naprawdę w naszym mieście nie ma ludzi odpowiedzialnych za załadunek i wyładunek?

  Patrzę na to z boku i dziwię się dlaczego nikt nie ponosi odpowiedzialności za to co się dzieje w naszym mieście. Może stołki już poprzyrastały do d.. urzędnikom..

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  A tu dowód jak rozwija się promocja miasta:

  Polski Związek Motorowy informuje, że Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy w Trialu zaplanowane na 3 oraz 4 września br. w Myślenicach zostają odwołane. Organizator zawodów nie otrzymał wymaganych pozwoleń na przeprowadzenie imprezy

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  A mnie dziwią wasze komentarze ??
  Jakiś czas temu jak PKS podejmował rozmowy z Busiarzami i chciał dyktować swoje warunki odnośnie przewozów to 90% z Was pisało że jak tak może być że uderzają w lokalnych przewoźników i chcą wszystko dla siebie.
  Teraz jak oddali przejazdy w ręce busiarzy to też macie wiele do powiedzenia jacy to busiarze są źli i że powinien woxić PKS.
  TROSZKĘ KONSEKWENCJI W WYPOWIEDZIACH DRODZY FORUMOWICZE

  9 14 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  No cóż. Wielki sukces Wielkiego OM "Ojca Miasta" przyćmił całkowicie sposób wykonywania przez niego władzę. "Dziwne" posunięcia inwestycyjne, brak kontaktu ze społeczeństwem a właściwie totalna ignorancja społeczeństwa zapędzi nas w kozi róg.
  Tracimy jako miasto na znaczeniu poprzez utratę wiarygodności, bo straciliśmy Małopolski Wyścig Górski, Puchar Polski w Downhillu, teraz czytam, że trial też jest zagrożony.
  Nasuwa się pytanie do Pana Burmistrza.
  ... gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy... bo skąd Pan jest, to wiemy

  17 1 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  dokladnie chcialem przytoczyc ten fragment...USTAWY z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

  Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
  1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej,
  2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,
  3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz,
  3a) (1) działalności w zakresie telekomunikacji,
  4) lokalnego transportu zbiorowego,

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: OBIEKTYWWNY] A mnie dziwią wasze komentarze ??
  Jakiś czas temu jak PKS podejmował rozmowy z Busiarzami i chciał dyktować swoje warunki odnośnie przewozów to 90% z Was pisało że jak tak może być że uderzają w lokalnych przewoźników i chcą wszystko dla siebie.
  Teraz jak oddali przejazdy w ręce busiarzy to też macie wiele do powiedzenia jacy to busiarze są źli i że powinien woxić PKS.
  TROSZKĘ KONSEKWENCJI W WYPOWIEDZIACH DRODZY FORUMOWICZE [/quote]

  relacja Myślenice - Kraków; to tu toczył się główny bój między forumowiczami, a teraz na decyzji PKS'u ucierpią ludzie, którzy chcą się dostać jedynie do Myślenic z okolicznych miejscowości. 5 szkół ponadgimnazjalnych, starostwa powiatowe, urząd skarbowy, KRUS, szpital, sąd... jak ci ludzie mają teraz dojechać?

  8 1 Odpowiedz
 • Jakub 22 cze 2011

  Wino na tylnym siedzeniu w Autosanie z Pekiaesu zawsze wybornie smakowało. A teraz co? Teraz wybornie bedzie sie wspominało, te czasy! Busiorze pewnie takie ceny przywalą, że sie będzie do Dobczyc bardziej opłacało, taryfą jeździć, a nie Mercedresem Sprinterem od Mini-Busa:-)

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  MAĆKU -PANIE MAĆKU,a uderz w stół pan.......w końcu .

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  powiem Wam że to jakie kto zdanie zabiera w tej sytuacji , zależy od kilku spraw.
  Jeżeli pasażer chce dojeżdżać do szkoły do Krakowa , to jest masakra owszem , ponieważ tam kierowcy są nie uprzejmi , pasażerowie upychani jak sardynki w puszce a bilety drogie że szok , ale z drugiej strony macie kursy przed 5 i o 6 , to do szkoły luzikiem dojechać można ;)
  a jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to przecież nie ma problemu , nie jeździ aż tak dużo osób...jedynie do szkoły , no to tutaj się zgodze z tym że PKS byłby spoko , ale kierowcy busów będą mieli większe pole do popisu , więc myślę że rano i popołudniu będzie jeździło więcej busów , tak aby zabrać uczniów (bo przecież im się to opłaca ;) )

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Niby ci busiarze tak walczą żebyśmy nie musieli płacić więcej ale jakoś się nie przejmują tym że cena biletu wzrośnie bo zakopianka będzie płatna.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  jak to bedzie platna zakopianka??????????

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Nie będę się powtarzał, ale skąd taka nagła zmiana nastawienia do PKS i busiarzy? Przecież do tej pory cały czas odbijałem piłeczkę od nakręconych busiarzy i ich zwolenników i z tego co widziałem poparcie miałem niewielkie, a teraz aż taka zmiana?
  Wg, mnie świadczy to o całkowitym braku elementarnych zasad negocjacji i podejmowania decyzji dobrych dla ogółu, a nie dla jednostek. Teraz okazuje się że miałem rację i że wcześniejsze postanowienia władzy były właściwe a wy daliście się wpuścić w maliny przez mącenie wam w głowach busiarzy.
  Nagle okazuje się że PKS, ten który chciał wg was wyciąć konkurencję powiedział że ustąpi i nagle zaczynacie myśleć i przestaje się wam to podobać ??

  Dla pocieszenia dodam że przyrzeczenie o odpuszczeniu PKS-u z obsługi tras lokalnych jest ważne tylko wtedy gdy busy wchodzą do Galerii, a jak widać busiarze są cwaniakami i nagle zmienili zdanie i będą robić sobie dworzec na terenie kongregacji. W takim przypadku przyrzeczenie traci wagę, więc bym się tak nie przejmował. Wystarczy by PKS zapewnił dwa kursy ranne do tych miejscowości z których ciężko się dostać i dwa popołudniowe i będzie GITT.

  Nasuwa się też spostrzeżenie że jednak Maciej Ostrowski wie co robi bo gdyby rządy były w rękach społeczności podchodzilibyśmy już do 4 wojny myślenickiej w ostatnich 2 latach.

  5 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Pamiętajcie że to PKS Myślence - kursy relacji Myślenice-Kraków - jak pomyśli PKS w Krakowie to może zrobić i nieźle na tym zarobić jeszcze - i to chyba jedyna nadzieja!
  Ale co z lokalnymi kursami? Jazda będzie wymagała niesamowitej odwagi - wole nie myśleć co się będzie działo!

  8 3 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  będzie płatna ale dla pojazdów powyżej 3,5 t oraz busów i autobusów.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  "Przyrzeczenie PKS'u" - hahaha, ludze i Wy wierzycie w ta papke? Jaki to PKS kochany, idzie na reke busiarzom, oni tylko potrzebowali pretekstu aby zwinac to wszystko... z kazdym dniem widac bylo jak powoli przygotowywuja sie do zwiniecia interesu, likwidacja kursow, zwolnienia pracownikow, a ostatnio chec sprzedazy zajezdni ;)

  Teraz tylko jest maly problem, bo kto zapewni p. Kozminskiemu obiecane autobusy i busy pelne ludzi :)

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=Czesiek_z_Polanki] "Przyrzeczenie PKS'u" - hahaha, ludze i Wy wierzycie w ta papke? [/quote]

  Teraz już nie ma co wierzyć, gdyż to busiarze zmienili punkt umowy, która od tej chwili najzwyczajniej przestałą obowiązywać.

  4 2 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 22 cze 2011

  I wypadałoby powiedzieć "A NIE MÓWIŁEM" ciekaw jestem gdzie teraz są komentarze Wojtq-a który twierdził że to co piszę to wymysły i brednie w poprzednim temacie z tej serii.
  Ale spokojna głowa to nie koniec tego teatrzyku.
  Burmistrz zapewne nie zgodzi się na odjazdy busów z działki należącej do kupców Obiecał przecież p. Koźmińskiemu że wszystkie wyjazdy będą z dworca.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Widać jak nasze władze o nas dbają.

  Dalej glosujcie na p. ostrowskiego i będziemy mieli w Myślenicach tylko śmieci, chaos komunikacyjny, kolesiostwo no i szczelnice.

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Dziwi mnie zaskoczenie wszystkich tą sytuacją.Wielokrotnie na tym forum było pisane o skandalu wokół dworca i PKS ale nikt nie traktował poważnie tego co pisał pro,pesymista i inni.Dalej władze PKS kpią sobie z mieszkańców mówiąc że obiecaliśmy wybudować dworzec i właśnie zostanie oddany do użytku.To jakiś żart,PKS przy Słonecznej nie ma nic a inwestorem jest Pan Koźmiński.
  Cytat "rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczy, że to wynik negocjacji z prywatnymi przewoźnikami i jest to konsekwencja deklaracji prezesa PKS Michała Kika jaką złożył na jednym ze spotkań."
  Wolne żarty PKS ustępuje pola busiarzom,a może panowie przyznacie że tym taborem który posiadacie nie wygracie z konkurencją i przyznacie się do porażki.
  Czy PKS Myślenice w którym pracownicy mają udziały jeszcze istnieje?
  Ile jest spółek o nazwie PKS Grupa ,czym się zajmują i do kogo należą?
  Czy dalej doradza PKS słynna firma doradcza?
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  Fakt jest faktem że pracownicy PKS i mieszkańcy zostali "wystrychnięci na dudka" i dalej jeszcze PKS robi dobrą minę do złej gry.
  Pro odezwij się i pomóc odpowiedzieć na tę parę pytań.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Witam.
  Ostatnie działania PKS świadczą o jednym, że za wszelka cenę trzeba nakłonić innych przewoźników do wjazdu na nowy ,,dworzec" nawet kosztem pasażerów.

  Do roku 2007 nikomu nawet przez myśl nie przyszło do głowy, aby zrezygnować z linii lokalnych. Oczywiści były likwidowane kursy, ale dopiero po bardzo wnikliwej weryfikacji i była to trudna decyzja.
  Dla pks-u najlepiej by było, gdyby p. Makowski i zarządzający pozostali tam skąd przyszli.

  PKS Myślenice w którym pracownicy mają udziały jeszcze istnieje. Na ostatnim spotkaniu wspólników prezes spółki może żeby nie denerwować wspólników odpowiedziami na pytania w sprawie spółki poprostu wyszedł i opuścił zgromadzenie. Na pisemne pytania wspólników również nie udziela odpowiedzi. Tak więc wspólnicy o działaniach zarządu dowiadują się dopiero z prasy czy od obcych osób.

  Była kiedyś spółka o nawie PKS Grupa ale w 2009r zmieniła nazwę na Infrastruktóra energetyczna, natomiast odsprzedała znak graficzny ,,PKS Grupa" no komuś. Oczywiście w tej spółce jest pan który żywo naprawiał PKS Myślenice, a obecnie ma postawione zarzuty przez prokuraturę w Łodzi. Z tego co wiem to w PKs pracują osoby kiedyś powiązane z tym panem od naprawy.

  Obecnie w maj 2011r powstała nowa spółka PKS Grupa i prezesem jest p. Bartosz S.

  Odnośnie pisma na stronie internetowej PKS-u zadzwoniła znajoma i po przeczytaniu stwierdziła, że jest oburzona formą wypowiedzi w stosunku do pasażerów, była jednym z nich.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  pro - skąd masz takie informacej masz kogoś w PKS? Czy może sam tam pracujesz lub pracowałeś? A może jedno i drugie...;)

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=Toksyk]
  Burmistrz zapewne nie zgodzi się na odjazdy busów z działki należącej do kupców Obiecał przecież p. Koźmińskiemu że wszystkie wyjazdy będą z dworca. [/quote]

  Na pewno się nie zgodzi, bo z wielkimi bólami dał wogóle zielone światło kupcom na stworzenie na tym miejscu właśnie galerii kupców i na pewno nie było mowy tym żeby kongregacja zrobiła sobie w tym miejscu placu dla busiarzy, jarmark, meczet, basen a nawet baterię TOI TOI-i dla strudzonych turystów z pełnymi pęcherzami. :) Tak że niech sobie busiarze żyją z nieświadomością tego że ich pomysł tylko pomysłem pozostanie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  głosujcie dalej na pis i po :)

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  brakuje w wyliczance MO

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  właśnie o to chodziło busiarzą :D Namieszali ludzią w głowach , że będą płacić grube pieniązki za wjazd na "dworzec" i że ceny automatycznie pójdą w górę :D
  teraz pks likwiduje kursy lokalne to i tak busiki podniosą cene z braku konkurencji a wine zwala na opłaty dworcowe żal żal podpisywaliście petycje busiarzy to teraz macie :( Sam jeździłem busami i pks a teraz tylko busy i ceny będą kosmiczne !! PKS poszedł klientom na ręke chcieli tego to mają "konkurencje"
  4-5 zł za wjazd na dworzec przy liczbie kursów i klientów top nic !!! zresztą busiarze i tak jadą na lewiznie :(

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Może mi ktoś wytłumaczyć jak do zarządzania miastem można wybrać historyka???!!!!!
  Po drugie rok po zakończeniu studiów pan maciej o. zostaje zastępcą burmistrza. Człowiek bez wykształcenia ani prawniczego, ekonomicznego czy teoretycznej wiedzy z samorządu, bez wcześniejszego doświadczenia na stanowisku urzędnika- ciekawe, jakie było kryterium wyboru zastępcy burmistrza??Ostatnie "sukcesy" "burmistrza" to utrata Małopolskiego Wyścigu Górskiego, Pucharu Polski w Downhillu, prawdopodobnie trial też jest zagrożony, czyli imprezy istotne z punktu marketingu miasta, likwidacja pksu czyli doprowadzenie do monopolu w sektorze komunikacji miejskiej- czyli za około 10tys. miesięcznie wynagrodzenia całkiem nieźle.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  I o to chodziło władzy i prezesom PKS aby wszystko zwalić na busiarzy.Prawda jest taka że PKS ledwie zipi a robi dobre miny.Niech podadzą wynik finansowy bez sprzedaży zajezdni PKS owi N.Targ bo to sprzedaż między spółkami należącymi do tego samego właściciela.
  Istnieje inna pułapka w tej zagrywce.Mieszkańcy zaczną protestować i naciskać na władzę i wtedy PKS może zrobić skok na gminną kasę-uruchomimy linię jak gmina będzie je dotować.
  Co nie możliwe ,akurat patrząc na to co działo się dotychczas wokół PKS wszystko jest możliwe.
  Widocznie rozkładem jazdy zajmowali się ludzie którzy mieli o tym blade pojęcie oraz człowiek który bodajże prowadził sprawy konkurencyjnej firmy przewozowej i PKS przegrywał przetargi na dowóz młodzieży z tą firmą to to musiało mieć taki finał.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: busiarz] Może mi ktoś wytłumaczyć jak do zarządzania miastem można wybrać historyka???!!!!!
  [/quote]

  A ty busiarz dlaczego jesteś po zasadniczej szkole rolniczej, ale wielu nawet takiej szkoły nie ma, bo są to murarze nawet jest jeden po gastronomicznej. Nie uważasz że to większe ryzyko dla zdrowia i życa ludzi niż historyk burmistrzem ????

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Burmistrz historyk, prezydent historyk, premier historyk.

  Powinniście być dumni z waszego Jaśnie Zarządzającego i padać do stóp z wdzieczności, a nie wytykać, że przy okazji swoich interesów robi coś dla miasta. Dobrze, że cokolwiek robi, o!

  Zresztą, sami ludzie chcieli inwestycji - to mają. Nowoczesny dworzec, ekologiczny bo mały a nie zabierający cennej przestrzeni, nową przepiękną galerię, nową politykę komunikacji zbiorowej, wkrótce obejście zachodnie z apartamentami w pobliżu, coraz dłuższe wodociągi i kanalizację, większe wysypisko śmieci tak żeby przez najbliższe 100lat nie było problemów z odpadami, nowoczesną strzelnicę - każdy mieszkaniec będzie gotowy bronić ojczyzny, tymczasową asfaltownię która okazała się tak trwała i dobra że działa dłużej niż ktokolwiek mógł przewidzieć dzięki czemu powstają kolejne piękne drogi, lasy bez niebezpiecznych rowerów trialowych i downhillowych, drogi bez rowerów które przeszkadzają jeździć samochodom i ciężarówkom np. do Bysiny.

  A wkrótce może busy wogóle znikną z miasta, dopiero będzie spokój, bezpieczeństwo, no i estetyka się poprawi - kierowcy nie będą oddawać moczu byle gdzie.

  Będzie cudownie.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Likwidują PKS, dlaczego??!! NIE DLATEGO ZE ONI CHCA "zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności" ALE DLATEGO ŻE WCHODZĄ OPŁATY ZA AUTOKARY!!!
  CO ZA OSZUŚCI!!!

  2 2 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  Dla mnie to jest jakieś niewyobrażalne! Nie da się jeździć busami w lecie, w czasie deszczu a nawet w zimie.
  To jest ścisk, duchota a kierowcy wciąż łapią przepisy.
  Nie rozumiem, dlaczego nie biorą pod uwagę dobra klientów a tylko prywatnych przewoźników :/

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: Kakula] gość: busiarz napisał/a: Może mi ktoś wytłumaczyć jak do zarządzania miastem można wybrać historyka???!!!!!

  A ty busiarz dlaczego jesteś po zasadniczej szkole rolniczej, ale wielu nawet takiej szkoły nie ma, bo są to murarze nawet jest jeden po gastronomicznej. Nie uważasz że to większe ryzyko dla zdrowia i życa ludzi niż historyk burmistrzem ???? [/quote]

  Droga Kakula- nie chodziło mi o to, że kończąc historię nie można być burmistrzem tylko o to, że rok po skończeniu historii pan maciej o. zostaje BEZ WIEDZY TEORETYCZNEJ I PRAKTYCZNEJ - zastępcą burmistrza- bądź co bądź funkcji wymagającej wiedzy z zakresu prawa, ekonomii czy wiedzy o funkcjonowaniu samorządu. Taką wiedzę można nabyć albo studiując takie dziedziny, albo praktycznie- pracując w samorządzie. Z tego co wiem ani wiedza teoretyczna ani praktyczna nie pozwalała temu panu zostać zastępcą burmistrza. Po drugie ciekawe czemu po tym jak pan maciej o. został burmistrzem zlikwidował urząd wiceburmistrza? Nie chodzi mi też o to, żeby się na nim wyżywać, ale wydaje mi się ktoś kto utrzymuje się za moje podatki powinien wykonywać swoją pracę rzetelnie i fachowo, a nie po prostu w kulki lecieć.

  PS.
  Co do mnie to akurat mam wyższe wykształcenie ekonomiczne i od jakiegoś czasu pracuje więc wiem jak wygląda etap rekrutacji na dane stanowisko pracy- a chciałbym wiedzieć jak w tym czasie wyglądała rekrutacja na funkcje zastępcy burmistrza. Żal mi przede wszystkim uczniów i studentów którzy dojeżdżają do Krakowa (sam też dojeżdżałem) bo dzięki takiej władzy będą przepłacać z braku konkurencji, a po skończeniu swojej edukacji ich podatki będą zasilać konto pana macieja o. , który pewnie zostanie wybrany na kolejną kadencję.
  PS.2
  Przynajmniej murarze wiedzą co to praca w przeciwieństwie do naszego burmistrza, który nigdy nie wykonywał zawodu-bo pełnienie funkcji burmistrza i zastępczy jest służbą publiczną utrzymywaną m.in właśnie z ciężkiej pracy murarzy.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: busiarz]
  Co do mnie to akurat mam wyższe wykształcenie ekonomiczne i od jakiegoś czasu pracuje [/quote]

  Czyli nawet z wykształceniem ekonomicznym, może i wyższym ekonomicznym można zostać busiarzem? Jest to dozwolone? Nie umniejsza to Twojemu ego?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  w takim razie po co wogóle ten dworzec?!!! jak wciaz tyle nieprawdy a ludzie maja serdecznie dosc tych krętactw! zreszta kogo to juz teraz obchodzi..za raz TVP Kraków przyjedzie, zrobi materiał jaki to w Myslenicach powstał piękny dworzec i ze wkoncu problem z komunikacja został rozwiazany a mieszkańcy sa szczęśliwi...< jeszcze na to kasa pojdzie...ehhh!!!! >

  5 Odpowiedz
 • 22 cze 2011

  No przecież to są jakieś jaja! W pierwszej chwili myślałem, że przywidzenia mam. Oni naprawdę chcą tylko 4 kursy na dzień robić? Za przeproszeniem, to gdzie oni mają pasażerów? W d****!? Ja sobie tego nawet nie wyobrażam. Jak oni niby chcą tylu ludzi w tych busach upchać? Może będą jeździć po 3-4 busy naraz? W roku szkolnym to będzie przecież horror. Uczniowie do szkół będą dojeżdżać niczym śledzie w konserwie :/ Czy to jest w ogóle zgodne z prawem aby ot tak niemal wszystkie kursy zlikwidować? Nie no, chwilami to słów brak. Chory kraj...

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: Kakula] gość: busiarz napisał/a:
  Co do mnie to akurat mam wyższe wykształcenie ekonomiczne i od jakiegoś czasu pracuje

  Czyli nawet z wykształceniem ekonomicznym, może i wyższym ekonomicznym można zostać busiarzem? Jest to dozwolone? Nie umniejsza to Twojemu ego? [/quote]

  Niestety żeby zostać kierowcą busa należy posiadać uprawnienia do wykonywania tego zawodu, których nie posiadam więc nie jestem zawodowym kierowcą - nie kieruj się zawsze nickiem. Ja pracuje w branży, w której się kształciłem i co ważne w prywatnej firmie- nie tak jak niektórzy dostają publiczne stanowiska bez uprzedniego doświadczenia i wiedzy i otrzymują za to wynagrodzenie z budżetu gminy (czyli m.in ode mnie).I nie rozumiem dlaczego gdybym był kierowcą miałoby to umniejszać moje ego?

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Gdzie i w jaki sposób (poza wyborami samorządowymi oczywiście ) można doprowadzić do zamian zarządzających?

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: małooświecony] Gdzie i w jaki sposób (poza wyborami samorządowymi oczywiście ) można doprowadzić do zamian zarządzających? [/quote]

  pucz, przewrót lub inaczej zamach stanu lub rewolucja:)

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  i po co wogule to cale zamieszanie..moglo zostac po staremu..moze i autobusy sa wieksze i komfortowe ale przy takiej liczbie kursow bedzie wiekszy scisk niz w busach i kto niby bedzie nimi jezdzil..pomysl z autobusami byl bez sensu jezeli nie planowali wiekszej liczby kursow..teraz mogli by zostawic busy w spokoju i nie przenosic az pod ta cala galerie bo komu bedzie sie chcialo az tam chodzic:/ jezeli nawet z osiedla nie beda odjezdzac to dopiero bedzie kawal drogi..ciekawe jak z innymi miejscowosciami i dojazdem..ogolnie beznadzieja..:|

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  [quote=gość: małooświecony] Gdzie i w jaki sposób (poza wyborami samorządowymi oczywiście ) można doprowadzić do zamian zarządzających? [/quote]

  referendum

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  Ogólnie to może dobrze że już niedługo koniec świata, bo na co się człowiek nie popatrzy to bierze w łeb. PKS a właściwie "grupa" wyczynia rożne coraz to dziwniejsze rzeczy. Miasto upada pod względem komunikacyjnym. Generalnie winę za to ponosi nasza polska dzika prywatyzacja i brak porządku w systemie komunikacji. Wart spojrzeć na Słowację gdzie większość obecengo taboru stanowią tam teraz nowoczesne małe autobusy typu Solbus. Czyli nie są ani za wielkie ale też nie tak małe jak nasze busy. Spełniają jakieś normy wygody dla pasażera. Ale to jest generalnie kraj mniej dziki od nas, mniej azjatycki mentalnościowo. U nas wszystko jest puszczone na żywioł, jakaś banda spryciarzy coś kombinuje próbując nakraść ile się da pod siebie. Władza twierdzi że wszystko jest super a tak naprawdę nikt z nikim nie potrafi się dogadać...

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Zakładając że ktoś będzie próbował dostać się jakimś PKSem przelotowym do Myślenic który może łaskawie wjedzie na "dworzec" to jeśli jest np z Osiedla to czeka go niezły spacerek. Zaletą dawnych PKSów było to że skręcały na górnych światłach i mieszkańcy osiedla i centrum mogli wygodnie wysiąść koło siebie. Teraz zasuwanie z "dworca" na osiedle nie będzie należało do najprzyjemniejszych, zwłaszcza po całodziennym dniu pracy. kolejnym problemem jest skazanie ludzi na bilety jednorazowe. Bo jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chciał dojeżdżać do Krakowa na podstawie biletu miesięcznego to albo zostaną mu... 2 kursy, albo będzie musiał wybrać jakiś jeden wjeżdżając do nas PKS. Bo każdy jak wiadomo ma swoją politykę...Też nie wyobrażam sobie całego ruchu : szkolnego, ludzi do pracy dojeżdżających do Krakowa itp. w małych busach. Ale to jest na zasadzie: Nie chcieliście przyjąć naszej propozycji to teraz pokażcie na co was stać. Pytanie co z uczniami, studentami i ludźmi których n ie stać na wydatek rzędu 300 zł na miesiąc na dojazdy (plus mpk kraków...)szok. Ale nasza władza wychodzi widocznie z założenia że skoro ja burmistrz zarabiam dajmy na to 10 tys zł to i moi obywatele też pewnie są bogaci. Przypomina to historię Marii Antoniny, która odpowiedziała biednemu ludowi Paryża, że jak ich nie stać na chleb to niech jedzą ciastka... Wg mnie to wszystko zmierza do samozagłady, jakiegoś totalnego upadku. A nasze miasteczko nadaje się aby pozbawić go praw miejskich. Wtedy będzie nieco mniej władzy, która jest bezradna jak widać wobec kryzysu komuniakcyjnego. Wystarczy sołtys.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  p.s. do tego dochodzi jeszcze jedna głupota autorstwa naszego rzędu, czyli "goboxy" dla busów i autokarów czyli słone opląty za przejazdy drogami głównymi. Na odcinku z Krakowa do Myślenic chyba też będą bramki z czytnikami bo widać było budowę fundamentów pod nie.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  To firma wydmuszka!
  Chodzi o działeczki które były sporo warte. Z dworcem się nie udało to se wykombinowali powiernictwo nowego dworca i dalej nie wiem z jakiej paki!
  Ale w sumie p bawić się w wożenie ludu jak można kasować za wjazd na działkę!
  Nie mam nic do pks-u w sensie starej działającej firmy ale umówmy się ta firma już nie istnieje!
  Jedzie mi tu prokuratorem za jakiś czas jak nic!
  Notka o zaprzestaniu kursów na stronie pks to jak gomułkowski styl.Nic dodać nic ująć!

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  O tym że to wydmuszka słyszałem już od niejednej osoby ale też w autobusie słyszałem inne rzeczy które świadczą o zarządzaniu firmą i nie chce mi się w nie wierzyć wiec pytam:
  Czy to prawda że pracownicy średniego dozoru przyłapani w pracy "pod wpływem"(co jest karalne nie tylko z KP ale i z KK) pracują nadal na tych samych stanowiskach ale w spółeczce.????
  Czy to prawda że niektórzy kierowcy przyłapani na nie wydawaniu biletów czyli kradzieży pracują nadal ale w spółeczce?
  Jeżdżąc jako pasażer słyszę nieraz ciekawe rzeczy i z niektórych wypowiedzi wynika że w tej firmie najlepiej być biernym miernym ale wiernym bo fachowcy którzy mieli swoje zdanie już dawno nie pracują.
  Czytając kiedyś wypowiedź prezesa jakbym słyszał jednego z kierowców,dosłownie całe zdania,jeżeli tacy ludzie doradzają to nie ma co dziwić się w jakim stanie jest firma.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  to wszystko jest chore... 4 kursy... Grupa PKS - dziękujemy ;]

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  A ja słyszałem, że PKS Nowy Targ przejmuje kursy, wiec nie wiem, czemu się tak emocjonujecie.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  [quote=gość: Hehehe] A ja słyszałem, że PKS Nowy Targ przejmuje kursy, wiec nie wiem, czemu się tak emocjonujecie. [/quote]

  Nie ma ani słowa w oświadczeniu o tym. W ogóle to całe oświadczenie/list otwarty to jedna wielka kpina z pasażerów.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Wogóle to z tego co pamietam pan Ostrowski obiecywał że nie zgodzi sie na żadne sieciówki sklepów i hipermarkety w celu aby utrzymały sie myslenickie sklepy a co teraz wyprawia? na pseudo dworcu ma byc sklep PEPKO, to nie porozumienie, oj panie ostrowski wstyd jak pan ze wszystkim namieszał, proponuje oddac sie do dymisji! bo ludzie pana zjedzą! i mają racje!!!

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  http://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/artykuly/388103,jak_odwolac_ze_stanowiska_wojta_burmistrza_prezydenta.html

  Wniosku takiego nie można złożyć:
  • przed upływem 10 miesięcy od wyboru burmistrza,
  tak więc trzeba będzie poczekać do połowy września.. (wybory były w listopadzie)...

  3 Odpowiedz
 • 23 cze 2011

  Nie wiem kto powiedzial ze przelotowki beda wjezdzac do Myslenic ? Wedlug mnie to bzdura. Skoro teraz nie wjezdzaja nawet za darmo, to tym bardziej nie beda wjezdzac jak kaza im jeszcze za to slono placic. Zostaje spacer spod orlenu albo ze Strozy. Siara jakiej malo. W strozy zatrzyma sie wiekszosc przelotowek a u nas wyrzuca na obrzezach. Ciekawi mnie jaki bedzie nastepny krok... moze wprowadzimy oplate za wjazd do miasta ? Jak chcemy do konca spiepszyc komunikacje w miescie, to zrobmy to chociaz kompleksowo.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Teraz już rozumiem słowa Koźmińskiego:
  "Według moich informacji, to pierwsza tego typu inwestycja łącząca funkcję komunikacyjną z funkcją handlową w Polsce."
  Funkcja komunikacyjna z nazwy, a funkcja handlowa z praktyki - brawo świetne połączenie i rzeczywiście nie tylko pierwsze w Polsce, ale i zapewne w świecie. Bo podejrzewam że transport miejski jest lepiej rozwinięty w Dżubanie niż w Myślenicach.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Głosujta na Korwina będzie lepiej :)

  6 2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 23 cze 2011

  Kiedyś odgrzebano z siana stare nyski, aby kursowały jako busy, to teraz trzeba odgrzebać wozy drabiniaste, aby woziły bagaże jej mościów turystów /hi, hi, hi/. Krus zarobi ...

  2 5 Odpowiedz
 • 23 cze 2011

  panie ostrowski podaj sie pan do dymisji zanim ludzie pana na taczkach wywioza z naszego urzedu. to co pan zrobil przez te lata z tym miastem to dramat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  mam nadzieje ze kiedys pan za to odpowie

  24 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Ludzie, nie bądźcie obojętni!
  Skrzyknijmy się na forum, wypnijmy się na nich !
  Kto ,kiedy,o której i skąd jedzie do Krakowa, ile osób może ze sobą zabrać do osobówki, każdemu się opłaci,tylko trochę zwykłej życzliwości trzeba.
  Ja też się chętnie z kimś zabiorę, to już jest 1 osoba, kto drugi,itd...???

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Ludzie możecie mieć tylko do siebie pretensję, że głosowaliście na ostrowskiego.

  18 1 Odpowiedz
 • 23 cze 2011

  a teraz bedzie zwalanie jeden na drugiego... lud wybral... i trzeba sie teraz z tym pogodzic :) Szkoda ze w tym momencie nie ma osoby o jakis racjonalnych pomyslach jak z tego wybrnac teraz, bo mialby sporo glosow gwarantowanych. Tak czy inaczej 1 lipca bedzie dzien proby przed burmistrzem... we wrzesniu mozna juz organizowac referendum, wiec przez 2 miesiace ludzie beda mieli sporo czasu na przemyslenie tego na kogo oddac glos...

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Szanowni państwo teraz zniszczyli PKS,a w następnej kolejności jest Myślenicki Szpital.Najwyższy czas przyjrzec się żądom Myślenickich władz i sabotarzowi jaki jest uprawiany w myślenickim szpitalu.

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Prawda jest taka, że nigdy nie mieliśmy dobrego gospodarza. W następnych wyborach trzeba się dobrze zastanowić na kogo zagłosować, żeby nie popełniać tych samych błędów.

  20 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Niedługo w tym kraju stanie sie tak samo jak w Grecji,ludzie niemają pracy ,a ci co ją mają pracuja za grosze.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Czemu nie zamieszczacie w dziale ogłoszeń ofert dotyczących transportu do krakowa????

  Wystarczyłoby dać tam ogłoszenie, okreslic godziny wyjazdu z myślenic i powrotu z krakowa i takim sposobem w super warunkach możecie jezdzić do pracy czy szkoły za te same pieniadze.

  3 5 Odpowiedz
 • 23 cze 2011

  hmhm skoro się wycofują to po co chcą jeszcze funkcjonować jako pks Myślenice jaka teraz będzie ich rola?

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  To jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!po co budują ten dworzec?aż cztery kursy do Krakowa.Brawo.jestem ciekaw czy długo nad tym mysleli

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  To już nie PKS, a na Słonecznej to nawet ani metra dworca nie będzie. To jakaś paranoja: wyłudź kasę od busiarzy, innych przewoźników i ludzi.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Złem powstałej sytuacji jest brak konkurencji na polu przewozów pasażerskich, PKS rzekomo reprezentował interesy miasta w swojej działalności, teraz można oceniam to tak: PKS nie chce reprezentować dalej interesów miasta, a szczególnie interesów magistratu. Spółka wyrwała miastu Myślenice najdroższą działkę od Zakopanego po Kraków i ma już kurę znoszącą złote jaja w postaci galerii handlowej.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  SKANDAL!!!!!Aż ciężko uwierzyć.

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2011

  Skorzystajmy z interpretacji &#039;&#039;lokalny transport&#039;&#039;nie płaczmy za ich kursami powstałą lukę wypełnią inni przewoźnicy .Dlaczego PKS nie upublicznił kursów które ma zamiar zlikwidować na tyle wcześniej żeby inni przewoźnicy mogli spokojnie przygotować tabor ,uzyskać stosowne zezwolenia i zapewnić pasażerom transport?
  "Lokalny transport zbiorowy" - pojęcie to występuje w definicji komunikacji miejskiej ( art. 4 pkt 7a ustawy z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym ) przy jego interpretacji pomocna może być głównie wykładnia językowa, zgodnie z którą można przyjąć, iż lokalnym transportem zbiorowym są regularne przewozy ograniczone miejscowo wyłącznie do obszaru wskazanego w art. 4 pkt 7a (odpowiednio miasto, miasto i gmina lub miasto i gminy sąsiadujące) mające na celu głównie zaspokajanie potrzeb mieszkańców tego terenu.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Świetnie, niech uczniowie tez się skrzykną i dojeżdżają do Myślenickich liceów samochodami, tym bardziej, że prawko najwcześniej w trzeciej klasie mogą mieć. Na pewno poprawi się bezpieczeństwo na drogach oraz zwiększy się ilość wolnych miejsc na parkingach.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  i tak oto busiarze wykończyli PKS;/!!!!!!

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  HAHA SŁYSZELIŚCIE CO PODAWALI TERAZ W RADIU RMFM? MYŚLENICKA POLICJA SPRAWDZIŁA DWÓCH KIEROWCÓW PKS MYŚLENICE KTÓRZY MIELI JECHAC AUTOKAREM TO FRANCJI I OBAJ BYLI NAWALENI, BRAWO DLA PASAŻERA KTÓRY ZADZWONIŁ NA POLICJE! HA I CO TERAZ? JAKI PSEUDO DWORZEC I WŁADZA TACY KIEROWCY HAHA, CO TERAZ WYBIERACIE? POTRZEPANYCH BUSIARZY CZY NAWALONYCH KIEROWCÓW PKS? OJ PANIE OSTROWSKI WSTYD!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  [quote=gość: kkk] Świetnie, niech uczniowie tez się skrzykną i dojeżdżają do Myślenickich liceów samochodami, tym bardziej, że prawko najwcześniej w trzeciej klasie mogą mieć. Na pewno poprawi się bezpieczeństwo na drogach oraz zwiększy się ilość wolnych miejsc na parkingach. [/quote]

  jesteś busiarzem? jazda przepełnionym busem jest wyjątkowo bezpieczna

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Fifi masz racje to skandal, pseudo dworzec jeszcze nie otwarty a już jest afera , oto link, jest opisane http://www.rmf24.pl/raport-pogotowie-kolonijne/najnowsze-fakty/news-pijani-kierowcy-autokaru-chcieli-pokonac-dwa-tysiace,nId,346955

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  a gdzie tam jest napisane ze to pracownicy pks myslenice? moze wyjazd mial byc z myslenic bo organizowalo to biuro podrozy. nigdzie nie ma informacji ze wyjazd organizowal pks myslenice. nie siej fermentu ani plot zanim nie sprawdzisz

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Mer a co w pksie pracujesz że ich bronisz? trzeźwu wogóle jesteś? hahaha żal , czekamy na wyjaśnienie w tej sprawie, Pseudo PKS już dziękujemy

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Czy to takie dziwne?
  A za co bodajże rok temu podpadli ci co mają nie dopuścić do takiej sytuacji?
  Wylecieli i nagle robią dalej na tych samych stanowiskach.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  na szczescie nie pracuje, ale daleki jestem od wydawania wyroku skoro nigdzie nie ma informacji o tym ze byli to pracownicy pks. wiec mozesz sobie oszczedzic uwag o trzezwosci i zastanowic co wypisujesz, bo widze ze daje ci to mnostwo satysfakcji... musisz miec bardzo nudne zycie skoro chwytasz sie kazdej plotki i wypisujesz ja w kazdym temacie na forum :)

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  CZŁOWIEKU PLOTKI? NIE BĄDŹ ŚMIESZNY TO FAKTY!! JAKI PSEUDO DWORZEC TACY KIEROWCY I WŁADZA, CZY W MEDIACH JESLI MÓWIĄ JUŻ O ANSZYM MIEŚCIE TO ZAWSZE MUSZĄ MÓWIĆ ŹLE? MER NIE PRODUKUJ SIE TYLKO NAJPIERW WYTRZEŹWIEJ BO WSZYSCY JESTESCIE W TYM PSEUDO PKS NARĄBANI!

  6 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  http://miasto-info.pl/myslenice/849,pijany-kierowca-autobusu-myslenice-sulkowice.html
  Zgadnijcie na ile odebrano mu wtedy prawo jazdy i do tego tylko na autobusy?

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  [quote=gość: plotek] CZŁOWIEKU PLOTKI? NIE BĄDŹ ŚMIESZNY TO FAKTY!! [/quote]

  fakt bylby w momencie kiedy w informacji podane byloby ze "kierowcy pks myslenice" ale tutaj nawet nie ma napisane kto realizowal ten kurs, dokad i czy obslugiwali go kierowcy pks. dlatego nie ekscytuje sie jak ty czekajac na poszerzenie informacji. dlatego szkoda dyskutowac a tym bardziej osadzac jak ty to robisz dopoki nie bedzie pelnej informacji.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  i co niby stara Setra mieliby jechac do Hiszpanii? :D

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Pan burmistrz niech postawi jeszcze jedną strzelnicę , na pewno wszyscy się ucieszą hehehehhe. Pozostawiając gminę na pastwę busów, pan burmistrz chyba chcę nas wszystkich pozabijać. Już teraz jest cholernie niebezpiecznie w busach i nikt sobie z tego nic nie robi a co dopiero jak do całej tej chmary ludzi czekających rano albo wieczorem na busa dołącza małe dzieci, studenci, młodzież szkolna, starsze osoby itd. Użyła bym przekleństw ale zaraz by mnie usunęli.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Moje pytanie:

  Dlaczego PKS został sprzedany?

  Czy prawdą jest że miał ponad 10mln długu?

  Mleko się wylało PKS jest MPK Łódź i to oni rozdają karty...

  Sami sobie zgotowaliśmy ten los...

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  >>>>>>>>>TAK SIĘ TERAZ PODRÓŻUJE <<<<<<<<<<<<<<<<..http://tiny.pl/hwnz5

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Mój znajomy właśnie pokazał mi jak się podróżuje na Filipinach-u nas będzie tak samo ; (

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  Uczniowie niech jeżdżą samochodami osobowymi, pan burmistrz już im przygotowuje miejsce do parkowania od 01.08.2011 na placu przy ul.Słowackiego .;(

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2011

  MER I CO NA TO? DLAEJ BEDZIESZ ICH BRONIC MARNY KIEROWCO PSEUDO DWORCA , LUDZIE PATRZCIE! http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/nietrzezwy-kierowca-chcial-jechac-z-turystami,1,4659421,region-wiadomosc.html WYRAŹNIE PISZE AUTOBUS WYRUSZYŁ Z MYŚLENIC, PSEUDO DWORCA JESZCZE NIEMA A KIEROWCY JUŻ NAWALENI JEŻDŹĄ CO BĘDZIE DALEJ? WYOBRAŻACIE SOBIE RODZICE GDYBY WASZE DZIECI JECHAŁY NA KOLONIE Z MORDERCAMI? BO INACZEJ TAKICH LEKKOMYŚLNYCH PACANÓW Z PKS MYŚLENICE NIE DA SIE NAZWAĆ!!

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  bardzo wyraznie ze z myslenic, owszem, ale nadal nigdzie nie jest napisane ze to autobus pks myslenice ani ze to byli praconicy pks myslenice. oczerniasz pks kolezko - mordercy, pijacy a nie masz pewnosci czy to pracownicy pks. nie chcialbym byc na twoim miejscu jesli sie okaze ze to nie pks myslenice :)

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  Wczoraj w radio zet powiedzieli że prywatny przewoźnik podstawił dwóch już trzeźwych kierowców, więc to nie PKS a jakaś prywatna firma. W sumie na razie nie mówią co to za firma i skąd, ale to wcześniej czy później wyjdzie na jaw.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  [quote=gość: teneryfa] MER I CO NA TO? DLAEJ BEDZIESZ ICH BRONIC MARNY KIEROWCO PSEUDO DWORCA , LUDZIE PATRZCIE! http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/nietrzezwy-kierowca-chcial-jechac-z-turystami,1,4659421,region-wiadomosc.html WYRAŹNIE PISZE AUTOBUS WYRUSZYŁ Z MYŚLENIC, PSEUDO DWORCA JESZCZE NIEMA A KIEROWCY JUŻ NAWALENI JEŻDŹĄ CO BĘDZIE DALEJ? WYOBRAŻACIE SOBIE RODZICE GDYBY WASZE DZIECI JECHAŁY NA KOLONIE Z MORDERCAMI? BO INACZEJ TAKICH LEKKOMYŚLNYCH PACANÓW Z PKS MYŚLENICE NIE DA SIE NAZWAĆ!! [/quote]

  Wyruszył z Myślenic, ale tu i w okolicach jest dużo firm przewozowych. Posługujesz się skrótami myślowymi jak dzieciak z przedszkola.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  Nigdzie nie pisze że to był autobus PKS ale wszyscy mając na uwadze wcześniejsze "wpadki" myślą o PKSie.Raczej to był inny przewoźnik ponieważ PKS nie POSIADA AUTOKARU ZDOLNEGO POKONAĆ TAKĄ TRASĘ(nie wyobrażam sobie wycieczki do Hiszpanii Autosanem czy 20 letnią Setrą)
  Gdyby kontrola była w Myślenicach dawno huczało by na mieście ale kontrola została przeprowadzona bodajże w okolicach Krzeszowic dlatego brak ściślejszych informacji.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  [quote=gość: olekkk] Wyobrażacie sobie te busiki między godziną 7 - 8 rano w roku szkolnym? Przecież to będą dantejskie sceny!Dlaczego żadna władza w jakikolwiek sposób nie interweniuje? Miło być lepiej, a skończy się na totalnej masakrze pasażerów! [/quote]

  tak wyobrażam sobie - razem z inspekcją ruchu drogowego;) zapłaci jeden z drugim kare to odrazu poproszą żeby PKS przywrócił kurs;0/

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  PKS istnieje 50 lat a świat kilka tysięcy,czy rezygnacja z kursów oznacza koniec świata?
  Zrobili to po chamsku w ostatniej chwili ale jakiś czas i po uzyskaniu zezwoleń wejdzie inny przewoźnik a tamci panowie niech nadal zajmują się tworzeniem spółeczek i stanowisk dla znajomych.
  Szwagropol czy Frey też zaczynał od starych autobusów a teraz jaki ma tabor i jakoś ludzie wolą jeździć z nimi niż z PKSem,reliktem poprzedniej epoki.
  Chwalicie PKS bo nie pamiętacie czasów jak dawniej traktowano pasażerów.Zapytajcie rodziców jak ludzie jeździli w autobusach jak śledzie w beczce a panisko kierowca zabierał według swojego widzimisię.Na dworcach działy się dantejskie sceny,trzeba było czekać czasem kilka godzin i dopiero gdy nastali prywatni przewoźnicy PKS trochę zmienił podejście do pasażera.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  [quote=gość: alan] gość: olekkk napisał/a: Wyobrażacie sobie te busiki między godziną 7 - 8 rano w roku szkolnym? Przecież to będą dantejskie sceny!Dlaczego żadna władza w jakikolwiek sposób nie interweniuje? Miło być lepiej, a skończy się na totalnej masakrze pasażerów!

  tak wyobrażam sobie - razem z inspekcją ruchu drogowego;) zapłaci jeden z drugim kare to odrazu poproszą żeby PKS przywrócił kurs;0/ [/quote]

  I połowę osób będą zostawiać na przystankach ;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  [quote=gość: kkk] gość: alan napisał/a: gość: olekkk napisał/a: Wyobrażacie sobie te busiki między godziną 7 - 8 rano w roku szkolnym? Przecież to będą dantejskie sceny!Dlaczego żadna władza w jakikolwiek sposób nie interweniuje? Miło być lepiej, a skończy się na totalnej masakrze pasażerów!

  tak wyobrażam sobie - razem z inspekcją ruchu drogowego;) zapłaci jeden z drugim kare to odrazu poproszą żeby PKS przywrócił kurs;0/

  I połowę osób będą zostawiać na przystankach ;) [/quote]
  w zimie na -20 stopniach, bo o 7 rano pojedzie busik na 12 miejsc, a o 11 na 30 miejsc a w nim 5 osób - jak się nie dogadają to ta trasa to będzie niezła gomora!

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  jaja sobie robicie z pasażerów???? Jak można tak postępować,czy myślicie ,że busiarze wjadą na dworzec aby zalegalizować wszystkie lewe kursy?? Niemożliwe,bo wtedy sami nie wiedzieliby ile sobie policzyć za kurs!!!! A narzekają,że są bardzo biedni i nie opłacsa im się jeździć.Więc moim zdaniem nie należy się busiarzy prosić o to by jeździli.Trzeba poprostu podpisać umowę z innymi przewoźnikami,A NASZYCH PO PROSTU OLAĆ!!!

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2011

  Nie wiem kto się by mógł tym zająć i jak, ale słyszałam że MPK uruchamia kursy do Gdowa, to niby czemu nie mogliby jeździć do Myślenic???
  bezpieczeństwo bez porównania lepsze niż busie a i miejsc siedzących też więcej.
  Może by coś w tym kierunku podziałać? !

  21 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2011

  Z czystej ciekawości patrzyłam na PKW i popatrzyłam ile osób oddało swoje głosy podcza wyborów na burmistrza... Wynik mówi sam za siebie... A kto oddał głos, a teraz nie podoba mu się to, co sie dzieje niech bije się w pierś

  http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120903.html#tabs-6
  http://wybory2010.pkw.gov.pl/owbp/1/pl/120000/2c9682212bd3144c012bd359ff2a5214.html

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2011

  TQM - Total Quality Management - Całkowite Zarządzanie przez Jakość. PKS Myślenice był spółką źle zarządzaną z przestarzałym taborem dlatego taki koniec mnie nie dziwi . Jak to możliwe że firma ta do dziś użytkuje stare autobusy Autosan H9-35 oraz H10 podczas gdy prywatni przewoźnicy średnio co pół roku kupują nowe busy ? Wystarczy że jakiś producent samochodów wypuści na rynek nowy model /wersję furgonu a w ciągu pół roku jego wersja pasażęrska pojawia się w Myślenicach na jakiejś trasie . Przecież generalnie liczba pasażerów się zmniejsza a producenci tych samochodów za darmo ich nie dają ! Prywatni przewoźnicy muszą mieć jakieś zabezpieczenie finansowe a więc gwarancję zysku z ich zakupu . Co więcej w 2011 roku w Myślenicach pojawiały sie 2 nowe firmy przewozowe - międzymiastowe . Przystanek w Myślenicach planuje ( na estakadzie ) także firma Szwagropol - taką informację uzyskałem na mój list wysłany do tej firmy w maju 2011. Tak więc nie żałujmy PKS - jeżlei nie umieją zarządzać firmą to taki musiałbyć jej koniec. A jak będzie popyt na usługi transpotowe to będzie i podaż - czyli więcej kursów busów i większe pojazdy.

  3 2 Odpowiedz
 • 26 cze 2011

  4 kursy dziennie na trasie Myślenice-Kraków??? Szybko z tego zrezygnują jak zobaczą tego efekty. To jest nierealne. Teraz to PKS już do reszty zbankrutuje, bo nikt nie będzie chciał dojeżdżać do szkoły lub pracy w takim tłoku, że nawet szpilki już się nie będzie dało wcisnąć i przerzucą się na busy.

  2 Odpowiedz
 • 26 cze 2011

  [quote=soneczko13] Z czystej ciekawości patrzyłam na PKW i popatrzyłam ile osób oddało swoje głosy podcza wyborów na burmistrza... Wynik mówi sam za siebie... A kto oddał głos, a teraz nie podoba mu się to, co sie dzieje niech bije się w pierś

  http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120903.html#tabs-6
  http://wybory2010.pkw.gov.pl/owbp/1/pl/120000/2c9682212bd3144c012bd359ff2a5214.html [/quote]

  Już o tym pisałem, jednak gwoli wyjaśnienia - jak możecie pozwolić aby jedna trzecia gminy dyktowała taką przyszłość dla nas wszystkich???? A gdzie była reszta mieszkańców skoro w wyborach uczestniczyła ledwo połowa uprawnionych???? Ci co nie zagłosowali nie powinni zabierać głosu w dyskusji!!
  Miałeś chamie złoty róg...

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2011

  Dzisiaj, tj. 27.06. kurs poranny Myślenice-Kraków 6.40. Pani wysiadająca w Łagiewnikach pyta kierowcę : czy to prawda, że nie będzie tego kursu od 01 lipca ? Pan kierowca odpowiada: ja tam nie wiem, proszę pani... :))))) Czy komentarz potrzebny? :)))

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2011

  To było do przewidzenia , że busy prędzej czy później wylądują na dworcu !!!!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2011

  [quote=Mysleniczanin007]

  Miałeś chamie złoty róg... [/quote]

  Widzę że ktoś tu "Wesele" czytał ;P

  2 1 Odpowiedz
 • 27 cze 2011

  Wybory kompletnie niczego nie zmienią ani te co były ani te co bedą ani kolejne. Problem moim zdaniem polega na tym że społeczeństwo nie ma wpływu czy pan X wywiązuje się z tego co nabajdurzył w programie wyborczym czy nie. A mogłoby mieć wpływ ale jest kompletnie nie aktywne (postawienie krzyżyka co parę lat nie uważam za aktywność a za głupotę) I będzie tak nadal jeżeli się nie zorganizuje bez "elit" politycznych.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2011

  Malatesta
  tylko w części zgadzam się z tym co piszesz. ludzie nie są aktywni, nie są zaangażowani - to prawda. jest tak gdyż większość ludzi nie lubi myśleć. robi to za nich dobrze opracowana propaganda reklamowo-wyborcza i ten mechanizm dotyczy nie tylko wyborów.
  kiedy W. Kielan pokazał drugą stronę tego, co obecny burmistrz tak skrzętnie tuszował, to odezwały się głosy krytyczne. a przecież nie były to przekłamania. pokazano prawdę ale była ona niewygodna.
  ludzie wolą żyć w iluzji. wolą nie dostrzegać problemów tylko niestety zapominają o tym, że te problemy narastają, a potem wyleją się jak fekalia z przepełnionego zbiornika
  http://www.youtube.com/watch?v=K4znHLZ-Kg0

  3 2 Odpowiedz
 • Kamil Szymoniak 28 cze 2011

  Żałosna polityka PKS Myślenice - jak ludzie zobaczą, że nie ma kursów lokalnych to będą mieli w d*pie całe "Nie dla przenosin na dworzec PKS" i sami będą się musieli zgodzić bo nie obsłużą wszystkich linii...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  pks gurą

  2 5 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  W sumie to dobrze, że zawieszają. Kiedy byłem dzieckiem w autobusach mnie mdliło, kiedyś kapało mi na głowe z szyberdachu. Tak było, przeżyłem prawdziwą traumę, w końcu jednak dorosłem.

  3 6 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 28 cze 2011

  HAHAHHAHA wyszedł kolejny temat w tej niekończącej się telenoweli. Możemy dowiedzieć się w nim m. in, że decyzja o wycofaniu kursów była podjęta już w kwietniu na długo zanim zostały rozpoczęte rozmowy z prywatnymi przewoźnikami.

  OJ ktoś tu kręci. Albo Prezes PKS albo burmistrz. No chyba że oboje albo żaden. Coś się tu jednak nie zgadza.

  6 1 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  [quote=gość: zzZzz] Mysleniczanin007 napisał/a:

  Miałeś chamie złoty róg...

  Widzę że ktoś tu "Wesele" czytał ;P [/quote]

  To prawda, chciało by się rzec;
  „A, ja myśle, że panowie
  dużo by już mogli mieć,
  ino oni nie chcom chcieć!”...

  1 Odpowiedz
 • 28 cze 2011

  destroy zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o organizację w ramach nie politycznych stowarzyszeń. myślę że skoro "ludzie biznesu" doskonale naciskają na wszelkiego szczebla polityków i urzędników załatwiając w ten sposób swoje interesy to dlaczego społeczeństwo (czy grupy społeczne) nie mają się zorganizować i dbać o swoje interesy. Warto się zastanowić czy np. Stowarzyszenie Lokatorów bloku 21 lub Komitet Mieszkańców Osieczan (oczywiście to moje wymysły) nie miały by większego wpływu na ważne decyzje niż jakiś radny który ma nas reprezentować a tak naprawdę patrzy tylko swojego ...(wiadomo). Bo moim zdaniem 100 (na nasze realia to może 30) w*****... (wielce niezadowolonych) obywateli na radzie miasta to na pewno większa siła niż pan radny co cosiki bąknie cosik stąknie a reszta kolegów i koleżanek ma go i tak gdzieś.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  no to sie porobilo... jakby czasem ktos byl z rabki i wiedzial jak i z kad teraz beda jezdzic busy z mce to niech napisze;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2011

  jak dla mnie to busy w ogóle nie muszą jeżdzić ale autobusy masakra !!!

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  Nieudolny to jest rzecznik MPK Łódź w swoich wypowiedziach.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2011

  kocham jazdę busem nigdy nie lubiłam jazdy pks ale to jakiś po prostu skandal co oni sobie myślą

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  I jak teraz ludzie z miejscowości gdzie nie jeżdzą busy tylko jeżdziły autousy mają dostać się do Myślenic.???

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  po cholere ten dworzec,jak autobusy wycofują .... Mnie ciekawi właśnie to,jak ludzie będą sie dostawać do Myślenic ,żeby później dojechać do Krakowa.... z nie wiadomo iloma przesiadkami........... mają wszystkich... ludzi pracujących,uczniów.... jednym słowem ,, radźcie sobie sami""

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2011

  Właśnie w tej chwili pracownicy PKS zdemontowali w gminie Tokarnia rozkłady jazdy z przystanków.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2011

  Kpina.........a co z pracownikami- kierowcami, którzy w pierwszy dzień odwołania kursów nie mają pojęcia co mają robić!!!!!??????
  Brak szacunku do klienta - pasażera, ale jeszcze większy do pracowników :(

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2011

  Kochani komentatorzy pragnę was zawiadomić, że PRL się już dano skończył, i nikt za was płacić nie będzie. Jak pojawiły się busy to pisaliście, że PKS jest niepotrzebny. To Wy zrobiliście z busiarzy Paniska. To teraz Panowie władcy przewozów wam pokarzą... Mieli możliwości, rozmowy z władzami, ale oni nie chcą innych rozwiązań. Nie chcą ponosić żadnych kosztów. Chcą tylko się NACHAPAĆ. A wy im to ułatwiacie... Zawsze jeździłem autobusami i tylko słyszałem obelgi wobec nich i zachwalanie busiarzy. Na miejscu PKS dawno bym już tak postąpił!

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2011

  hurra busy pks już jeż kursują do i z Sieprawia Brzegu.Teraz czekamy na następne Kraków?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  zadowolony ma racje tylko kiedy i w jakich godzinach kursuja nikt nikt nie ma pojecia. kierowcy pks podjezdzaja dopiero kiedy na przystanku uzbiera sie wieksza grupa ludzi. a dzisiaj co poniektorzy koczowali pod cerfurem od 10 do 12.35 zanim podjechal ni skad ni z owad kierowca pks z napisem gimnazjum i pomknal na siepraw brzeg. mijajac rozklad i o biletach nie wspomne

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...