Myślenice

Dym z mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Wszystko przez przypalone jedzenie

Dym z mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Wszystko przez przypalone jedzenie

Dym wydobywający się z jednego z mieszkań i brak kontaktu z właścicielem skutkowały wezwaniem służb. Jak się okazało powodem zadymienia było przypalone jedzenie

 

Była godzina 10:50, kiedy w Myślenicach zawyły syreny straży pożarnej, policji i pogotowia. To wszystko w związku ze zgłoszeniem od mieszkańców Osiedla Tysiąclecia, że z jednego z mieszkań w bloku wydobywa się dym i brak kontaktu z właścicielem.

Potwierdzili to strażacy, którzy pierwsi zjawili się na miejscu. Działania strażaków polegały na przygotowaniu linii gaśniczej i wejściu w aparatach powietrznych do pomieszczeń.

bryg. Roman Ajchler: W środku nie znajdowała się żadna osoba, a dym powstał w wyniku spalenia w naczyniu produktów spożywczych. Przewietrzono klatkę schodową, pomieszczenia mieszkalne przy wykorzystaniu wentylatora oddymiającego oraz sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, czy występuje zagrożenie ze strony produktów spalania dla innych lokatorów. Badanie wykluczyło obecność szkodliwych związków w powietrzu dla ludzi – relacjonuje.

W trwającej niespełna pół godziny akcji udział wzięły wszystkie obsadzone zastępy JRG Myślenice oraz OSP Myślenice – Śródmieście.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej