Sułkowice

Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum Sułkowic. Potrwają do końca roku

Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum Sułkowic. Potrwają do końca roku
Fot. UMiG Sułkowice

Zerwana płyta placu przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Rynku, zburzono stare murki oraz usunięto rośliny. Rewitalizacja potrwa do końca tego roku

 

Prace rozpoczęły się 23 sierpnia. W pierwszej kolejności z placu przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Rynku zerwano asfaltowo-kamienną nawierzchnię, zburzono murki oraz usunięto stare nasadzenia. Rynek w nowej odsłonie zostanie przekazany do użytku mieszkańców w grudniu 2021 roku.

Koncepcję zagospodarowania tego terenu opracowała Adrianna Waguła, mieszkanka Sułkowic, studentka Uniwersytetu Rolniczego. Na bazie jej pomysłu powstał projekt budowlany przygotowany przez pracownię architektoniczną.

Prace obejmą przebudowę placu przed pomnikiem; wymianę nawierzchni, modernizację istniejącego oświetlenia, montaż elementów małej architektury, rewitalizację zieleni oraz konserwację pomnika.

Przebudowa tej części Rynku zostanie w całości sfinansowana z pozyskanego przez urząd dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Lokalnego o będzie kosztować pół miliona złotych.

Natomiast w parku powstanie plac zabaw, który zostanie sfinansowany z dofinansowania z Funduszy Europejskich PROW na lata 2014-2020, a projekt na jego wykonanie został stworzony został we współpracy z OSP Sułkowice.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 26 sie

  Bez urazy dla Adrianny i dla architekta opracowującego projekt, ale na prawdę nie dało się wymyśleć nic więcej niż betonowe płyty z wzorem dwóch falistych pasków??

  23 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 26 sie

  a kogo jakis dandel z internetu obchodzi? jak myslisz?

  21 3 Odpowiedz
 • 26 sie

  Widać nie słyszała o betonozie...

  18 1 Odpowiedz
 • mirek@ 27 sie

  Cala ta rewitalizacja polegac bedzie na wymianie starych plyt na nowe? Bo nie widac ani zieleni ani fontanny nic nowego ten remont nie wnosi

  13 Odpowiedz
 • Paweł Latoń 28 sie

  Kierowniku. A w których latach to było? Ba akurat byłem( albo jestem) z grona czołowych metalowców Sułkowic. Mało tego. Graliśmy regularne koncerty na których był ogień. I tak się też składa że zjeżdżała się cała okolica z Myslenicami włącznie. Coś mi kolego plecisz bzdury. Sułkowice metalem i punkiem tętniło. A słynne TnT pękało w szwach od rokowcow punkowców i metalowców, bo to była knajpa dla ludzi z subkultury. Może chodzi Ci o inne Sułkowice? 🤣🤣

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Trwa remont ulicy w centrum Sułkowic
Sułkowice 4

Trwa remont ulicy w centrum Sułkowic

Rozpoczął się remont ul. Tysiąclecia w centrum Sułkowic. Obejmie wymianę nawierzchni oraz przebudowę rowów Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął prace remontowe...