Myślenice

Smyk Fest 2020 zakończony rekordem! Udało się zebrać ponad 47 tys. zł

Fot. turczyki.pl

Podczas tegorocznego koncertu online organizowanego w ramach imprezy charytatywnej SMYK FEST wolontariuszom udało się zebrać rekordową kwotę przekraczającą 47 tys. zł

Dokładnie do puszek wolontariuszy oraz na konto wskazane przez organizatorów wpłynęło 47 477 zł i 30 groszy. Tegoroczny Smyk Fest 2020 im. Kacperka Chodurka był wyjątkowy, bo ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem odbywał się… online.

W ten sposób koncerty zagrali Viki Gabor, Humam Ammari i Krzysztof Iwaneczko, a wydarzenie prowadziła Julia Kamińska i Konrad Pondo, którzy w studio festiwalowym gościli m.in. Bartłomieja Marszałka, Sylwię Bała, Jarosława Szlachetkę, czy Kasię Poradzisz – przedstawicielkę wolontariuszy.

Krystian Stopka, organizator Smyk Fest z Fundacji Akuratnej: Obawialiśmy się organizacji tegorocznej edycji, ze względu na panującą pandemię. Dopiero na trzy tygodnie przed realizacją wydarzenia podjęliśmy decyzje, że nie możemy odmówić pomocy naszym smykom. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i jak widać… udało się.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim głównym partnerom, zaangażowanym artystom i pozostałym dobrym duchom wydarzenia, za to że uwierzyli w nas i finalnie udało się zgromadzić przed telefonami i komputerami blisko 12 tysięcy odbiorców.

Nie dociera do nas jeszcze wynik tegorocznej zbiórki, ale jesteśmy wdzięczni wszystkim dobroczyńcom, którzy zaangażowali się w różne formy zbiórek i nasze wydarzenie w formie online nie było przeszkodą w osiągnięciu celu. Jako organizator zapewniam, że 100% zebranych środków trafi bezpośrednio na cel leczenia i rehabilitacji naszych Smyków.

Na finalną kwotę zbiórki składa się 19 806,79 zł, które trafiły do puszek wolontariuszy, 4 420,51 zł pochodzące z licytacji prowadzonych na allegro, 1 699 zł z wpłat bankowych oraz 21 551 zł z jedynej wirtualnej puszki, założonej przez Kamilę Piwowarską w którą zaangażował się niezwykły #teammilabyli! Cała kwota w 100% zostanie przekazana na leczenie i rehabilitacje Hani Grzechackiej i Karolinki Palacz. 

 

Hania Grzechacka to mieszkanka Myślenic, jedyna osoba w Polsce i 15 na świecie ze zdiagnozowaną mutacją genu CACNA 1S. Dziewczynka jest wiotka osiowo, nie połyka, jest karmiona przez zgłębnik tzw. pega. Nie trzyma głowy, nie siedzi. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji dziecka to ponad 5 tys. zł. Dodatkowo Hania potrzebuje specjalistycznego sprzętu, którego łączny koszt to 41 tys. zł.

Natomiast Karolinka Pachacz to mieszkanka Limanowej. Urodziła się w 2009 roku z zespołem Downa i chorym sercem i wiotkością mięśni, przez co wymaga ciągłej rehabilitacji. W lutym zachorowała na ostrą białaczką limfoblastyczną. Od tej pory przebywa w szpitalu w Prokocimiu. Dziewczynkę wkrótce czeka przeszczep, a następnie długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja wyceniane na 120 tys. zł.

Organizatorami wydarzenia była Fundacja Akuratna i Stowarzyszenie Sportownia. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 1 wrz 2020

  A jaka sumaryczna kwota została uzyskana od sponsorów. Proszę podać wysokość.

  Fundacja ORLEN
  Miasto i Gmina Myślenice Jarosław Szlachetka
  Małopolska
  As-Garnitex
  Sport Myślenice
  Przemysław Kania Fryzjerstwo Profesjonalne
  Ewelina Beauty - wizaż
  Flo Pracownia florystyczna
  Lato na Zarabiu
  Stalmika
  Drukarnia GRAFIPACK
  Galeria Myślenice
  Mrówka Myślenice
  Zespół Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności
  Gmina Gdów

  8 7 Odpowiedz
 • mirek@ 3 wrz 2020

  najciekawsza impreza tego sezonu, szkoda ze koncerty byly zamkniete dla publicznosci

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 kwi 2022

  Może już są jakieś przecieki Kto w Tym roku Będzie Grał???

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...