Piłka nożna

Orzeł jest jak rodzina. Pożegnali lato i zbierali pieniądze na operację jednego z piłkarzy

Orzeł jest jak rodzina. Pożegnali lato i zbierali pieniądze na operację jednego z piłkarzy

Zakończenie lata z Orłem Myślenice to nie tylko turniej piłkarski, ale również zbiórka na operację kolana piłkarza pierwszej drużyny Krzysztofa Żaka

 

W ramach wydarzenia zorganizowano turniej żaków, sportowe atrakcje dla dzieci, kiermasz słodkości, a w finałowej części mecz pierwszej drużyny z Rabą Dobczyce. Dzień rozpoczął turniej dla dzieci z roczników 2013 i 2014, na sztucznej nawierzchni ustawiono dwa boiska, na których równocześnie odbywały się mecze, a rywalizowały dwie drużyny Orlików, a także Karpat Siepraw i Lubomira Wiśniowa.

Swoją cegiełkę do sobotniego wydarzenia dołożyli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolnego Przedmieścia, którzy dla dzieci zorganizowali strażacki tor przeszkód, zaszczepiając tym samym w najmłodszych strażackiego ducha. Dzieci miały również możliwość zwiedzania wozu strażackiego z całym ratowniczym ekwipunkiem.

W wieczornej części zakończenia lata murawa stadionu Orła Myślenice została oddana dorosłym zawodnikom pierwszych drużyn, a gospodarze mierzyli się z liderującą wówczas w tabeli Rabą Dobczyce. Orłowcy wygrali 3:0 (1:0). Dwa gole w tym meczu zdobył Mark Ponomarenko i jednego Artur Mistarz.

Dochód z biletów i kiermaszu słodkości, a także hot-dogów w restauracji Przedmieście został przekazany na zbiórkę na operację więzadła Krzysztofa Żaka. Sobotnie wydarzenie zasiliło zbiórkę o 2631 zł, a zbiórka łącznie przekroczyła już 7 tys. zł. Do zakończenia zbiórki brakuje niespełna 3 tys. zł.

Komentarze

Zobacz więcej