Okolice

Dobczyce: Sprzątanie brzegów zalewu dobczyckiego

Dobczyce: Sprzątanie brzegów zalewu dobczyckiego

W grupie blisko 40 osób przez 4 godziny ochotnicy i osoby związane z Młodymi Demokratami i Platformą Obywatelską sprzątało dwie zatoki zalewu w okolicach Zamku w Dobczycach

fot. Łukasz Tabaszewski


We wrześniu 2010 stowarzyszenie Młodzi Demokraci stworzyło stronę internetową Tak dla Zalewu Dobczyckiego na której umieściła apel do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej o udostępnienie zalewu dla celów rekreacyjnych. Jak dotąd akcję poparło 1400 osób. Kontynuacją przedsięwzięcia było sprzątanie brzegów zalewu dobczyckiego.

- Naszym celem jest Zalew Dobczycki otwarty dla miłośników sportów wodnych, turystów i wędkarzy. Ponad 1400 osób za pośrednictwem strony TakDlaZalewu.pl przesłało e-mail na adres RZGW w Krakowie. Zasadniczym argumentem, którym posługują się nasi adwersarze w tej sprawie – urzędnicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie (RZGW) - jest niepokój o stan czystości wody i okolic Zalewu. W naszym przekonaniu ten argument nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Aby tego dowieść nasza Inicjatywa "Tak Dla Zalewu Dobczyckiego" przeprowadziła happening, nawiązujący do znanych z przeszłości „czynów społecznych” lub amerykańskich „comunity service”, polegający na sprzątania brzegów Zalewu Dobczyckiego – mówi Łukasz Tabaszewski, koordynator akcji.

Blisko 40 osób przez 4 godziny sprzątało dwie zatoki zalewu w okolicach Zamku w Dobczycach. Jak informuje Łukasz Tabaszewski zebrali ponad 100 worków wypełnionych śmieciami. - Przywrócenie czystości Zalewu Dobczyckiego to zadanie na długie lata. Dlatego domagamy się otwarcia go dla turystyki i rekreacji. Nie tylko odbędzie się to z korzyścią dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ale również przyspieszy doprowadzenie tego terenu do porządku. Przecież nikt z nas nie lubi wypoczywać w otoczeniu śmieci - podsumował senator Stanisław Bisztyga.

Powiązane tematy

Dobczyce: Zalew otwarty dla turystów za 5-10 lat?
Okolice 43

Dobczyce: Zalew otwarty dla turystów za 5-10 lat?

- Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji zbiornik dobczycki zostanie otwarty w perspektywie najbliższych 5 – 10, a nie 50 lat – na temat akcji „Tak dla zalewu dobczyckiego” mówi Łukasz Tabaszewski z myślenickiego oddziału Platformy Obywatelskiej

Komentarze (11)

 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Bardzo fajna i pożyteczna akcja! Gratulacje! Ciekawy artykuł znalazłam na ten temat: http://www.polskamasens.pl/dzieje-sie/152/TAK-dla-Zalewu-Dobczyckiego

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  @mieszkam na wsi

  Pamiętam, że 2 maja Młodzi Demokraci wraz z senatorem Bisztygą rozdawali flagi na myślenickim rynku.

  Efekt?

  Komentarze o kampanii wyborczej i chęci pokazania się w mediach przed wyborami.

  Widać niektórym nigdy się nie dogodzi, choćby nie wiadomo jak godna pochwały była dana inicjatywa.

  Tak, popieram akcję "Tak Dla Zalewu Dobczyckiego", ale do osiągnięcia sukcesu(w który głęboko wierzę) jeszcze długa i wyboista droga.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  dobra robota !
  nie wazne kiedy i ile razy posprzatali, wazne że sprawa z zalewem nabiera rozgłosu własnie poprzez stronę internetową, facebook i takie akcje, moze wreszcie otworzymy zalew dla ludzi

  7 3 Odpowiedz
 • Łukasz Tabaszewski 26 lip 2011

  [quote=gość: mieszkam na wsi] gość: nieoświecony napisał/a: !00 worków,tam leży 100 wagonów a nie worków ale jak zwykle przed wyborami "para w gwizdek"

  czemu nie sprzataliscie w maju? panie lukasz czemu nic nie bylo slychac o zalewie od wyborow ubieglej jesieni? [/quote]

  Bo sprzątaliśmy w lipcu :) Nie rozumiem pytania. W moim odczuciu było słychać. Polecam dokładną lekturę www.facebook.com/TakDlaZalewu . Akcja się udała i już teraz mogę zapowiedzieć, że będzie powtarzana. Pozdrawiam wszystkich malkontentów ;) !

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Super akcja! Zalew jest jednym z największych skarbów okolicy - musi zostać otwarty dla turystów!
  Gratuluje organizatorom i gorąco, gorąco popieram akcję!

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej