Miasto

Maciej Ostrowski: Wierzę, że wspólnie uda się rozwiązać ten problem

Maciej Ostrowski: Wierzę, że wspólnie uda się rozwiązać ten problem

Zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego na działce należącej do Kongregacji Kupieckiej jest niemożliwe (…) Kilka lat temu przewoźnikom została złożona propozycja organizacji przystanków początkowych i końcowych np. na placu przy ul. Kazimierza Wielkiego (Targowica) i na parkingu pod kościołem św. Brata Alberta. Wówczas z tej propozycji skorzystało niewielu. Dlatego też wszelkie informacje przekazywane przez przewoźników na temat likwidacji przystanków i busów w Myślenicach są nieprawdziwe – w Gazecie Myślenickiej pisze burmistrz Maciej Ostrowski

Plac na działce kupców przy ul. Słonecznej, fot. z dnia 23 lipca 2011

W najnowszym numerze Gazety Myślenickiej burmistrz Maciej Ostrowski umieścił swoje stanowisko na temat sytuacji komunikacyjnej w gminie. W swojej wypowiedzi potwierdza, że niemożliwe jest zorganizowanie przystanku początkowego i końcowego na działce należącej do Kongregacji Kupieckiej sąsiadującej z dworcem autobusowym i galerią Dekada.

„(…)W planie zagospodarowania przestrzennego działka ta figuruje jako teren pod obiekt handlowy i zgodnie z przepisami nie mogą na niej być świadczone usługi transportowe. O taki zapis wnioskowała Kongregacja Kupiecka w 2007 roku. By mogło być inaczej, należy złożyć wniosek o zmianę planu zagospodarowania, jednak  to wymaga czasu i z pewnością potrwa ok. pół roku” – pisze burmistrz Maciej Ostrowski.

Z wypowiedzi burmistrza wynika, że od 1 sierpnia wszystkie przystanki na terenie Myślenic nadal będą obsługiwane przez przewoźników, którzy wyrażą taką chęć, a mieszkańcy będą mogli korzystać z wszystkich przystanków w dotychczasowy sposób. Na ul. Słowackiego zostanie przystanek przelotowy, natomiast w miejscu placu skąd obecnie odjeżdżają busy, powstanie parking. "W gestii przewoźników zostaje jednak organizacja przystanku początkowego i końcowego dla tras poszczególnych przewoźników” – czytamy w piśmie burmistrza.

W kwestii przystanków początkowych i końcowych, które prywatni przewoźnicy chcą wyznaczyć na terenie należącym do Kongregacji Kupieckiej (ul. Słoneczna), burmistrz twierdzi, że „Kilka lat temu przewoźnikom została złożona propozycja organizacji przystanków początkowych i końcowych np. na placu przy ul. Kazimierza Wielkiego (Targowica) i na parkingu pod kościołem św. Brata Alberta. Wówczas z tej propozycji skorzystało niewielu przewoźników. Dlatego też wszelkie informacje przekazywane przez przewoźników na temat likwidacji przystanków i busów w Myślenicach są nieprawdziwe”.

Swoje stanowisko kończy zdaniem: „Wierzę, że wspólnie uda się rozwiązać ten problem i tym samym umożliwić mieszkańcom miasta i gminy Myślenice godne warunki korzystania z komunikacji”. Przypomnijmy, że w przypadku, kiedy nie zostanie wypracowanie porozumienie na linii prywatni PKS Myślenice - gmina - prywatni przewoźnicy, to ci ostatni planują w dniu 1 sierpnia rozpoczęcie strajku, który miałby trwać do skutku.

 W jednej z naszych ankiet, pytamy was czy prywatni przewoźnicy powinni przyjąć ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca) i odjeżdżać z nowopowstałego obiektu. Jak na razie głosy dzielą się niemal po równo. 53% ankietowanych uważa, że tak, natomiast 47% twierdzi, że prywatni przewoźnicy nie powinni przyjmować oferty PKS.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (209)

 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Drodzy Radni opozycyjni i mieszkańcy Myślenic.

  Bardzo duża część myślenickiego społeczeństwa ma już dość tego co w obecnej kadencji wyrabia burmistrz.

  Dlatego apeluję do Waszego rozsądku o złożenie wniosku o odwołanie go ze stanowiska. Jeśli do takiego wniosku są potrzebne podpisy mieszkańców – zorganizuje ich zbiórkę.
  Nie pozwolę więcej poniżać Naszej społeczności, ciągając ją po policji (sprawa obwodnicy), niegospodarności (strzelnica, wykup działek pod spalarnię odpadów której nie ma, rezygnacja z dochodu za dzierżawę parkingu na Słowackiego, sprzedaż PKS) oraz prywatę (czy ktoś słyszał aby Ostrowski był na otwarciu innego sklepu w Myślenicach poza Dekadą ?- przecież to nie jego inwestycja, Gminy również). Podziękujmy mu za to, że dopuścił do zwolnienia ogromnej liczmy pracowników zakładów tytoniowych z Jawornika oraz PKSu Myślenice.

  Jednocześnie oświadczam, że jeśli 1 sierpnia nie dojadę do pracy, wraz z moimi znajomymi – wystąpimy z pozwem zbiorowym przeciwko gminie, za brak wywiązywania się z obowiązku organizacji komunikacji w Gminie Myślenice.

  Czekam również na ukaranie PKS Grup/Łódź przez UMiG za niewywiązywanie się z pozwolenia na prowadzenie transportu komunikacyjnego w obrębie gminy.

  44 5 Odpowiedz
 • 29 lip 2011

  [quote=Podziemie]A słowo honoru Podziemia jest droższe od pieniędzy.
  Zachęcam do refleksji, a ci którym nie pasuje moje zdanie niech sobie odpuszczą słowotoki, bo i tak nie zmienią tak zatwardziałej w przekonaniach persony jaką jestem.[/quote]

  Nie musisz już więcej dodawać, ja już wiem wszystko.

  Proponuje szybką ankietę:
  Jeżeli nie podoba się Wam polityką jaką prowadzi burmistrz Miasta Myślenice dajcie mojemu postowi plusa.
  Adekwatnie, jeżeli uważacie że burmistrz działa bez zarzutów - minusa.

  93 109 Odpowiedz
 • 29 lip 2011

  [quote=gość: ale] Gdybym miał troszkę luźnej gotówki to z miejsca kupuje busy, zatrudniam ludzi (kierowców z byłego PKS Myślenice nie brakuje)
  w poniedziałek rano pukam do drzwi UMiG i proszę o wydanie licencji choćby i na wszystkich trasach które w poniedziałek (ze względu na strajk) nie będą obsługiwane, dogaduje się z pks płace im te dwa złote i śmieje się z reszty "busiarzy" Teraz pewno będzie że takie wożenie ludzi to żaden interes, napewno niektórzy pamiętają wojnę np. pomiędzy busiarzami kursującymi na trasie Pcim Sucha-Myślenice (ciekawe o co oni tak walczyli skoro to żaden interes)
  Podsumowując jak wy szanowni panowie od pożal sie Boże busów nie dogadacie sie z PKS to wejdzie za was kto inny !!!! [/quote]

  A burmistrz wyda pozwolenie w z klauzulą natychmiastowej wykonalności i podziękuje uściskiem dłoni, ciepłym słowem i pocałunkiem w policzek. Na dodatek dostaniesz umowę na czas nieokreślony bez opłaty wjazdowej na tydzień z możliwością zmiany umowy dotyczącą kwot, terminów i wypowiedzenia licencji bez możliwości odwołania się. Chętnie pożyczę Ci pieniądze na taki interes, z pewnością gmina da Ci poręczenie majątkowe na niewielki procent.

  45 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Dziękujemy Ostrowski za ciągłe podwyżki wody i ścieków.

  Na chwilę obecną płacę 10, 60 zł ( jak na razie) bo myślę, że we wrześniu kolejna (chyba 5-ta ) podwyżka pewnie będzie.

  Do 20 zł już bliżej niż dalej.

  33 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Wspólnie rozwiążemy ten problem, jak podasz się do dymisji !

  34 4 Odpowiedz

Zobacz więcej