Miasto

Prywatni przewoźnicy: Jesteśmy przygotowani do strajku

Prywatni przewoźnicy: Jesteśmy przygotowani do strajku

Około 80 busów jeżdżących w kółko ulicami Słoneczną, Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego i Słowackiego przez 8 godzin. Tak może wyglądać protest prywatnych przewoźników, jeśli do poniedziałku 1 sierpnia nie dojdzie do porozumienia na linii PKS – gmina – prywatni przewoźnicy- Jesteśmy przygotowani do strajku od strony formalnej, choć wolelibyśmy tego uniknąć  -  w rozmowie z nami powiedział jeden z przedstawicieli prywatnych przewoźników, biorący udział w dotychczasowych negocjacjach z gminą i PKS Myślenice.

Prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego do końca lipca. Doszli do porozumienia z kupcami z Kongregacji Kupieckiej, którzy posiadają działkę w sąsiedztwie nowego dworca i w tym miejscu chcą zorganizować przystanki początkowe i końcowe. Nie zgadza się na to burmistrz Maciej Ostrowski, twierdząc, że jest to niemożliwe ze względu na plan zagospodarowania tego terenu.

- Porozumieliśmy się z Kongregacją Kupiecką. Przygotowaliśmy tam plac pod stanowiska dla busów. Będą zadaszone wiaty, przystanki, toalety. Pozostała jeszcze kwestia podłączenia prądu. Wydaliśmy na to wszystko sporą kwotę. Mamy godny plac do odjazdów. Brakuje tylko zgody, abyśmy mogli stąd odjeżdżać i tutaj kończyć kurs. Przy tak wielu codziennych kursach, które wykonujemy, odjazdy w zasadzie co 15 minut ze stanowisk dworca doprowadziłyby do zablokowania ruchu w tym miejscu – dodaje nasz rozmówca.

Wczoraj PKS Myślenice zaproponował prywatnym przewoźnikom najniższą jak dotąd stawkę 2 złotych za wjazd na teren dworca. Nasz rozmówca przyznał, że o nowej stawce PKS-u dowiedział się z internetu. - Do nas oficjalnie takie pismo nie wpłynęło – tłumaczy.

Jeśli do 1 sierpnia nie dojdzie do porozumienia na linii PKS-gmina-prywatni przewoźnicy, od poniedziałku kierowcy busów będą jeździć na trasie: ul. Słoneczna, Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego, Słowackiego, Kościuszki, Słowackiego i ponownie na ul. Słoneczną w godzinach od 7 do 15. Mali przewoźnicy zapewniają, że taka forma protestu będzie trwać do momentu wypracowania kompromisu.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • 27 lip 2011

  brawo nie dajcie sie!!!!

  34 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  akcję trzeba nagłośnić we wszystkich możliwych mediach!!!

  "Porozumieliśmy się z Kongregacją Kupiecką. Przygotowaliśmy tam plac pod stanowiska dla busów. Będą zadaszone wiaty, przystanki, toalety. Pozostała jeszcze kwestia podłączenia prądu. Wydaliśmy na to wszystko sporą kwotę. Mamy godny plac do odjazdów. Brakuje tylko zgody, abyśmy mogli stąd odjeżdżać i tutaj kończyć kurs. Przy tak wielu codziennych kursach, które wykonujemy, odjazdy w zasadzie co 15 minut ze stanowisk dworca doprowadziłyby do zablokowania ruchu w tym miejscu"
  osobny, zadaszony i wyposażony w toalety plac dla busów oraz możliwość zatrzymywania się busiarzy na przystankach w mieście do tego oczywiście niezależnie PKS jeśli taka będzie jego wola i mamy zapewnione świetne warunki transportu PASAŻERÓW.

  panowie busiarze powinni dostać zgodę na swój dworzec!!!

  35 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  I komu zrobią nazłość ? Chyba sobie , lepiej jedźcie przez Rynek koło UMiG a normalnym ludzią dajcie spokój nie każdego interesują busy jak sie tutaj wszystkim wydaje. Jeśli będę miał klopoty z dojazdem to wezwę policję lub SM i będę chciał zrobiena czystki.

  Myślenice nie kręcą sie w okól busow PKSu itd. Ludzie to dla mnie jest margines i nie tylko dla mnie a to temat przewodni od pół roku !! Zupełnie jak Smoleńska 90% ludzi to kompletnie nie interesuje - garstka robi zadyme . Tutaj jest podobnie.

  15 45 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  tylko straszą .. nie ma ich na tyle

  9 37 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Bartolini]

  Myślenice nie kręcą sie w okól busow PKSu itd. Ludzie to dla mnie jest margines i nie tylko dla mnie a to temat przewodni od pół roku !! Zupełnie jak Smoleńska 90% ludzi to kompletnie nie interesuje - garstka robi zadyme . Tutaj jest podobnie. [/quote]

  garstka robi zadyme a tysiace codziennie tymi busami jezdza... rzeczywiscie nikogo to nie dotknie :)

  27 4 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Ja jestem tylko ciekaw i już widzę, jak busiarze z własnej kasy wydają tysiące na to, żeby te wiaty, przystanki i toalety wybudować ;)

  17 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jak jest naprawdę wie tylko PKS i tylko kierowcy busow. to co do nas trafia to inna bajka, ale swoją drogą...

  Z przystanku nie ruszy punktualnie zeby piątka wpadła, a będą 8 godzin jeździć w kółko i przystanki budować hahahahahahaah!!!!!

  4 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Proszę spojrzeć na Kraków - tam nie zapędzano busiarzy siłą do Galerii, dostali miejsce nieopodal, co prawda nie są to standardy xxi wieku ale jest i funkcjonuje.Toalet też nie zbudowali, są niezależni.Zauważmy że wiele czasu na zburzonym dworcu nie był toalet i nikomu z głowy włos nie spadł.Myślę że placyk wyglądałby cokolwiek lepiej niż w chwili obecnej.Maciek to chyba człowiek nie stąd bo jego decyzje stają po stronie obcych tj. pekaes czy koźmiński co uderza w żyjących w powiecie mieszkańców.Dziwne ale to jest konfliktowanie środowisk,czy za tym stoi jakiś jego interes?Strajk a ucierpią najwięcej ludzie.Jeśli nie dojedziecie do pracy proponuję stanąć przed drzwiami gabinetu MO i ochrzanić tych urzędasów

  32 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Strajkujcie,i tak w końcu zrobicie co będą chcieli bo nie będziecie mieli z czego żyć!!!Żal mi WAS!!!Ciekawe skąd wy weźmiecie 80busów:D:D:D:D:D Masakra jakaś,zarabie,dworzec,busy,składowisko-ludzie,na Boga,czy Wy nie macie co robić????

  4 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Wkońcu ktoś w tym społeczeństwie ma odwagę jasno powiedzieć nie. Nie korupcji , dyskryminacji , baraku uczciwej konkurencji !!!!

  29 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 27 lip 2011

  Ciekawe określenie "mali przewoźnicy"
  Gdyby tak dało się policzyć przewożonych pasażerów, kto okazałby się mniejszy?
  Władzo gminna i powiatowa. Nie jeden plan zagospodarowania terenu zmieniano. Może trzeba dać szanse skompromitowania sie "małym przewoźnikom"?
  A jeśli zrobią to co obiecują?
  Pasażerowie czyli lud powiatu będzie kontent z Waszej decyzji.
  "Dekada" także! Sąsiad za płotem "napędzi" klientelę.
  Zezwolić, dając realny termin wybudowania. Jeśli nie wykonają zobowiązań to już władzo, macie ich w garści!

  20 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Powiedzcie mi, że busiarze dostali zgodę na blokowanie najważniejszych ulic w Myślenicach?!

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Proponuję przez tydzień czasu zablokować wszystkie bezpłatne miejsca parkingowe za UMiG (koło Steku) i nie wozić urzędasów w busach.

  17 4 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  urzedasy jezdza nowymi super furami jak burmistrz to ich nie ruszy ja jestem za busami na slowackiego

  21 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Przez kilkanaście lat dojeżdzałem do pracy PKS-ami i Busami
  Musze stwierdzić że jak w końcówce lat 90 "panami" kierowcami byli PKSiarze i tylko od ich widzimisie i ceny moznabyło jechać autobusem co doprowadziło defacto do upadku większości PKS w Polsce tak teraz "panowie" Busiarze chcą być wykładną prawa.
  Co z tego że do busa może wsiąść 20 osób jak on weźmie 45
  co z tego że jest korek i mimo wyznaczonej trasy ściągnie tabliczke i ominie go poza trasą
  co z tego że stan techniczny busów jest poniżej krytyki
  co z tego że jeżdzą tylko w tego kiedy im odpowiada a w święta radz sobie człowieku sam.
  Plac na słowackiego dzierżawili już od dobrych paru lat i napędzali klientów Ablertowi/Careffourowi, ale jakoś ludzie mokną w tym że sklepie czkając na busy a potrzeby fizjologiczne załatwiają (kierowcy również) za stacją transforamtorową.

  tak wygląda prawda o "panach"busiarzach więc gadanie że postawią wiatę i tojtoja jakoś mnie nie przekonuje.

  PS.
  Od 1 lipca weszły opłaty viatol i zakopianka dla przeciętnego busa będzie dodatkowo płatna 40gr/km(0.4x 25km = 10PLN w jedną stronę )
  ale jakoś oto się nie martwią i nie trąbią (może będą omijać jak to mają w zwyczaju)

  PS.2
  jak planują taki strajk to wystarczy postawić ITD lub policję i sprawdzić stan techniczny busów - jak była raz taka akcja na zakopiance to wyjechała 1/4 busów na regularne kursy i była wielka afera że szykanują "praworządnych"busiarzy
  Przepraszam ale jak mi/tobie spali się przykładowa żarówka w aucie to policja zabiera ci dowód natomiast w busach mało co działa i dotego spaliny pachną frytkami a jerzdzą.
  Dlatego wcale mnie nie rusza ich strajk. Wystarczy sie zorganizować w 3 osoby i jeździć samochodem a wychodzi taniej niż busami.

  19 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  ja mam tylko nadzieję, ze dalej będą odjeżdżać z osiedla

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  w tym sporze dwie strony maja swoje racje, jednak gdy slysze jak busiarze wypominaja pksowi brak zdrowej konkurencji to az mnie cos skreca.

  5 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jak dla mnie dziwne...

  PKS zaproponował mega preferencyjne stawki, a Tym dalej źle. Będą wydawać kasę na infrastrukturę (wiaty itp - choć przez tyle lat na Słowackiego nic nie zrobili) oraz płacić czynsze kupcom za wynajem placu, co pewnie w rozliczeniu ogólnym da dużo więcej niż te 2zł...

  Najwyraźniej tym razem wyjątkowo nie chodzi o kasę, tylko o możliwość dalszego uprawiania wolnej amerykanki bez żadnej kontroli...

  Jestem również przekonany, że tym strajkiem - irytując mieszkańców i kierowców - bardziej zaszkodzą sobie i wzmocnią poparcie dla UMIG'u.

  Mam nadzieję że UMIG się nie ugnie, bo dla mnie jako klienta usług transportowych, rozwiązanie z dworcem w jednym miejscu jest najlepsze bo wymusza konkurencyjność.

  12 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  busiarze chcieli by za darmo jeździc;/ jak oni wybuduja sobie kolo dekady przystanki zadaszenie toalety to ja jestem 90letnia tancerka. dostali super oferte od pks 2 zl za wjazd. wystarczy sobie policzyc. przecietny busiarz ma dziennie do zrobienia 5 kółek(tam i z powrotem) czyli na dworzec wjedzie 5 razy. czyli zapłaci za to 10 zl. Duzo? zwłaszcza, ze teraz za busa do krakowa trzeb apłacic 8 zł!

  10 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Szanowni Pasażerowie
  Musimy Was poinformować, że Burmistrz Myślenic wypowiedział nam umowy na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego do 31.07.2011. Jednocześnie nie wyraził pozytywnej zgody na wydanie nowych zezwoleń z lokalizacją przystanku przy ul. Słonecznej (należącej do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej). W związku z czym jeżeli pan Burmistrz, Maciej Ostrowski, nie zmieni do 31.07.2011 swojego stanowiska z dniem 1.08.2011 nie będziemy mogli Was nigdzie dowieźć. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów. W tej sytuacji jeżeli pan Burmistrz Myślenic nie zmieni swojej decyzji, nie będziemy mogli prowadzić przewozów na liniach regularnych i od 1.08.2011 naszym jedynym i ostatecznym rozwiązaniem może być PROTEST. Protest w Waszej i naszej sprawie. Protest w obronie praw obywatelskich i zdrowej konkurencji.
  Przewoźnicy

  27 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Nie szkoda im benzyny na ten protest?

  6 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  nie bronię busiarzy, bo sam gdyby tylko godziny i regularność odpowiadały ze względu na komfort wybrałbym przestronny autobus, jeździć busami o zatłoczonych porach nie lubię, lecz to oni ratowali publiczny transport w ostatnich latach kiedy pekaes nie domagał. Prywatni przewoźnicy bez wątpienia mają prawo do wolnych decyzji i zachowania niezależności

  20 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Żadnego protestu nie będzie,myślą że UMIG i PKS się ugną, ale mam nadzieje że się to nie stanie!!!!A jak już faktycznie do tego dojdzie,to tak jak pisał "dojerzdzaający" powinna policja wszystkich przetrzepać.

  5 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Pewnie, wszystkich prztrzepać, dowalić kary , pozamykać[quote=gość: zasmucony] Żadnego protestu nie będzie,myślą że UMIG i PKS się ugną, ale mam nadzieje że się to nie stanie!!!!A jak już faktycznie do tego dojdzie,to tak jak pisał "dojerzdzaający" powinna policja wszystkich przetrzepać. [/quote]
  Pewnie, wszystkich prztrzepać, dowalić kary , pozamykać, NIKT NIE MA RACJI TYLKO TWOJA WŁADZA ABSOLUTNA, A GDZIE WOLNOŚCI OBYWATELSKIE I PRAWA PÓKI CO JESZCZE ZAPISANE W KONSTYTUCJI????? CHOĆ PEWNIE JUŻ NIE DŁUGO JAK TACY KA TY ZASMUCONY BĘDĄ WYBIERAĆ I BĘDZIE WAS PRZYBYWAĆ - MŚCICIELI

  13 3 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  tak busiarze zli bo chca protestowac a burmistrz ma prawo ustawiac gdzie maja miec przystanki ludzie to jest chore dlaczrgo nagle teraz odkad powstala niby galeria zaraz godziny otwarcia sklepow zmieni na takie zeby nie kolidowaly z otwarciem sklepow w dekadzie to jest chore dlatego popieram przewoznikow to nie komuna zeby tak ludzi ustawiac

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  czyli co - od 1 sierpnia nie dojadę do pracy?? ktoś się orientuje? ja muszę dojechać do Myślenic i przesiąść się na busa do Krakowa. co za chora sytuacja!! dogadajcie sie wszyscy, busy, pks, galeria, gmina i burmistrz, i przestańcie mysleć o sobie i swoich potrzebach i kasie, a zacznijcie myśleć o nas, pasażerach!!

  12 2 Odpowiedz
 • basia 27 lip 2011

  a ja słyszałam że burmistrzowi to wszystko zwisa bo ma świadomośc tego że jest ostatnią kadencję. No cóż my tez taką świadomośc mamy ale niech sobie jaj z ludzi nie robi - chociaz nie wiem czy to juz nie za późno na takie pobożne życzenia...

  21 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  zainteresowana o kasie to mysli wladza dlatego powstal konflikt

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Najlepiej jakby busy miały swój dworzec na Rynku nie??Wtedy bylibyście szczęsliwi?Żal mi Was. A jestem ciekawy ilu z Was co tutaj pisze korzysta z busów. Ja kiedyś siedziałem poł godziny bo Panu busiarzowi nie chciało się jechać. Ale rozumiem że są tutaj osoby które krytykują burmistrza za wszystko,zaraz dojdzie do tego że będziecie mieć pretensje że za często chodzi do toalety i przez to UM płaci duże rachunki.MASAKRA co Wy robicie!!

  5 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  TO SKANDAL ABY LUDZIE ROBILI SOBIE ZAKUPY TAM GDZIE IM PASUJE !!! TO JEST WOLNA AMERYKANKA !!! TO JEST SKANDAL ABY LUDZIE BYLI WOLNI I ROBILI SOBIE CO IM SIĘ PODOBA. TRZEBA ZROBIĆ ZAKAZ WJAZDU DO CENTRUM MYŚLENIC I JAK KTOŚ CHCE ZROBIĆ SOBIE ZAKUPY TO TYLKO W "GALERII DEKADA" TO JEST SKANDAL ABY BYŁA TAK SWOBODA ROBIENIA SOBIE ZAKUPÓW TAM GDZIE MA SIĘ NA TO OCHOTĘ. POCZEKAJCIE JESZCZE PARE LAT. A BĘDZIECIE SOBIE PLULI W TWARZ ZA TO NA KOGO GŁOSOWALISCIE.

  19 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  a ja robie zakupy w Janie a jerzdzę busami i PKS'emi - jakos nie narzekam wiec nie gadajcie glupot

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Każdy problem jest do rozwiązania i ten się rozwiąże. Spokoju!!!!!

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: dojerzdzaający]
  PS.2
  jak planują taki strajk to wystarczy postawić ITD lub policję i sprawdzić stan techniczny busów - jak była raz taka akcja na zakopiance to wyjechała 1/4 busów na regularne kursy i była wielka afera że szykanują "praworządnych"busiarzy [/quote]

  ITD powinna sobie zrobić tymczasową placówkę na przystanku początkowym busów i na pół roku posadzić tam ludzi żeby kontrolowali stan techniczny busów a obok nich stanowisko powinien miec urzędnik z urzędu marszłkowskiego żeby kontrolować czy odjeżdząją o czasie. Po pół roku na placu zostaliby tylko Ci którzy faktycznie chcą w godnych warunkach wozić ludzi i byłby spokój.

  A tak przy okazji to Panu Koźmińskiemu chyba jest wszystko jedno czy ludzie odjadą ze stanowisk 10m na południe czy 50 m na północ od jego galerii :)

  6 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Przewoźnicy] Szanowni Pasażerowie
  Musimy Was poinformować, że Burmistrz Myślenic wypowiedział nam umowy na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego do 31.07.2011. Jednocześnie nie wyraził pozytywnej zgody na wydanie nowych zezwoleń z lokalizacją przystanku przy ul. Słonecznej (należącej do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej). W związku z czym jeżeli pan Burmistrz, Maciej Ostrowski, nie zmieni do 31.07.2011 swojego stanowiska z dniem 1.08.2011 nie będziemy mogli Was nigdzie dowieźć. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów. W tej sytuacji jeżeli pan Burmistrz Myślenic nie zmieni swojej decyzji, nie będziemy mogli prowadzić przewozów na liniach regularnych i od 1.08.2011 naszym jedynym i ostatecznym rozwiązaniem może być PROTEST. Protest w Waszej i naszej sprawie. Protest w obronie praw obywatelskich i zdrowej konkurencji.
  Przewoźnicy [/quote]
  hehehe dobre....wierzycie w to?? ze busiarze sobie odpuszczą zarabianie kasy choćby przez jeden dzień? nie sądze....ale swoją drogą ten tekst śmieszny...widać ze jakiś "kierowca" pisał...hehehe

  8 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  dekada i pks to wreszcie komfortowe i tańsze przejazdy

  6 12 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Szanowni Panowie PRZEWOŹNICY

  możecie napisać te absurdalne postanowienia z tej umowy, bo jak na razie to co napisałeś jest tylko pustosłowiem.

  Żeby być wiarygodnym i rzeczowym proszę o wpisanie tutaj tychże punktów z przedstawionej wam umowy. Może sami też możemy się odnieść do tego czy jest ona dla pasażerów krzywdząca czy nie ?

  Bo z tego co wiem jest ona tylko problematyczna dla was przewoźników a dla pasażerów jej treść okaże się pozytywna, bo znacznie ogranicza wam możliwości manipulacyjne i powoduje pełną kontrolę nad ilością waszych kursów, czym ogranicza swobodę działania poza ustalonym prawem w koncesjach i zezwoleniach, oraz zmusza do punktualności.

  Czekamy z niecierpliwością :)

  Ostrowski i tak się nie ugnie, bo dać sobie palec to zaraz zjedzą mu rękę, a strajk sami popamiętacie, jak obrócicie od siebie 90% miasta.

  Poza tym nie wiem czy wielu tutaj wypowiadających się to wie ale jakim prawem przewoźnicy, których znaczna większość jest spoza miasta i gminy ma dyktować warunki elementu podlegającego pod obowiązki UMiG w naszym mieście ?

  To byłyby już jaja.

  12 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jako mały przewoźnik dopisze jeszcze że Starostwo Powiatowe w Myślenicach wydaje pozytywne opinie co do Działki Kongregacji Kupieckiej jako przystanek dla busów, bo niema takiego prawa aby zakazać użytkować Placu jako przystanek BUS.
  Widocznie Maciek O. ma swoje prywatne przepisy.

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  JAK TO JEST ŻE NA ODJAZDY Z PLACU KUPCÓW ZGADZA SIĘ STAROSTWO KTÓRE TEŻ WYDAJE ZEZWOLENIA?
  Co do opłaty 2 złote to jak wierzyć PKSowi gdy jeszcze nie dawno żądał około 10 złotych?Chodzi o wygaszenie konfliktu bo busiarze są w tym momencie siłą i mają poparcie znacznej części mieszkańców a gdy sprawa przycichnie podniesie się ceny i pies z kulawą nogą nie wstawi się za busiarzami.
  Zarządzający PKS nie potrafią działać na wolnym rynku gdyż każde MPK jest dotowane z funduszy miasta i tutaj też gdy wykończą konkurencję SZYBCIUTKO ZWRÓCĄ SIĘ DO SAMORZĄDÓW O DOTACJĘ DLA LINI A W SUMIE ZA TO WSZYSTKO PODOBNIE JAK ZA WODĘ I ŚCIEKI ZAPŁACIMY WSZYSCY CZY KORZYSTAMY Z BUSÓW CZY NIE.Przecież już były próby sięgnięcia do gminnej kasy przy planach linii miejskiej.
  Widać że już busiarze włożyli trochę pracy w przygotowanie placu mimo że nie mają żadnej gwarancji że będą z niego korzystać i mogą być to pieniądze wyrzucone w błoto.PKS wykończyli nie busiarze tylko większościowy właściciel którym była gmina.
  Teraz najlepiej straszyć ITD i innymi kontrolami,czy u nas zawsze muszą być forowani obcy a niszczeni rodzimi przedsiębiorcy?
  Podziemie zajmij się tym za co bierzesz pieniądze a nie pisz bzdur na forum.

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  kongregacja niech zacznie budować tą swoją galeria a nie kpi z ludzi ten plac nie po to był przeznaczony. I może się powtórzę ale pks musi płacić za wjazdy na inne dworce i nie strajkują. Takie jest życie dworzec musi na siebie zarabiać żeby człowiek mógł w godnych warunkach poczekać na swój kurs.

  6 10 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] JAK TO JEST ŻE NA ODJAZDY Z PLACU KUPCÓW ZGADZA SIĘ STAROSTWO KTÓRE TEŻ WYDAJE ZEZWOLENIA?[/quote]

  Starostwo może mówić co mu się podoba. To nie należy do jego gestii. Tutaj decyduje Gmina nie Powiat.

  [quote=gość: :)) :))]
  Co do opłaty 2 złote to jak wierzyć PKSowi gdy jeszcze nie dawno żądał około 10 złotych?Chodzi o wygaszenie konfliktu bo busiarze są w tym momencie siłą i mają poparcie znacznej części mieszkańców a gdy sprawa przycichnie podniesie się ceny i pies z kulawą nogą nie wstawi się za busiarzami.
  Zarządzający PKS nie potrafią działać na wolnym rynku gdyż każde MPK jest dotowane z funduszy miasta i tutaj też gdy wykończą konkurencję SZYBCIUTKO ZWRÓCĄ SIĘ DO SAMORZĄDÓW O DOTACJĘ DLA LINI A W SUMIE ZA TO WSZYSTKO PODOBNIE JAK ZA WODĘ I ŚCIEKI ZAPŁACIMY WSZYSCY CZY KORZYSTAMY Z BUSÓW CZY NIE.Przecież już były próby sięgnięcia do gminnej kasy przy planach linii miejskiej.
  [/quote]

  następna teoria spisku. Co do warunków ja czytałem że 2 zł bezterminowo i to czy tak będzie czy nie zależy od tego co busiarze podpiszą. Jak podpiszą cyrograf który ich wykończy to już ich problem.

  [quote=gość: :)) :))]
  Widać że już busiarze włożyli trochę pracy w przygotowanie placu mimo że nie mają żadnej gwarancji że będą z niego korzystać i mogą być to pieniądze wyrzucone w błoto.PKS wykończyli nie busiarze tylko większościowy właściciel którym była gmina.[/quote]

  Świadczy to o tym że są głupcami bo tam gdzie nie ma pozwolenia się nie inwestuje :)

  [quote=gość: :)) :))]
  Teraz najlepiej straszyć ITD i innymi kontrolami,czy u nas zawsze muszą być forowani obcy a niszczeni rodzimi przedsiębiorcy?
  [/quote]

  Kontrole to podstawa i powinny być na każdym kroku nie tylko dla busiarzy ale i dla autobusów i wszystkich którzy przewożą ludzi.
  To uważam za bardzo ważną rzecz która ewidentnie jest dbaniem o życie i zdrowie pasażerów i innych uczestników ruchu, tym bardziej patrząc na stan techniczny niektórych busów jak takiego wyprzedzam na Zakopiance to robię to jak najszybciej by czasem coś od niego nie odpadło, bo szkoda szyby i lakieru.

  [quote=gość: :)) :))]
  Podziemie zajmij się tym za co bierzesz pieniądze a nie pisz bzdur na forum. [/quote]

  Dlaczego nie możecie napisać treści tych absurdalnych postanowień z tej umowy?
  Boicie się że po przeczytaniu ich wyjdzie cała prawda o tym jak dbacie o pasażerów?
  Boicie się iż wyjdzie że chodzi tylko i wyłącznie o własne korzyści i co gorsza że ludzie którzy was będą popierać sami sobie zrobią krzywdę tracąc nowoczesną, komfortową, klimatyzowaną poczekalnie dworcową, ubikacje, kawiarnie ławeczki, zadaszenie na zewnątrz z ławeczkami i nowoczesnym komputerowym rozkładem jazdy zmieniającym się na bieżąco zgodnie z godziną wyświetlania, a wszystko łatwe do odczytania nawet dla ludzi niedowidzących, dużymi literami?
  Do tego zapewnioną punktualność odjazdów i koniec z wyścigiem szczurów po drogach jak z ziemniakami?

  Napiszcie te absurdalne warunki, niech ludzie dowiedzą się prawdy i sami ją ocenią.

  Wolicie by te warunki które wam zaproponowano umieścił PKS lub Burmistrz ?

  Da się zrobić jeśli tego pragniecie :)

  4 15 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  podziemie ty jestes wszedzie kazde forum kazdy temat madre slowa ktos ci napisal zajmij sie praca bo wszystko ci zle a prawde jak sie pisze to usuwaja

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie piszesz do 15? Czy potem też trzepiesz nadgodziny?

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w końcu Pan Szef się wystraszył tego co sam nawyrabiał.
  Ale tak już jest że każde działanie ma jakieś konsekwencje w przyszłości...

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Strachy na lachy. Myślicie że takim straszeniem coś zdziałacie.
  Tylko głupi dałby się tym zastraszyć, bez urazy ale to żenada.

  3 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=hugo] podziemie ty jestes wszedzie kazde forum kazdy temat madre slowa ktos ci napisal zajmij sie praca bo wszystko ci zle a prawde jak sie pisze to usuwaja [/quote]

  Nie zmieniajcie tematu.

  Napiszcie wreszcie prawdę i zacytujcie postanowienia, choć jeden punkt który działa na niekorzyść pasażerów.

  Była taki punkt w ogóle?

  Ściema i jeszcze raz ściema. Proszę o prawdę którą szybciutko skonfrontujemy z tym co było w warunkach umowy ?

  Boicie się prawdy ? Boicie się że wyjdzie że walczycie tylko o swoje i że na tym ucierpią pasażerowie ?

  Ja bym się bał na waszym miejscu i starałbym się ukryć prawdę, ale samo to jest już powodem by wam nie wierzyć.

  4 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  A tak naprawde, drodzy BUSIARZE,o co Wam chodzi?Czego Wy oczekujecie?Że będziecie wjeżdżać na dworzec za darmo?To czy będziecie wjeżdżać za 2 czy 5zł to to jest przede wszystkim problem osób podrużujących,bo to oni będą musieli za to Wam zapłacić!!Więc o co Wam chodzi???Chyba faktycznie TYLKO I WYŁĄCZNIE o to że będzie kontrolowani pod względem odjazdów. Może wszyscy powinni robić tak jak Wy?A nie otworze sklepu bo tylko 5osób stoi pod drzwiami?!Żal żal i jeszcze raz żal.

  6 9 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  ja nie jestem busiarzem a prawde o panu O jak napisalam to usunieto tak do twojej wiadomosci poziemie

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=hugo] ja nie jestem busiarzem a prawde o panu O jak napisalam to usunieto tak do twojej wiadomosci poziemie [/quote]
  kolego Hugo,dla Twojej wiadomości to forum nie jest przyjazne panu O. Poprostu napisałeś niesmaczne zdanie,które można było zrozumieć tylko w jeden sposób...troche kultury...

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Pytanie do radnych -czy rada ma jeszcze do powiedzenia coś w tym mieście czy rządzi Pan Kik i Spóła Pks ?
  Cały czas w sprawach tak ważnych dla mieszkańców wypowiada się Prezes PKS czy ktoś związany z MPK Łódź,uzgadnia się z PKSem politykę jakby komunikacyjną ?
  CZY SAMORZĄD LOKALNY JUŻ NIE MA NIC DO POWIEDZENIA?
  A RADNI OPOZYCJI ?
  Czy tylko w okresie kampanii sprawy lokalne leżą na sercu radnym?

  9 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  zasmucony ja nie jestem przychylnie nastawiona do pana O nie mam pojecia o jaka kulture ci chodzi to byla sama prawda

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Podziemie] Proszę o prawdę którą szybciutko skonfrontujemy z tym co było w warunkach umowy [/quote]

  Tak, tylko szybciutko, szybciutko bo macie coraz mniej czasu.
  Widać jak się wam ziemia pali pod nogami.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] CZY SAMORZĄD LOKALNY JUŻ NIE MA NIC DO POWIEDZENIA?
  A RADNI OPOZYCJI ? [/quote]
  Radni opozycji nie mają już na to czasu-woda,ścieki,wysypisko...daj spokój...

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Bedzie ta telewizja czy nie?

  7 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Czyli jednak zmiana tematu który sami przecież zaczęliście.

  Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.
  TROCHĘ HONORU, jak się mówi A to należy powiedzieć B.

  I Wy chcecie żeby Was traktować poważnie, a zachowujecie się jakbyście chcieli więcej ukryć niż powiedzieć prawdy.

  Pasażerów interesuje jak walczycie o ich dobro a nie ciągłe LANIE WODY.

  3 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=hugo] zasmucony ja nie jestem przychylnie nastawiona do pana O nie mam pojecia o jaka kulture ci chodzi to byla sama prawda [/quote]
  Jeżeli wiesz co gdzie i kiedy zwisa Panu O to Twoja sprawa,nie musisz się tym chwalić na forum

  [quote=gość: rioo] Bedzie ta telewizja czy nie? [/quote]
  Ooo tak,zaproście telewizje(tylko koniecznie TVN)!!,premiera,ministra gospodarki a przede wszystkim infrstruktury!On napewno pomoże w tej sprawie!!Może autostrade A2 by zaproponował:D

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  ktos napisał, że będzie strajk 80busów. Mam nadzieje, że nie będzie wtedy żadnej kontroli tych pojazdów bo zostanie moze 10 sprawnych :P

  najpierw sie drodzy przewoźnicy zajmijcie pojazdami zeby byly sprawne, a nie że jadac w zimie kierowca kaze mi trzymac drzwi, ale przeprasza na wejsciu ze sie szyberdach nie zamyka jak pada. żalosne! róbcie sobie strajk i tak nic tym nie zdziałacie bo jestescie tak pazerni na kase, że szkoda gadac!!!!

  5 9 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  zasmucony nie bardzo rozumiem o co tobie chodzi

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=hugo] zasmucony nie bardzo rozumiem o co tobie chodzi [/quote]
  Nie wiem czy ja niezbyt po polsku piszę?A Tobie o jaki komentarz chodzi który usunęli?bo chyba o to,że "panu O i tak wszystko zwisa" nieprawdaż?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Pytanie do "kolegów busiarzy" dlaczego spacyfikowaliście jednego z busiarzy który zgodził się na opłatę (wtedy jeszcze podwyższoną) i korzystanie z dworca ??

  4 6 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  no nie o taki komentarz ten ktory usunieta byl pisany w ubiegly piatek

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=hugo] no nie o taki komentarz ten ktory usunieta byl pisany w ubiegly piatek [/quote]
  To chyba nie w tym artykule bo jest zamieszczony od dzisiaj...a jeśli masz jakieś zastrzeżenia to napisz do administratora

  1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=Podziemie] Starostwo może mówić co mu się podoba. To nie należy do jego gestii. Tutaj decyduje Gmina nie Powiat.[/quote]

  Powsciągnął bym się od takich komentarzy bo de facto powiat jest jednostką nadrzędną i właśnie w związku z tym odbyło się ostatnie zebranie właśnie w powiecie. Podziemie, jak już zalogowałaś/łeś to proszę pisz rzetelnie.

  Nie wiem o co chodzi z Podziemiem i jej/jego powyższym tekstem, jednak przypomina mi sie podobna sytuacja z kolegom Wacławkiem z okresu wyborów samorządowych. Multituda wiedzy ogólnej z funkcjonowania gminy, zamysłów burmistrza i przede wszystkim kompendium praw i obowiązków prawa lokalnego. Oczywiście nie pomijając ogromnej dawki dyskredytacji dla omawianych kwestii w tym przypadku busiarzy.
  Czyżby było to kolejne narzędzie propagandy wytaczane na newralgiczny okres tumultu i niespokoju? Jak to jest naprawdę?

  Nota bene hat trick z potrójną tożsamością zawsze działa na notorycznych "gości", witaj wśród "zalogowanych" Podziemie ;)

  [quote]Napiszcie wreszcie prawdę i zacytujcie postanowienia, choć jeden punkt który działa na niekorzyść pasażerów.

  Była taki punkt w ogóle?

  Ściema i jeszcze raz ściema. Proszę o prawdę którą szybciutko skonfrontujemy z tym co było w warunkach umowy ?

  Boicie się prawdy ? Boicie się że wyjdzie że walczycie tylko o swoje i że na tym ucierpią pasażerowie ?

  Ja bym się bał na waszym miejscu i starałbym się ukryć prawdę, ale samo to jest już powodem by wam nie wierzyć.[/quote]

  Prawda jest taka że Maciej za dużo obiecał na bankiecie. Ryba którą zamówił miała być bez ości a tu się okazuje że busiarze staneli mu w gardle. A tu nie ma za bardzo czym popić...

  [quote=Hugo]A tak naprawde, drodzy BUSIARZE,o co Wam chodzi?Czego Wy oczekujecie?Że będziecie wjeżdżać na dworzec za darmo?To czy będziecie wjeżdżać za 2 czy 5zł to to jest przede wszystkim problem osób podrużujących,bo to oni będą musieli za to Wam zapłacić!!Więc o co Wam chodzi???Chyba faktycznie TYLKO I WYŁĄCZNIE o to że będzie kontrolowani pod względem odjazdów. Może wszyscy powinni robić tak jak Wy?A nie otworze sklepu bo tylko 5osób stoi pod drzwiami?!Żal żal i jeszcze raz żal.[/quote]

  Szkopół w tym że busiarze NIE CHCA WJEŻDZAĆ NA TEN DWORZEC! Czy to tak trudno zrozumieć? Gdzie jest napisane że BUSY MUSZA KORZYSTAC Z DWORCA PRZY DEKADZIE?
  Cała ta sprawa to wyłącznie chęć ugrania kasy z Dekady przy pomocy PKS Grupa. Dziwne że wszyscy są gotowi pójść na kompromis a Ostrowski nie. Na razie oczywiście, na razie.

  11 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  mysleniczanin z ta rybka sama prawda

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Bez obrazy Myśleniczanin007 ale nie będę się wdawał z Tobą w dyskusję bo mija się to z jakimkolwiek celem,bo wiekszego Anty MO tutaj nie ma.
  I tak,zróbmy osobny dworzec dla PKS,osobny dla busów,osobny dla TAXI,osobny dla taxi bagażowego i wiele innych i będziecie happy.

  3 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: zasmucony] Bez obrazy Myśleniczanin007 ale nie będę się wdawał z Tobą w dyskusję bo mija się to z jakimkolwiek celem,bo wiekszego Anty MO tutaj nie ma.
  I tak,zróbmy osobny dworzec dla PKS,osobny dla busów,osobny dla TAXI,osobny dla taxi bagażowego i wiele innych i będziecie happy. [/quote]

  Oczywiście! Tylko i wyłącznie. Dla Ciebie brzmi to jak chaos a dla mnie zdrowa konkurencja. Jak umowy pomiędzy tymi konkurentami będą odpowiadały WSZYSTKIM zaintersowanym to nie widze przeszkód żeby koegzystowali przy Dekadzie, na działce kupców, przy Carrefurze czy na myślenickim rynku. Zauważ słowo dużymi literami.

  10 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  M007 tylko mi nie mów że nie przeczytałbyś z chęcią punktów które zawarto w umowie która tak oburzyła busiarzy i w której zaniedbano pasażerów w taki sposób że aż poruszyło to wielce szanownych panów busiarzy ?

  Myślę że każdy przeczytałby to z zainteresowaniem, ale jako że nie przedstawiono tychże punktów publicznie można się domyśleć że nie jest na rękę by społeczeństwo i pasażerowie dowiedzieli się o co przewoźnikom tak naprawdę chodzi, a to już stawia na nich krzyżyk, przynajmniej postawią go ci którzy myślą, bo taki jak Ty M007, zacięty wróg Ostrowskiego, przeboleje każdą krzywdę bliźniego byle tylko dowalić Gminie.

  Ciekawe jest też to że jesteś taki cięty na burmistrza właśnie z powodu tego że doznałeś krzywdy z powodu jego decyzji. czyżby liczyła się twoja krzywda a krzywda i niedogodności bliźnich (pasażerów) ci zwisały, byle tylko się mścić ?

  Ciekawe z ciebie indywiduum - nie powiem :)

  7 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Podziemie] M007 tylko mi nie mów że nie przeczytałbyś z chęcią punktów które zawarto w umowie która tak oburzyła busiarzy i w której zaniedbano pasażerów w taki sposób że aż poruszyło to wielce szanownych panów busiarzy ?Myślę że każdy przeczytałby to z zainteresowaniem, ale jako że nie przedstawiono tychże punktów publicznie można się domyśleć że nie jest na rękę by społeczeństwo i pasażerowie dowiedzieli się o co przewoźnikom tak naprawdę chodzi, a to już stawia na nich krzyżyk, przynajmniej postawią go ci którzy myślą, bo taki jak Ty M007, zacięty wróg Ostrowskiego, przeboleje każdą krzywdę bliźniego byle tylko dowalić Gminie.Ciekawe jest też to że jesteś taki cięty na burmistrza właśnie z powodu tego że doznałeś krzywdy z powodu jego decyzji. czyżby liczyła się twoja krzywda a krzywda i niedogodności bliźnich (pasażerów) ci zwisały, byle tylko się mścić ? Ciekawe z ciebie indywiduum - nie powiem :) [/quote]
  Dobrze piszesz.Nie wiem jak długo jesteś na tym forum ale Mysleniczanin007 w kazdym,dosłownie w każdym artykule znajdzie winę MO.Także wiesz...resztę dopowiedz sobie sam...

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  mam kilka pytań do przewoźników. Co takiego było w tej umowie do zaakceptowania. Ile obecnie płacą za plac na słowackiego, i dlaczego przez tyle lat nie powstała tam nawet toaleta?

  7 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  zasmucony czytaj dobrze nie przypisuj mi konentarzy innych osob klamerkimysleniczanin tez pozdrawiam

  2 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Podziemie, rozczarowujesz mnie. Ja czytam uważnie każdy Twój komentarz, czego nie mogę powiedzieć o Tobie. Zaczyna mi być przykro. Już kilka razy pisałem na temat relacji mojej i Ostrowskiego. Coraz bardziej przekonuje mnie podejrzenie Twojej roli na tym forum.

  Jak Maciej zweryfikuje podejście do mieszkańców i ICH potrzeb, ja zweryfikuje moje.

  12 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PODZIEMIE,z M007 naprawdę nie ma sensu wdawać się w dyskusje...Krytykuje,narzeka a potem wygrywa plebiscyt(czego oczywiście gratuluje).Więc z kim tutaj normalnie i kulturalnie dyskutować?Tutaj się krytykuje za wode,ścieki,wysypisko,dworzec,mokis,biblioteke,dni myślenic itd,tutaj sie niczego nie chwali!(oczywiście mówie o sprawach które mają jakieś powiązanie z UMIG)

  2 8 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Przepraszam za moją niekulturalną postawę w dyskusjach. Obiecuje totalną poprawę jak Ostrowski zacznie być dobrym gospodarzem. Jak na razie widze że upiera się przy jedynym prawdziwym zdaniu z nagłówka jego "prywatnego" bloga, na którym wieje wiatr.

  15 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  .. a to byłaby w sumie ciekawa informacja :)
  M007: Kiedy ostatnio jechałeś busem jako pasażer i jaki masz interes w tym aby bronić "uciśnionych" busiarzy?

  Ja również przyłączam się do apelu!
  Poproszę o wypisanie tych "absurdalnych punktów" i odpowiedź na pytanie "marcina.." czemu przez tyle lat nie można było zrobić niczego na Słowackiego a teraz wg. zapewnień "małych przewoźników" zostanie zbudowany dworzec jak w Dubaju?

  3 6 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: Pasażer] .. a to byłaby w sumie ciekawa informacja :)
  M007: Kiedy ostatnio jechałeś busem jako pasażer i jaki masz interes w tym aby bronić "uciśnionych" busiarzy?

  Ja również przyłączam się do apelu!
  Poproszę o wypisanie tych "absurdalnych punktów" i odpowiedź na pytanie "marcina.." czemu przez tyle lat nie można było zrobić niczego na Słowackiego a teraz wg. zapewnień "małych przewoźników" zostanie zbudowany dworzec jak w Dubaju? [/quote]

  ad.1
  Kwestia obrony busiarzy wynika z solidarności prywatnych przedsiębiorców. Każdy z nas chce prowadzić działalność na rynku promującym konkurencje i wolny rynek.

  ad.2
  Bo plac przy ul. Słowackiego należy do gminy Myślenice. Dlaczego właściciel nie zapewnił zaplecza socjalnego? Zapytajcie o to w urzędzie.

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Ludzie czemu popieracie busiarzy? Chcecie znowu czekac w deszczu i blocie na jakims pseudo parkingu i caly czas narzekac na samowole busiarzy? Nie lepiej poczekac w ciepelku przy kawie w budynku dworca PKS? Pomyslcie troche, sami sobie szkodzicie popierajac protest busiarzy !!!

  10 14 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  ad.1
  Kwestia obrony busiarzy wynika z solidarności prywatnych przedsiębiorców. Każdy z nas chce prowadzić działalność na rynku promującym konkurencje i wolny rynek.
  [/quote]

  ad/ad1
  Solidarności prywatnych przedsiębiorców? Nie rozśmieszaj mnie :) A nie pamiętasz jak busiarze tłukli się między sobą, kopali sobie po samochodach. Dopóki nie zjednoczyli się z walce z urzędem który chce uregulować chaos komunikacyjny na czym wszyscy z nich będą stratni, bo skończy się lewizna i przestoje z opóźnieniami wyjazdów? Busiarze palili sobie samochody z nienawiści i zazdrości co było słynne na całą Polskę. Tacy oni solidarni są że szkoda gadać:)
  A teraz. Skończy się problem z dworcem i koncesjami, nie ważne kto postawi na swoim i myślisz że co że będą się już miłować jak kibice Wisły z Cracovią? Nie rozśmieszaj mnie. Jak ty tak postrzegasz solidarność i samo słowo solidarność to dla ciebie chwilowa zgoda to gratuluję :)

  [quote=Mysleniczanin007]
  ad.2
  Bo plac przy ul. Słowackiego należy do gminy Myślenice. Dlaczego właściciel nie zapewnił zaplecza socjalnego? Zapytajcie o to w urzędzie. [/quote]

  ad/ad2
  Wydzierżawił im parking na ich potrzeby a nie dworzec i co Urząd miał im zrobić WCty, prysznice, postawić kawiarnię i zasponsorować kasę z kasierką w bikini o długich nogach siedzącą w szklanym kioseczku, oraz zrobić zadaszenie a najlepiej klimatyzowaną halę i dla dobra pasażerów zwolnić od podatków przez okres spłacenia klimatyzacji w busach :)))))
  Człowieku, gdzie ty żyjesz. tak to nawet w Dubaju nie ma, żeby państwo urządzało i wyposażało prywaciarzom biuro :))

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  był ktoś z was na dworcu może kursuje już nowy targ do krakowa?

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Zmienić burmistrza i wszystkie problemy się rozwiążą,,to chyba najprostsze wyjście.

  11 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=Podziemie]Jak ty tak postrzegasz solidarność i samo słowo solidarność to dla ciebie chwilowa zgoda to gratuluję :)[/quote]

  Podziemie, Podziemie, takim tekstem mnie? Starego wilka? A kwestia Okrągłego Stołu, mówi Ci to coś?

  [quote=Podziemie]Wydzierżawił im parking na ich potrzeby a nie dworzec[/quote]

  Sprytnie napisane. Jak tak brzmiała umowa pomiędzy busiarzami a Gminą Myślenice to gratuluje zainteresowanym. W świetle obowiązującego prawa transportowego teren MUSI odpowiadać normom prawnym ZANIM może być udostępniony pod wynajem/dzierżawę. Zobaczę pierwotną umowę, wtedy podyskutujemy. Teraz tylko spekulujemy.

  A teraz poczekajmy aż Podziemie załączy komputer w domu, po przyjeździe z "pracy", oczywiście. ;)

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: marcin..] mam kilka pytań do przewoźników. Co takiego było w tej umowie do zaakceptowania. Ile obecnie płacą za plac na słowackiego, i dlaczego przez tyle lat nie powstała tam nawet toaleta? [/quote]
  bo Maciej nie wyrazil zgody"

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  007 masz 100% mojego poparcia, nie daj się urzędasom takim jak podziemie.

  Ciekawy jestem ile kasy dostaje od MO ?

  9 2 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]

  Podziemie, Podziemie, takim tekstem mnie? Starego wilka? A kwestia Okrągłego Stołu, mówi Ci to coś?
  [/quote]

  Zależy czy chodzi ci o stół arturiański czy kiszczakowski obydwa były okrągłe i obydwa miały prowadzić do pojednania?
  Myślę że o ten drugi w którym chodziło z wypracowanie reformy nowego ustroju, co jakbym nie patrzył nie przypomina mi solidarności busiarzy, gdyż gdy wygrają podzielą się jak to w historii po okrągłym stole, a gdy przegrają z Gminą możliwe że dłużej potrwa ich wzajemna współpraca, z czego wynika że dla ich dobra lepiej żeby jednak przegrali, gdyż pobudzi to tylko w nich wzajemną miłość do siebie, a jak wiesz TAKA MIŁOŚĆ GÓRY PRZENOSI a może i serce do pasażerów i ich dobra także się otworzy.

  Więc same plusy, ale niestety Ty wtedy nie dowalisz Gminie :( Ale czymże jeden niezadowolony M007 w stosunku do kilkunastu zadowolonych przewoźników i kilkunastu setek zadowolonych klientów). :)

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Chołota wioche wozi zamiast Zakopianką to dowalili na lokalna teraz ze spokojnej dzielnicy przedzarabia tzw skałki zrobili drogę którą ścigają sie busy

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Busy na Dworzec !!!

  7 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Niech się za nich wreszcie weźmie inspekcja transportu drogowego i policja. To tylko zachłanni i chciwi drobni prywaciarze. Liczy się dla nich tylko własna kieszeń, a nie pasażerowie. Najlepiej niech się obrażą i wycofają z rynku. Podejrzewam, że szybko na ich miejsce znajdzie się jeden duży przewoźnik, który będzie świadczył usługi na odpowiednim poziomie, a nie woził ludzi jak bydło bocznymi drogami na wyścigi z konkurencją.
  Jeszcze raz apel do odpowiednich służb, by wreszcie im się należycie przyglądnęła...

  6 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  i bardzo dobrze> Niech walczą o swoje bo Ostrowski już pewnie sprzedał teren pod obecnym postojem i teraz nie ma co z bursiarzami zrobić. A Ci niech walczą o swoje bo jeśli busy będę zajeżdżać na PKS to My pasażerowie najbardziej ucierpimy - Ceny wzrosną

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Mysleniczanin007. A tobie ile płaci kielan?

  8 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  a na każdym skrzyżowaniu ITD bedzie czekać

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PKS MA NAJLEPSZE I NAJTAŃSZE I W ODODATKU KOMFORTOWE
  AUTOKARY.PKS!!!!!!TAK TRZYMAĆ!!!NIE DAĆ SIĘ BUSIARZOM!!!

  6 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: okq] tylko straszą .. nie ma ich na tyle [/quote]
  Gościu nie zdajesz sobie sprawy ile jest BUS-ów !!! Chyba jeździsz rowerem <lol2>

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: 6oby3] Ludzie czemu popieracie busiarzy? Chcecie znowu czekac w deszczu i blocie na jakims pseudo parkingu i caly czas narzekac na samowole busiarzy? Nie lepiej poczekac w ciepelku przy kawie w budynku dworca PKS? Pomyslcie troche, sami sobie szkodzicie popierajac protest busiarzy !!! [/quote]
  wiesz dlaczego bo my nie mamy czasu siedzieć przy kawce to tylko jak PKS jeździł trzeba było godzinami przesiadywać na dworcu, te czasy się już skończyły!!!!!!!!!

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemia już nie ma - skończył w urzędzie pracę.

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PKS MYŚLENICE!!!Wreszcie europejski dworzec z prawdziwego zdarzenia,PKS to tańsze, lepsze ,wygodniejsze ,bardziej bezpieczne przejazdy,super położenie,centrum handlowe z prawdziwego zadarzenia,PKS-TAK BUSY-NIE.
  PKS!!!!NIE DAJCIE SIĘ!!!

  5 15 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: jojko] Mysleniczanin007. A tobie ile płaci kielan? [/quote]

  Sprecyzuj pytanie, wtedy ja przybliżę kwotę. ;)

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Popieram Cię bardzo "bandyta", niech w koncu połoza kres tej żenadzie, tylko kasa dla nich ważna nie ludzie,nie mogą sie wiesniaki razem z tymi kupczykami panoszą o naszym miescie,Co za chamstwo , tzn że nikt nie dojedzie na ul Słoneczna . Zeromskiego czy Slowackiego . szalone pomysły ale to tylko prymitywy moga tak robic,a co bedzie jak pogotowie czy straz nagle bedzie jechac, wstyd , wstdziibyście sie,na swiecie tyle bólu tragedie , a wam strajki w głowie,Odpieprzcie sie od tych luidzi.

  4 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jakie protesty?skandal!!pks to najlepsze połączenia i najtańsze.

  7 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  P.K.S. MYŚLENICE tak trzymać!!!ul.słoneczna to najlepsza lokalizacja,dworzec superkomfortowy,połączenia z pks super!!!!!!!!

  4 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Od 20 lat jeżdżę do pracy do Krakowa ,co najmniej od 15 lat jeżdżę busami i nie narzekam bo nieraz nawet nie zdążę papierosa wypalić i już busa mam w swoim kierunku .Jestem za busami!!

  18 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Prawda jest taka ze busiarze dbają o swój interes, Koźminski z pksem o swój, a Ostrowski powinien dbać o interes pasażerów którzy są obywatelami tej gminy, jak widać średnio mu to wychodzi, ludzie zastanawiaja się czy będa mogli dojechać do pracy, pytanie dlaczego sie tak pogubił nasz jaśniepanujący?

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Oj z przeczytanych komentarzy jasno wynika, że ,,zwolennicy,, dla tych których liczy się być albo nie być czyli PKS i burmistrza, ostro wzięli się do roboty. Czyli krytyka prawdy ze strony opozycji całej tej sytuacji komunikacyjnej. No na przykład taki 007 jest dla nich niewygodny oczywiście dla tych z podziemia. 007 popieram Cię i trzymaj tak dalej, na pewno nie jesteś sam jak niektórzy sugerują. A podziemie niech się dwoi i troi to i tak nic nie da.
  Busiaże jeżeli nie przyjdziecie na dworzec prawdopodobnie PKS Myślenice zniknie. Przegrał już przetarg na przewóz gimnazjum, dworzec będzie przynosił straty, a na zajezdni totalna klapa.
  Wizja przyszłości PKS jest bardzo nie pewna. Wydaje mi się, że następny podzieli los czyli Nowy Targ.

  Kiedyś Kik dawał za przykład, że mniejszościowi wspólnicy nie zgadzali się na sprzedaż działki kupcom, a czy Kik pytał ich o zdanie w sprawie sprzedaży działki Koźmińskiemu albo sprzedaży terenu zajezdni czy likwidacji kursów?
  Burmistrz Ostrowski miał już swój czas odnośnie PKS-, a teraz to niech założy firmę transportową jako gmina do załadunku i wyładunku pasażerów żebyśmy się dostali do pracy i z powrotem zgodnie z ustawą o zapewnieniu transportu na terenie gminy.
  Najlepszym rozwiązanie byłoby gdyby Łódź-PKS poszła do Łodzi i tam zrealizowała swoje odkrycia biznesowe np. sprzedaż terenów i zajezdni jako naprawa i unowocześnienie współczesnej rozwijającej się firmy wraz z Makowskim i koksiakami.
  Podziemie lepiej schowaj się w podziemiu a może wydaj gazetkę o bzdurach, które wypisujesz.

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: ssq] Chołota wioche wozi zamiast Zakopianką to dowalili na lokalna teraz ze spokojnej dzielnicy przedzarabia tzw skałki zrobili drogę którą ścigają sie busy [/quote]
  ścigać to ty się możesz na Daszyńskiego ......

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Busiarze podtrzymują swoje wcześniejsze stanowisko - chcą korzystać z działki Galerii Myślenice i na niej urządzić przystanek początkowy oraz końcowy.

  Problem w tym, że nie zgadza się na to burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, argumentując, że plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na takie wykorzystanie działki. Dlatego wydał negatywne postanowienie tym przewoźnikom, którzy wystąpili o zezwolenia na obsługę linii z uwzględnieniem przystanku początkowego i końcowego na tej działce. Chodzi o linie niewychodzące poza teren powiatu.

  Inaczej postąpił powiat myślenicki. - Nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy odmówić możliwości korzystania z tego przystanku. Z ustawy o transporcie drogowym nie wynika, aby należało oceniać zgodność przystanku początkowego i końcowego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jest on brany pod uwagę, ale przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Tu zaś mówimy o postawieniu tzw. znaku D-15, informującego o przystanku autobusowym, czyli obiektu nietrwałego. W przypadku linii dwóch przewoźników gmina dokonała uzgodnienia przystanku początkowego na jednej ze stacji benzynowych. Nie widzimy różnicy pomiędzy tą działką a działką Galerii Myślenice i tym bardziej nie widzimy powodu, żeby nie uzgodnić przystanku na terenie tej drugiej - mówi Tomasz Bombol, kierownik Wydziału Zarządzania Ruchem, Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

  to artykuł z dzisiejszego dziennika

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Ale burmistrz ma swoje prawo i basta.
  Brawo dla starosty.

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  ZAUFANIE!
  KOMPROMIS!
  SPRAWIEDLIWOŚĆ!
  PRAWDA!
  UCZCIWOŚĆ!
  WIARYGODNOŚĆ!

  To są fundamenty.

  Włodarz naszej gminy nie rozumie znaczenia tych słów, nie ma ich w swoim słowniku.

  17 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Osa, za każdym razem gdy dzieją sie przewroty w gminie zauważyłem pojawia sie kandydat który robi wszystko aby postawić opozycje w jak najgorszym świetle. Czy był to Wacławek, Lakukaraczia czy teraz Podziemie to jego rolą jest maksymalna dyskredytacja tej drugiej strony, nota bene niewygodnej dla elyty rządzącej. We wszystkich tych przypadkach nie przeszkadza mi to zbytnio i nie rozprasza zanadto meritum prowadzonych dyskusji. Prześledzcie forum czy artykuły z poprzednich wyborów czy tez dotyczących budowy ZUO czy strzelnicy a sami zauważycie tę prawidłowość.
  Nie mniej jednak dziękuję za wsparcie, które należy się więcej tym których obecny problem dotyczy najbardziej czyli busiarzy.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  popieram w 100%

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Sklepy warzywne niech zatrudnią rozsypujące się busy!!!!!!!!!
  tak dla pks myślenice!!!!

  4 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  i tak busy wyladuja na dworcu wiec po co ta dyskusja.... zajmijcie sie czyms pozytecznym w koncu

  4 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Busiarze przeginają - ten KIK miał rację IM TYLKO CHODZI O TO, ŻE KORZYSTAJĄC Z DWORCA MUSZĄ RZETELNIE STOSOWAĆ SIĘ DO ROZKŁADU, MUSZĄ SPRZĄTAĆ PO SOBIE A NIE TRZEPAĆ CHODNIKÓW I WYSYPYWAĆ POPIELNICZKI NA ZIELEŃCE - chodzi o kontrole nad nimi. 2 złote za odjazd, wszystko linie miejskie lokalne do ich dyspozycji i jeszcze im mało!!!!!!!!!!Ludzie popatrzenia to trzeźwo, zatrzymują się gdzie chcą, bilety coraz gorsze, samochody ich są w opłakanym stanie, kierowcy
  chamscy, ładują do busa ludzi aż po sam sufit byle zarobić, jeżdżą jak im się podoba rozkład czasowy mają gdzieś bo nikt ich nie kontroluje - teraz jeszcze przez nich ludzie mają w korkach stać to CHORE - i ten kto to po popiera też nie jest zdrowy! Konkurencja jest potrzebna - bo ludzie wówczas na wzajem patrzą sobie na ręce. JEDEN DWORZEC I KULTURA, A NIE BAJZEL KOMUNIKACYJNY!!!

  7 19 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  ale jaki dworzec to cos jest dworcem ludzie

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  nie NO KOSZMAR! LAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO, POWTóRZĘ JESZCZE RAZ przestrzennego DOTYCZY obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem nawet dziecko z ginazjum to wie. A ty wbicie znaku drogowego informacyjnego przystankowego ma być niezgodne z planem zag. przestrz.? To chyba ktoś ma ćoś niepokolei pod sufitem. Chłop z powiatu wytłumaczył sprawę ludziom wmiare sensownie , a ta gmina to masakra jak mi się wydaje

  14 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: Jestem z Wami busiarzami] Podziemia już nie ma - skończył w urzędzie pracę. [/quote]
  Podziemie jest zawsze ale czasem się posila a czasem nawet coś popracuje.

  4 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  w godz 8-16

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  007 elita rządząca nie przebiera w środkach ani w słowach przykład wyborów, niezrozumiałe jest to, że ludzie tym kłamstwom-bredniom zawierzają.
  W tych czasach cwaniacy, kłamcy, to normalność tyko dlaczego ludzie dają się na to nabrać.
  W przypadku komunikacyjnym mówią ,,dla dobra pasażerów", a w rzeczywistości oznacza to dla dobra KOGOŚ. W tym przypadku PKS no dokładniej Łodzi.
  To co PKS ostatnio przedstawia,to gdybym był busistom w obecnej chwili nawet za darmowe korzystanie z dworca nie skorzystałbym.
  To tak jakbym założył na haczyk od wędki mięsistą glistę, to ryba i tak na tym wyjdzie fatalnie czyli np. na patelni i już nic nie będzie miała do powiedzenia.
  Pozdrawiam.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  antyabsurdalna czyli to pracownicy PKS od 8.00 do 16.00

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Czy tylko ja mam nieodparte wrażenie, że ten ciemny z podziemia...robi PR burmistrzowi...
  Więc do wiadomosci...nie denerwuj ludzi, którzy muszą w poniedziałek dojechać do pracy!!!!!

  14 3 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  jeszcze raz zadaję podstawowe pytanie, na które odpowiedź ze strony busiarzy powinna przeważyć szalę na swoją stronę:

  Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.
  Do tej pory lejecie wodę i nic ale to nic konkretnego nie podaliście, poza hasłami że umowa którą przedstawił wam PKs jest niekorzystna dla pasażerów i wy jako wspaniałomyślni i wielkoduszni przewoźnicy nie mogliście jej podpisać właśnie z obawy o szczęście i dobro pasażerów.

  Czekam od rana na konkrety, a tu dalej nic. Wniosek nasuwa się jeden - cała wasza propaganda to ściema.
  Pasażerów interesuje jak walczycie o ich dobro a nie ciągłe LANIE WODY.

  [quote=gość: gbur] Czy tylko ja mam nieodparte wrażenie, że ten ciemny z podziemia...robi PR burmistrzowi...
  Więc do wiadomosci...nie denerwuj ludzi, którzy muszą w poniedziałek dojechać do pracy!!!!! [/quote]

  i nie dojadą bo bisiarze wyciągną każdy złom ze swoich zajezdni i zablokują Myślenice. Wspaniała sprawa.

  9 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  bo kasa dla busiarzy tylko się liczy nic więcej!!!dlatego milczą!!!
  PKS TO NAJLEPSZĘ ROZWIĄZANIĘ KOMUNIKACUJNE!PKS-TAK!!!

  8 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Osa, za każdym razem gdy dzieją sie przewroty w gminie zauważyłem pojawia sie kandydat który robi wszystko aby postawić opozycje w jak najgorszym świetle. Czy był to Wacławek, Lakukaraczia czy teraz Podziemie to jego rolą jest maksymalna dyskredytacja tej drugiej strony, nota bene niewygodnej dla elyty rządzącej. We wszystkich tych przypadkach nie przeszkadza mi to zbytnio i nie rozprasza zanadto meritum prowadzonych dyskusji. Prześledzcie forum czy artykuły z poprzednich wyborów czy tez dotyczących budowy ZUO czy strzelnicy a sami zauważycie tę prawidłowość. Nie mniej jednak dziękuję za wsparcie, które należy się więcej tym których obecny problem dotyczy najbardziej czyli busiarzy. [/quote]

  a ja myślałem że chodzi o pasażerów, którzy dojeżdzaja do pracy, szkoły itp. by mogli w normalnych warunkach oczekiwać na odjazd, powiedzcie co to jest 2 złote? poza tym kupcy mysleniccy udostępnili im ten placyk za darmo???

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PKS MYŚLENICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Myśleniczanin brawo !!!!!

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie, a PKS Myślenice zgodnie z umowa spółki jaki ma przedmiot działalności?
  Czy jest to obsługa dworców dla ,,dobra pasażerów&#039;&#039;, a może jest to koordynacja, prowadzenie komunikacji zbiorowej na terenie gminy, powiatu czy jeszcze szerszy okręg.
  Przedstawiciele PKS czytaj Łodzi już pokazali co potrafią w stosunku do, czytaj pracowników-wspólników PKS-u.

  Twoja ściema, to wasza propaganda wprowadzania w błąd ogółu, a prawda i konkrety to lanie wody dla ,,dobro pasażerów".
  Prosiłem o konkrety w sprawie porozumienia zawartego pomiędzy PKS-em a gminą i co i nic?

  Wiem to dla Ciebie jest szok!
  Jesteś z PKS-u to chyba znasz warunki porozumienia.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Osa, za każdym razem gdy dzieją sie przewroty w gminie zauważyłem pojawia sie kandydat który robi wszystko aby postawić opozycje w jak najgorszym świetle. Czy był to Wacławek, Lakukaraczia czy teraz Podziemie to jego rolą jest maksymalna dyskredytacja tej drugiej strony, nota bene niewygodnej dla elyty rządzącej. We wszystkich tych przypadkach nie przeszkadza mi to zbytnio i nie rozprasza zanadto meritum prowadzonych dyskusji. Prześledzcie forum czy artykuły z poprzednich wyborów czy tez dotyczących budowy ZUO czy strzelnicy a sami zauważycie tę prawidłowość.
  Nie mniej jednak dziękuję za wsparcie, które należy się więcej tym których obecny problem dotyczy najbardziej czyli busiarzy. [/quote]
  Ty robisz to całe życie. Cały czas szukasz haków na UMiG. Dlaczego więc nie szukać haków na WAS. Ludzie to nie stado baranów jak może Ci się wydawać. Każdy ma prawo myśleć to co chce. Nie jednemu z Nas może się podobać to co robi Maciej. Więc zauważ że nie dla wszystkich decyzje UMiG-u są złe. A Ciebie można przedstawić jako typową metaforę dzieciaka, któremu zły Maciej odebrał przysłowiowego lizaka.
  Pograj w Sims. Bo jedynie tam możesz mieć władzę której w realnym życiu nie dostaniesz.

  4 11 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Urzędnicy pracują za pieniadze z podatków, które my (społeczeństwo) płacimy. w tej chwili nieistotne jest kto ma raację w tym sporze. Ani PKS ani tym bardziej prywatni przewożnicy - nie mają na uwadze dobra pasażerów.... Każda firma ma na celu - ZARABIANIE PIENIĘDZY... Z tym, że nie takimi środkami, jak to chcą czynić niektórzy... Co do piszących na tym forum ( niektórych oczywiście...:-) Anonimowość to fajna sprawa...

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  a ja myślałem że chodzi o pasażerów, którzy dojeżdzaja do pracy, szkoły itp. by mogli w normalnych warunkach oczekiwać na odjazd, powiedzcie co to jest 2 złote? poza tym kupcy mysleniccy udostępnili im ten placyk za darmo??? [/quote]
  2 zlote to jest pieniadz a placyk za darmo i co główka boli ?????????????

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie, czym różni się PKS od firmy ,,kowalskiego" właściciela busów, że burmistrz zawiera porozumienia z jednym z wielu prowadzących komunikację pasażerów na terenie powiatu, czy nie jest to co najmniej podejrzane?
  Burmistrz zawarł porozumienie z PKS-em to może zawrze porozumienie z busami na działce kupców o opłatę za wjazd autobusów z PKS-u.
  Powtórzę jeszcze raz Łódź do Łodzi!

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: marcin..] mam kilka pytań do przewoźników. Co takiego było w tej umowie do zaakceptowania. Ile obecnie płacą za plac na słowackiego, i dlaczego przez tyle lat nie powstała tam nawet toaleta? [/quote]
  Kolego, z Tego co wiem Pan który na dawnym, starym dworcu prowadził publiczne szalety starał się o pozwolenie na wybudowanie toalet na placu busów, jednak pozwolenia owego nie otrzymał. Wnioskuję więc że cała akcja Pana Burmistrza zaplanowana była nie wczoraj, nie tydzień temu, lecz sięga to głębiej. Dziwię się zarazem dlaczego CBA tu jeszcze nie ma.

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie nie usypiaj przecież nie za to ci płacą. Odpowiedz na pytania.
  Spróbuj przeżyć szok wypowiedzi i skup się bo inaczej będzie paraliż komunikacyjny.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Podziemie]
  Podziemie jest zawsze ale czasem się posila a czasem nawet coś popracuje. [/quote]

  Wg mnie to czasem pracujesz a resztę czasu to się posilasz więc smacznego.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Cyt. Podziemia: Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.
  Do tej pory lejecie wodę i nic ale to nic konkretnego nie podaliście, poza hasłami że umowa którą przedstawił wam PKs jest niekorzystna dla pasażerów i wy jako wspaniałomyślni i wielkoduszni przewoźnicy nie mogliście jej podpisać właśnie z obawy o szczęście i dobro pasażerów. Te wasze umowy to o kant stołu obić ,powiedz mi co prawdziwego Kik powiedział? powiedz mi co prawdziwego Burmistrz powiedział? dość tych machlojek w tym mieście.

  10 3 Odpowiedz
 • basia 27 lip 2011

  Ogólnie jaja jak berety:( Mam nadzieje że w poniedziałek dojade do Krakowa - BUSEM!!!!!

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie gdzie jest obiecany dworzec z 22 stanowiskami podczas wyborów przez Ostrowskiego?

  Podobno PKS Myślenice wysyła kierowców do pracy w Nowym Targu czy to prawda? A przecież nie umieli się wyrobić z przydzielonej normy paliwa i w ten sposób gdzieś wyparowywało jak się nie mylę 6 tyś litrów miesięcznie paliwa. A gdzie podwyżki dla pracowników przecież zeszły rok PKS zakończył z zyskiem. W tym artykule o tym mowa http://miasto-info.pl/myslenice/993,zmieniamy-wizerunek-mowi-prezes-pks-myslenice.html

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Podziemie]

  Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.
  D [/quote]

  popieram. konkrety panowie, może wtedy społeczeństwo się dowie, jak jest naprawdę, bo obecnie to sytuacja wygląda śmiesznie, strajk za 2zł

  6 7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  poziemie na innym forum on jest na kazdym dajcie mu chwile

  7 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=klamerka023] Ogólnie jaja jak berety:( Mam nadzieje że w poniedziałek dojade do Krakowa - BUSEM!!!!! [/quote]
  wątpię ale nowy targ jedzie jak by co ;)

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jestem zszokowany poziomem niektorych osob tutaj, czy wy na prawde nie rozumiecie ze tutaj nie chodzi o 2 zl? Nawet jesli wjazd bylby za darmo, to dlaczego ktos ma mnie do tego zmuszac? Czy jesli bede chcial otworzyc sklep, to nie bede go mogl otworzyc w innym miejscu jak tylko w tej pseudo galerii?
  Starostwo ładnie odpowiedziało na bezsensowną argumentację burmistrza: "Z ustawy o transporcie drogowym nie wynika, aby należało oceniać zgodność przystanku początkowego i końcowego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. "

  Dlaczego wiec burmistrz caly czas podpiera sie ta argumentacja? Nieznajomosc prawa? Czy moze cos tu jest grubszymi nicmi szyte? A jak juz jestesmy przy tej argumentacji burmistrza, to mam pytanie, jakie normy spelnia stacja benzynowa, ktorych nie spelnia teren kupcow?

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  PKs poucza busiaży jak to najpierw 5 zł a teraz 2 zł za wjazd jest dobrym rozwiązaniem a sam prowadząc działalność komunikacyjno-przewozową co roku ma stratę z działalności podstawowej.
  To co rezygnują z wożenia ludzi dla busów czy powód jest całkiem inny.
  Może tą sprawę spróbuje mi naświetlić Podziemie.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  bardzo jestem ciekaw czy nasz wszechmogący burmistrz usprawiedliwi wszystkich tych ,którzy w poniedziałek 1 sierpnia niedotra do pracy z powodu paraliżu komunikacyjnego ,którego sam jest prowodierem

  15 3 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  zap[quote=gość: atylla] bardzo jestem ciekaw czy nasz wszechmogący burmistrz usprawiedliwi wszystkich tych ,którzy w poniedziałek 1 sierpnia niedotra do pracy z powodu paraliżu komunikacyjnego ,którego sam jest prowodierem [/quote]
  zapewne wszystko zgoni na busy bo to oni winni jak to wmawia wszystkim

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Dlaczego niektórzy czepiaja sie busiarzy? Przecież jest to grupa prywatnych firm, która ma na celu zarabiac a nie pelnić funkcje społeczne. Gdzie jest demokracja, wolny rynek? Dlaczego nakazuje sie prywatnemu przedsiebiorcy podpisanie umowy z innym? Jezeli prywatny przedsiębiorca nie ma takiej ochoty to nie musi podpisywać zadnych umów. Czy podpisze sie umowe pomiedzy dwoma firmami to jest ona tylko w interesie tych firm. Nie mozna nakazac!!! Osobiscie w tej sytuacji nie podpisałbym zadnej umowy nawet jesli wjazd bylby za darmo. Początkowe wyliczenia kosztów wjazdu busów na "dworzec"byly ok 10zl a teraz 2. Nagły spadek kosztów? Jednocześnie nie powinno być tak, aby przez widzimi sie osoby władnej nie pozwalac na prowadzenia dzialalnosci gospodarczej na terenie gminy. Jak ktoś wczesniej napisał przystanek jest miejscem ruchowym nie budowla i nie ma wplywu plan zagospodarowania przestrzennego.
  Dlaczego PKS rezygnuje z kursów zamiast zainwestować w tabor? Oczekuje po prostu czystych zysków z wjazdów prywatnych przewożników.
  Problem to w tym momencie posiada burmistrz. To w jego interesie jest teraz zapewnic komunikacje zbiorowa. Niezrozumialym jest natomiast brak dobrej woli na rozwiazanie problemu przez wladze (brak akceptacji dla rozwiązania proponowanego przez busiarzy). Mozna by bylo tutaj podejrzewac dzialania nie zgodne z prawem.

  Powtarzam Nikt nie moze zmusic przedsiebiorcy do podpisania umowy z drugim!!!

  Nie etycznym jest poslugiwanie sie stwierdzeniem ze to dla dobra pasażerów. Kazdy ma tutaj swój interes.

  Widze jedno rozwiązanie :-)

  Busiarze ustanawiaja przystanki początkowe i koncowe w innych miejscowosciach, natomiast w przystanki w myslenicach traktowane sa jako posrednie (przelotowe).

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  nikt nie poda zapisów z proponowanej umowy poniewaz jest to umowa handlowa i obarczona jest tajemnica handlowa.

  Czy jakoś tak :-)

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  kyóry tu busiarz he he...

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Może zamiast podziemie lepiej brzmiałoby Nikodem Dyzma?
  Nie chce mi się już pisać na ten temat bo zwykli ludzie mają już tego dość a zwolennicy PKS i władzy będą pisać te bzdury do końca świata. W sumie nie dziwię im się .Patrząc na przykład jednej z wielu karier od kierowcy do prezesa trudno dziwić się że będą bronić władzy do końca.Do tych ludzi nie trafiają żadne argumenty,uwili sobie ciepłe gniazdka i wiedzą że jak odejdzie ten którego tak bronią to nie znajdą posady nawet ciecia.
  Śmiano się kiedyś że PKS niejednemu życie uratował ale coś w tym jest bo niektórzy zębami trzymają się stołków czy kierownicy?
  Ciekawe jak potoczyłaby się kariera jednego z kierowców PKS gdyby kiedyś nie zabrano mu prawo jazdy za jazdę pod wpływem?
  Pozdrowienia dla podziemia.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  czy komentarz kolegi attyla byl niewygodny ?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Mnie ciekawi tylko jedno skoro kongregacja kupiecka ma inny plan zagospodarowania i nie możemy z niego odjeżdzać to jakim prawem zgodę na odjazdy z kongregacji kupieckiej otrzymali wszyscy przewoznicy którzy swoje kursy mają poza teren powiatu myślenickiego np.kraków czy gdów oni mogą a inni nie to jeden wielki przekręt aż mnie coś trafia ......a na protest mamy tyle busów jeden z naszych kolegów posiada ich 40 a resztę przewozników minimum po dwa więc się uzbiera już się o to nie bójcie lepiej się martwcie czym w poniedziałek do pracy dojedziecie tu trzeba telewizję to wszystko jest nienormalne

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Właśnie jak to jest jeden urząd czyli Starostwo wydaje zgodę a inny nie bo nie?
  Aleśmy się doczekali czasów,stan wojenny i komuna to pikuś.
  Gzie są radni,poseł ?
  W kampanii wyborczej macie usta pełne frazesów a potem macie wszystkich........

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  MACIEK OSTROWSKI!! HAHA, wy sobie możecie pisac i gadać, ale jesteście za mali dla burmistrza! dziwi mnie to, że nie zudziła wam sie ta nagonka na jego osobę. Rozumiem też, że jesteście w wielkiej opozycji. Ciekaw jestem tylko np takiego 007 czy on tak naprawde interesuje się losem pasażerów czy będzie zawsze za wszystkimi byle tylko przeciwko burmistrzowi. nie dośc wam po porażce dodam miażdżącej w wyborach? haha. pozdro!

  3 11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: osa] Podziemie, czym różni się PKS od firmy ,,kowalskiego" właściciela busów, że burmistrz zawiera porozumienia z jednym z wielu prowadzących komunikację pasażerów na terenie powiatu, czy nie jest to co najmniej podejrzane?
  Burmistrz zawarł porozumienie z PKS-em to może zawrze porozumienie z busami na działce kupców o opłatę za wjazd autobusów z PKS-u.
  Powtórzę jeszcze raz Łódź do Łodzi! [/quote]Zasadnicza róznica polega na tym że PKS zainwestował dużą kasę w nasze miasto i zapewnił tym wygodę i komfort pasażerom, oczywiście że ma to przynieść mu zysk, bo nikt nie inwestuje by nie zarobić. Busiarze przez tyle lat nie postawili nawet głupiego ToyToya dla siebie by nie lać po krzakach i walić klocki przy garażach a co dopiero dla pasażerów. Tylko ten jeden aspekt czyni busiarzy pazernymi prywaciarzami z którymi nie robi się interesów ani nie zawiera przymierzy. To ludzie którzy od lat nauczeni są jedynie brać, nigdy dawać, więc nigdy nie będą poważnymi partnerami do inwestowania dla Gminy. Jedynym sposobem dla takich jest przysłowiowy "zamordyzm" i sprowadzenia siłą do kultury i zasad których przez te lata się wyzbyli.
  analogiczna sytuacja wystąpiła w bankrutującej Grecji, gdzie wszystkich waliły podatki, budżety i opłaty. działo się to od kilkudziesięciu lat i w tym momencie było to normalne ale gdy doszło do krachu finansów publicznych i wskazano te elementy jako podstawową przyczynę bankructwa finansów, nagle wielkie oburzenie że trzeba płacić coś takiego jak podatki. Bisiarze to jedna z ostatnich "elit" które u nas robią co chcą i to musi się odciąć. Powszechność i pełna ściągalność podatków to podstawa do której nawet "zamordyzmem" ma obowiązek doprowadzić Ostrowski.
  koniec i kropka.

  Jeszcze raz zadaję podstawowe pytanie, na które odpowiedź ze strony busiarzy powinna przeważyć szalę na swoją stronę:

  Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.
  Do tej pory lejecie wodę i nic ale to nic konkretnego nie podaliście, poza hasłami że umowa którą przedstawił wam PKs jest niekorzystna dla pasażerów i wy jako wspaniałomyślni i wielkoduszni przewoźnicy nie mogliście jej podpisać właśnie z obawy o szczęście i dobro pasażerów.

  6 11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: osa] Podziemie gdzie jest obiecany dworzec z 22 stanowiskami podczas wyborów przez Ostrowskiego?

  Podobno PKS Myślenice wysyła kierowców do pracy w Nowym Targu czy to prawda? A przecież nie umieli się wyrobić z przydzielonej normy paliwa i w ten sposób gdzieś wyparowywało jak się nie mylę 6 tyś litrów miesięcznie paliwa. A gdzie podwyżki dla pracowników przecież zeszły rok PKS zakończył z zyskiem. W tym artykule o tym mowa http://miasto-info.pl/myslenice/993,zmieniamy-wizerunek-mowi-prezes-pks-myslenice.html [/quote]
  Zapewniam cię że te stanowiska wystarczą z zapasem o czym zdążycie się przekonać już niedługo :)

  Nie pisz mi o tym jak kradli kierowcy PKS, ale wytłumacz mi może jak to sobie dorabiają kierowcy busów na niewydanych paragonach i lewych kursach, przecież to trwa i zawsze trwało, a jest to wasze podwórko więc dobrze ten temat znacie. Przecież kierowca podległy pod szefa na jednym kursie w jedną stronę jest w stanie luźniutko wsadzić we własną kieszeń 15-25zł i co myślisz że tak nie jest ?? Ja cię zapewnię że tak właśnie jest, dodatkowo podatek i mamy niezłą kasę dzienną na jednym busie, która znika jak w czeluściach piekieł :)

  Więc może zajmijcie się problemami wewnętrznymi a nie teoriami, bo święci nie jesteście.

  6 11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: MarianoIntaliano] Jestem zszokowany poziomem niektorych osob tutaj, czy wy na prawde nie rozumiecie ze tutaj nie chodzi o 2 zl? Nawet jesli wjazd bylby za darmo, to dlaczego ktos ma mnie do tego zmuszac? Czy jesli bede chcial otworzyc sklep, to nie bede go mogl otworzyc w innym miejscu jak tylko w tej pseudo galerii?
  [/quote]

  Właśnie tak jest. To burmistrz odpowiada za transport i to on decyduje co jest dla większości pasazerow korzystniejsze a jest tym nowoczesny dworzec a nie plac z "kiblami&#039; w krzakach i samowolką przewoźników, niepunktualnością i brakiem koordynacji. On odpowiada za to wszystko i tego się od niego wymaga, a jeżeli się wymaga to on podejmuje decyzję i tak pozostaje nawet gdy grupa samowolnych busiarzy myśli inaczej.
  Jezeli ty będziesz chciał otworzyć sklep to możesz to zrobić gdziekolwiek ci się podoba (prawie), ale już gdy będziesz chciał otworzyć sklep i handlować towarem na który będziesz musiał mieć koncesję i zezwolenie z gminy to już tak nie będzie i będziesz zależny od decyzji gminy (np Alkohol). więc wcale nie jest tak jak piszesz, lub po prostu się nie znasz a się wypowiadasz. W przypadku przewozów tego rodzaju to gmina decyduje i gmina ustala warunki a nie ty i choćbyś się skichał nic nie wskurasz, a na dworcu i tak wylądujesz.

  5 10 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: atylla] bardzo jestem ciekaw czy nasz wszechmogący burmistrz usprawiedliwi wszystkich tych ,którzy w poniedziałek 1 sierpnia niedotra do pracy z powodu paraliżu komunikacyjnego ,którego sam jest prowodierem [/quote]
  A ja jestem ciekaw jak będziecie się zachowywać jak siądą na was wszyscy myśleniczanie i wszystkie urzędy publiczne którym podpadniecie blokadami.

  Jestem za i osobiście wyjdę i będę obserwował całą akcję. tylko mnie nie zawiedźcie bo chcę to widzieć i chciałbym także aby wasze słowo było coś warte i widzę chociaż jedną większą telewizję.

  7 10 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: nicpon] nikt nie poda zapisów z proponowanej umowy poniewaz jest to umowa handlowa i obarczona jest tajemnica handlowa.

  Czy jakoś tak :-) [/quote]

  tylko że to nie jest umowa skoro nie została podpisana lecz propozycja a to zasadnicza rożnica.

  Treść tej umowy upubliczniona równała by się z linczem na tym forum was prywatnych przewoźników :))

  6 9 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=Malatesta] Busiarze zapomnieli tylko o jednej starej zasadzie- Z terrorystami się nie negocjuje :) [/quote]

  Kto z kim tu negocjuje? Myślę że podałeś dobre słowo przewodnie dla burmistrza na poniedziałkowe utrudnienia:
  z terrorystami się nie negocjuje. Dzięki za pomysł :)

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie, a jaką to wielką kasę zainwestował w nasze miasto PKS?
  Nie jest właścicielem działki na dworcu, nie jest właścicielem budynku. Pozbyli się nawet terenu zajezdni. Więc w co zainwestował PKS i jaka kwotę? A już wiem pewno na przyjęcie w siedmiu smakach. No to na pewno była szalona kwota.

  Coś za długą miałeś tę kolację i chyba Ci coś zaszkodziło, bo masz jakieś omamy o czeluściach piekieł. A może coś bierzesz bo jak pisał 007 raz jesteś nim innym razem nią i itp. Może prześpij się i już nic nie zażywaj to może napiszesz coś z sensem i na temat.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Po co tyle smęcenia?
  Stanie się i tak jak ma być!

  5 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: Przywatny przewoznik] Mnie ciekawi tylko jedno skoro kongregacja kupiecka ma inny plan zagospodarowania i nie możemy z niego odjeżdzać to jakim prawem zgodę na odjazdy z kongregacji kupieckiej otrzymali wszyscy przewoznicy którzy swoje kursy mają poza teren powiatu myślenickiego np.kraków czy gdów oni mogą a inni nie to jeden wielki przekręt aż mnie coś trafia ......a na protest mamy tyle busów jeden z naszych kolegów posiada ich 40 a resztę przewozników minimum po dwa więc się uzbiera już się o to nie bójcie lepiej się martwcie czym w poniedziałek do pracy dojedziecie tu trzeba telewizję to wszystko jest nienormalne [/quote]
  Panie mądry, a wie pan że kongregacja nie chce zmiany planu zagospodarowania z handlu na transport?
  A wie pan że nawet gdyby to Kongregacja może wam udostępnić ten teren tylko na jakiś czas a nie na stałe?
  Wie Pan że kongregacja będzie tam budowała Galerię Kupców i będzie potrzebowała miejsca na parkingi?
  A wie Pan że przy takich planach kongregacji wykluczone jest to co pisze jakiś przewoźnik który nie wie zupełnie nic na temat planów przyszłościowych kongregacji, czyli wykluczone są budowy jakichkolwiek stałych budynków a wiaty to będą chyba te przenośne co są teraz na Słowackiego, toalety to ToyToye :))

  Czyli co jeżeli nawet to znowu za rok może dwa powtórka z rozrywki ale tym razem nie z PKS-em a z kongregacją?

  Śmieszni jesteście.

  5 11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: jojko] MACIEK OSTROWSKI!! HAHA, wy sobie możecie pisac i gadać, ale jesteście za mali dla burmistrza! dziwi mnie to, że nie zudziła wam sie ta nagonka na jego osobę. Rozumiem też, że jesteście w wielkiej opozycji. Ciekaw jestem tylko np takiego 007 czy on tak naprawde interesuje się losem pasażerów czy będzie zawsze za wszystkimi byle tylko przeciwko burmistrzowi. nie dośc wam po porażce dodam miażdżącej w wyborach? haha. pozdro! [/quote]
  Prawda jest taka że gdyby Ostrowski zezwolił wcześniej tylko na działkę kongregacji to byłoby to samo, że nie na dworzec za nawet 4-5 zł tylko tam, a już M007 wtedy dopiero by pokazał co potrafi, ale jego pomijam bo to gość który zawsze jest na nie, zawsze wielki przegrany więc można mu to wybaczyć, bo gdzie się nie wmiesza w politykę to zawsze jego opcja ponosi porażkę. taki pech i tyle.

  Pozdrowienia od Podziemia

  5 12 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Już na koniec:

  Szanowni Panowie PRZEWOŹNICY

  , możecie napisać te absurdalne postanowienia z tej umowy, bo jak na razie to co napisałeś jest tylko pustosłowiem.

  Żeby być wiarygodnym i rzeczowym proszę o wpisanie tutaj tychże punktów z przedstawionej wam umowy. Może sami też możemy się odnieść do tego czy jest ona dla pasażerów krzywdząca czy nie ? Umowa nie jest podpisana więc można wyjawić jej treść jako projektu umowy nie do zaakceptowania.

  Z tego co wiemy jest ona tylko problematyczna dla was przewoźników a dla pasażerów jej treść okaże się pozytywna, bo znacznie ogranicza wam możliwości manipulacyjne i powoduje pełną kontrolę nad ilością waszych kursów, czym ogranicza swobodę działania poza ustalonym prawem w koncesjach i zezwoleniach, oraz zmusza do punktualności.

  Czekamy z niecierpliwością :)

  Dobranoc może rano będzie nam dane przeczytać jakie to warunki zaserwowal PKS mieszkańcom :)))

  Dobranoc

  7 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Osa - A czy ważne kto zainwestował PKS czy Koźmiński? Mamy dworzec i spłacić go trzeba temu czy tamtemu

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  jedziesz z nimi podziemie! sto procent poparcia! a do 007. Możesz sobie pisać, możesz sobie narzekać a i tak w koncowym rezultacie znowu bedziesz miał łeb spuszczony i poniesiesz porażkę!

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  podsumowując wypoty Podziemia, których notabene nie czytam , ciekawa jest ta zajadłość i konsekwencja w niszczeniu własnego miasta, w niszczeniu rodzimych przedsiębiorców, handlowców, marki regionu, w sianiu chaosu, wyprowadzaniu kasy w publicznego budżetu itp.
  Ciekawe to jest co trzeba mieć w sercu i duszy, żeby żyjąc z innymi Myśleniczanami pod jednym dachem tak nimi pogardzać i tak im szkodzić.

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Proszę o wypunktowanie postanowień z umowy między PKS a burmistrz miasta i gminy Myślenice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6 5 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: jojko] MACIEK OSTROWSKI!! HAHA, wy sobie możecie pisac i gadać, ale jesteście za mali dla burmistrza! dziwi mnie to, że nie zudziła wam sie ta nagonka na jego osobę. Rozumiem też, że jesteście w wielkiej opozycji. Ciekaw jestem tylko np takiego 007 czy on tak naprawde interesuje się losem pasażerów czy będzie zawsze za wszystkimi byle tylko przeciwko burmistrzowi. nie dośc wam po porażce dodam czmiażdżącej w wyborach? haha. pozdro! [/quote]czas pokaze kto byl maly do kogo tylko troche prawdy ujrzy swiatlo dzienne

  10 1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: cruel] podsumowując wypoty Podziemia, których notabene nie czytam , ciekawa jest ta zajadłość i konsekwencja w niszczeniu własnego miasta, w niszczeniu rodzimych przedsiębiorców, handlowców, marki regionu, w sianiu chaosu, wyprowadzaniu kasy w publicznego budżetu itp.
  Ciekawe to jest co trzeba mieć w sercu i duszy, żeby żyjąc z innymi Myśleniczanami pod jednym dachem tak nimi pogardzać i tak im szkodzić. [/quote]

  Widać że nie czytałeś wcześniejszych postów, gdzie pisałem że większość przewoźników to nie nasi rodzimi przedsiębiorcy tylko ludzie spoza miasta i Gminy. Teraz mi wytłumacz dlaczego jakaś zajadła sicz busiarska tylko pies wie skąd ma rządzić w naszym mieście i siłą ustawiać gminę i decydować za mieszkańców którzy korzystają z przewozów lokalnych?

  Dlaczego o tym co ja sobie chcę zrobić na swojej działce i jaką działalność chcę sobie u siebie w domu otworzyć ma decydować lub nawet starać się narzucać jakiś NIKT, który nie dość że jest pieron wie z skąd to jeszcze okrada mój budżet i oszukuje moich znajomych, dając im w zamian za swoje usługi białoruskie warunki, żadnego komfortu, zero bezpieczeństwa, zero kultury i nic tylko kasować jak za wołu nie oferując w zamian nic, gdy obok otworzył ktoś też nie od nas z miasta, też w celu zarabiania pieniędzy ale oferujący w zamian kulturę, komfort, nowoczesną obsługę, bezpieczeństwo i w dodatku płacący podatki za wszystko co robi.

  Tylko głupi i zainteresowany tym by konkurenta zdyskredytować przewoźnik będzie innego zdania, bo nie wierzę że mając wybór jazda do Krakowa o 10.00 będąc 30 minut wcześniej na przystanku każdy nie wybierze Dworca, gdzie w tym czasie usiądzie wypije kawkę w super warunkach, potem wsiądzie do samochodu gdzie może wyciągnąć nogi i wpakować dużą walizkę do bagażnika i dojedzie na miejsce bezpiecznie a nie jak wariat, chyba że ktoś jest ascetą i woli poczekać w przedsionku sklepu te 30 minut potem wsiąść do ciasnego busidła, za bagaż może sobie zapłacić jak za drugą osobę i posadzić obok na siedzisku, potem poczekać w tym busidle jeszcze 10 minut bo pan nie odjedzie jeżeli nie ma przynajmniej 5 ludzi (plus walizka - he he), następnie jedzie jak szalony, by zdążyć przed konkurencją bo ta robi to samo by podkradać sobie klientów, w jednej ręce fajka a w drugiej telefon przy tym omijając podatki na czym tracimy my mieszkańcy i śmieje się w oczy bo jedyne co musi zrobić to napakować do głów mieszkańców swoich bzdur by mu uwierzyli jak on przewoźnik bardzo kocha i szanuje swojego klienta pisząc frazesy bez pokrycia tutaj na forum albo od kilku miesięcy obklejając kartkami swoje busy i strasząc pasażerów że podniesie ceny o 100% bo za Dworzec żądają opłaty 2zł.

  Taka jest prawda bo jeżeli jest inaczej to dlaczego busiarze
  nie możecie napisać tych absurdalnych postanowień z tej umowy, a jedynie klepiecie o wszystkim byle tylko odciągnąć temat od tego co dla was niewygodne i co wreszcie okaże się że nie dbacie o żadnego pasażera a jedynie o własną kieszeń?

  Żeby być wiarygodnym i rzeczowym proszę o wpisanie tutaj tychże punktów z przedstawionej wam umowy. Może sami też możemy się odnieść do tego czy jest ona dla pasażerów krzywdząca czy nie ? Umowa nie jest podpisana więc można wyjawić jej treść jako projektu umowy nie do zaakceptowania.

  Ile was tu busiarzy klepie w tym i poprzednich tematach? dwudziestu? Trzydziestu?
  I co myślicie, że myślenicki lud jest taki głupi, i wierzy w to ŻE TO NIE WY piszecie podając się za ZADOWOLONYCH KLIENTÓW?
  Każdy wie, że 80% wpisów zadowolonych klientów to wasze wypociny, bo w Myślenicach nie ma aż tylu tak słabo wykształconych i tak słabo piśmiennych, chyba że w przedszkolu :)

  ZERO TOLERANCJI DLA TEGO TYPU DZIAŁAŃ, KTÓRE SĄ NIE TYLKO NA SZKODĘ GMINY ALE I CO NAJWAŻNIEJSZE NA SZKODĘ NAS MYŚLENICZAN.

  Nie będzie busiarz spoza miasta i gminy ustalał warunków i dyktował co i jak mamy zrobić by ONI mieli lepiej
  !!!!!!!!!!!!

  9 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie kolejny raz wybiorczo odpowiada na posty, tutaj ktos wyzej zadal ciekawe pytanie, nawet zacytowales go, ale odpowiedziec juz nie odpowiedziales:

  "skoro kongregacja kupiecka ma inny plan zagospodarowania i nie możemy z niego odjeżdzać to jakim prawem zgodę na odjazdy z kongregacji kupieckiej otrzymali wszyscy przewoznicy którzy swoje kursy mają poza teren powiatu myślenickiego np.kraków czy gdów oni mogą a inni nie"

  co Ty na to? gdzie logika? no chyba ze w pracy nie pozwalaja CI odpowiadac na takie niewygodne pytania...

  6 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Cytat z wypowiedzi "
  Zasadnicza róznica polega na tym że PKS zainwestował dużą kasę w nasze miasto i zapewnił tym wygodę i komfort pasażerom, oczywiście że ma to przynieść mu zysk, bo nikt nie inwestuje by nie zarobić. "
  To już nie głupota to prowokacja,PKS WYSPRZEDAŁ WSZYSTKO,ZWOLNIŁ PRACOWNIKÓW I POWOLI ZWINIE INTERES ZOSTAWIAJĄC JAKĄŚ SPÓŁECZKĘ.
  Jak Palikot był potrzebny PO tak Podziemie naszej lokalnej władzy tylko zauważ jak szybko gdy przestał być potrzebny zainteresowało się nim CBŚ?
  Na rękę lokalnej władzy i celowe są wpisy ludzi pokroju podziemia aby skupić się na sprawach mniej ważnych .
  Po raz kolejny piszę
  W CAŁEJ TEJ SPRAWIE NIE CHODZI O DOBRO PASAŻERA,PRZEZ TYLE LAT GMINA TYLKO POBIERAŁA ZA PARKING PRZY SŁOWACKIEGO W ZAMIAN NIE DAJĄC NIC,GDY PKS ZBURZYŁ DWORZEC TO PIES Z KULAWĄ NOGĄ NIE WSTAWIŁ SIĘ W OBRONIE ZMARZNIĘTYCH PRZEMOKNIĘTYCH PASAŻERÓW.
  TERAZ TEŻ CHODZI O TO ABY POKAZAĆ NIEPOKORNYM SIŁĘ WŁADZY.
  JEDEN URZĄD MAM NA MYŚLI STAROSTWO WYDAJE DECYZJĘ POZYTYWNĄ DLA BUSIARZY A DRUGI GMINA UPIERA SIĘ PRZY SWOIM.
  JEDNI BUSIARZE MOGĄ ODJEŻDŻAĆ Z BP CZY DZIAŁKI KUPCÓW A INNI NIE.JAK NAZWAĆ TAKIE POSTĘPOWANIE WŁADZY?

  Ps.Jeżeli w najbliższych dniach dojdzie do zmasowanej kontroli busiarzy to będzie to nic innego jak demonstracja siły a to będzie świadczyć o jednym....

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  podziemie masz dużo racji w tym , co piszesz, lecz dbając o budżet Myślenic, odnoś się z szacunkiem do mieszkańców wiosek, bo od stuleci miasto dzięki nim funkcjonowało, jakoś dojechać muszą. Busiarze wykończyli PKS metodami sobie znanymi, teraz chcą mieć monopol, ich metody są odrażające, taki Stasek i Ujki chcą rządzić teraz Myślenicami, bo już Pcimiem rządzą. Robią tam, co chcą, bo ludzi na wybory nawozili. Stop chamstwu.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  wybacz chłopcze, ale nie poświęcę więcej uwagi Twoim niewątpliwym talentom literackim niż tylko czytając pierwsze zdanie, że niby busiarze to nie rodzimi [przedsiębiorcy.
  Otóż po pierwsze Ostrowski zabiera potencjalne dochody z kasy miejskiej - gdyby miasto było operatorem dworca opłaty zarówno od busiarzy jak i PKS płynęłyby do niego a nie do kieszeni PKS i Kośmińskiego.
  Po drugie wykańczacie swoją polityką nie tylko firmy przewoźnicze ale też sklepikarzy z centrum kradnąc im klientów. Po trzecie powodujecie chaos komunikacyjny, który trwa już od kilku lat.
  Po czwarte dorżnęliście stary PKS oskubując go po drodze z całego majątku.
  Po piąte na każdym możliwym kroku łamiecie prawo.
  Za to wszystko cała ta Wasza szajka powinna dawno siedzieć

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  drodzy busiarze. Napiszcie które postanowienia umowy są dla nas - mieszkańców myślenic i okolic - krzywdzące. Albo jeździćie dla ludzi tylko dla wypchania swoich kieszeni!!!

  4 9 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: Franek z Polanki] podziemie masz dużo racji w tym , co piszesz, lecz dbając o budżet Myślenic, odnoś się z szacunkiem do mieszkańców wiosek, bo od stuleci miasto dzięki nim funkcjonowało, jakoś dojechać muszą. Busiarze wykończyli PKS metodami sobie znanymi, teraz chcą mieć monopol, ich metody są odrażające, taki Stasek i Ujki chcą rządzić teraz Myślenicami, bo już Pcimiem rządzą. Robią tam, co chcą, bo ludzi na wybory nawozili. Stop chamstwu. [/quote]

  Piszę o Gminie i o mieście a to już samo tworzy obraz naszej społeczności lokalnej.
  Niech busiarze z Pcimia walczą sobie u siebie, bo wtedy jest to problem mieszkańców i wójta gminy pcim.

  Takiego czegoś nie może być i BASTA.

  My nie możemy się poddawać siłowym presją kogoś z pies wie skąd (ale spoza naszej Gminy) bo ONI chcą więcej zarabiać na NAS nie dając w zamian NIC. Koźmiński dał nam dworzec i to już czyni go lepszym, bo dba o siebie (co normalne) ale i o NAS.
  A to że zysk pójdzie nie do gminy a do niego, to chyba normalne, bo gmina nie miała pieniędzy na taką inwestycję żeby z niej zarabiać. Miał na to Koźmiński więc każdy rozsądny zrozumie że to on musi odzyskać to co zainwestował, a za kilka lat być może zacznie zarabiać - to jest ryzyko i to nie gminy lecz Koźmińskiego. Takie są prawa rynku.

  8 12 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: marcin..] drodzy busiarze. Napiszcie które postanowienia umowy są dla nas - mieszkańców myślenic i okolic - krzywdzące. Albo jeździćie dla ludzi tylko dla wypchania swoich kieszeni!!! [/quote]

  Nie ma takiego punktu umowy, bo Gmina robi wszystko dla mieszkańców i to nie podoba się busiarzom, bo to co dla mieszkańców dobre jest niestety przeciwko NIM - busiarzom i o to cała wojna przewoźników lokalnych.

  Haha - nic o tym nie wiem co piszesz z placu kongregacji nic nie wyjeżdża.

  7 14 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: ostatni wolny instalator]
  Otóż po pierwsze Ostrowski zabiera potencjalne dochody z kasy miejskiej - gdyby miasto było operatorem dworca opłaty zarówno od busiarzy jak i PKS płynęłyby do niego a nie do kieszeni PKS i Kośmińskiego. [/quote]

  Teoretyk jesteś. Żeby miasto miało dochody z dworca musiałoby go wcześniej wybudować. Jak widać taka inwestycja z samych gminnych pieniędzy nie miała szans a na dworce nie dostaje się dotacji tak jak na inne rzeczy w mieście.
  Pomyśl czasem głową a nie czymś innym, bo dla ciebie ważne jest żeby się doczepić skutku (ten jest wygodny, bo nie zarabia gmina) ale już o przyczynie nie mówisz bo jest dla ciebie niewygodna (bo musiałaby wsadzić ogromną kasę)

  [quote=gość: ostatni wolny instalator]
  Po drugie wykańczacie swoją polityką nie tylko firmy przewoźnicze ale też sklepikarzy z centrum kradnąc im klientów.
  [/quote]
  Komu jakich klientów? A Jan z Dobczyc nie kradnie naszych klientów? A Rossman przy rynku też nie kradnie naszych klientów? A Biedronka, a Cerrefour? Weź człowieku się zastanów bo głupszych rzeczy dawno nie czytałem

  [quote=gość: ostatni wolny instalator]
  Po trzecie powodujecie chaos komunikacyjny, który trwa już od kilku lat.
  Po czwarte dorżnęliście stary PKS oskubując go po drodze z całego majątku. [/quote]

  ad3 - Dowiedz się najpierw kto wetował budowę dworca wcześniej. Zapytaj kongregacji dlaczego przez tyle lat ich teren zieje trawskiem, bo miała tam być galeria i pewnie dworzec?
  Nikt nie był chętny, busiarze mieli wszystko gdzieś bo dla nich liczy się tylko ICH zysk (nawet ubikacji nie byli w stanie postawić), znalazł się Koźmiński i mamy nowoczesny dworzec z którego będziemy korzystać przez lata.

  ad4 - Jak koń zdycha to się go dobija strzałem w głowę by się nie męczył ;)

  [quote=gość: ostatni wolny instalator]
  Po piąte na każdym możliwym kroku łamiecie prawo.
  Za to wszystko cała ta Wasza szajka powinna dawno siedzieć [/quote]

  Jaki problem w tym widzisz? Wiesz coś to zgłoś do prokuratury.

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Gmina nie miała pieniędzy na wybudowanie dworca????
  Gmina dołożyła do PKS?????
  Gmina robi wszystko dla mieszkańców?
  Gdybym nie wiedział że piszesz w ramach obowiązków służbowych pomyślałbym że masz nierówno pod sufitem ale szef kazał sługa musi chociaż nie każdy musi być szują.
  Za udziały sprzedane MPK Łódź gmina otrzymała więcej niż na nie wydała a przy okazji zatrudnienie na jakiś czas miało paru "fachowców"
  Piękny Dworzec PKS w Stalowej Woli kosztował 1.5 miliona złotych a ile kosztowała wybudowana dla dobra mieszkańców strzelnica?????
  To że gmina robi wszystko dla mieszkańców widać zwłaszcza po cenach wody czy ścieków itp.
  S.Kisielewski "Trzeba by im kupić szklany nocnik-żeby widzieli co narobili"

  14 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Gmina nie miała pieniędzy na wybudowanie dworca????
  Piękny Dworzec PKS w Stalowej Woli kosztował 1.5 miliona złotych [/quote]

  Większość to spam, więc sobie odpuszczę odpowiedzi na temat który już pisałem.
  Trzeba było się busiarze złożyć te 1,5 mln złotych, wziąć kredyt i zaproponować budowę dworca. Wtedy wy ustalalibyście ceny za wjazd na niego PKSowi i wy czerpalibyście z niego zyski.

  Wtedy nie widzielibyście problemu. Nie?

  Dla busiarzy - Nie posmarujesz - nie pojedziesz.
  Dla przedsiębiorców - Nie zainwestujesz - nie zarobisz.

  3 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=Podziemie] Żeby miasto miało dochody z dworca musiałoby go wcześniej wybudować. Jak widać taka inwestycja z samych gminnych pieniędzy nie miała szans a na dworce nie dostaje się dotacji tak jak na inne rzeczy w mieście. [/quote]

  Jasne że nie miała szans. Dlatego że lepiej dokładać do nikomu nie potrzebnych i przynoszących straty inwestycji typu strzelnica...
  Ile wynosiła dotacja do strzelnicy 20% , może 30% jeśli nawet 50 % to wciąż miasto wydało pewnie ze 3 miliony na budowę zabaweczki dla panów myśliwych.

  Te pieniądze mogły iść na budowę dworca z kilkoma lokalami pod wynajem na sklepiki i kawiarnię. Same czynsze przynosiły by zarobek dla gminy. No ale u nas lepiej wszystko wysprzedawać i po kłopocie. Za takie działania na szkodę gminy powinien ścigać prokurator.

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie - dlaczego blokujecie powstanie przystanka poczatkowego i koncowego na terenie kupcow, argumentujac to niezgodnoscia z planem zagospodarowania, jak juz wam Starostwo ladnie powiedzialo, ze:

  "Z ustawy o transporcie drogowym nie wynika, aby należało oceniać zgodność przystanku początkowego i końcowego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jest on brany pod uwagę, ale przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Tu zaś mówimy o postawieniu tzw. znaku D-15, informującego o przystanku autobusowym, czyli obiektu nietrwałego."

  Kolejny raz dajecie do zrozumienia ze prawo macie gdzies? (patrz. wysypisko na Borzecie) Czy moze swiadczy to tylko o nieznajomosci prawa, ale czy w takiej sytuacji nie lepiej wczesniej skonsultowac swoje postepowanie z prawnikami?

  13 1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: buka] Podziemie napisał/a: Żeby miasto miało dochody z dworca musiałoby go wcześniej wybudować. Jak widać taka inwestycja z samych gminnych pieniędzy nie miała szans a na dworce nie dostaje się dotacji tak jak na inne rzeczy w mieście.

  Jasne że nie miała szans. Dlatego że lepiej dokładać do nikomu nie potrzebnych i przynoszących straty inwestycji typu strzelnica...
  Ile wynosiła dotacja do strzelnicy 20% , może 30% jeśli nawet 50 % to wciąż miasto wydało pewnie ze 3 miliony na budowę zabaweczki dla panów myśliwych.[/quote]

  Tu się mógłbym z tobą zgodzić gdyby tak na prawdę było. Spróbuj się dowiedzieć na jakich zasadach został wzięty kredyt na strzelnicę a sam stwierdzisz, jakie są warunki kredytowe na obiekty sportowe tej kategorii. Dowiedz się także o umorzeniach spłat kredytów na różne cele, nie tylko sportowe. Wtedy porozmawiamy bardziej rzeczowo. Narazie rozmawiamy ja o niebie a ty o chlebie. ;)

  3 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  .... - ile autobusow masz do Dobczyc? ile autobusow masz na Bulinę? Ile autobusow jezdzi do Sulkowic? Jasienicy? Trzebunii? Kobielnika? Wisniowej? itd. itp?

  niektorzy maja w .... to ze w busach do Krk trzeba sie gniesc (zreszta skoro tak jest, to znaczy ze duzo osob chce nimi jezdzic), maja gdzies to, bo poza Krakowem sa jeszcze inne miejscowosci, do ktorych dojazd bez busow bylby niemozliwy...

  11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: Wacek] Podziemie - dlaczego blokujecie powstanie przystanka poczatkowego i koncowego na terenie kupcow, argumentujac to niezgodnoscia z planem zagospodarowania.... [/quote]

  Po pierwsze nie pytaj mnie jakbym to ja robił, bo ani nie jestem z Urzędu Miasta ani PKSowcem ani od Koźmińskiego.

  Po drugie. Przecież sami Busiarze napisali że chcą na tej działce postawić ubikacje zadaszone wiaty czyli coś jednak im się marzy o budowaniu (pewnie ze strachu).

  Po trzecie w sprawie planu zagospodarowania z handlu na transport. Zapytaj może w Kongregacji czy zgodzili by się na taką zmianę dla swojej działki a nie pisz bzdur tutaj.
  Odpowiem ci że nie wierzą by się zgodzili jeżeli planują na niej wybudować Galerię Handlową (chyba że się mylę), której nie postawiliby jeżeli plan zagospodarowania zostałby zmieniony.

  Nie pisz już więcej bzdur bo tylko się pogrążasz i wiem że twoim celem jest jak największe zamieszanie i zamęt by tylko odwrócić temat od tego co ważne:

  Jeszcze raz zadaję podstawowe pytanie, na które odpowiedź ze strony busiarzy powinna przeważyć szalę na swoją stronę:

  Proszę o wypunktowanie postanowień umowy, która była niekorzystna dla pasażerów.

  Żeby być wiarygodnym i rzeczowym proszę o wpisanie tutaj tychże punktów z przedstawionej wam umowy. Może sami też możemy się odnieść do tego czy jest ona dla pasażerów krzywdząca czy nie ? Umowa nie jest podpisana więc można wyjawić jej treść jako projektu umowy nie do zaakceptowania.

  Z tego co wiemy jest ona tylko problematyczna dla was przewoźników a dla pasażerów jej treść okaże się pozytywna, bo znacznie ogranicza wam możliwości manipulacyjne i powoduje pełną kontrolę nad ilością waszych kursów, czym ogranicza swobodę działania poza ustalonym prawem w koncesjach i zezwoleniach, oraz zmusza do punktualności.

  Czekamy z niecierpliwością :)

  4 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie napisał"Dla busiarzy - Nie posmarujesz - nie pojedziesz."
  To o to chodzi ,powiedz tylko bo widzę że jesteś zorientowany w temacie komu trzeba posmarować?
  Chłopie zastanów się co wypisujesz,myślenie nie boli.
  Rozumujesz podobnie jak najsłynniejszy kanar w Polsce.
  "nie dyskutuj z głupim bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem" dlatego kończę dyskusję.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie - czy wiec powodem dla ktorego blokujecie jest to ze planowane jest tam powstanie toalet? a czy na dzialce gdzie przewidziana jest dzialalnosc handlowa nie moga stac toalety?
  I juz ostatnie pytanie do Ciebie - powiedz mi, w czym jest gorszy plac kupcow od stacji benzynowej BP?

  10 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Podziemie napisał"Dla busiarzy - Nie posmarujesz - nie pojedziesz."
  To o to chodzi ,powiedz tylko bo widzę że jesteś zorientowany w temacie komu trzeba posmarować?
  Chłopie zastanów się co wypisujesz,myślenie nie boli.
  Rozumujesz podobnie jak najsłynniejszy kanar w Polsce.
  "nie dyskutuj z głupim bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem" dlatego kończę dyskusję. [/quote]

  Tak właśnie udowodniłeś jakimi kategoriami myślicie :)

  Cóż i tak się skończyłą merytoryczna rozmowa, teraz będziecie mnie sprowadzać do swojego poziomu :)

  A co z tymi punktami umowy, która jest taka niekożystna dla pasażerów :)

  2 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Przecież to ty pisałeś o smarowaniu?
  Widzę że dzisiaj ostro pracujesz ,będzie premia od przełożonych w sam raz na dni Myślenic.
  Merytorycznie nie można z Tobą dyskutować i dobrze o tym wiesz a o niektórych faktach tym bardzie bo szkoda narażać się na kłopoty.

  7 2 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: Wacek] Podziemie - czy wiec powodem dla ktorego blokujecie jest to ze planowane jest tam powstanie toalet? a czy na dzialce gdzie przewidziana jest dzialalnosc handlowa nie moga stac toalety?
  I juz ostatnie pytanie do Ciebie - powiedz mi, w czym jest gorszy plac kupcow od stacji benzynowej BP? [/quote]

  Pierwsze pytanie z kategorii ściągnąć odpowiadającego do własnego poziomu WC, więc odpuszczę.

  Drugie pytanie - różnią się podstawową rzeczą - właścicielem gruntu. Przecież nikt wam nigdy nie zabraniał wykupienia własnego placu i zrobienia tam przystanku ? Ale po co, jak najlepiej bez inwestycji domagać się własnych kożyści. Kupcie sobie plac albo wynajmijcie od prywaciarza właściciela i zobaczymy jak długo będzie was stać na działalność. Nie ma nic za darmo, ja wiem że wy byście chcieli żeby wam wszystko dać za darmo a wy i tak byście znajdowali powody do podnoszenia cen biletów i kombinowania jak tu jeszcze na lewo coś ukręcić. Ja dobrze wiem jak myślą prości ludzie, których prawo zaczyna interesować tylko wtedy gdy coś się robi nie po ich myśli.
  Nie takie cwaniaki poległy pod literą prawa.

  A co z tymi punktami umowy, która jest niekożystna dla pasażerów ? Były wogóle jakieś niekożyste dla mieszkańców, bo śmię w to wątpić :)

  3 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Robi się powoli magiel więc najlepiej bedzie zmienić temat chociaż nie do końca i zacząć pisać w odcinkach współczesną wersję "Kariery Nikodema Dyzmy czyli do kierowcy do...."
  Pytanie tylko od czego zacząć aby było interesujące?
  Może ktoś podsunie?

  7 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  "Kierowcy do podziemia", jak zapłacicie 4zł za wjazd to możemy porozmawiać, ale przynieście tą umowę to ją skopiujemy, bo szkoda czasu na pisanie nowej :)

  1 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Przeczytałem wszystkie posty i riposty Podziemia. Nie mówię, że nie masz po częśći racji, ale nie narzucaj ludziom tylko i wyłącznie swoich racji. Weź pod uwagę, że każdy kij ma dwa końce i każdy ma swoje racje.
  Jestem " samochodziarzem" i na pewno w razie protestu nie będzie mi prosto, ale jestem z busiarzami. A wiesz dlaczego?
  Bo MOIM zdaniem mają zupełną rację.
  Taka jest różnica pomiedzy mną a Tobą Podziemie.
  Jak busy Ci "nie pasują" to nie jeździj i nie komentuj - idź na dworzec, wsiądź do PKS-u i bądź szczęśliwy.
  A najlepiej odjedz w sina dal...

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  prokurator- ale jemu za to placa, wiec musi tu pisac :D

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Powinieście iść do urzędu i przeprosić i zgodzić się na postoje na dworcu, bo wiedząc jakim człowiekiem jest MO tylko zaszkodzicie sobie i nam. Strajk to tylko pogorszy waszom sytuację, ale też przyznam rację pordziemiu bo pisze chyba prawdę wiem że walką nic tu nie zrobicie bo plac kupców i plac pod albertem są gminy i mają prawo do decydowania co z nimi robią.

  3 11 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: prokurator]
  Bo MOIM zdaniem mają zupełną rację.
  Taka jest różnica pomiedzy mną a Tobą Podziemie.
  Jak busy Ci "nie pasują" to nie jeździj i nie komentuj - idź na dworzec, wsiądź do PKS-u i bądź szczęśliwy.
  A najlepiej odjedz w sina dal... [/quote]

  Chciałeś być obiektywny i niezależny pisząc ten post ale cię poniosło i pokazałeś że jednak twój interes się liczy a nie dobro ogółu.
  I co powiesz za rok, dwa jak kongregacja zacznie budowę galerii. Co wtedy z busiarzami? mamy mieć podobną jak teraz powtórkę z rozrywki? Myśl trochę przyszłościowo a nie żyj tylko tą chwilą.

  [quote=gość: ;;;]
  prokurator- ale jemu za to placa, wiec musi tu pisac :D
  [/quote]

  Nie nia płacą robię to w czynie społecznym i nie jest to czyn busiarzy, PKS-u, Koźmińskiego ani też Ostrowskiego

  [quote=gość: Kapelan]
  Powinieście iść do urzędu i przeprosić i zgodzić się na postoje na dworcu[/quote]

  W żadnym razie. Ja czekam na strajki. Niech się coś zacznie dziać w tym mieście bo z Dni Myślenic pewnie będą nici przez pogodę, a i władza dowie się ile tak naprawdę jest busów ponad to co zarejestrowane i jeżdżące "prawie legalnie". Strajki przyniosą pozytywne skutki dla obu stron. Myśleniczanie zobaczą prawdę, wejdą tutaj, przeczytają i dowiedzą sięprawdy. Miasto-info załapie wielu nowych urzytkowników.
  Same plusy. Strajk musi być.

  4 14 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Oj, aż mnie bolą oczy od tego czytania. I trochę żałuje bo tak naprawdę to Podziemie kręci się w kółko zadając te same pytania i odpowiada wymijając konkrety. I po co tyle pisać? Toż to gorsze niż nadchodząca Wielka Woda, chociaż z tą drugą to posty Podziemia mają wspólną niemoc przed nadchodzącym kataklizmem, żal i złość że można to było zrobić inaczej.

  Zeby nie śmiecić; ( jak ja lubię to stwierdzenie)
  Nie ma co pisać elaboratów-mieszkańcy i tak nie posłuchają rad, patrzą tylko na WŁASNĄ wygodę. Taki tekst usłyszałem dzisiaj od znajomego mieszkańca.
  Busiarze nie ustąpią choćby Maciej kazał Straży Miejskiej pozakładać im buty na busy.
  PKS będzie miał niezły orzech do zgryzienia przez nadchodzący tydzień.
  A sąsiednie gminy już dzwonią do starostwa z pretensjami. Może się okazać że trzeba będzie sprzątnąć tą kupę co się ją zrobiło i nie dało się szybko spłukać-wszyscy czują że śmierdzi więc nie ma sensu udawać że jej tam nie ma.

  Podziemie, proponuję załóż bloga i tam pisz komentarz pod komentarzem. Ja rozumiem że internet to miejsce gdzie można dyskutować i "lać wodę" ale z tego co widać Podziemie robi z każdej dyskusji monolog. Ja nie mam nic przeciwko monologom jednak nie w komentarzach do artykułów. Jak nie chcesz założyć swojego bloga, pomóż Maciejowi w pisaniu na jego prywatnym, przynajmniej coś będzie się działo.

  Tak na marginesie, "to dalsza dyskusja nie ma sensu jest ona bowiem pozbawiona merytorycznej treści i nacechowana jest emocjami. Bardzo państwu dziękuję."

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Tak na marginesie, "to dalsza dyskusja nie ma sensu jest ona bowiem pozbawiona merytorycznej treści i nacechowana emocjami. " [/quote]

  fakt

  rzekłem

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie, nie kombinuj i nie przeinaczaj rzeczywistości a szczególnie mojego posta. Napisałem co chciałem i wara Ci od tego - to MOJE ZDANIE!!! Żaden mój interes bo jak napisałem mam kilka fur do dyspozycji / bynajmniej nie busów do przewozu pasażerów/ i nie jeżdże ani PKS-em ani busem. Natomiast jako student sprzed 20 lat pamietam czasy PKS-u i trzy autobusy na wieś, w której mieszkałem! Teraz dzieki bisiarzom mieszkańcy wsi naszej gminy i ościennych gmin mają lepiej ode mnie. Wiesz co to jest? To jest postęp cywilizacyjny. Chcesz żyć w ciemnogrodzie? Nie zabraniam, ale nie rób ciemnogrodu z miasta w którym i ja teraz mieszkam, daję pracę mysleniczanom, płacę podatki i żadam szacunku od rządzących. Busiarze jak sobie pościelą na nowym dworcu to tak się wyśpią. Każdy jest kowalem własnego losu.
  Skoro mam myśleć przyszłościowo - to zapewne myślę ponieważ może za kilka lat okazać się że moja firma nie będzie dochodowa i być może będzie mi sie bardziej opłacało iść do kogoś pracować. Chcę mieć wtedy wybór jeździć PKS-em lub BUS-ami a nie być skazany na łaske lub niełaskę jednego przewoźnika. To już przerabiałem 20 lat temu.

  Na marginesie, twoje posty Podziemie przypominają posty niejakiego lakukaraczi. Jeśli to znowu Ty - to raczej nie szarżowałbym.

  8 6 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  M007 - masz rację czas to zakończyć, ale po twoim wpisie wygląda na to że jesteś tak nabuzowany na gminę że sprzedałbyś własne przekonania aby tylko jej dowalić. Nie mylę się?

  Co do punktów umowy w sobotę po południu będę znał jej treść, ciekawe czy to ja czy busiarze pierwsi wypunktują te postanowienia które niby miałyby zaszkodzić mieszkańcom. Ja pewnie ich nie wypunktuję bo takich nie było i nie będzie ale postaram się wypunktować te które tęperują ich interesy i mają spowodować skończenie się samowolkibusiarzy na terenie naszego mista i gminy.

  Do zobaczenia w Sobotę wieczorem.

  5 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: ;;;] prokurator- ale jemu za to placa, wiec musi tu pisac :D [/quote]

  Bezstronnych tu niestety nie uświadczysz :)

  rzekłem

  5 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Prokurator - nie znam lakukaraczy, a szkoda.

  Postęp cywilizacyjny dla ciebie to busy i brak podstawowych warunków do oczekiwania na ich przyjazd pod carrefourem? Ty to nazywasz postęp cywilizacyjny? Koń by się uśmiał :) Dworzec jest staroświecki i nie nadaje się do tego co daje postęp na placu pod Carrefourem? Skupienie busów i autobusów w jednym punkcie nie spowoduje większej konkurencyjności niż tak jak teraz gdy są oddaleone odsiebie o 800m?
  Ty sam się czytasz po tym jak napiszesz ?

  4 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Busiarze to dzicz, przeważnie bez wychowania, bez ogłady i kultury. Tej dziczy lepiej nie wpuszczać na nowy dworzec, bo się pogubią, będą sikać po peronach i bić się o stanowiska i o klientów. Busiarze w całej Polsce to mafia, która zrobi wszystko by osiągnąć zamierzone cele a zawsze są to zyski bez zbędnych kosztów i samowola.
  Ja bym uważał jakbym miał na swój prywatny teren miał to oś wpuścić.

  8 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  busy strajkujcie od dziś do końca świata i jeden dzień dłużej !!!!

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Robicie tyle wywodów, jakby to była sprawa życia i śmierci. Przecież to nie są te czasy, co kiedyś, kiedy niewiele kto mógł sobie pozwolić na zakup samochodu i autobusy/busy były praktycznie jedynym środkiem transportu do pracy, szkoły itp. Czasy się zmieniły. W którym domu teraz nie ma przynajmniej jednego samochodu? Są to tylko nieliczne przypadki, a co za tym idzie z usług transportowych korzysta o wiele mniej osób niż kiedyś. Jak ktoś ma samochód, to po co ma się tułać busami do Krk? A jeśli chodzi o młodzież uczącą się, to na czas roku szkolnego kursują autobusy szkolne, które zbierają dzieci z wiosek i zawiozą do szkoły (praktycznie w każdej wiosce jest coś takiego, nie ma że dziecka nie ma czym dojechać do szkoły).

  Tak więc nie róbcie paniki nie wiadomo jakiej, bo zapewne większość udzielających się tutaj podróżuje własnymi samochodami, mają niewiele wspólnego z busami, a robią tylko nagonkę, myśląc, że to oni znaleźli złoty środek, a władza jest tak głupia, że na niego nie wpadła. Nie ma czegoś takiego - zawsze ktoś będzie zawiedziony, żeby ten drugi mógł być zadowolony.

  Sam jednak sądzę, że z tymi przewozami zrobił się nieporządek, do którego władze nie powinny dopuścić. Co prawda nie ważna, czy z usług przewozowych korzysta tysiąc czy dziesięć tysięcy, ale w tak dużym powiecie jak Myślenice powinien być zapewniona możliwość przemieszczenia się komunikacją publiczną dla tych, którzy nie mają własnego środka transportu. I niestety pod tym względem ludzie będą rozliczać rządzących. Przecież niewiele jest osób, którym chce się czytać te wywody i domyślać się, czy zawiniła władza czy busiarze czy może jeszcze ktoś inny. Liczy się efekt - jak będą regularne połączenia, to ludzie będą zadowoleni, jak nie będzie, to posypie się fala krytyki pod adres naszego burmistrza, bo przecież on jest włodarzem miasta i odpowiada za to, co się w nim dzieje.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie! Szkoda że nie walczyłeś o "godność dworca" na tym forum kilka lat temu, ale dopiero teraz. Na Twoją "wybiórczość" do większości postów tego zagadnienia moge tylko odpowiedzieć trochę mało kulturalnie: szczekasz jak najwierniejsze psisko. Na pewno zyskasz u swojego pana - ale nie u mnie.
  Co do czytania tego to ja piszę to zapewniam że piszę i czytam ze zrozumieniem i mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie, chociaż niekoniecznie zbieżne z Twoim. Tego mi nie zabronisz.
  A swoja drog to do roboty chłopie / babo/ - bo Miasto potrzebuje Twoich podatków i Twojej pensji wydawanej w sklepach w Myślenicach, a jak widać to raczej albo nic nie robisz albo płaca Ci za szczekanie.
  Postęp cywilizacyjny to nie tylko Kopernik ale też i papier toaletowy, czy Ci się to podoba czy nie.
  Ja w każdym razie kończę dyskusję z Tobą bo widać, że jedyną znaną Ci formą wypowiedzi jest monolog boga stwórcy wszechwiedzącego.

  Żegnam.

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Panie mądry, a wie pan że kongregacja nie chce zmiany planu zagospodarowania z handlu na transport?
  A wie pan że nawet gdyby to Kongregacja może wam udostępnić ten teren tylko na jakiś czas a nie na stałe?
  Wie Pan że kongregacja będzie tam budowała Galerię Kupców i będzie potrzebowała miejsca na parkingi?
  A wie Pan że przy takich planach kongregacji wykluczone jest to co pisze jakiś przewoźnik który nie wie zupełnie nic na temat planów przyszłościowych kongregacji, czyli wykluczone są budowy jakichkolwiek stałych budynków a wiaty to będą chyba te przenośne co są teraz na Słowackiego, toalety to ToyToye :))

  Czyli co jeżeli nawet to znowu za rok może dwa powtórka z rozrywki ale tym razem nie z PKS-em a z kongregacją?

  Śmieszni jesteście. [/quote]

  jesteś gościu żałosny ale ja cie olewam

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Spoko ludzie jutro już będzie problem z dojazdem do pracy bo burmistrz nie wie co już robić jest w desperacji boi się strajku więc nasłał ITD na kontrole dobre i co nas urąbać na koniec ale strajk i tak będzie

  9 3 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  busy nie dajcie sie!!!!!

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  I o całe 2 zeta za wjazd na dworzec busiarze zamieszanie robią ?
  Hehe, może niech gmina zrzutkę zrobi jeszcze na dofinansowanie przewozu ludzi ściśniętych na śledzie...
  Walczcie busiarze, strajkujcie..., hehe...
  PKS tylko na to czeka - kupi (a ich na to stać, a was nie ;]) kilka busów i po ptokach :)- bedzicie kartofle wozić - ale nie za takie pieniądze... heheee

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: Kapelan] Powinieście iść do urzędu i przeprosić i zgodzić się na postoje na dworcu, bo wiedząc jakim człowiekiem jest MO tylko zaszkodzicie sobie i nam. Strajk to tylko pogorszy waszom sytuację, ale też przyznam rację pordziemiu bo pisze chyba prawdę wiem że walką nic tu nie zrobicie bo plac kupców i plac pod albertem są gminy i mają prawo do decydowania co z nimi robią. [/quote]
  Jak to KAPELANIE PLAC KUPCÓW JEST GMINY -podobno go kupili?
  cZEMU TO KAPELAN NAS TAK STRASZY MOwcem. wszyscy wiedzą ,ze umie godzić , jednać, pomagać, dla dobra sprawy ustapić- samo dobro i dlatego takie poparcie samych dobrych

  3 Odpowiedz
 • mav 28 lip 2011

  2 pln hmm... jest 80 busów niech każdy zrobi 10 kursów dziennie wychodzi 1600 dziennie ~40tyś miesięcznie/ ~pół mln rocznie. Pytanie czemu to trafi w prywatne ręce a nie gminne. Szkoda że nie mieszkam w dogodniejszym miejscu bo sam bym z chęcią poświęcił swój ogród i własnoręcznie zrobił nie 3 a 10 stanowisk z zapleczem :)

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=maverick] 2 pln hmm... jest 80 busów ...wychodzi 1600... [/quote]
  Średnio 30 osób w busie za kurs K-ów - M-ce -> po 5 zeta = 150 zeta - o wybacz, że za jeden kurs nie mogą dać 2 zeta na wjazd na dworzec...
  Jaja se robisz?

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Busiarze chcą żeby za każdy wjazd na dworzec PKS płacił im 5 zł,wtedy może się zgodzą,choć nie jestem do końca pewien czy nie zażądają 7 zł dopłaty.

  5 5 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: Nie jeżdżę busami] maverick napisał/a: 2 pln hmm... jest 80 busów ...wychodzi 1600...
  Średnio 30 osób w busie za kurs K-ów - M-ce -> po 5 zeta = 150 zeta - o wybacz, że za jeden kurs nie mogą dać 2 zeta na wjazd na dworzec...
  Jaja se robisz? [/quote]
  jesli nie jezdzisz busami to dlaczego tak dyskutujesz problem cie niedotyczy

  7 1 Odpowiedz
 • mav 28 lip 2011

  Se nie robię :) 80 busów nie kursuje wyłącznie na trasie mce-krk zresztą nie chodzi mi o rozdrabnianie cen za przejazd, paliwo, amortyzacje sprzętu czy jakość świadczonych usług, bo i po co? tylko o biznes jaki konkretne osoby chcą i zrobią na komunikacji. A odwracanie uwagi jest nad wyraz zabawne.
  Będąc na ich miejscu też bym chciał dopłaty :) Są monopolistami, mają napędzić klientów dekadzie i jeszcze za dopłacać.. dziwne jakby się prywatna spółka zgodziła na to.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=hugo]
  jesli nie jezdzisz busami to dlaczego tak dyskutujesz problem cie niedotyczy [/quote]

  W błędzie jesteś ;] - bo może i bym jeździł... ale...
  Nie jeżdżę busami, bo po pierwsze - życie mi miłe - a jak wsiadałem do busa, to na "dobitkę" i dosłownie rękami opierałem się przedniej szyby, nie mówiąc o prędkości ;]
  po drugie wyścigi - kto pierwszy na przystanku, ten lepszy - mnie nie rajcują,
  a po trzecie buractwo - pewnie wiesz o czym piszę ;]

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Podziemie napisało: Zasadnicza róznica polega na tym że PKS zainwestował dużą kasę w nasze miasto i zapewnił tym wygodę i komfort pasażerom, oczywiście że ma to przynieść mu zysk, bo nikt nie inwestuje by nie zarobić. Człowieku a czy Ty nie widzisz ile PKS przetrwonił pieniędzy sprzedając Dworzec i Zajezdnię , Ty piszesz że zainwestował nasze miasto, to wszystko jest człowieku nasze . Ja myślę że lepiej będzie jak już skończysz te swoje bezmyślne wypociny , bo już się powtarzasz po kilkadziesiąt razy jedno i to sam aż na wymioty bierze.

  11 1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  duzo masz racji ale tu problemem jest O ktory chce galeri napedzac ludzi a nie dba oto jak jezdza pasazerowie a za plac na Slowackiego placili i to nie tak malo wiec dlaczego miasto pozbawia sie pieniedzy

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  zadzwonia po inspekcje transportu drogowego to szybko skoncza protest

  3 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: lol] Podziemie napisało: Zasadnicza róznica polega na tym że PKS zainwestował dużą kasę w nasze miasto i zapewnił tym wygodę i komfort pasażerom, oczywiście że ma to przynieść mu zysk, bo nikt nie inwestuje by nie zarobić. Człowieku a czy Ty nie widzisz ile PKS przetrwonił pieniędzy sprzedając Dworzec i Zajezdnię , Ty piszesz że zainwestował nasze miasto, to wszystko jest człowieku nasze . Ja myślę że lepiej będzie jak już skończysz te swoje bezmyślne wypociny , bo już się powtarzasz po kilkadziesiąt razy jedno i to sam aż na wymioty bierze. [/quote]

  przetrwonione pieniądze to były ale wcześniej zanim została sprzedana zajezdnia i działka dworcowa!

  4 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Kik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwóch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.

  Myślący, mieszkańcy Myślenic.

  11 3 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=PiterS] Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA

  Myślący, mieszkańcy Myślenic. [/quote]

  2 2 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=hugo] PiterS napisał/a: Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  PiterS napisał/a:

  Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA

  Myślący, mieszkańcy Myślenic. POPIERAM:)

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  co bedzie to bedzie ;)

  1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Dziś kilka razy jechałem Słoneczną a potem Słowackiego.
  Klienci busów chyba już wybrali miejsce, które bardziej im odpowiada.

  Na Słonecznej (Dworzec) - pustki jak makiem zasiał.
  Na Słowackiego - tłumy.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=hugo] [quote=hugo] PiterS napisał/a: Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA [/quote]
  GOŚCIU!!!! POPRAW ORTOGRAFICZNE BŁĘDY JAKA GRAMATYKA TAKI WYBÓR,WŁAŚNIE TACY BUSY POPIERAJĄ!!!!!
  P.K.S TO SUPER ROZWIĄZANIE

  2 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Utwór Pawła Kukiza idealnie nadaję się do oceny władz Myślenic:

  "Jak ja was .... nienawidzę
  I jak ja wami ... gardzę
  Jak ja się za was ... wstydzę
  Gdy za granicę czasem zajrzę

  Jak ja się wami ... brzydzę
  Jak ja was dobrze ... znam
  Jak ja się bardzo ludziom dziwię
  Którzy wybrali taki chłam

  To wszystko czego się dotkniecie
  Od razu obracacie w pył
  Szarańcza przy was to jest bajka
  Bo cały kraj już zgnił

  ...

  A nawet jak wam plunąć w twarz
  To wy mówicie że deszcz pada
  ...

  Nadejdzie kiedyś taki czas
  Za wszystko ... zapłacicie
  ..."

  18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Zrobię wszystko, aby Ostrowski w przyszłej kadencji nie wygrał kolejnych wyborów. Będę namawiał wszystkich, aby nie głosowali na niego.

  Jeśli po zakończeniu kadencji, otrzyma Państwową posadę - to osobie która na to stanowisko go "awansuje" również stracji moje poparcie.

  Mam dość aspołecznego burmistrza.

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Niech robią śmiesznie będie...:D

  1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: MISIO] hugo napisał/a: [quote=hugo] PiterS napisał/a: Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA
  GOŚCIU!!!! POPRAW ORTOGRAFICZNE BŁĘDY JAKA GRAMATYKA TAKI WYBÓR,WŁAŚNIE TACY BUSY POPIERAJĄ!!!!!
  P.K.S TO SUPER ROZWIĄZANIE [/quote]
  CZYTAJ UWAZNIE KOGO TO SA BLEDY DOBRA

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: Busiarz] Niech robią śmiesznie będie...:D [/quote]
  PANIE BUSIARZ PISZĘ SIĘ BĘDZIE A NIE BĘDIE

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  MISIO NIE PISZĘ SIĘ, TYLKO PISZE SIĘ.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Oj misio jaki ty jestes idealny!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=hugo] gość: MISIO napisał/a: hugo napisał/a: [quote=hugo] PiterS napisał/a: Klik, Ostowski - Panom już dziękujemy.

  Busiarze, jesteśmy z Wami. Bez dwuch zdań, lokalizacja przystanku na Słowackiego jest dla ogromnej większości ludzi bardziej dogodna niż psełdo CH.
  DOKLADNIE I GMINA ZARABIA
  GOŚCIU!!!! POPRAW ORTOGRAFICZNE BŁĘDY JAKA GRAMATYKA TAKI WYBÓR,WŁAŚNIE TACY BUSY POPIERAJĄ!!!!!
  P.K.S TO SUPER ROZWIĄZANIE
  CZYTAJ UWAZNIE KOGO TO SA BLEDY DOBRA [/quote]
  następne błędy!!!!!!!bez komentarza!!!!!!!!!prawdziwi busiarze!!!

  1 10 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  MISIO POLONISTA

  8 2 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  oj misio rozbawiles mnie busiarz dobre

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Sami tu busiarze, bo chyba skończyły się kursy busowozami i przyleźli do domów, klepią pochwalne słowa o sobie, swoich dokonaniach i wulgaryzmy na PKS i BuregoMistrza.
  Wstyd mi za was, bo jesteście zakałą tego miasta.

  AntuBrudnyBusiarz

  3 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Co za ciemnota z was busiarze. Strajkujcie będzie śmiesznie i ludzie porobią wam zdjęcia jak Clownom w swoich zerdzewiałych busikach.
  Na pewno w poniedziałek ruszy na żer Inspekcja Drogowa to zostanie was z 80 z ciągu godziny kilka najlepszych złomów które są nadające się do jazdy.
  Nie wiecie z kim chcecie zacząć. MO was upokorzy na całego,
  Znam całą sprawę i jestem jeszcze bardziej przeciw wam i nie będę was żałował.

  6 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Dzisiaj się dowiedziałem bo siostra robi w urzędzie i już się na was szykują. Nie tylko Inspekcja i Policja się na was zabiera. Podobno monitoring tylko z waszego powodu ma wszystko rejestrować i każde wasze przewinienie będzie mandatowane i punktowane. Uważajcie bo mówią, że po jednym dniu większość z was straci prawa jazdy za punkty, które mam nadzieję wiecie że się sumują, a na 23 punkty wystarczą 4 proste przewinienia na pasach, na stopie, nie ustąpienie pierwszeństwa. Jedno kółko tą trasą, którą wyznaczyliście w Urzędzie i macie połowę punktów, drugie i po prawie jazdy na rok.

  Jestem za wami bo czym innym będę jeździł z Zawady? Ale bądźcie ostrożni chłopaki.

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  busy powinny odjeżdżać z parkingu pod biedronka;)

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  nie czytałam wszystkich postów lecz mogę swoje zdanie przedstawić, moim zdaniem nie powinno chodzić tutaj o miejsce dla busiarzy tylko oto aby ludzie mogli jeździć w godnych warunkach oraz za rozsądną cenę ( jeździłam 5 la na studia i dojeżdżałam z wioski przez 4 lata do liceum) i szczerze mogę powiedzieć, że ani busy ani autobusy nie były kontrolowane pod względem CEN BILETÓW JAK I WARUNKÓW JAZDY, uważam, że przecież BEZPIECZEŃSTWO ludzi jest najważniejsze a nie skąd busy czy autobusy będą odjeżdżać, ja mieszkając przy ul. Średniawskiego jeździłam autobusami do Krakowa ( bo jeszcze wtedy nie było busów alejami, a potem jak sie pojawił to był droższy więc wolałam codziennie na nogach przejść na dworzec i nie widziałam w tym żadnego problemu........Uważam również, że o plac dla busów powinna zadbać gmina, aby mieć zyski a nie dawać zyski do prywatnego.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Cytat"Dzisiaj się dowiedziałem bo siostra robi w urzędzie i już się na was szykują. Nie tylko Inspekcja i Policja się na was zabiera. Podobno monitoring tylko z waszego powodu ma wszystko rejestrować i każde wasze przewinienie będzie mandatowane i punktowane. "
  Cała dyskusja w sumie o niczym a problem tkwi w tym JAK WŁADZA TRAKTUJE OBYWATELI.CZY TO JUŻ NAMIASTKA TOTALITARNEJ WŁADZY (o co niektórzy się oburzają)?
  JEŻELI WŁADZA UŻYJE CAŁEGO SWOJEGO APARATU PRZYMUSU DLA SPACYFIKOWANIA PROTESTU BĘDZIE TO ŚWIADCZYĆ O TYM ŻE MA GDZIEŚ DEMOKRACJĘ .W innych sprawach jakoś władze nie przejawiają takiej determinacji ale tu prości busiarze nadepnęli na odcisk próbując zbierać podpisy,robić jakieś referendum i chociaż mieliby rację władza nie popuści.
  TU JUŻ NIE CHODZI CZY BUSY PRZEJDĄ NA DWORZEC CZY NIE I ZA ILE TU CHODZI O POKAZANIE KTO TU RZĄDZI.Przecież dość mamy wcześniejszych przykładów -sprawa sądowa o sprzedaż działki na dworcu,sprawa wysypiska .
  Czarno to widzę.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  niech zostana gdzie sa :) nasze kochane władze pozbyły sie dworca a teraz dzierzawia zal

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  przenieście się na zarabie i będzie spokój

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Nie jestem powiazany z busiarzami, ani powiazany z polityką. Mam jednak swoje zdanie i spostrzeżenia. Mam pelne prawo je wyrażac, choćbym nawet byl w blędzie. Tak sobie czytam i czytam z niedowierzaniem i mysle sobie... (czesc komentazy forumowicza Podziemie. Nie sa one wyrwane z kontekstu lecz przypomnieniem wypowiedzi dla tych którzy je czytali).

  [quote=Podziemie] Zasadnicza róznica polega na tym że PKS zainwestował dużą kasę w nasze miasto [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: lobbing?

  [quote=Podziemie] ...jedynym sposobem dla takich jest przysłowiowy "zamordyzm" i sprowadzenia siłą do kultury i zasad których przez te lata się wyzbyli... [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: próba wprowadzenia dyktatury, a nawet grozby karalne?

  [quote=Podziemie] ...A ja jestem ciekaw jak będziecie się zachowywać jak siądą na was wszyscy myśleniczanie i wszystkie urzędy publiczne którym podpadniecie blokadami.... [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: naduzycie władzy, "prywatny folwark"

  [quote=Podziemie] ...Dlaczego o tym co ja sobie chcę zrobić na swojej działce i jaką działalność chcę sobie u siebie w domu otworzyć ma decydować lub nawet starać się narzucać jakiś NIKT, który nie dość że jest pieron wie z skąd to jeszcze okrada mój budżet i oszukuje moich znajomych... [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: zniezławienie?

  [quote=Podziemie] ...Nie będzie busiarz spoza miasta i gminy ustalał warunków i dyktował co i jak mamy zrobić by ONI mieli lepiej... [/quote]
  [quote=Podziemie] My nie możemy się poddawać siłowym presją kogoś z pies wie skąd (ale spoza naszej Gminy).... [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: kumoterstow i nepotyzm? Może wyprosic wszystkich przedsiębiorców nie mieszkajacych w Myslenicach?

  [quote=Podziemie] ...Miał na to Koźmiński więc każdy rozsądny zrozumie że to on musi odzyskać to co zainwestował, a za kilka lat być może zacznie zarabiać... [/quote]
  [quote=Podziemie] ... Żeby miasto miało dochody z dworca musiałoby go wcześniej wybudować.... [/quote]

  (Gdzie interes gminy i skad takie negatywne nastawienie do innych przedsiębiorców?)
  Czy to nie nazywa sie: mozliwosc przyjecia kozysci majatkowych?

  [quote=Podziemie] Dla busiarzy - Nie posmarujesz - nie pojedziesz. [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: próba wyłudzenia kożysci majatkowych?

  [quote=Podziemie] ...obklejając kartkami swoje busy i strasząc pasażerów że podniesie ceny o 100% bo za Dworzec żądają opłaty 2zł. [/quote]

  Czy to nie nazywa sie: cena dumpingowa?
  Skąd taka obnizka kosztów? 5 krotnie? wczesniej bylo ok 10zl

  Niepodoba mi sie sytuacja ze wladze gminy sa "sprzymierzone" z jednym przedsiebiorstwem, a innych zmuszaja do swoich racji i uniemozliwiaja prowadzenie dzialalnosci gospodarczej. Dlaczego gmina nie pozwoli na dzialalnosc busiarzy z ich placem i dzialalnosc PKS rownoczesnie? Rynek by pokazal jakie rozwiazanie przyjmie spoleczeństwo. Czy "niewygodne, zdezelowane" busy ich "nie uprzejmych" kierowców czy "eksluzywne i super nowoczesne" samochody PKS. i ich "uprzejmych" kierowców.

  Fakt, faktem budynek przy słonecznej jest nowy (czy nowoczesny to nie wiem), ale jezeli mialby pelnic role dworca to nie wiem czy do tego jest przystosowany w odpowiedni sposób. Umowa pomiedzy PKS a busiarzami jest dobrowalna, kierowcy busów moga sie na nia zgodzic, ale nie musza.
  Skad bierze sie ta nagonga? Zawsze mogo przeciez od poniedzialku nie wyjechac na kursy, a jak!!! Chyba i tak już nie maja pozwolenia czy tez koncesji. Po co strajkowac i zuzywac paliwo i narazac się na nagonkę "sprzymierzonych" służb publicznych? Lepiej pozostac w domach i zaliczyc straty z braku kursów.

  Co sie wtedy stanie? W jaki sposób gmina zapewni transport publiczny?

  Dlaczego tak dbajacy o pasazerów PKS i gmina w trakcie budowy nowego dworca tak zabezpieczyli klientów. Brak zadaszenia (wiaty), brak ubikacji (toytoy-i), super miejscówka (chlapiaca woda z kałuz błotnych zaraz przy "słupkach oczekiwania"), dojscie do przystanku prawie przez plac budowy. Nikt tutaj (czyt. zadna ze stron zainteresowanych, w tym gmina i burmistrz) nie dba o interes pasazerów tylko o swoje finanse.

  I TAKA JEST PRAWDA.

  11 1 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  Całą powyższą dyskusję i kilka innych z tego forum przesłałem na maile dziennikarzy z prasy i telewizji którzy bardzo się sprawą zainteresowali. Zresztą komentarze jakie otrzymałem w odpowiedzi mówią same za siebie. Jaki Polak jest, każdy widzi. Jaki jest Myśleniczanin świat dopiero zobaczy. Kłaniam się uniżenie i dziękuję za uwagę.

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Nicpon nic dodać nic ująć,nie jestem powiązany z jednymi a ni drugimi ale to już przestaje być zabawne.Gorąco pozdrawiam.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  Drodzy Radni opozycyjni i mieszkańcy Myślenic.
  Bardzo duża część myślenickiego społeczeństwa ma już dość tego co w obecnej kadencji wyrabia burmistrz.
  Dlatego apeluję do Waszego rozsądku o złożenie wniosku o odwołanie go ze stanowiska. Jeśli do takiego wniosku są potrzebne podpisy mieszkańców – zorganizuje ich zbiórkę.
  Nie pozwolę więcej poniżać Naszej społeczności, ciągając ją po policji (sprawa obwodnicy), niegospodarności (strzelnica, wykup działek pod spalarnię odpadów której nie ma, rezygnacja z dochodu za dzierżawę parkingu na Słowackiego, sprzedaż PKS) oraz prywatę (czy ktoś słyszał aby Ostrowski był na otwarciu innego sklepu w Myślenicach poza Dekadą ?- przecież to nie jego inwestycja, Gminy również). Podziękujmy mu za to, że dopuścił do zwolnienia ogromnej liczmy pracowników zakładów tytoniowych z Jawornika oraz PKSu Myślenice.
  Jednocześnie oświadczam, że jeśli 1 sierpnia nie dojadę do pracy, wraz z moimi znajomymi – wystąpimy z pozwem zbiorowym przeciwko gminie, za brak wywiązywania się z obowiązku organizacji komunikacji w Gminie Myślenice.
  Czekam również na ukaranie PKS Grup/Łódź przez UMiG za niewywiązywanie się z pozwolenia na prowadzenie transportu komunikacyjnego w obrębie gminy.

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: blade] zadzwonia po inspekcje transportu drogowego to szybko skoncza protest [/quote]

  i co mi inspekcja zrobi ja już zezwolenia nie mam nie zmieniam trasy strajk to strajk i mogą sobie popatzrećv880q

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Całą powyższą dyskusję i kilka innych z tego forum przesłałem na maile dziennikarzy z prasy i telewizji którzy bardzo się sprawą zainteresowali. Zresztą komentarze jakie otrzymałem w odpowiedzi mówią same za siebie. Jaki Polak jest, każdy widzi. Jaki jest Myśleniczanin świat dopiero zobaczy. Kłaniam się uniżenie i dziękuję za uwagę. [/quote]

  Bardzo dobrze ! Popieram.

  Ja ze swojej strony przygotowuję się (od strony prawnej oraz formalnej) do pozwu zbiorowego.

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: Przywatny przewoznik] gość: blade napisał/a: zadzwonia po inspekcje transportu drogowego to szybko skoncza protest

  i co mi inspekcja zrobi ja już zezwolenia nie mam nie zmieniam trasy strajk to strajk i mogą sobie popatzrećv880q [/quote]
  Inspekcja, mimo strajku, może zatrzymać dowolny pojazd i przetrzepać go na wylot.
  Bo pojazd jest w normalnym ruchu drogowym.

  3 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Jak to gmina nie zarabia na dworcu i dekadzie? Przecież oni płacą gminie dzierżawę. Co wy tu opowiadacie ?

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Całą powyższą dyskusję i kilka innych z tego forum przesłałem na maile dziennikarzy z prasy i telewizji którzy bardzo się sprawą zainteresowali. Zresztą komentarze jakie otrzymałem w odpowiedzi mówią same za siebie. Jaki Polak jest, każdy widzi. Jaki jest Myśleniczanin świat dopiero zobaczy. Kłaniam się uniżenie i dziękuję za uwagę. [/quote]

  Super, to był dobry pomysł tylko żeby nie wyszło na to że Busiarze którzy od zawsze i w całej Polsce uchodzą za mafię i cieszą się bardzo złą sławą na tym więcej nie stracili. Nie jestem za nimi bo drażnią mnie jeżdżąc zakopianką i nawet po mieście (zachowanie na drodze poniżej krytyki), ale jeżeli zajmie się tą sprawą dziennikarz i telewizja to będzie się działo i wyjdzie wreszcie cała prawda. Wyjdzie wreszcie ta umowa której nie chcieli tutaj opisać i dowiemy się kto tak naprawdę dba o interesy mieszkańców i klientów busów.
  Może w ten sposób dojdzie do konsensusu i jeden odejdzie ze spuszczoną głową a drugi będzie wiwatował.
  Mam nadzieję że to Busiarze dostaną po łapach, albo przynajmniej zmienią postawę do klientów bo czasem zdarza się jechać z nimi i nigdy dobrze się ie czułem jadąc z nimi, a pamiętam jak jeździłem lata temu autobusami, zwykłymi autosanami i zawsze mile wspominam te czasy bo mogłem się wyspać z czołem na bocznej szybie. Jadąc busami się stresuję i zapieram nogami bo prawie wszyscy jeżdżą jak wariaci.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  no tak remontujmy rowery na gwalt . pks obiecuje a tak naprawde widac jak na olal i jedno klamstwo pisze a z nas ciemniakow robi . przez ile ma byc te 2 zl na zachete skoro bylo na wstepie 9 plus , wat

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  [quote=gość: misia] nie czytałam wszystkich postów lecz mogę swoje zdanie przedstawić, moim zdaniem nie powinno chodzić tutaj o miejsce dla busiarzy tylko oto aby ludzie mogli jeździć w godnych warunkach oraz za rozsądną cenę ( jeździłam 5 la na studia i dojeżdżałam z wioski przez 4 lata do liceum) i szczerze mogę powiedzieć, że ani busy ani autobusy nie były kontrolowane pod względem CEN BILETÓW JAK I WARUNKÓW JAZDY, uważam, że przecież BEZPIECZEŃSTWO ludzi jest najważniejsze a nie skąd busy czy autobusy będą odjeżdżać, ja mieszkając przy ul. Średniawskiego jeździłam autobusami do Krakowa ( bo jeszcze wtedy nie było busów alejami, a potem jak sie pojawił to był droższy więc wolałam codziennie na nogach przejść na dworzec i nie widziałam w tym żadnego problemu........Uważam również, że o plac dla busów powinna zadbać gmina, aby mieć zyski a nie dawać zyski do prywatnego. [/quote]

  Dziewczyno fajno jest!!
  A więc do rzeczy!
  O jakim ty tu bezpieczeństwie mówisz w dobie telefonii satelitarnej,szybkich pociągów i kebabie za każdym rogiem.
  Mamy nowoczesny świat, 21 wiek .
  Jakie bezpieczeństwo? Kto tam się przejmuje takimi pierdami
  To nie jest myślenie współczesne! Nie jesteś na czasie!
  Porozmawiaj z panami busikowcami i tymi z Pekaesiku również jaki z włodarzami tej mieściny to ci wytłumaczą dlaczego tak jest a nie po twojej myśli! Bez urazy:)

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  [quote=hugo] duzo masz racji ale tu problemem jest O ktory chce galeri napedzac ludzi a nie dba oto jak jezdza pasazerowie a za plac na Slowackiego placili i to nie tak malo wiec dlaczego miasto pozbawia sie pieniedzy [/quote]

  Jasne myślisz ze jak busy sie przeniosą 30 cm z drugiej strony galerii to jej klientów nie przybędzie ? chyba kpisz...

  rzekłem

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  podobno busy mają nie jeździć wcale w poniedziałek,,, ?
  ale nie wiem czy przewoźnicy pozwolą sobie na dzień straty,,,

  2 6 Odpowiedz
 • 29 lip 2011

  [quote=gość: jam] hugo napisał/a: duzo masz racji ale tu problemem jest O ktory chce galeri napedzac ludzi a nie dba oto jak jezdza pasazerowie a za plac na Slowackiego placili i to nie tak malo wiec dlaczego miasto pozbawia sie pieniedzy

  Jasne myślisz ze jak busy sie przeniosą 30 cm z drugiej strony galerii to jej klientów nie przybędzie ? chyba kpisz...

  rzekłem [/quote]
  czlowieku czytaj uwaznie moje komenyarze

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  kundel - nie maja wyjscia, busy nie beda jezdzic od 1 sierpnia do czasu uzyskania nowego zezwolenia

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  super..wiec niech przwoźnicy napisz mi usprawiedliwienie do pracy na poniedziałek.....i dodatkowo wypłacą odszkodowanie z góry dziękuje

  2 3 Odpowiedz
 • 29 lip 2011

  [quote=gość: xxxy] super..wiec niech przwoźnicy napisz mi usprawiedliwienie do pracy na poniedziałek.....i dodatkowo wypłacą odszkodowanie z góry dziękuje [/quote]

  Przewoźnicy? Czyli także PKS Grupa. Życzę szczęścia w kontakcie z tym podmiotem gospodarczym.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  na to czekałem od 1929 roku ,będą wreszcie konie i transport ekologiczny w i po mieście ,ciekawe co z końskimi odchodami ,
  może wywóz do TRZEMEŚNI.

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  super..wiec niech przwoźnicy napisz mi usprawiedliwienie do pracy na poniedziałek.....i dodatkowo wypłacą odszkodowanie z góry dziękuje. TO KOCHANY ZGŁOŚ DO BURMISTRZ ON WSZYSTKIEMU WINIEN.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  oj panie ostrowski ale pan jest chcesz zlikwidować busy i po co ludzie głosowaliście na niego lepiej żeby wygrał kielan wybory na burmistrza

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Ostrowski podaj się do DYMISJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9 2 Odpowiedz
 • 29 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] gość: xxxy napisał/a: super..wiec niech przwoźnicy napisz mi usprawiedliwienie do pracy na poniedziałek.....i dodatkowo wypłacą odszkodowanie z góry dziękuje

  Przewoźnicy? Czyli także PKS Grupa. Życzę szczęścia w kontakcie z tym podmiotem gospodarczym. [/quote]

  Ale PKS Grupa nie zamierza strajkować :)
  pozdrawiam,

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lip 2011

  Jaki to odpowiedzialny włodarz Miasta i Gminy, jak nawet przez okres ostatnich kilkunastu miesięcy nie potrafił się spotkać z Przewoźnikami wykonującymi przewozy na terenie własnej GMINY, pomimo wielu daremnych prób ze strony Przewoźników.
  MAĆKU O.DEJDŹ DZIĘKUJEMY CI ZA TAKIE RZĄDY!!!!!!!!!!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  PKSBOY - a jakim prawem posiadacie jeszcze zezwolenie na wykonywanie polaczen? skoro nielegalnei zawiesiliscie je na tak dlugi okres? w panstwie prawa juz dawno powinna wam byc odebrana koncesja...

  5 Odpowiedz
 • 30 lip 2011

  [quote=gość: Kołontaj] PKSBOY - a jakim prawem posiadacie jeszcze zezwolenie na wykonywanie polaczen? skoro nielegalnei zawiesiliscie je na tak dlugi okres? w panstwie prawa juz dawno powinna wam byc odebrana koncesja... [/quote]

  A dlaczego uważasz że nielegalnie zawiesiliśmy kursy?

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  Ja nie uwazam, ja to wiem... dlatego tez nie rozumiem pytania powyzej... wystarczy sie zastanowic, czy mozna tak po prostu zejsc z wykonywania regularnych linii? Po 14 dniach od zaprzestania wykonywania polaczen, zezwolenie powinno byc odebrane, PKS nie oddal koncesji na wykonywanie tych polaczen, wiec zobowiazal sie do ich wykonywania, z ktorego sie nie wywiazal wiec zezwolenie juz dawno powinno byc cofniete... co jest rownoznaczne z tym ze tak po prostu na linie nie powinien wrocic, bez zlozenia ponownie wniosku o zezwolenie, co jak wiemy chwile trwa...

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  Kołontaj - ale tam jest tyle firm, firemek, spółek-córek, że jedna mogła zawiesić kursy, a inna dostać nowe pozwolenia... Myślisz że tacy gracze jak Ci z MPK Łódź popełnili by taki szkolny błąd?

  5 Odpowiedz
 • 30 lip 2011

  [quote=PKSBOY]Ale PKS Grupa nie zamierza strajkować :)
  pozdrawiam, [/quote]

  Oczywiście że nie, jednak jesteście pośrednio odpowiedzialni za strajk. Operatorem na mini dworcu Dekady jesteście Wy i to w Waszym imieniu burmistrz prowadzi wojnę podjazdową z busiarzami, czyli jak by na to nie spojrzeć jesteście prowokatorem strajku. Dlaczego nie możecie sobie prowadzić "interesu" z Dekadą BEZ udziału "małych przewoźników"?
  Nie było by problemu, strajku, mieszkańcy mieli by wybór pomiędzy Wami, utęsknionym PKSem a busiarzami a ja nie "atakowałbym burmistrza". Do czego (tak jak bym nie wiedział) potrzebni Wam sa busiarze na Dekadzie?

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  A dlaczego uważasz że nielegalnie zawiesiliśmy kursy? PKS BOY, WIĘC UWAŻASZ ŻE TO JEST W PORZĄDKU, ALE CZYM TU SIĘ DZIWIĆ JAK TAKI ROZUMEK JEST.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lip 2011

  PKSBOY a czy wy kiedykolwiek przestrzegaliście przepisów?
  O czasie pracy kierowców ,jeżeli tak to po co w godzinach nadliczbowych pracowali w spółeczce między innymi powołanej w tym celu?
  Gdy obowiązywały winiety czy wszystkie wozy je miały?
  Czy na wszystkie linia były aktualne zezwolenia?
  Czy za dowozy do gimnazjum wolno pobierać dotację skoro przysługuje ona tylko do biletów miesięcznych na liniach regularnych?
  Czy oddaliście organowi wydającemu zezwolenia po zawieszeniu linii?
  Jeżeli nie oddaliście a nie wykonujecie połączeń to co organ wydający powinien zrobić?
  Zacząłeś to masz?
  I tak nie odpowiesz ale zapewniam cię następne pytania będą dużo trudniejsze .
  Sam zacząłeś dyskusję .

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  gość: misia napisał/a:

  nie czytałam wszystkich postów lecz mogę swoje zdanie przedstawić, moim zdaniem nie powinno chodzić tutaj o miejsce dla busiarzy tylko oto aby ludzie mogli jeździć w godnych warunkach oraz za rozsądną cenę ( jeździłam 5 la na studia i dojeżdżałam z wioski przez 4 lata do liceum) i szczerze mogę powiedzieć, że ani busy ani autobusy nie były kontrolowane pod względem CEN BILETÓW JAK I WARUNKÓW JAZDY, uważam, że przecież BEZPIECZEŃSTWO ludzi jest najważniejsze a nie skąd busy czy autobusy będą odjeżdżać, ja mieszkając przy ul. Średniawskiego jeździłam autobusami do Krakowa ( bo jeszcze wtedy nie było busów alejami, a potem jak sie pojawił to był droższy więc wolałam codziennie na nogach przejść na dworzec i nie widziałam w tym żadnego problemu........Uważam również, że o plac dla busów powinna zadbać gmina, aby mieć zyski a nie dawać zyski do prywatnego.

  Dziewczyno fajno jest!!
  A więc do rzeczy!
  O jakim ty tu bezpieczeństwie mówisz w dobie telefonii satelitarnej,szybkich pociągów i kebabie za każdym rogiem.
  Mamy nowoczesny świat, 21 wiek .
  Jakie bezpieczeństwo? Kto tam się przejmuje takimi pierdami
  To nie jest myślenie współczesne! Nie jesteś na czasie!
  Porozmawiaj z panami busikowcami i tymi z Pekaesiku również jaki z włodarzami tej mieściny to ci wytłumaczą dlaczego tak jest a nie po twojej myśli! Bez urazy:)

  możesz sobie tak myśleć ale uważam, że pewne zasady powinny obowiązywać zarówno w busach jak i pks, nie jest przyjemnie jechać busem do krk jak jest w nim 60osób zamiast 30, a także jak jest w autobusie smród spalin i złego stanu pojazdów zarówno w pks i w busach wystarczy nasłać inspekcję i 3/4 busów i autobusów nie nadaje się do użytkowania( a jakoś następego dnia jeżdżą), poza tym cena busem do krk za 5 czy 6 zł tylko pytanie w jakich warunkach? i ty uważasz ze moje myślenie nie jest współczesne? to pojeździj sobie w takich warunkach przez 5 lat codziennie to zobaczymy co powiesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  BARMISTRZU JAK TY MOŻESZ TAKIE BREDNIE OPOWIADAĆ, WIDAĆ ŻE W OGÓLE NIE ORIENTUJESZ SIĘ W TEMACIE TRANSPORTU U SIEBIE W GMINIE, A WYPOWIADASZ SIĘ W TEMATACH DNIA CO ZROBIŁ PAN STAROSTA.
  LEPIEJ POWIEDZ CO TY ZROBIŁEŚ DLA TRNSPORTU NA TERENIE GMINY, KIEDY SPOTKAŁEŚ SIĘ Z PRYWATNYMI PRZEWOŹNIKAMI ŚWIADCZĄCYMI USŁUGI NA TERENIE GMINY MYŚLENICE, CHYBA BYŁO TO W ZESZŁYM WIEKU.
  JAK TAKI BURMISTRZ MORZE W OGÓLE MIEĆ CZELNOŚĆ MÓWIĆ ŻE ON CHCE DOBRZE DLA TRNSPORTU, CHYBA ŻE SWOJEGO CZYLI KIKO-PKS-MO

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  Szanowni busiarze do tej pory byliście bezkarni, my pasażerowie nic nie mieliśmy wtedy do powiedzenia, chcecie strajkować proszę bardzo..., ale my jako pasażerowie żądamy aby Policja i ITD codziennie was kontrolowali, zwłaszcza tych, którzy w poniedziałek będą blokować ulice naszego miasta. Ja osobiście mam dość kaprysów kierowców, którzy na tranie Kraków M-ce robią co chcą. Jak wam nie pasuje to zrezygnujcie z prowadzenia swojej działalności przyjdą inni, rynek wygeneruje sam konkurencję, busiarzą, którzy jeżdżą na ojeju opałowym, śmierdzącymi busami, zatrzymują się gdzie się im tylko podoba i zabierają pasażerów ponad stan mówimy NIE, ufoludkom tez dziękujemy. ITD i policja do roboty karać aż się nauczą jeździć zgodnie z jeździć zgodnie z rozkładem, ja po krzakach chodził nie będę od tego jest dworzec -odkąd się podnieśli z ceną taniej jest samochodem z koleżanką dojeżdżać do pracy. Starosta powinien dopilnować aby busiarzy kontrolować jakość musi się poprawić wszakże chodzi o nasze bezpieczeństwo i naszych dzieci.

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  "Jesteśmy przygotowani do strajku" - mam nadzieję, że stan techniczny busów również panowie mają przygotowany, mam też nadziję że policja stanie na WYSOKOŚCI ZADANIA I ZADBA O BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻUJACYCH I TAK JAK OBIECAŁA BĘDZIE REGURALNIE PROWADZIĆ KONTROLE BARDZO NA TO LICZYMY. Moja córka i syn każdego dnia dożerając do pracy i na studia - sodoma i gomora z tymi busiażami. Rzecznik prasowy policji obiecał kontrole w tym zakresie miejmy nadzieję, że itd i nasza miejscowea policja nas nie zawiedzie. Jak chcą strajkować i walczyć o swoje niech również nie oszczędzają na naszym bezpieczeństwie i poprawią jakość wykonywanych swoich usłg, demokrata ma rację - więcej kontroli, trzeba pisać petycje i zbierać podpisy.

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  MATRIX JAK CI SYN Z CÓRKĄ DOJEŻDŻAJĄ TO WYŚLIJ ICH NA DNI MYŚLENIC LUB DO DEKADY

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  Szanowni pasażerowie! O ile nimi jesteście , nikt was na siłę do busa nie wciąga i nie każe płacic te wysokie ceny za przejazd ale to jest wasza nie przymuszona wola chcecie to korzystacie!!!
  A jesli chodzi o protest to nikt z przewożników tego nie chce chcemy pracować i wozić pasażerów ( tych którym to odpowiada) nie potrzeba nam żadnych przywilejów ( jak pksowi ) pragniemy żeby nam nie utrudniać to aż tyle i tylko tyle a to czy PROTEST się odbedzie zależy w pełni od p. OSTROWSKIEGO.
  I jeszcze jedno trzeba czytać poprzednie posty.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  Misia pokasuj wszystkie busy i pksy to będziesz jeżdzic na wrotkach.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  BURMISTRZU MYŚLENIC!!!
  PROSZĘ WZIĄĆ PRZYKŁAD Z PANA BURMISTRZA DOBCZYC
  I ZACZĄĆ TWORZYĆ MIEJSCA PRACY DLA LUDZI A NIE JE LIKWIDOWAĆ!!!

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2011

  Jakiego wybraliście burmistrza takiego macie.

  JEŻDŻĄ JUTRO BUSY CZY NIE????

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej