Muzyka

Raper, speedball i taniec. Co wyszło z połączenia tych trzech dziedzin?

Raper, speedball i taniec. Co wyszło z połączenia tych trzech dziedzin?

Rok po premierze utworu „Drugi wymiar” raper Neksi z Pcimia wraca z nowym klipem stworzonym razem z zawodnikami speed-ball reprezentującymi Stowarzyszenie Sportownia

 

„Wszystko co tworzę z tą gromadą za mną nigdy nie idzie na hejnał, podbijam stawkę, bo gra warta świeczki, oni odbiją zwycięstwa” – rapuje Neksi w utworze „Moja banda”. Piosenka opowiada o grupie ludzi, których połączyła pasja. Do udziału w teledysku zaangażowana została młodzież trenująca w sekcjach speed-balla przy Stowarzyszeniu Sportownia.

Klip ma mocno taneczny charakter, na co wpływ miał Andrzej Starowicz – autor choreografii i reżyser tego przedsięwzięcia. W swoim dorobku ma realizacje m.in. z takimi zespołami jak Golec uOrkiestra, Gromee, BEDOES, Ich Troje, czy telewizją Polsat.

- Praca nad nowym kawałkiem trwała od wiosny. Szukałem kierunku i pomysłu na utwór. Izabela podsunęła hasło, że fajnie byłoby pokazać grupę - jej różne twarze, rozterki, marzenia. Zacząłem to ubierać w rymy i poszło sprawnie. Tak powstała „Moja banda”. Obrazek stworzony na klipie światłem i tańcem dopełnił tę opowieść – mówi Neksi.

To drugi teledysk jaki młodzi sportowcy stworzyli z raperem z Pcimia. Ubiegłoroczna kolaboracja pt. "Drugi wymiar" otrzymała nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie "Opowiedz" . W tym roku teledysk kręcony był w Wolbromiu, a za jego finalny efekt odpowiada Kamil Sorocki.

- Chcemy pokazać ludziom, że speed-ball to nie tylko piłka i rakiety. Wiemy jak budować w młodych ludziach odwagę do realizacji marzeń. W grupie zawsze jest łatwiej. Sport hartuje ciało i ducha. Młodzi uczą się walczyć na kortach, przez co w życiu łatwiej im będzie osiągać zaplanowane cele. Plan, wysiłek, konsekwencja, przyjmowanie sukcesów i wyciąganie wniosków z porażek. Będą mieli przećwiczony ten proces. Utwór do tego nawiązuje, do grupy, która się wspiera i to jest motorem napędowym różnych działań i pomysłów. Na co dzień uprawiamy sport, ale możemy też tańczyć i robić teledyski. Możemy dużo więcej, jeśli robimy to wspólnie – pomysł przedsięwzięcia wyjaśnia Izabela Janczak-Bizoń ze Sportowni.

 

Wspólna scena

W ostatnim czasie na lokalnej scenie muzycznej ten gatunek bije rekordy. Młodych raperów przybywa z każdym rokiem, a próbą podsumowania i prezentacji ich możliwości, są grupowe utwory realizowane w ramach projektu „Miasto śpi”.

Za sprawą zespołu Panaceum, druga odsłona tego teledysku miała swoją premierę we wrześniu. W klipie wystąpiło 15 raperów z Myślenic w tym bohater teledysku „Moja banda” – Neksi.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej