Fitness

Yuliia Komenotrus obroniła tytuł Mistrzyni Polski w fitness artystycznym. „To nie jest sport dla wszystkich”

Yuliia Komenotrus obroniła tytuł Mistrzyni Polski w fitness artystycznym. „To nie jest sport dla wszystkich”

Zawodniczka Lady Fitness Myślenice zaprezentowała układy artystczyno-gimnastyczne, które zapewniły jej tytuł Mistrzyni Polski. Zdobyła go drugi raz z rzędu

 

 

Tegoroczny festiwal sportów w Grodzisku Wielkopolskim obejmował Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, ogólnopolskie zawody Mistrzostwa Wielkopolski i Puchar Polski. Myślenice reprezentował klub sportowy Lady Fitness, sukcesy ma nie tylko na zawodach tego typu, ale także tańca sportowego oraz innych zawodach związanych z gimnastyką i akrobatyką.

Bezkonkurencyjna okazała się Yuliia Komenotrus, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski i Świata w fitness artystycznym. Zawodniczka z Myślenic zaprezentowała układy artystczyno-gimnastyczne, broniąc zarazem swój tytuł najlepszej w kraju. Wszystkie zawody zakończyła ze złotym medalem.

Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Graca, która do tej pory sukcesy świętowała w kategoriach dziecięcych, natomiast teraz wywalczyła już jako juniorka dwa srebrne medale – wicemistrzyni Polski juniorek i wicemistrzyni Pucharu Polski. Trzecia startująca reprezentantka - Natalia Szymczak, zdobyła w swojej kategorii fitness brązowy medal w ramach Pucharu Polski.

- To nie jest sport dla wszystkich, należy mieć ogromną samodyscyplinę i trzymać się planu, któremu przed zawodami podporządkowany jest każdy dzień od kilku treningów dziennie począwszy do organizacji choćby konkretnych posiłków każdego dnia. Nie wystarczy zacząć ćwiczyć kilka tygodni czy miesięcy wcześniej, to proces długofalowy i monotonny" - mówi trenerka Anna Simsak Godula.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej