Fitness

Yuliia Komenotrus i Emilia Graca wracają z Mistrzostw Świata ze złotem

Yuliia Komenotrus i Emilia Graca wracają z Mistrzostw Świata ze złotem
Yuliia Komenotrus

Yuliia Komenotrus i Emilia Graca z klubu Lady Fitness wróciły z Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna z 3 zotymi medalami

 

Wśród zawodniczek powołanych do kadry i występujących w konkurencjach juniorek i seniorek znalazły się Yuliia Komenotrus i Emilia Graca. W przygotowaniu zarówno na Mistrzostwa Polski, jak i Mistrzostwa Świata pomagali trenerzy Anna Simsak Godula oraz Paweł Godula.

Po sukcesach kilka tygodni temu, gdzie dziewczęta wywalczyły podczas trzydniowego festiwalu sportów sylwetkowych (Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, ogólnopolskich Mistrzostw Wielkopolski) tytuły Mistrzyni Polski (obroniła go Yuliia Komenotrus kat. fitness art.), oraz V-ce Mistrzyni Polski (Emilia Graca kat. fitness art.), jako jedyne polskie przedstawicielki fitness gimnastycznego znalazły się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna. Konkurencja dziewcząt polega na przygotowaniu do rundy oceny sylwetki (treningi siłowe i przygotowanie dietetyczne - pod kątem oceny jak w kategoriach fitness), oraz równie ważnego programu dowolnego - tańca, gimnastyki artystycznej i sportowej.

Jedna z najmłodszych zawodniczek mistrzostw; 16-letnia Emilia Graca znalazła się w top 6 Mistrzostw Świata juniorek w swojej kategorii, natomiast Yuliia Komenotrus obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Świata juniorek w swojej kategorii i zdobyła złoty medal. Wygrana dała jej możliwość rywalizacji w tzw. konkurencji overall - czyli zawalczyć o tytuł absolutnej Mistrzyni Świata juniorek (rywalizują wówczas ze sobą złote medalistki kategorii juniorek fitness artystycznego) i udało się.

Podczas walki o Mistrzostwo Świata seniorek także okazała się najlepsza wyprzedzając rywalki została także Mistrzynią Świata seniorek. W konkurencji overall seniorek, punktacyjnie zremisowała ze Szwedką z miejsca pierwszego.

Trener Anna Simsak Godula: Usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego i zobaczyć na żywo, gdy zawodnicy i delegaci z całego świata stają z szacunkiem, by odsłuchać go razem z nami, to moment gdy łzy wzruszenia same cisną się do oczu.

Chociaż wcześniej także mieliśmy możliwość, aby dzieci, młodzież i dorośli zawodnicy brali udział w zawodach międzynarodowych z sukcesami, za każdym razem to dla każdego z nas ogromny zaszczyt i docenienie pracy trenerów, zawodników i zaangażowania rodziców.

Każdy zawodnik marzy by zwieńczeniem jego ciężkiej pracy były takie sukcesy na Mistrzostwach Świata, zwłaszcza że znajdujemy się wówczas wśród świetnych ludzi- pasjonatów i czołowych zawodników, trenerów będących znanymi ikonami świata fitness.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej