Myślenice

Kolejne progi zwalniające na Zarabiu. „Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej, a kierowcy będą poruszać się z głową”

Kolejne progi zwalniające na Zarabiu. „Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej, a kierowcy będą poruszać się z głową”

Progi zwalniające na ul. Zdrojowej mają zapewnić bezpieczeństwo pieszym i spowolnić kierowców. Kolejne wraz z przejściem dla pieszych powstają na ul. Parkowej. Aby dojechać do parkingu na "małpim gaju" trzeba pokonać ich siedem

 

Próg zwalniający na ul. Zdrojowej w pobliżu hali widowiskowo-sportowej,  Szkoły Podstawowej nr 4, Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz Państwowej Szkoły Muzycznej kilka dni temu zainstalowało starostwo powiatowe. Jak się okazuje to nie koniec działań, bowiem kolejny powstaje na ul. Parkowej, na wysokości jednej z restauracji.

 „Stop piratom drogowym! Niebawem, zostaną zamontowane kolejne progi zwalniające na wysokości restauracji ‘pod Blachą’ oraz zostanie utworzone bezpieczne przejście dla pieszych. Mamy ogromną nadzieję, że z każdym dniem, mieszkańcy Zarabia będą czuli się coraz bezpieczniej a kierowcy ‘z głową’ będą poruszać się po naszych drogach” – czytamy w komunikacie prasowym starostwa powiatowego.

Jak informują samorządowcy to wynik spotkania starosty z mieszkańcami Zarabia, podczas którego omawiano sposoby zapewnienia bezpieczeństwa na drogach w tej części Myślenic.

 

Pędzą przez Zarabie

Przekraczanie prędkości na ul. Zdrojowej i Parkowej to temat poruszany od lat nie tylko przez mieszkańców, ale i radnych. We wrześniu policjanci zatrzymali tu młodego kierowcę, który ul. Zdrojową pędził 157 km/h. Z kolei tydzień wcześniej podczas jednego z wrześniowych weekendów policjanci ujawnili w tej części miasta 39 wykroczeń wystawili 8 mandatów i zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

„Działania ukierunkowane były na kontrole pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego” – mówił wówczas Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Na zgłoszenia mieszkańców i po interwencjach radnych działania w celu spowolnienia samochodów jadących przez rekreacyjną dzielnicę Myślenic, podjęli samorządowcy z magistratu.

W maju na parkingu na Górnym Jazie, potocznie nazywanym przez mieszkańców „małpim gajem”, gmina wyznaczyła miejsca parkingowe, a na drodze dojazdowej powstały kolejne progi zwalniające.

Na tę chwilę, aby dojechać do parkingu w tzw. „małpim gaju” na na Zarabiu, należy pokonać 7 „leżących policjantów”. Rok wcześniej w tym miejscu zmieniono organizację ruchu

Powiązane tematy

Komentarze (15)

Zobacz więcej