Sułkowice

Prace w centrum zakończone. Tak wygląda Rynek w Sułkowicach po rewitalizacji

Prace w centrum zakończone. Tak wygląda Rynek w Sułkowicach po rewitalizacji

Prace nad rewitalizacją centrum zostały zakończone przed terminem, ale jak usłyszeliśmy w UMiG w Sułkowicach trwa procedura odbioru. Oficjalne oddanie płyty Rynku nastąpi po zakończeniu formalności

 

Remont płyty placu przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w sułkowickim Rynku dobiegł końca. Stało się to na miesiąc przed terminem, ale jak podkreślają urzędnicy; trwa procedura odbioru inwestycji. Dopiero po jej zakończeniu, będzie można mówić o całkowitym zamknięciu przedsięwzięcia i oficjalnym przekazaniu tego miejsca mieszkańcom. Mimo to 11 listopada na placu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

Remont Rynku rozpoczął się 23 sierpnia. W pierwszej kolejności z placu przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji w Rynku zerwano asfaltowo-kamienną nawierzchnię, zburzono murki oraz usunięto stare nasadzenia.

W ramach prac, których wartość wyniosła 498 000,00 zł wykonano nową nawierzchnię placu z płomieniowanych płyt granitowych w kolorze szarym oraz czarnym, nawierzchnię trawiastą z rolki wraz z podbudową, alejki z kostki brukowej wokół placu oraz prowadzące do oddanego w tym roku nowego placu zabaw w parku, przestrzenie do nasadzeń drzew, cięcia pielęgnacyjne roślinności, miejsca do siedzenia z drewna i betonu wraz betonowymi donicami, kosze na śmieci, oczyszczono i zakonserwowano powierzchnię pomnika,oraz zamontowano 6 parkowych latarni oświetleniowych LED.

Koncepcję zagospodarowania tego terenu opracowała Adrianna Waguła, mieszkanka Sułkowic, studentka Uniwersytetu Rolniczego. Na bazie jej pomysłu powstał projekt budowlany przygotowany przez pracownię architektoniczną.

Prace objęły przebudowę placu przed pomnikiem; wymianę nawierzchni, modernizację istniejącego oświetlenia, montaż elementów małej architektury, rewitalizację zieleni oraz konserwację pomnika.

Przebudowa tej części Rynku została w całości sfinansowana z pozyskanego przez urząd dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Lokalnego o będzie kosztować pół miliona złotych.

Inwestycja została sfinansowana w 100% z pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Za pomnikiem w parku powstał plac zabaw na który gmina pozyskała pieniądze z Funduszy Europejskich PROW na lata 2014-2020, a projekt na jego wykonanie został stworzony został we współpracy z OSP Sułkowice.

18 listopada

O odebraniu inwestycji w czwartek 18 listopada poinformowała gmina Sułkowice. "Na miesiąc przed planowanym terminem, odebrano inwestycję pn.: Rewitalizacja placu przy Pomniku Ofiar Pacyfikacji w Sułkowicach" - czytamy w gminnym komunikacie.  

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • Brak zdjęcia
  16 lis 2021

  Plus za dołożenie drzewek, wprawdzie patyki, ale przynajmniej w ziemi, nie w skrzynkach na jabłka, jak w Myślenicach;) no i drugi plus zrezygnowanie z esów floresów - prostota i elegancja są ponadczasowe.

  30 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lis 2021

  te esy floresy im niezbyt wyszly na posadzce ale wyglada przyzwoicie

  19 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2021

  Ciekawe ile Sułkowiczanom zajmie popisanie, rozwalnie, zniszczenie nowego rynku. Znane są chlopaki z tego. Odliczamy?

  16 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 17 lis 2021

  taka sama betonoza jak w myslenicach tylko zamiast drzewka w doniczkach to miedzy kamykami. ile na to wydali?

  14 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2021

  Zasadnicze pytanie brzmi po co i komu??? Wywalić pieniądze na imprezy 2 razy do roku???

  11 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ekomaniacy w gminie Sułkowice
Sułkowice 0

Ekomaniacy w gminie Sułkowice

W 2023 roku na terenie Gminy Sułkowice realizowany był projekt pn. „Ekomaniacy w Gminie Sułkowice”, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środo...