Turystyka

Do wykorzystania bonu turystycznego zostało niespełna 100 dni. Sprawdź, gdzie możesz go zrealizować

Do wykorzystania bonu turystycznego zostało niespełna 100 dni. Sprawdź, gdzie możesz go zrealizować

Gdzie pooddychasz dużo czystszym powietrzem i odpoczniesz całą rodziną? Okres świąteczno-noworoczny to czas zniżek na bilety wstępu, zarówno do muzeów nad, jak i tych... pod ziemią. Sprawdź, co dla turystów przygotowała Kopalnia Soli w Bochni i dlaczego warto odwiedzić akurat to miejsce

Czas między świętami a sylwestrem warto poświęcić na rodzinną aktywność, aby nie zasiedzieć się przy stole. Ze względu na krótki dzień, nie sprzyjającą wycieczkom plenerowym pogodę, trzeba rozejrzeć się w okolicy za atrakcjami pod tzw. „dachem” lub bardziej nietypowo, pod ziemią. Wiosenna temperatura, nadmorski mikroklimat, atrakcje nawiązujące do tradycji i pracy górników czekają w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce.

Propozycja rodzinnej mikrowycieczki

Mamy dla was propozycję idealnej rodzinnej mikrowycieczki! Co to takiego? Najprościej tłumacząc, to sposób na zwiedzanie atrakcji w regionie w ciągu jednego dnia. Dojazd do proponowanej przez nas atrakcji z Myślenic i najbliższej okolicy nie zajmie Wam więcej niż 48 minut, trasą 967 do Bochni, najstarszego miasta Małopolski.

W ferie świąteczne odkryj najstarszą kopalnię soli w Polsce!

Wiosenna temperatura, nadmorski mikroklimat, atrakcje nawiązujące do tradycji i pracy górników czekają w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce.

Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii.

Nie oceniaj po metryce

Wydawać by się mogło, że zakończenie prawie 800 lat eksploatacji złóż solnych będzie również końcem istnienia samej kopalni. Tak się jednak nie stało. Niezwykłe, podziemne, solne miasto zyskało nowe życie. Swoją działalność kopalnia kontynuuje przyjmując coraz większą rzeszę turystów zwiedzających solne, zabytkowe podziemia.

Poczuj się dzieckiem niezależnie od wieku

W zabytkowych podziemiach kopalni czekają atrakcje, nawiązujące charakterem do samej kopalni. Już zjazd do kopalni jest zaskakujący. Do solnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą 212 m pod ziemię. Przejazd autentyczną górniczą kolejką, z prędkością 2,5 m/s dostarcza wszystkim wiele radości. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni. W największej z podziemnych komór, komorze Ważyn, czekają kolejne atrakcje: boisko sportowe, mini plac zabaw dla dzieci, solna piaskownica i plaża.

Wybierz trasę i ciesz się przygodą

Zwiedzanie trasy turystycznej to pewnego rodzaju podróż w czasie, odbywamy ją dzięki niespotykanym nigdzie projekcjom multimedialnym i efektom dźwiękowym. W kopalni wita nas duch mnicha cystersa i zaprasza do zwiedzania podziemi. Naszą podróż rozpoczynamy przejazdem prawdziwą kolejką górniczą. Już pieszo, zwiedzamy najpiękniejsze komory, dawną stajnię, największą kaplicę Św. Kingi, komory kieratowe w których dumnie prezentują się stare urządzenia pracujące w kopalni. Trasa turystyczna dostępna jest do zwiedzania w trzech wariantach: podstawowym gdzie zwiedzamy trasę turystyczną z ekspozycją multimedialną ( dostępna bez ograniczeń wiekowych), wariant drugi: trasa turystyczna połączona jest z przeprawą łodzią (dostępna od 3 roku życia), trzeci wariant łączący zwiedzanie trasy, przeprawę łodzią i przejście tzw. końską drogą czyli wyrobiskami, którymi dawniej po kopalni poruszały się konie (dostępna od 7 roku życia).

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dla grup zorganizowanych, szkolnych oraz osób dorosłych.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika

Dla rodzin z dziećmi kopalnia przygotowała wariant trasy turystycznej, podczas którego cała uwaga skupi się na najmłodszych uczestnikach wycieczki. Dzieci przeniosą się w świat podziemnej krainy Skarbnika. Poznają legendę o tej postaci, będą poszukiwać skarbu, zwiedzając kopalnię, by wreszcie spotkać tajemniczą postać bocheńskiego Skarbnika. Bilety do nabycia z wyprzedzeniem (najpóźniej 1 dzień przed przyjazdem) on – line oraz bezpośrednio przy okienku kasowym. Ten wariant zwiedzania dostępny jest dla osób indywidualnych. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu dla osoby dorosłej i dowolnej ilości dzieci.

W dniach 27 – 31.12.2021 zjazdy odbywają się codziennie o godzinie 12.00.

Ucieczka od smogu

Podczas pobytu pod ziemią oddychamy powietrzem, które zostało w naturalny sposób oczyszczone w solnych wyrobiskach i dodatkowo wzbogacone przez mikroelementy korzystnie wpływające na nasze zdrowie.

Mamy gwarancję, że jest to powietrze wolne od zanieczyszczeń obecnych na powierzchni. Można powiedzieć, że podziemia kopalni to miejsce, którego problem smogu nie dotyczy.

Znajdująca się 250 m pod ziemią największa komora Ważyn, to miejsce gdzie można nie tylko usiąść, odpocząć po zwiedzaniu trasy turystycznej, ale również aktywnie kontynuować pobyt pod ziemią, np. spacerując, grając w piłkę, badmintona lub ping ponga. Osoby, które znają już trasę turystyczną, a chcą korzystać z dobrodziejstw mikroklimatu kopalni, wybierają Pobyt Rekreacyjny w Komorze Ważyn. Do dyspozycji turystów pozostają wszystkie atrakcje znajdujące się w komorze: sprzęt sportowy na boisku, stół do ping ponga, plac zabaw dla dzieci oraz solna plaża i piaskownica.

Więcej informacji:
Za zwiedzanie i pobyt w kopalni można zapłacić Polskim Bonem Turystycznym

Informacje i realizacja bonu pod nr tel. +48 539 904 187

Do 31 marca trwa sezon niskich cen!!!

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15, 32 – 700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja) 14 6926752, 14 6926754
Mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Bilety on-line

Zobacz więcej