Sport

Psie Zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk będzie startował jako zawodnik Orła Myślenice

Psie Zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk będzie startował jako zawodnik Orła Myślenice
Fot. orzelmyslenice.pl

Jednym z zawodników klubu został Mikołaj Włodarczyk, który należy do kadry narodowej a w swoim dorobku medalowym ma też liczne sukcesy w Pucharze Świata, mistrzostwo Świata i wicemistrzostwo Europy

Orzeł Myślenice powołuje nową sekcję sportową – Wyścigi Psich Zaprzęgów. Jednym z zawodników klubu został Mikołaj Włodarczyk, który należy do kadry narodowej, a w swoim dorobku medalowym ma liczne sukcesy w Pucharze Świata, ale również mistrzostwo Świata, wicemistrzostwo Europy, czy też kilkukrotnie mistrzostwo Polski w sprintach psich zaprzęgów. 

Sekcja zaangażuje również innych zawodników, a Orzeł zostanie zarejestrowany w Polskim Związku Psich Zaprzęgów. Powstanie nowej sekcji w Orle zostało zainicjowane przez zespół Mikołaja Włodarczyka, bowiem jego dotychczasowy klub został zlikwidowany, a wymogiem do startów w zawodach psich zaprzęgów jest przynależność klubowa.

Największe sukcesy Mikołaja to Mistrzostwo Świata zdobyte w 2018 roku w Svegu (Szwecja) w kategorii czterech psów. Zawodnik Orła pięciokrotnie zdobywał srebrne medale na Mistrzostwach Europy - w 2014 roku w Kanderstegu (Szwajcaria), w 2013 roku w Haidmuhle (Niemcy), w 2011 roku we włoskim Campo Felice, w 2010 roku w słowackich Donovalach oraz w 2009 roku w szwarcarskim Kanderstegu. Wcześniej był dwukrotnie Mistrzem Europy Juniorów, a także jest multimedalistą Mistrzostw Polski.

W sezonie zimowym 2021/22 rozpoczął już starty w Pucharze Świata, zdobywając brązowy medal na zawodach we włoskiej Vallelundze. Po przerwie świątecznej Włodarczyk wraz ze swoim psim zaprzęgiem wyjedzie na kolejne zawody. 

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • 23 gru 2021

  Piękny sport, piękna tradycja. Życzę kolejnych sukcesów na arenach międzynarodowych! Brawa dla Orła za zauważenie potencjału Mikołaja i jego pupili!
  Kto raz widział lub uczestniczył w takim biegu/wyścigu rozumie czas i poświęcenie zainwestowane w takie wyniki jak Mikołaja i jego czworonogów.

  Do użytkownika "Lula" - proponuje trzeźwą analizę tekstu przed jego publikacją, pozwoli to uniknąć nietaktownych wypowiedzi nie związanych z omawianym artykułem. Tego typu, żenujące wypowiedzi stają sie niepokojąco tendencyjne.

  10 1 Odpowiedz
 • 23 gru 2021

  Lula prawie w każdym poście wzbudza kontrowersje.

  8 Odpowiedz
 • mirek@ 23 gru 2021

  o sukcesach tego pana słychać od lat, dobrze wiedzieć ze będzie startował dalej👏👏

  6 1 Odpowiedz
 • 23 gru 2021

  Dziękujemy Ci Luluś za głos ale się mylisz , jesteśmy szczęśliwe i kochamy naszego przyjaciela Mikołaja z którym chcemy osiągać sukcesy , Nie umiemy pisać i poprosiłyśmy Pięknego Maryjana aby na tym forum wypowiedział się w naszym imieniu . Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego . Pieski z zaprzęgu

  7 1 Odpowiedz
 • 23 gru 2021

  Ja też uważam że punkt widzenia jest zależny od punktu spojrzenia. Zastanowiłbym się jednak nad publikacją opinii które mogą zostać odebrane nie jako głos w temacie ale jako chęć wzbudzenia kontrowersji.

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej