Dobczyce

Dobczyce. Będą szkolić młodzież na strażaków. Inwestują w centrum edukacji

Dobczyce. Będą szkolić młodzież na strażaków. Inwestują w centrum edukacji
Fot. Piotr Jagniewski

Na piętrze remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach, powstanie centrum edukacji ratowniczo-gaśniczej. „Mocno stawiamy na wsparcie szkolenia młodzieży” – mówią władze gminy

Gminne Centrum Społeczno-Edukacyjnego powstanie w budynku OSP przy ul. Kościuszki. Ma zachęcać młodzież, aby zasilała szeregi młodzieżowych drużyn pożarniczych, a po osiągnięciu pełnoletności - wstępowała do straży ochotniczej i zawodowej.

Umowę na jego wykonanie podpisał burmistrz Dobczyc z firmą WI-BA. W ramach inwestycji na piętrze remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach, które obecnie jest w stanie surowym, powstanie centrum edukacji ratowniczo-gaśniczej. Znajdzie się w nim m.in. edukacyjna ścieżka pożarowa wyposażona w interaktywne technologie i symulatory, która pozwoli na edukację w zakresie unikania zagrożeń, ale także postępowania w obliczu zagrożenia. Centrum zostanie podzielone na sektory tematyczne, które wyposażone zostaną w scenografię i sprzęt multimedialny.

- Tego typu miejsc szkoleniowo-edukacyjnych dla młodzieży z zakresie pożarnictwa jest zaledwie kilka w kraju, dlatego szczególnie będziemy zachęcali do przyjeżdżania do Dobczyc. Mocno stawiamy na wsparcie szkolenia młodzieży – podczas podpisania umowy na wykonanie centrum, mówił burmistrz Tomasz Suś.

Dodatkowo, w ramach inwestycji zmodernizowany zostanie budynek komunalny przy ul. Kościuszki 12, do którego zostanie przeniesiony Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Wspólnych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie w sumie 2,71 mln zł brutto i realizowany jest w ramach środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak zapewnia wykonawca „na plac budowy planujemy wejść niezwłocznie”, a termin oddania inwestycji to przełom maja i czerwca.

Powiązane tematy

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie
Dobczyce 0

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych przeniosły swoją działalność do budynku przy ul. Jagiellońskiej 44H   MGOPS i CUW, które...

Komentarze (1)

Zobacz więcej