Polityka

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”
Fot. fb.com/Marek Sowa Poseł na Sejm RP

„Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic, który gnębi i mobbinguje uczennice”

– podczas 46. posiedzenia Sejmu z mównicy mówił poseł Marek Sowa (KO). Jego słowa w sieci komentują lokalni samorządowcy.

 

Marek Sowa Poseł na Sejm RP (Koalicja Obywatelska): Pani Marszałek, Wysoka Izbo. Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic, który gnębi i mobbinguje uczennice.

Uczennice twierdzą, że na lekcjach są gnębione i werbalnie upokarzane. Zwraca się do nich "Gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend?", "Macie być w moim zasięgu wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie", "Jesteście upośledzone", "Biegacie jak banda pedałów".

Czy Państwo uważacie, że takiej osobie trzeba jeszcze zwiększać kompetencje, czy osoba z oznakami braku rozumu powinna mieć jeszcze większe kompetencje niż dzisiaj?

- podczas 46. obrad Sejmu brzmiała wypowiedź posła Marka Sowy z Koalicji Obywatelskiej.

 

Na tym nie zakończyła się jego aktywność w tej sprawie, bowiem na facebooku pn. "Marek Sowa Poseł na Sejm RP" - oprócz wystąpienia w Sejmie, parlamentarzysta opublikował wpis zawierający korespondencję wychowawcy z dyrektorem ZS Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, wniosek dyrektora skierowany do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy wojewodzie małopolskim "o wszczęcie postępowania wyjaśniającego" oraz swój list do Małopolskiej Kurator Oświaty, który wysłał w ramach interwencji poselskiej.

 „Powiedzieć, że to skandal to nic nie powiedzieć! Małopolska kurator oświaty Barbara #Nowak od 7 tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela i jednocześnie polityka #PiS z Myślenic, który gnębi i mobinguje uczennice!” – to wpis zamieszczony przez posła Marka Sowę (KO).

 

W komentarzach głos zabierają samorządowcy z Myślenic

Pod wpisem posła Sowy można znaleźć komentarze samorządowców z Myślenic. Głos w sprawie w mediach społecznościowych zabrał m.in. burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), sekretarz gminy i radny powiatowy Robert Pitala (PiS) oraz radna miejska Halina Dyląg (PiS). 

Sprawę w sieci komentują:

Jarosław Szlachetka, burmistrz MiG Myślenice (PiS): "Skandal to pana działalność panie pośle Marek Sowa Poseł na Sejm RP i kolejne POlityczna akcja akcja w Myślenicach. Jak można pisać o jakimś blokowaniu przez Kuratorium skoro sam pan poseł odwiedził szkołę podczas trwania przesłuchań w owej sprawie? Jak może pan poseł pisać o gnębieniu i mobingu skoro sprawa jest wyjaśniana?."

Halina Dyląg, radna miejska (PiS): "Nie należy nikogo oskarżać dopóki sprawa się nie wyjaśni Ludzie opamiętajcie się".

Robert Pitala, sekretarz gminy, radny powiatowy (PiS): "Pan już oczywiście wydał wyrok że "gnębi i mobinguje" nie znając ani człowieka ani sprawy! Jedyne co Pan potrafi to oskarżać! Taki z Pana POseł".

 

14 stycznia 2022

Nauczyciel i radny wydaje oświadczenie

W trakcie realizacji materiału zwróciliśmy się do radnego miejskiego PiS oraz nauczyciela Małopolskiej Szkoły Gościnności o zabranie głosu i ustosunkowanie się do sprawy i słów posła Marka Sowy.

W odpowiedzi otrzymaliśmy następujące oświadczenie:   

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej oskarżeniami kierowanymi pod moim adresem na podstawie wybiórczych i zmanipulowanych informacji oświadczam, że w tej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające jak w każdym tego typu przypadku.

Osobiście zależy mi na rzetelnym wyjaśnieniu tej sprawy, gdyż czuję się niewinny. Pragnę zaznaczyć, że samo oskarżenie nie przesądza o winie, a przede wszystkim nie może być pretekstem do formułowania niesprawiedliwych wyroków.

W związku z tym, bardzo proszę o powstrzymanie się od dalszych krzywdzących wpisów i publikacji, gdyż na podstawie subiektywnych, a przede wszystkim złośliwych działań niektórych osób, przekreśla się cały mój dotychczasowy dorobek pracy z młodzieżą.

Informuję także, że do czasu zakończenia postępowania nie będę udzielał żadnych komentarzy. Dziękuję za wyrazy wsparcia płynące od koleżanek i kolegów nauczycieli oraz wszystkich osób, które mnie znają i dobrze mi życzą. Proszę o nie nękanie mnie i mojej rodziny.

Wojciech Gablankowski

 

Powiązane tematy

Komentarze (129)

 • 13 sty 2022

  Na miejscu radnych PiS raczej bym się nie wypowiadał na ten temat. Wszyscy, którzy mieli i mają do czynienia z tą szkołą i tym nauczycielem wiedzą, że to nie jego pierwsze wyskoki. Jeszcze potem radni będą musieli mówić, że nie powiedzieli tego, co powiedzieli... Jak ich koleżanka w telewizji.

  90 18 Odpowiedz
 • 13 sty 2022

  Co oni mają z tą pisownią PO w danych wyrazach? To już jest szczyt żenady.

  78 15 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 13 sty 2022

  Panie Szlachetka, przynosisz Pan wstyd Myślenicom! Jak zwracasz się Pan do Posła RP, to KONIECZNIE z DUŻEJ LITERY!!! Ten wpis świadczy o Pana całkowitym braku kultury.

  82 32 Odpowiedz
 • 13 sty 2022

  Uderz w stół a nożyce się odezwa…. Pisiorki same pierwsze wydają wyroki ( przypomnę akcje z uchodźcami kopulującymi z krowa)
  Jak tylko komuś się noga powinie z peło to napieprzaja w tv pis cały dzień tak jak dziś z Sienkiewiczem od rana jadą. ! A tu co żeby wyroków nie ferować !!! TOTALNI HIPOKRYCI!!!
  swoją droga poseł sowa spełnił swój obowiązek bo 7 tyg to trochę długo na rozpaczenie sprawy prostej jak drut …

  72 16 Odpowiedz
 • 13 sty 2022

  Widzę, że pan burmistrz sam pisał post ???

  73 18 Odpowiedz

Zobacz więcej