Drogi

Powalone drzewa i zasypane drogi. To efekt nagłej śnieżycy jaka przeszła nad regionem

Powalone drzewa i zasypane drogi. To efekt nagłej śnieżycy jaka przeszła nad regionem
Fot. PSP Myślenice

Kiedy śnieżyca, która przetoczyła się przez cała Polskę dotarła do naszego regionu, wiatr łamał drzewa, a drogi momentalnie pokryły się śniegiem

 

Wczoraj z północy na południe kraju przeszła burza śnieżna z wiatrem w porywach sięgającym do 100 km/h. Kiedy dotarła do naszego regionu, wiatr łamał drzewa, a drogi momentalnie pokryły się śniegiem.

- Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach odebrało 8 zgłoszeń z czego 7 dotyczyło powalonych drzew na drogi i linie energetyczne. Dyżurny operacyjny dysponował zastępy straży pożarnej JRG oraz OSP do działań na terenie gmin Raciechowice, Myślenice, Pcim, Wiśniowa, Siepraw i Lubień – wyjaśnia bryg. Roman Ajchler.

Do wypadku drogowego doszło w Myślenicach na drodze krajowej nr 7. Zderzyły się trzy pojazdy (dwa samochody osobowe i autobus), jedna osoba została poszkodowana i po wstępnym zaopatrzeniu przez ratowników ZRM przewieziona do SOR w Myślenicach. Jeden pas ruchu drogi w kierunku Krakowa był zablokowany na czas prowadzenia działań.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli rozbite elementy pojazdów z jezdni. Pasażerowie z uszkodzonego autobusu kontynuowali podróż do celu zastępczym pojazdem.

Komentarze (1)

Zobacz więcej