Koronawirus

Powiat myślenicki. Gdzie wykonać test na Covid-19? W regionie mamy cztery punkty wymazowe

Powiat myślenicki. Gdzie wykonać test na Covid-19? W regionie mamy cztery punkty wymazowe

Trzy w Myślenicach i jeden w Dobczycach. To miejsca w których można wykonać test na obecność Covid-19. Najnowszy otwarto przy ul. Drogowców i działa w formule drive thru

 

Podczas ostatniej sesji rady powiatu, starosta przypomniał, że na terenie powiatu działają trzy punkty wymazowe; *w Myślenicach przy SP ZOZ (czynny od pon. do pt. w godz. 7-10) i wykonujący ok. 50 pobrań dziennie; *w Myślenicach na ul. Partyzantów 9 - FUH Diagnoza (pn.-pt. godz. 13-17, sb.-ndz. godz. 9-13) wykonujący ok. 100 pobrań dziennie i * w Dobczycach - Specjalmed (pn.-pt. 11-15, sb.-ndz. godz. 8-12) w którym wykonuje się ok 160 pobrań na dobę.

Od poniedziałku 31 stycznia swoją działalność rozpoczął czwarty punkt wymazowy. Zlokalizowany w Myślenicach przy ul. Drogowców 6 obsługiwany jest przez Specjalmed sp. z o. i działa w formie drive thru, co oznacza że testu dokonamy bez wysiadania z samochodu. Punkt działa od pn. do pt. w godz. 9-15, w sb. w godz. 8-12 i w ndz. w godz. 8-12.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 2 lut 2022

  Nigdzie nie ma testu nie ma zakażenia

  10 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2022

  Test wyjdzie pozytywnie, lądujesz w izolacji pozostawiony sam sobie. Zero pomocy pomocy ze strony lekarzy, albo z radą ibuprom pan se weź i kontroluj stój stan pulsoksymetrem. Lepiej od razu się udać do dobrego lekarza prywatnie, ale z podkreśleniem na dobrego.

  11 1 Odpowiedz
 • 5 lut 2022

  Ten test (PCR) nie służy do diagnostyki wirusów, bo on się do tego nie nadaje.

  Andrzej Kawka o skuteczności testów
  https://www.youtube.com/watch?v=r82cMk0BgQg

  6 Odpowiedz
 • 5 lut 2022

  "Kary Banks Mullis - amerykański biochemik, wynalazca reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), fundamentalnej dla biologii molekularnej techniki, pozwalającej na kopiowanie specyficznych sekwencji DNA. Za pracę w tej dziedzinie Kary Mullis otrzymał w 1993 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, którą dzielił z Michaelem Smithem" (Wikipedia)

  Oto co sam powiedział o metodzie PCR
  od 14:15 poniższego materiału:

  "Trwa wojna o twoją świadomość - czyli gdzie jest globalny program podnoszenia odporności"
  https://www.youtube.com/watch?v=JDzvu9RBsJo

  5 Odpowiedz