Zapasy

Zapaśnicy z Myślenic na Otwartych Mistrzostwach Śląska

Zapaśnicy z Myślenic na Otwartych Mistrzostwach Śląska

Dalin reprezentowali w grupie młodzików Jakub Korbas i Kacper Żelazny, a w grupie dzieci Wiktor Kapturkiewicz

Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodzików i Puchar Śląska Dzieci odbyły się w Katowicach 12 marca. Wzięło w nich udział 79 zawodników z ośmiu klubów ze Śląska i z Małopolski.

Dalin reprezentowali w grupie młodzików Jakub Korbas i Kacper Żelazny, a w grupie dzieci Wiktor Kapturkiewicz. Jakub Korbas stoczył trzy walki w kat. wagowej do 68 kg. W pierwszej pokonał Igora Alochnę z GKS Katowice, a w kolejnych z Jakubem Warchałem z Mysłowic i Kacprem Ligenzą z Raciborza przegrał. - W obu walkach trzymał przeciwników w pozycji zagrożonej, lecz nie wykorzystał okazji jeszcze z powodu braku doświadczenia – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Kacper Żelazny nie zmieścił się w limicie wagi do 100 kg, lecz dzięki decyzji sędziego głównego i trenera Unii Racibórz stoczył dwa pojedynki ze złotym medalistą tej kategorii wagowej Kacprem Ołenczynem. - W pierwszej walce dał się zaskoczyć i przegrał przez położenie na łopatki, a w drugiej wykonał piękny rzut biodrowy i tym razem to on wygrał również przed czasem – relacjonuje trener.

Walczący w grupie dzieci Wiktor Kapturkiewicz w swoim debiucie nie wykorzystał szansy medalowej zajmując piąte miejsce. Podczas swojej walki o brązowy medal wygrywał 6:4 z zawodnikiem krakowskiego Gladiatora, ale w samej końcówce przeciwnik wykonał rzut za cztery punkty i to on stanął na podium.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej