Zapasy

Kwietniowe starty zapaśników Dalinu

Kwietniowe starty zapaśników Dalinu

W kwietniu zawodnicy Dalinu Myślenice brali udział w trzech turniejach zapaśniczych

 

Starty rozpoczął Jan Mastela, który w Raciborzu walczył w Mistrzostwach Polski Juniorów w kat. wagowej do 82 kg. Janek wygrał pierwszą walkę z Patrykiem Arendarskim ze Staszowa przez przewagę punktową, lecz w kolejnej spotkał się z faworytem Piotrem Chełkiem ze Swarzędza. -Przegrał, a na dodatek uległ niegroźnej kontuzji, która jednak spowodowała przegraną w kolejnej walkę z niżej notowanym Wiktorem Grabowskim z Lubska – mówi trener Ryszard Szpakiewicz. Ostatecznie Mastela został sklasyfikowany na 11 miejscu.

W sobotę 23 kwietnia trójka zawodników Dalinu uczestniczyła w Mysłowicach w Mistrzostwach Śląska w trzech grupach wiekowych. W grupie kadetów Kacper Bijan wywalczył srebrny medal w kat. wagowej do 51 kg przegrywając w finale z dwukrotnym brązowym medalistą tegorocznych Pucharów Polski - Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca.

Walczący w grupie Młodzików w kat. wagowej do 68 kg Jakub Korbas przegrał finałową walkę z odwiecznym rywalem, zawodnikiem gospodarzy Jakubem Warchałem. Tym razem była to walka na styku, podczas której Kuba wykonał rzut biodrowy, lecz nie udało się położyć przeciwnika na łopatki. Bardziej doświadczony przeciwnik wykorzystał szansę i pokonał Kubę na punkty. Wcześniej Jakub stoczył porywającą walkę z Filipem Figarskim z Katowic, w której wykazał się już niezłą techniką. Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki walczącego w grupie Dzieci Wiktora Kapturkiewicza.

- Walki odbywały się w pulach pięcio- osobowych systemem każdy z każdym. W związku z tym, że młodzi zawodnicy dopiero rozpoczynają starty walki są bardzo żywiołowe i sytuacja często zmienia się jak w kalejdoskopie. Wiktor Wygrał dwie walki z zawodnikami z Mysłowic i z Raciborza i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce – relacjonuje trener.

W niedzielę 24 kwietnia w Krakowie odbywały się zawody dla najmłodszych roczników dzieci. KS Dalin reprezentowała dwójka zawodników: Malwina Niemiec i Jakub Tomera. W zawodach dla najmłodszych nie można wykonywać rzutów, walka, podobnie jak w sumo polega na wypchnięciu przeciwnika za pole walki. Dobrze poradziła sobie walcząca w Puli do 27 kg. Malwina, która pokonała trzech chłopców i zdobyła złoty medal. Jakub Tomera walczący w Puli do 30 kg wygrał dwie walki i jedną przegrał zdobywając srebrny medal.

- Należy pochwalić szczególnie naszych młodych zawodników, którzy w ostatni weekend wywalczyli pięć medali: 1 złoty, trzy srebrne i 1 brązowy. Malwina Niemiec przed walkami była przerażona, że musi walczyć z chłopcami, jednak wykazała się niezwykłą determinacją wzbudzając aplauz zgromadzonej publiczności – występy podsumowuje trener.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej