Brzączowice

Tak parkują wierni przy kościele w Brzączowicach. To tutaj ma powstać parking. WIDEO

Tak parkują wierni przy kościele w Brzączowicach. To tutaj ma powstać parking. WIDEO

Problem braku miejsc parkingowych przy kościele w Brzączowicach (gmina Dobczyce) znany jest mieszkańcom od kilku lat. W niedzielę i dni świąteczne, wierni zostawiają samochody na poboczach drogi wojewódzkiej nr 967, co utrudnia przejazd w tym miejscu i zagraża bezpieczeństwu

 

Problem braku miejsc parkingowych przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Brzączowicach (gmina Dobczyce) znany jest mieszkańcom od kilku lat. W niedzielę i dni świąteczne, wierni parkują na poboczach po obu stronach drogi wojewódzkiej nr 967, co utrudnia przejazd w tym miejscu i zagraża bezpieczeństwu.

Starania o rozwiązanie tego problemu trwają od 2018 r. W kwietniu 2022 r. na oficjalnej stronie gminy Dobczyce;  znalazła się notatka informująca o tym, że „udało się porozumieć w zakresie zakupu działek, których dogodna lokalizacja pod miejsca postojowe posłuży zarówno mieszkańcom, jak i gościom odwiedzającym Brzączowice”.

W budynku OSP w Brzączowicach odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy dyskutowali na temat budowy parkingu, jego lokalizacji i sposobu informowania o podjętych w tej sprawie decyzjach.

Omówiono możliwości wybudowania parkingu na dwóch działkach. Obie znajdują się na przeciwko kościoła. Pierwsza przedstawiona w "wersji 1" (na zdjęciu kolor pomarańczowy - działka 320/2) oraz druga - położona dalej na wschód (na zdjęciu wypełniona kratką działka 318/2), która sąsiaduje za cmentarzem i ciągnie się do drogi wojewódzkiej.

Wersja druga zakłada wstępnie podział terenu na 2 części – do nabycia przez gminę i parafię. To ziemia o której w komunikacie na stronie UGiM informował burmistrz.

Czy, kiedy i w którym miejscu w Brzączowicach powstanie parking? Na razie trudno znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • mysleniczaninzdziada 15 maj 2022

  jesli tam dojdzie do jakiegos wypadku to kto odpowiada za taki stan rzeczy? parafia bo przyjezdzaja ludzie do niej i organizuje wydarzenie? gmina czy kazdy kierowca za to gdzie zostawil auto sam za siebie?

  25 1 Odpowiedz
 • 15 maj 2022

  Może się myle ale zgodnie z prawem parkowanie wzdłuż lini ciągłej jest zabronione jesli inne pojazdy musiałby na nią najechać. Wiec wystaczy zgłosić na policję i zrobią co trzeba.

  24 5 Odpowiedz
 • 16 maj 2022

  Ty tak na poważnie? Czy parafia albo gmina kazały im tak parkować? Skoro nie mogą zaparkować zgodnie z przepisami, to niech jadą rowerem.

  17 1 Odpowiedz
 • 15 maj 2022

  Ostatnio w piątek koło 10 była " czołówka " zaraz przy kościele .

  17 3 Odpowiedz
 • 16 maj 2022

  Droga wojewódzka i takie cyrki. Jakby to nie było pod kościołem, to dawno by sypały się mandaty.

  16 2 Odpowiedz

Zobacz więcej