Myślenice

Myślenice. Dzień Godności dla osób niepełnosprawnych uczczono na Rynku

Myślenice. Dzień Godności dla osób niepełnosprawnych uczczono na Rynku
Fot. myslenice.pl

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną z całego województwa zjechały do Myślenic, aby wspólnie świętować 5. Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Najpierw ulicami miasta przeszedł korowód składający się z osób niepełnosprawnych, opiekunów, towarzyszy, zaproszonych gości oraz mieszkańców Myślenic. W Dniu Godności wzięły udział grupy i placówki z całej Małopolski, a uczestnicy mogli zaprezentować na scenie programy artystyczne, a także wymienić swoje doświadczenia i wspólnie koncertować. Nie zabrakło również stoisk edukacyjno-informacyjnych, wystawionych przez organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W programie wydarzenia odbyły się między innymi pokaz mody Koronczarek z Koła Robótek Ręcznych „Szydełko” działającego przy Oddziale Małopolskim PZG, występy artystyczne m.in. ŚDS w Dobczycach, ŚDS w Bieczu z Filią w Gorlicach, ŚDS i DPS z Bochni, ŚDS w Sułkowicach z Filią w Lubniu, WTZ Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach oraz Stowarzyszenia „Nasz Dom” z Piwnicznej-Zdroju, stoiska edukacyjne, m.in.: koronka klockowa z WTZ Stowarzyszenia „Nadzieja” w Nowym Sączu, wyplatanie makramy oraz warsztaty String-Art. z WTZ w Lipinkach, stoisko informacyjne Oddziału Małopolskiego PFRON, stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę na temat Województwa i zapoznać się z jego historią.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej