Sumo

Puchar Polski: Złoto dla Jakuba Korbasa i srebrno dla Kacpra Żelaznego. Walczą o powołanie do reprezentacji

Z Pucharu Polski Młodzików, Kadetów i Dzieci rozgrywanego w Kielcach zawodnicy Dalinu Myślenice przywieźli złoty i srebrny medal. Walczą o powołanie do reprezentacji Polski

W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 608 zawodników i zawodniczek z prawie 40 klubów i szkół z całej Polski. Zdecydowaną większość stanowili sumici z grup Młodzików i Kadetów. Dalin reprezentowało dwóch zawodników, którzy zajmowali czołowe miejsca w rankingu na wyjazd z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików do Estonii.

Łącznie reprezentacja Małopolski liczyła 16 osób – w tym trzech trenerów. Jakub Korbas pomimo, że nie zredukował wagi do 65 kg wywalczył złoto w kat. do 70 kg, pokonując pięciu przeciwników w wyższej kategorii wagowej. Byli to: Mateusz Stosio z Łukowa, Brajan Bednarski z Kielc, Krzysztof Perz z Kobylina, Sebastian Erdman z Wrocławia i Mikołaj Klimek z Łodzi. W finale ponownie spotkał się z Krzysztofem Perzem z Kobylina, którego pokonał po raz drugi.

Z kolei Kacper Żelazny wygrał trzy walki w kat. wagowej + 85 kg; z Mateuszem Wolnym z Kielc, Danielem Mosiorem z Lubziny i Patrykiem Klimczakiem z Kaławy. Finałową walkę stoczył dwukrotnie, lecz decyzja sędziów była jednoznaczna - wygrał zawodnik z Lubziny, a Kacper zajął drugie miejsce.

- Nasi zawodnicy zajmują pierwsza miejsca w Rankingu do Mistrzostw Europy: Jakub Korbas z przewagą 3 punktów do kolejnego zawodnika w kat. wagowej do 70 kg i również pierwsze z przewagą 1 punktu w kat. wagowej do 65 kg, którą prawdopodobnie odpuści. Kacper Żelazny również zajmuje ex equo 1 miejsce w kat. +75 kg. Do reprezentacji Polski na ME kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kat. wagowej. We wrześniu odbędzie się ostatni turniej kwalifikacyjny – Mistrzostwa Polski Młodzików w Łodzi - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.