Sumo

Dalin Myślenice Drużynowym Wicemistrzem Polski Młodzików w Sumo

Dalin Myślenice Drużynowym Wicemistrzem Polski Młodzików w Sumo

Jakub Korbas i Kacper Żelazny zdobyli medale co daje im awans do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Estonii

 

W weekend 8-9.09.2022 zawodnicy myślenickiego Dalinu Jakub Korbas i Kacper Żelazny uczestniczyli w dwóch turniejach rangi mistrzowskiej. Były to Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo.

Zdobyte medale w obu turniejach dały im awans do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Estonii. Jakub Korbas wywalczył srebrny medal w kat. wagowej do 70 kg pokonując kolejno Tomasza Wolnego, Adama Kowalczyka i Jana Fojtika, a w finale przegrał z Tomaszem Olejniczakiem z Pabianic.

Kacper Żelazny walczący w kat. wagowej +70 kg w pierwszej walce został pokonany przez Sebastiana Erdmana z Wrocławia, co utrudniło mu przebicie się do strefy medalowej. W repasażach wygrał dwie walki z Mikołajem Czwojrakiem i z Kacprem Jahnem, a w walce o brązowy medal wygrał z Jakubem Poslednikiem z Kobylina.

Dzięki tym sukcesom oboje umocnili się na czele listy rankingowej do reprezentacji Polski na ME. Skład Kadry wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Zarząd Polskiego Związku Sumo.

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Po zakończeniu rywalizacji w zawodach indywidualnych rozpoczęły się walki w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Uczestniczyło w nich jedenaście reprezentacji klubowych z całej Polski. Poszczególne drużyny liczą najczęściej po trzech zawodników plus jeden rezerwowy. Walczy się do dwóch wygranych walk w systemie pucharowym.

W związku z tym, że Dalin reprezentowało tylko dwóch zawodników, chcąc awansować do kolejnej rundy musieli oboje wygrywać. W pierwszej turze uzyskali awans bez walki dzięki tzw. wolnemu losowi. W kolejnej wygrali z UKS Progress Warszawa, a w półfinale pokonali zawodników Iron Bulls z Bielawy. W walce finałowej ulegli ekipie UKS Samson Kobylin.

- Rywalizacja w „drużynówce” była bardzo widowiskowa i emocjonująca. Nasi zawodnicy już na wstępie przegrywali, ponieważ do kompletnego składu brakowało jednego zawodnika. Dlatego ten sukces jest tym cenniejszy – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...