Sumo

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo: Jakub Korbas i Kacper Żelazny ze złotem

Zawodnicy Dalinu Myślenice wrócili do domu ze złotymi medalami, a te wywalczyli w kategoriach do 70 i ponad 70 kilogramów nie dając szans swoim rywalom

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Sumo rozgrywanych w Krakowie w dniach 4-5 czerwca wzięło udział 111 zawodników ze Strefy B, która obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie.

Dalin reprezentowało dwóch zawodników; Jakub Korbas w kat. wagowej do 70 kg i Kacper Żelazny w kat. + 70 kg. Pokazali się ze swojej najlepszej strony, zdobywając dwa złote medale. Jakub Korbas wygrał pięć pojedynków, kolejno pokonując w eliminacjach Szymona Polewczyka z Brzegu Dolnego, Oskara Matuszka z Milicza i Przemysława Perełkę z Wrocławia. W półfinale wygrał z Sebastianem Erdmanem z Wrocławia, a w finale ponownie pokonał Oskara Matuszka, z którym spotkał się w eliminacjach.

Kacper Żelazny również stoczył pięć walk, z tą różnicą, że jedną przegrał w grupie eliminacyjnej z Natanem Grykieniem z Milicza. Ponadto w eliminacjach wygrał jeszcze dwie walki z Piotrem Wierzbickim z Wrocławia i z Aleksem Kowalczykiem z Pieńska i awansował do półfinału, w którym pokonał Jana Fojtika z krakowskiej Bieżanowianki. W finale ponownie pokonał Aleksa Kowalczyka z Hutnika Pieńsk.

- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej, ponieważ zdobyte punkty zaliczane są do Systemu Sportu Młodzieżowego. Pomimo najwyższej rangi osiągnięte wyniki nie zaliczają się do rankingu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy nadal utrzymują się na premiowanych awansem miejscach, a dzisiejszymi wynikami udowodnili, że są najlepsi – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.