Myślenice

Zaczęło się! Wystartowały Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Co nas czeka w tym tygodniu?

Zaczęło się! Wystartowały Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Co nas czeka w tym tygodniu?
Fot. International Folk Meetings Małopolska

Pierwsi artyści meldują się w Myślenicach, Rynek zamienia się w centrum festiwalowe, a przed nami warsztaty, kino plenerowe, kolorowy pochód ulicami miasta i tak do weekendu. Wtedy na głównej scenie oprócz artystów z całego świata wystąpi Kayah, Enej i Golec uOrkiestra

 

Scena w Rynku, kolejne symbolizujące festiwal, kolorowe konie stają w różnych częściach miasta, ale to nie wszystko. Do Myślenic docierają też pierwsze grupy artystów, a chętnie mogą brać udział m.in. w warsztatach tanecznych i muzycznych, które odbywają się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Tak zaczyna się ósma edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, które odbywać się będą w dniach 11-20 lipca. Festiwal folkloru to dziewięć dni pełnych scenicznej muzyki i tańca, ale nie tylko. To także EtnoWarsztaty, EtnoCinema czy EtnoTańce, kuchnia świata - czyli kulinarny happening na którym można zasmakować lokalnych specjałów gości festiwalu.

 

Do Myślenic przyjadą zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumunii, Serbii, Kenii i z Polski. Tegoroczne Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to także koncerty gwiazd takich jak: Kayah, Enej czy Golec uOrkiestra, które odbędą się w ramach jubileuszu 680-lecia lokacji Myślenic.

Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu: Wracamy po dwóch latach przerwy do klasycznej formuły festiwalu z udziałem zespołów pieśni i tańca z różnych części świata. W tym roku to 10 zespołów; 7 zagranicznych i 3 zespoły polskie. Czeka nas 40 różnych wydarzeń, a kumulacja festiwalu to dni między 14 a 17 lipca.

Rozpoczniemy pierwszą odsłoną koncertową na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie, natomiast 15, 16 i 17 lipca, to koncerty na Rynku w Myślenicach, spotkania z kuchnią świata w Małopolskiej Szkole Gościnności, to EtnoParada ulicami miasta, cały szereg propozycji rozpisane na całe dni.

Więcej na temat poszczególnych wydarzeń oraz pełny harmonogram festiwalu znajdziecie tutaj

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • Roman 12 lip

  Niech się Dzieje!! Niech się Kręci 💪💪

  12 5 Odpowiedz
 • 12 lip

  Naga - to ona nie była wcale,
  Miała pończochy i korale!

  Z taką nogą, z takim pyskiem
  Stu cnot mogła być siedliskiem.

  Nie zna imienia pana,
  A już randka rozbierana.

  6 10 Odpowiedz
 • 14 lip

  Fajnie, gdyby wreszcie miasta sąsiadujące dogadały się między sobą i ustalały terminy wydarzeń tak by się nie pokrywać. W tym roku mam folklor nałożony na Dni Dobczyc. Ludzie się nie rozdwoją, a wielu chciało by być i tu i tu. Po co takie durne działanie ze strony władz? Chcecie pokazać kto fajniejszy i zbierze większą publikę? Serio, wakacje mają 2 miesiące, możecie się podzielić terminami

  6 2 Odpowiedz

Zobacz więcej