Kultura

Etno Parada. Kolorowy korowód artystów z całego świata przeszedł ulicami Myślenic

Etno Parada. Kolorowy korowód artystów z całego świata przeszedł ulicami Myślenic
Fot. Piotr Jagniewski

Artyści z siedmiu stron świata reprezentujący Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Meksyk, Palestynę, Rumunię, Serbię, Kenię i Polskę przeszli ulicami Myślenic w kolorowej etno-paradzie bawiąc się z mieszkańcami

 

Wystartowali spod budynku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Artyści z siedmiu stron świata reprezentujący Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Meksyk, Palestynę, Rumunię, Serbię, Kenię i Polskę przeszli w kolorowej paradzie na płytę Rynku.

Tam odbywają się dzisiejsze koncerty w ramach Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Na godz. 20:30 zaplanowano występ Golec oUrkiestra.

Więcej na temat wydarzeń związanych z festiwalem piszemy m.in. tutaj

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 17 lip 2022

  Super impreza. Dobrze, że wróciła po 2 latach przerwy. Bardzo wielu Myśleniczan czeka na nią. W tym roku jeden zgrzyt. Państwo Vipowie siedzą, "maluczcy" stoją. W tym właśnie tłumie " nie Vipów" słychać słowa oburzenia i padają bardzo mocne epitety pod adresem władzy i organizatorów. Małopolskie Spotkania z Folklorem dla wielu ludzi 60+ było jedną z niewielu letnich okazji, zeby wyjść z domu. W poprzednich latach widać było naprawdę wiele osób w podeszłym wieku, które godzinami siedziały na widowni wpatrzone w to, co dzieje się na scenie. W tym roku zostają im ławki w "ogródkach gastronomicznych", skąd niewiele widać i niewiele słychać ( bo rozbawiony tłum dokoła) albo kilka ławek, które zamontowane są na stałe na rynku. Kto wpadł na szatański pomysł, żeby nie tylko oddzielić barierkami władzę od obywateli, ale wręcz pokazać, że " my jesteśmy lepsi i nam się te miejsca po prostu należą".

  38 3 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 17 lip 2022

  Super fotki dobrze sie to oglada ???

  14 1 Odpowiedz
 • 17 lip 2022

  Barierki spod Sejmu, Tybunału Konstytucyjngo mgr Julii Przyłębskiej trafiły pod myślenickie strzechy. Przykłąd idzie z góry.

  19 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2022

  Cudownie:) gratulacje dla organizatorów. Brawa Piotrek

  12 4 Odpowiedz
 • 17 lip 2022

  Nawet tutaj ??! To mi wyglada u Ciebie na ciężką kliniczną formę natręctw.

  13 6 Odpowiedz

Zobacz więcej