Pomagamy

Nie tylko zabawa. Podczas dzisiejszych koncertów można pomóc Kubie

Nie tylko zabawa. Podczas dzisiejszych koncertów można pomóc Kubie

Podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Foklorem, ale i Dni Dobczyc zbierane będą pieniądze na pomoc Kubie Burnosowi ze Stojowic u którego wykryto ogromnego chłoniaka

 

Trzeci weekend lipca w regionie przebiega pod znakiem dobrej zabawy. W Myślenicach trwają Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, z kolei w Dobczycach święto miasta.

Oprócz koncertów, występów, tańca i dobrej zabawy każdy może włączyć się w pomoc, bowiem podczas obu imprez odbywać się będzie zbiórka na rzecz Jakuba Burnosa ze Stojowic.

Kuba mieszka w Stojowicach i ma 24 lata. Rok temu u studenta AGH i absolwenta Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach wykryto ogromnego chłoniaka, co diametralnie zmieniło jego życie.

Od czerwca 2021 roku przeszedł 5 cykli chemioterapii, następnie 2 cykle immunoterapii, potem kolejne cykle chemioterapii i kolejną immunoterapię w ramach RDTL. Niestety choroba jest oporna na leczenie. Obecnie istnieją wskazania do leczenia metodą CAR T-cells. Leczenie może być przeprowadzone w NIO PIB w Gliwicach pod warunkiem zabezpieczenia finansowego. 

Potrzeba na to około 1,4 mln zł. Kuba nie kwalifikuje do refundacji kosztów leczenia w związku z niejednorodną, rzadką i skomplikowaną postacią chłoniaka.

Każdy, kto chciałby pomóc w leczeniu Kuby może zrobić to podczas Spotkań z Folklorem oraz Dni Dobczyc. Z kolei internetowa zbiórka prowadzona jest przez fundację ALIVIA ONKOFUNDACJA

Kuba ma równolegle założone konto na leczenie nr 97 8602 0000 0000 0313 5170 0001 , na którym gromadzone są również środki zebrane podczas zbiórek publicznych „Razem dla Kuby” zorganizowanych przez komitet społeczny „Przyjaciele rodziny” podczas okolicznych imprez.

Prężnie działa grupa przyjaciół, która prócz licytacji prowadzonych na facebooku Razem dla Kuby z Stojowic, 20 sierpnia 2022 organizuje Bal charytatywny dla Kuby.  Do tej pory udało się zebrać ok 1mln zł.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Solidarni z Ukrainą
Pomagamy 0

Solidarni z Ukrainą

Na terenie gminy Myślenice na dzień 25 kwietnia przebywało 1216 uchodźców, z których 970 gościło u 545 rodzin, a pozostałe 246 osób stacjonowało w punktach zb...