Myślenice

Myślenice, Dobczyce. Za nami koncerty Golec uOrkiestra i Sławomira. Dzisiaj zagra Kayah i zespół MIG

Myślenice, Dobczyce. Za nami koncerty Golec uOrkiestra i Sławomira. Dzisiaj zagra Kayah i zespół MIG
Fot. Piotr Jagniewski

W sobotę w Myślenicach wystąpili bracia Golec, a w Dobczycach Sławomir. Dzisiejsze spotkania z folklorem przypieczętuje występ Kayah, natomiast Dni Dobczyc MIG

 

Trzeci weekend lipca w regionie przebiega pod znakiem dobrej zabawy. Na Rynku w Myślenicach oprócz zespołów folklorystycznych z siedmiu stron świata, na scenie wystąpił zespół Enej i Gole uOrkiestra, z kolei w Dobczycach publiczność bawiła się przy utworach Kombii i Sławomira.

Dzisiaj w ramach Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem w Myślenicach o godz. 15 na Rynku koncert da Regionalny Zespół Mystkowiane, następnie (godz. 16) Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, a finałowe występy rozpoczną się o godz. 17.

Wtedy na scenie zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumuni, Serbii, Kenii i Polski. Dzień zakończy się występem Kayah, który zaplanowany jest na godz. 20:30.

 

 

Na koniec Dni Dobczyc zagra MIG

Niedziela w Dobczycach rozpocznie się o godz. 15 zlotem amerykańskich i zabytkowych pojazdów. O godz. 16 na scenie zaprezentuje się Active Academy, o 17 obserwować będzie można rozgrywkę w "żywe szachy", o 17:30 swoje umiejętności zaprezentuje Sebastian Kasprzyk (zwycięzca 3.edycji Ninja Warrior Polska). Po nim o godz. 18 zaprezentuje się taneczny zespół Intox, a następnie Zuzia Węglarz i Ula Strzebońska (18:30).

O godz. 19 rozpocznie się część muzyczna, którą otworzy sekcja wokalna MGOKiS Dobczyce - Muzykopozytywni. Następnie na scenie pojawi się Orkiestra Dęta Dobczyce (19:30), odbędą się licytacje na rzecz Jakuba Burnosa (godz. 20:30), a o godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru jaką jest Zespół MIG.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 17 lip

  Porównywanie miasta ~6 tysięcznego do miasta ~20 tysięcznego? Serio? Czasu brakło na napisanie dobrego, osobnego artykułu o tym co się w Myślenicach dzieje?

  Ja rozumiem że za poprzednika wiało nudą i wystarczyło napisać jeden artykuł na całe wakacje o tym co się dzieje w mieście, ale za obecnego burmistrza miasto info mogło by się bardziej postarać bo przez te dwa miesiące dzieje się więcej niż dawniej przez rok.

  15 30 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 17 lip

   haters gonna hate caly tydzień spamuja o festiwalu i tancach na rynku a temu ciągle cos nie gra ??? jak sie chce psa uderzyć to kij sie zawsze znajdzie

   21 5 Odpowiedz
   • 17 lip

    On by był zadowolony jedynie jakby codziennie na rynku tłumy skandowały "Jarosław,jarosław", a że to u nas niemożliwe to sieje ferment w necie

    16 14 Odpowiedz
    • 17 lip

     natomiast Kayah stonowanie, ale skomentowała po swojemu rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy.

     8 2 Odpowiedz
  • 17 lip

   Dokładnie

   11 2 Odpowiedz
 • mirek@ 17 lip

  Za mało Jarka na zdjęciach ? nieudany reportaż trzeba więcej i na tytułowe tez

  14 11 Odpowiedz

Zobacz więcej