Lifestyle

Z Krzczonowa na sam koniec Europy. Bartłomiej Chęć poszedł „jak najdalej na zachód”

Z Krzczonowa na sam koniec Europy. Bartłomiej Chęć poszedł „jak najdalej na zachód”

Jak mówi nie jest to pielgrzymka, a wyprawa na sam koniec Europy… pieszo. Przed nim 5000 kilometrów według „szlaków jakubowych”, a do Cabo da Roca w Portugalii planuje dotrzeć pod koniec roku

 

Wyruszył 13 lipca 2022 z rodzinnego domu w Krzczonowie. Przed nim trasa licząca 5000 km, której pokonanie pieszo powinno zająć mu 150 dni. Do Cabo da Roca w Portugalii, która jest jego celem planuje dotrzeć pod koniec roku.

To nie pierwsza tego typu wyprawa Bartka. W 2018 r. w sto dni pieszo pokonał 3500 km z Polski do Santiago de Compostella w Hiszpanii.

Jak przyznaje to „podróż w poszukiwaniu sensu życia po trzydziestce”, a postępy w wyprawie można śledzić na bieżąco na profilu facebookowym Jak najdalej na "zachód". 

„Jak już niektórym wiadomo znów wybieram się na wyprawę, tym razem jednak nie jest to pielgrzymka a wyprawa na sam koniec Europy. Do pokonania mam ok 5000 kilometrów, ponieważ nie idę "na strzała" przez Europę tylko wg szlaków jakubowych” – pisze po pierwszym dniu wyprawy.

Komentarze (12)

Zobacz więcej

Ile kosztuje dobry zegarek?
Lifestyle 0

Ile kosztuje dobry zegarek?

Cena zegarka zależna jest od zróżnicowanych i licznych czynników, składających się na finalny produkt. Zależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec czas...