Myślenice

Przywitali się i wymienili prezentami. Od piątku artyści Spotkań z Folklorem będą występować na Rynku w Myślenicach

Przywitali się i wymienili prezentami. Od piątku artyści Spotkań z Folklorem będą występować na Rynku w Myślenicach
Fot. Piotr Jagniewski

W Małopolskiej Szkole Gościnności odbyła się oficjalna prezentacja zespołów, które wezmą udział w tegorocznych Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z Folklorem. Od jutra będą występować na głównej scenie w Myślenicach 

 

W Małopolskiej Szkole Gościnności odbyła się oficjalna prezentacja zespołów, które wezmą udział w tegorocznych Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z Folklorem.

Towarzyszyła jej tradycyjna wymiana podarunków, które przywiozły wszystkie zespoły z 7 stron świata reprezentujące Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Meksyk, Rumunię, Palestynę, Serbię i Kenię. Artyści spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych Myślenic i województwa.

- Cieszę się, że widzimy się ponownie podczas Festiwalu Folkloru po dwóch latach pandemii. Festiwal jest ważny nie tylko dla Myślenic, ale całej Polski i naszej części Europy. To spotkanie to moment w którym możemy przywitać się z wszystkimi dzięki którym to wydarzenie może się odbywać – mówił Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu.

Dzisiaj zespoły prezentują się na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie (przed Galerią Krakowską), a od piątku 15 lipca będzie można oglądać ich występy na myślenickim Rynku, gdzie na godz. 17 zaplanowano koncert inauguracyjny. Podczas niego na scenie wystąpią zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumuni, Serbii, Kenii i Polski. Na godz. 20:30 zaplanowano koncert zespołu Enej.

W sobotę 16 lipca wydarzenia festiwalowe rozpoczną się o godz. 10 happeningiem kulinarnym „kuchnie świata” (ul. Zdrojowa 19), następnie o godz. 14 ulicami Myślenic przejdzie Etno Parada, która wystartuje spod budynku MOKiS (ul. Piłsudskiego 20) i skieruje się do Rynku. Tam od godz. 15 do 20 odbywać się będą koncerty festiwalowe zespołów z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumuni, Serbii, Kenii i Polski. O godz. 20:30 na scenie pojawi się Golec Uorkiestra.

Z kolei w niedzielę 17 lipca zabawa z folklorem rozpocznie się na myślenickim Rynku o godz. 15 koncertem Regionalnego Zespołu Mystkowianie. O godz. 16 swój koncert da Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, a na godz. 17 zaplanowano koncert finałowy w którym wezmą udział zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Meksyku, Palestyny, Rumuni, Serbii, Kenii i Polski. O godz. 20:30 na głównej scenie wystąpi Kayah.

Więcej na temat poszczególnych wydarzeń oraz pełny harmonogram festiwalu znajdziecie tutaj

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...