Zapasy

Małopolska Liga Zapaśnicza: Brązowe medale dla Kacpra Bijana i Jakuba Tomery

Małopolska Liga Zapaśnicza: Brązowe medale dla Kacpra Bijana i Jakuba Tomery

Podczas II Rzutu zawodów Dalin reprezentowało dwóch zawodników, którzy zmagania na macie zakończyli na 3 miejscach w swoich kategoriach

 

II Turniej w ramach tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej odbył się 17 września w Krakowie z inicjatywy działaczy KS Bieżanowianka. Od momentu powstania liga z zawodów regionalnych przekształciła się w ogólnopolską.

W II Rzucie uczestniczyło 122 zawodników z 11 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Z powodu absencji chorobowych Dalin reprezentowało dwóch zawodników, którzy wywalczyli brązowe medale.

Kacper Bijan w kat. wagowej do 51 kg natrafił na dwóch zawodników ze ścisłej czołówki: aktualnego Mistrza Polski LZS Jakuba Bujakiewicza i srebrnego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dawida Malika. Oboje stoczyli już po kilkadziesiąt zwycięskich walk, tak że wynik pojedynków przy małym doświadczeniu Kacpra mógł być tylko jeden.

Drugi z myśleniczan - Jakub Tomera debiutował w prawdziwych zawodach rywalizując w grupie Dzieci do 30 kg. Po sukcesach w zawodach o uproszczonej formule przegrał z bardziej doświadczonymi zawodnikami: Bartoszem Lewandowskim z Raciborza i Franciszkiem Skowronem z Jaroszowca.

- Przed naszymi zawodnikami kolejne poważne wyzwania. Jan Mastela został powołany do Reprezentacji Polski i już w sobotę 24 września będzie walczył w Pucharze Europy Seniorów w Sumo. Polski Związek Sumo ogłosił również skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo, które odbędą się w Estonii w terminie 6-9 października. Na liście są kolejni nasi zawodnicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny. Niestety PZS nie pokrywa kosztów uczestnictwa w tej grupie wiekowej , w związku z tym poszukujemy sponsorów, którzy pomogą w realizacji wyjazdu do Estonii – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej