Sumo

Jan Mastela brązowym medalistą Pucharu Europy Seniorów w Sumo

Jan Mastela brązowym medalistą Pucharu Europy Seniorów w Sumo

W mocno obstawionym turnieju zawodnik Dalinu Myślenice Jan Mastela sprawił dużą niespodziankę zdobywając brązowy medal, będąc równocześnie najlepszym Polakiem w kat. wagowej do 85 kg

W dniach 23-24 września w Siedlcach spotkali się najlepsi europejscy zawodnicy sumo, którzy walczyli o prawo startu w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich World Games 2024 w Paryżu. System kwalifikacji polega na zgromadzeniu w poszczególnych Pucharach Europy w latach 2022-2024 jak największej liczby punktów rankingowych przyznawanych za miejsca na podium.

Zawodnik Dalinu Myślenice Jan Mastela sprawił dużą niespodziankę zdobywając brązowy medal, będąc równocześnie najlepszym Polakiem w kat. wagowej do 85 kg.

W tej kategorii walczyło dwóch medalistów z tegorocznych igrzysk w Birmingham (USA): srebrny – Demis Karachenko i brązowy Sviatoslav Semykaras, obaj z Ukrainy. Zdominowali rywalizację zdobywając złoty i srebrny medal.

Janek w walce ćwierćfinałowej spotkał się ze Sviatoslavem Semykarasem. Utytułowany przeciwnik nie dał się zaskoczyć i pokonał go wykonując efektowną kontrę. W repasażach pozostała walka o brązowy medal, w której spotkał się z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku.

- Walka była zacięta, ponieważ oboje kilkukrotnie już z sobą walczyli i trwała kilka minut, wyjątkowo długo jak na sumo. Także tym razem wygrał Mastela, poprawiając bilans dotychczasowych pojedynków i zdobywając upragniony brązowy medal, a tym samym punkty rankingowe do World Games 2024 – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej