Fotoreportaż

Myślenice. Mistrzostwa Europy i Puchar Europy w Karate Kyokushin

W hali widowiskowo sportowej na  Zarabiu w dniach 5-6 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate oraz Puchar Europy w Karate Kyokushin

W imprezie udział wzięło 580 zawodników i zawodniczek z 19 krajów: Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Hiszpanii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier, Włoch i Wielkiej Brytanii, a także z Kuwejtu i francuskiego departamentu zamorskiego Reunion.

Andrzej Winiarski z Myślenic został najlepszym karateką Małopolski. Zawodnicy walczyli o medale w kilkunastu kategoriach wagowych, a zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate Byakko sięgnęli łącznie po cztery medale.

Tak wyglądały zmagania karateków w obiektywie Bartka Ziółkowskiego:

Srebro w kategorii Kata powyżej 18 lat zdobył Marcin Sturgulewski, srebro w kategorii Kumite Dziewcząt 10-11 lat do 30 kilogramów wywalczyła Lilianna Sidor, natomiast trzecia w tej kategorii była Nikola Dziadek. Brązowy medal w Kumite chłopców w kategorii 12-13 lat do 50 kilogramów zdobył Mikołaj Śliwa.