Krzyszkowice

Druhowie OSP Krzyszkowice mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Kosztował prawie milion złotych

Druhowie OSP Krzyszkowice mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Kosztował prawie milion złotych
Fot. MiG Myślenice

Na wyposażeniu strażaków z OSP Krzyszkowice znajduje się nowy wóz ratowniczo-gaśniczy Renault D-15 z napędem na cztery koła

 

Przekazanie wozu odbyło się w sobotę 5 listopada. Wzięli w nim udział członkowie OSP, mieszkańcy i przedstawiciele samorządu.

- Na strażaków ochotników możemy zawsze liczyć. Aby być szybciej na miejscu i pomóc w ratowaniu życia i mienia ludzkiego bardzo ważny jest także nowoczesny, niezawodny sprzęt. Życzę, by nowy wóz służył w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Pojazd to Renault D-15 z napędem na cztery koła, wyposażony w sześcioosobową kabinę brygadową i wysokoprężny silnik o mocy 286 KM. Średni wóz ratowniczo-gaśniczy posiada niezawodną autopompę, zbiornik wody do 3,5 tys. litrów, a także zbiornik piany.

Koszt zakupu wyniósł około 1 mln złotych, a w finansowaniu wozu strażackiego partycypowali – Miasto i Gmina Myślenice (520 tysięcy złotych), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (400 tysięcy złotych), Fundacja Orlen (40 tysięcy złotych), Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (40 tysięcy złotych). Wkład własny z Gminy Myślenice może zostać pomniejszony o wpłaty sponsorów pozyskanych przez jednostkę OSP Krzyszkowice, a także zbiórkę mieszkańców.

Komentarze

Zobacz więcej