Kultura

Nagroda dla KGW Osieczany za projekt „Pół wieku zatopionej parafii”

Nagroda dla KGW Osieczany za projekt „Pół wieku zatopionej parafii”
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Osieczan za film „Pół wieku zatopionej parafii” otrzymało statuetkę Małopolskiego FIOłka Specjalnego oraz tytuł Najciekawszej Inicjatywy

 

Wręczenie nagród w ramach konkursu organizowanego przez Biuro Inicjatyw Społecznych odbyło się w niedzielę 11 grudnia w Sali Senatorskiej na Wawelu.

Projekt "Pół wieku zatopionej parafii" w ramach którego powstał film dokumentalny o historii Drogini, otrzymał tytuł "Najciekawszej Inicjatywy" oraz statuetkę "Małopolskiego FIOłka Specjalnego".

Film opowiada dzieje mieszkańców Drogini, którzy musieli wyprowadzić się ze swoich domów, aby w ich miejscu mógł powstać Zalew Dobczycki. Dokument pokazuje ich zmagania z nową sytuacją na tle historii parafii, której byli członkami. Więcej o nim piszemy w artykule "Janina Cegielska odtworzyła dawną Droginię. Historia zatopionej przez Zalew Dobczycki wsi doczekała się filmu dokumentalnego".

Powiązane tematy

Wydobyć pamięć z dna jeziora
Reportaż 0

Wydobyć pamięć z dna jeziora

„Droginia to wyjątkowy kawałek miejsca na ziemi, to historia ważna dla lokalnego dziedzictwa kulturowego. Czas by zrozumieć, że wszyscy mieszkańcy zatopionej...

Komentarze

Zobacz więcej