Kryzys komunikacyjny

Korzystasz z linii A1 na trasie Myślenice - Kraków? Urzędnicy czekają na twoje opinie

Korzystasz z linii A1 na trasie Myślenice - Kraków? Urzędnicy czekają na twoje opinie

Po tym jak na trasę Myślenice – Kraków wyjechały pojazdy Kolei Małopolskich, gmina zbiera uwagi dotyczące organizacji linii do stolicy Małopolski i miejskiej

 

W ostatnich dniach 2022 roku burmistrz wraz ze swoim zastępcą zapowiedzieli koniec kryzysu komunikacyjnego w gminie Myślenice i nowego przewoźnika, który wozi pasażerów na linii Myślenice – Kraków.

„Podnosimy wysoko porzeczkę, nie poddajemy się, potrafimy każdemu wyzwaniu sprostać i ten kryzys komunikacyjny, który zaistniał w Myślenicach został zakończony” – mówił zastępca burmistrza Mateusz Suder (PiS).

Mianem "kryzysu komunikacyjnego" zjechanie z trasy tzw. „żółtych autobusów”, we wrześniu 2022 r. określił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS). Do końca roku miejsce po Małopolska PKS starała się zapełnić spółka JKA-bus z Jerzmanowic.

Od stycznia 2023 r. na trasę Myślenice – Kraków, w ramach linii A1, którą organizuje województwo małopolskie, wyjechały autobusy Kolei Małopolskich

Od poniedziałku do piątku autobus linii A1 przyjeżdża na dworzec autobusowy w Myślenicach, a następnie wyjeżdża w kierunku Krakowa 16 razy (pierwszy o godz. 4:30, ostatni o godz. 22:30), w soboty to 10 kursów (pierwszy o godz. 5:30, ostatni o godz. 21:30), z kolei w niedziele i święta 8 (pierwszy 5:30, ostatni 19:30).

Z Krakowa liczba kursów jest analogiczna; pierwszy autobus w tygodniu w kierunku Myślenic wyjedzie o godz. 4:35, a ostatni o godz. 23:30; w soboty o godz. 6:30 i 23:30, natomiast w niedziele i święta o godz. 7:30 i 21:30. Autobusy będą jeździć co godzinę. 

Wśród waszych dotychczasowych uwag i komentarzy najczęściej pojawiały się głosy dotyczące częstotliwości kursów i godzin zawartych w rozkładzie. Na stronie UMiG Myślenice znalazł się formularz w którym można zgłaszać swoje uwagi odnośnie linii A1 Myślenice - Kraków oraz Linii Miejskiej M0. Formularz przygotowany przez urzędników oprócz opinii związanych z transportem publicznym, wymaga podania imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej