Wybory Parlamentarne 2023

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego
Fot. Piotr Jagniewski

Przedstawiciele partii Polska 2050 zapowiedzieli swój udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych i samorządowych.

Przedstawili ludzi odpowiedzialnych za tworzenie struktur w powiatach myślenickim, wadowickim, oświęcimskim, suskim, limanowskim i chrzanowskim.

„Nie chcemy obrzucać się błotem z naszymi politycznymi konkurentami” - deklarują

 

Przedstawiciele partii Polska 2050 zorganizowali spotkanie z mediami przy tzw. "moście wiszącym" na Zarabiu w Myślenicach. Przed kamerami stanęły osoby odpowiedzialne za tworzenie struktur ugrupowania w okręgu wyborczym nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki. To Robert Maciaszek, Grzegorz Kaczmarczyk, Zbigniew Bylica i Monika Szymeczko.

Robert Maciaszek, przewodniczący struktur Polska 2050 w okręgu 12 i burmistrz Chrzanowa podkreśla, że partia po raz pierwszy w historii wystąpi w wyborach parlamentarnych i samorządowych.

- Jesteśmy po to, aby zmienić otaczającą nas rzeczywistość na lepsze. Naszym celem jest budowa Polski innowacyjnej, bezpiecznej, w której każdy niezależnie od tego, w jakiej miejscowości czy wsi mieszka, ma równe szanse na godne życie. Chcemy być partią, która nie będzie patrzyła w przeszłość. Nie chcemy obrzucać się błotem z naszymi politycznymi konkurentami. Chcemy zbudować Polskę marzeń, w której panować będzie normalność, a o wielu rzeczach będą decydować kompetencje i eksperci – zapowiada.

Podkreśla też, że od wielu miesięcy trwają prace nad programem na nadchodzące wybory parlamentarne (2023) i samorządowe (2024). - Program i listy wyborcze będziemy tworzyć wspólnie z mieszkańcami naszych miast i miasteczek. Również w Myślenicach będziemy mocno zabiegać o poparcie i zbierać pomysły na to jak wyobrażamy sobie naszą rzeczywistość w przyszłości - wyjaśnia Robert Maciaszek. 

Politycy zachęcają do współpracy tych, którzy „chcą realnie zmienić otaczającą nas rzeczywistość, którzy chcą wziąć sprawy we własne ręce, mają energię, żeby te zmiany realnie wprowadzić”.

 

„Dzisiaj wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego”

W powiecie myślenickim odpowiedzialnym za tworzenie struktur Polski 2050 jest Zbigniew Bylica. Podczas wyborów samorządowych w 2018 r. ubiegał się o mandat wójta Pcimia. Obecny wójt Piotr Hajduk (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył wówczas 3526 głosów (73,55%), a Zbigniewa Bylicę (KWW Zbigniewa Bylicy) poparło 1281 osób (26,65%). 

Zbigniew Bylica: Partia Szymona Hołowni stara się patrzeć w przyszłość, stara się nie patrzeć w przeszłość.

Trzeba pamiętać o tym, że samorządowcy powinni myśleć o swoim mieście, o swojej wsi, o swojej gminie, o swoim powiecie starając się dogadać, a nie kłócić. Tylko współpraca między ludźmi, wspólne rozwiązywanie problemów może dać przyszłość. Kłócenie się i tak ogromne spory na różnych poziomach samorządu źle wpływają.

Podoba mi się, że w partii 2050 przede wszystkim są ludzie nowi, którzy wcześniej zajmowali się wolontariatem, natomiast ze stroną partyjną mieli mało do czynienia. Mówię to jako osoba, która przez parę lat była w partii, natomiast przez ostatnie lata jakoś nie za bardzo chciałem do niej należeć. Dzisiaj mogę powiedzieć, że partia 2050 ujęła mnie swoją świeżością i ludźmi, którzy w niej działają.

Przedstawicieli Polski 2050 zapytaliśmy czy osoby odpowiedzialne za budowanie lokalnych struktur należy łączyć z kandydaturami na posłów, burmistrza lub radnych?

Proszę nie kojarzyć żadnej z osób tworzących struktury jako kandydatów na jedno, drugie lub trzecie stanowisko, bo tu kompletnie o to nie chodzi.

- Nie, to nie jest jeszcze ten moment. Nasza idea to ludzie, z którymi wspólnie wypracujemy kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych w poszczególnych częściach naszego województwa. Również lokalnie, wspólnie i demokratycznie wybierzemy najlepszych kandydatów – deklaruje Robert Maciaszek.

- Proszę nie kojarzyć żadnej z osób tworzących struktury jako kandydatów na jedno, drugie lub trzecie stanowisko, bo tu kompletnie o to nie chodzi. Dzisiaj wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego – dodaje Zbigniew Bylica.

 

Lokalne sprawy; problemy komunikacyjne i zamiar likwidacji przedszkola na Zarabiu

Zbigniew Bylica w swoim wystąpieniu zwracał uwagę na problemy komunikacyjne na terenie gminy i powiatu myślenickiego.

- Chodzi głównie o sprawy ostatnich paru miesięcy i projektu nowej S7. Praktycznie w ogóle się nie słucha ludzi. Na wielu ogrodzeniach widać protesty przeciwko S7. Oczywiście potrzebne są dobre ciągi komunikacyjne, ale nie wolno robić tego w ten sposób, jak robi się to do tej pory. Trzeba z ludźmi rozmawiać. Od wielu lat nierozwiązane sprawy węzłów w Jaworniku, Krzyszkowicach czy Bęczarce. To rzeczy, które będziemy w stanie reprezentować jako samorządowcy w imieniu partii 2050 – mówił.

Z kolei Grzegorz Kaczmarczyk przekonywał o wadze edukacji i rozwoju społeczeństwa. – Chcielibyśmy, aby szkoła była szkołą przyszłości, aby edukacja była proinnowacyjna – zapowiadał. Zwracał uwagę na rolę jaką w procesie edukacji odgrywają nauczyciele i poruszał kwestię ich wynagrodzenia.

Przedstawicieli Polska 2050 zapytaliśmy o opinię i rozwiązanie jakiego należy użyć w sprawie zamiaru likwidacji Przedszkola Samorządowego nr 3 na Zarabiu.

W całej motywacji ze strony samorządu dot. likwidacji tego przedszkola osobiście nie widzę żadnego argumentu ważnego, przesądzającego o tym, aby to przedszkole zlikwidować - Zbigniew Bylica. 

- W całej motywacji ze strony samorządu dot. likwidacji tego przedszkola osobiście nie widzę żadnego argumentu ważnego, przesądzającego o tym, aby to przedszkole zlikwidować. Wydaje mi się, że jest to działanie co najmniej niezrozumiałe. Poszedłbym dalej; takie negatywne, nikomu niepotrzebne. Uważam, że tego przedszkola nie powinno się likwidować. Na pewno nie można podejmować decyzji nie rozmawiając o tym z ludźmi. Jeżeli potrzebne były zmiany związane z tym przedszkolem najpierw trzeba usiąść, podyskutować i zwyczajnie się dogadać – odpowiada Zbigniew Bylica.

Powiązane tematy

Komentarze (43)

 • 16 lut 2023

  To jest niesamowite w tych ludziach, że potrafią tak dużo mówić a jednocześnie nie powiedzieć niczego konkretnego. Naprawdę nie ma tam ani jednego merytorycznego zdania XD

  78 1 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lut 2023

  Hahah dokładnie to samo pomyślałem zero konkretów 😂 jesteśmy wybierzcie nas ale nie wiemy kto wystartuje i co zaproponuje bo to dopiero ustalimy

  63 Odpowiedz
 • 16 lut 2023

  To mi wyglado jak przemowienie na pogrzebie w oczekiwaniu na spadek po nieboszczyku.

  51 1 Odpowiedz
 • 16 lut 2023

  Slogany,schematyczne wypowiedzi...Jeżeli nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo o co chodzi.

  45 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 16 lut 2023

  tak dzisiaj wyglada polityka duzo sie miw ale malo z tego wynika. z jednej strony to budujące ze sa nowe twarze i chca działac, ale powinni miec jakies zdanie zwlaszcza na tematy lokalne. o s7 i wezlach powiedzieli tyle co wszyscy wiedza, ze ich ciagle nie ma o przedszkolu zeby nie zamykac tylko trzeba rozmawiac... od nowej lepszej Polski wymagalbym kompetencji i jasno sprecyzowanych pogladow

  44 1 Odpowiedz

Zobacz więcej