Sumo

Srebro i brąz zawodników Dalinu Myślenice na Mistrzostwach Polski Seniorów

Zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Siedlcach zdobyli srebro i złoto

Srebrny medal wywalczył Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg. Wygrał cztery walki, a w finale przegrał z aktualnym brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mateuszem Naworolem z Zamościa.

- Należy zaznaczyć, że wylosował najtrudniejszą grupę eliminacyjną w której pokonał między innymi dwóch wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy Mikołaja Mrowińskiego z Krotoszyna i Piotra Sikorę z Kobylina. W półfinale pokonał Dawida Kurasia z Lubziny - Mistrza Europy Juniorów z 2021 roku. Podczas walki finałowej dał się zaskoczyć znacznie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Brązowy medal wywalczył Robert Proszkowiec, który w ostatniej chwili dołączył do reprezentacji klubu. Mimo braków w przygotowaniach do zawodów.

Jak podkreśla trener; ze względu na najwyższą rangę zawodów wyjazd do Siedlec zaplanowany był jako przetarcie przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Pyrzycach za dwa tygodnie. Janek zaskoczył zdobywając srebrny medal, będąc jeszcze Juniorem. Nie mniejszym zaskoczeniem był brązowy medal Roberta Proszkowca, wywalczony w kat. wagowej do 115 kg.

Zawodnicy wyjechali do Siedlec w towarzystwie Wojciecha Grywalskiego, który w ubiegłym tygodniu ukończył kurs instruktorski w Poznaniu i zdobył uprawnienia Trenera Zapasów.

Z kolei w 18 marca w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Śląska w których uczestniczyła ponad setka zawodników ze Śląska i z Małopolski. Dalin reprezentował Jakub Tomera (jedyny zawodnik z licencją uprawniającą do startu w tej grupie wiekowej). W kat. wagowej do 32 kg walczyło jedenastu zawodników.

W pierwszej walce Kuba pokonał Jakuba Ściślaka z Katowic, a w kolejnej natrafił na faworyta w tej kategorii Jana Wołowicza z klubu Hardzi Jaroszowiec. - Walka była zacięta, Kuba trzymał nawet przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz uległ na punkty w drugiej rundzie. Kolejną walkę o brązowy medal również stoczył z bardziej doświadczonym Franciszkiem Skowronem także z Jaroszowca. Ta walka była bardziej wyrównana, lecz zakończyła się porażką Kuby w drugiej rundzie – opowiada trener Szpakiewicz. Jakub Tomera został ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu.