Sumo

Pięć medali na koniec sezonu

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal

 

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zmierzyły się ze sobą dzieci i młodzież szkół podstawowych i przedszkolaki w formule mini sumo. Dalin Myślenice reprezentowali Karol i Wojciech Śmietanka w grupie młodszej, Jakub Tomera i Michał Śmietanka w grupie starszej oraz Aleksandra Tomera w grupie młodszej dziewcząt.

W zawodach, które zostały zorganizowane przez Polski Związek Sumo uczestniczyły dzieci z całego kraju, a w dekoracji medalistów uczestniczyli m.in. zaproszeni goście z Japonii. Reprezentanci Dalinu zdobyli pięć medali: 2 złote, 2 srebrne i jeden brązowy. Złoci medaliści - Karol i Wojciech Śmietanka wygrali po trzy walki. Aleksandra i Jakub Tomera wygrali po dwie walki, a przegrali tylko starcia finałowe. Michał Śmietanka tym razem przegrał trzy walki, lecz był najlżejszym zawodnikiem w swojej grupie.

Igrzyska dla dzieci i młodzieży były ostatnią tegoroczną imprezą sportową dla najmłodszych. - Nasi zawodnicy bardzo dobrze walczyli w całym cyklu, który obejmował Kielce-Nowiny, Gorzów i Krotoszyn. Jakub Tomera i Karol Śmietanka wywalczyli po dwa złote medale i po jednym srebrnym. Aleksandra Tomera zdobyła dwa srebrne medale i jeden brązowy, Wojciech Śmietanka wywalczył cały komplet: złoto, srebro i brąz, a jego brat Michał dwa brązowe medale – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej