Sumo

Zawodnicy Dalinu przywożą 4 medale z Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Sumo

Zawodnicy Dalinu przywożą 4 medale z Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Sumo

Jeden złoty, dwa srebrne i brązowy medal to dorobek zawodników Dalinu Myślenice podczas Międzynarodowego Turnieju Sumo, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim

 

W Międzynarodowym Turnieju w Sumo w grupie Dzieci uczestniczyło prawie dwustu zawodników i zawodniczek z całej Polski i Niemiec. Dalin pod wodzą trenera Wojciecha Grywalskiego reprezentowało czterech zawodników i jedna zawodniczka.

Złoty medal wywalczył Jakub Tomera, który wygrał trzy walki w kat. wagowej do 36 kg, a w finale pokonał Kornela Krasińskiegoz Międzyrzecza. Srebrne medale zdobyli bracia Wojciech i Karol Śmietanka, którzy wygrali po dwie walki, a w finałach przegrali kolejno z Jakubem Pietralczykiem z Wildbearst i Filipem Jurasem z Głogowa. Brązowe medale zdobyli Michał Śmietanka i Aleksandra Tomera, którzy wygrali po jednej walce, a po dwie przegrali.

- Szczególnie cieszy postawa Jakuba Tomery, który tym razem wygrał walcząc w wyższej kategorii wagowej. Udany debiut zaliczył Michał Śmietanka, który wygrał pierwszą swoją walkę. Wojciech Śmietanka również zaliczył progres po brązowym medalu wywalczonym w Kielcach. Zawody o podobnej formie organizacyjnej dla najmłodszych zawodników służą w zdobywaniu coraz większego doświadczenia w kolejnych walkach – mówi trener Wojciech Grywalski.

Powiązane tematy

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Komentarze

Zobacz więcej