Myślenice

„Mamy na Was teczki” – żartują bibliotekarze. Do kolejnej placówki trafiła część archiwum Jana Koczwary

„Mamy na Was teczki” – żartują bibliotekarze. Do kolejnej placówki trafiła część archiwum Jana Koczwary

Encyklopedysta z Myślenic przez lata pracował nad archiwum, w którym zamieszczał sylwetki osób związanych z „ziemią myślenicką”. Kolejne segregatory z jego pracą trafiają do lokalnych instytucji kultury

 

Jan Koczwara to były dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury. Niektórzy mówią, że to chodząca encyklopedia i ekspert w dziedzinie kultury w wymiarze lokalnym.

Encyklopedysta z Myślenic przez lata pracował nad archiwum, w którym zamieszczał sylwetki osób związanych z „ziemią myślenicką”, ich zdjęcia, prace i materiały na ich temat.

Przez lata jego praca rozrosła się do kilkuset segregatorów. Te zawierają wycinki prasowe, fotografie, biogramy, korespondencje, materiały promocyjne takie jak plakaty, czy zaproszenia na wernisaże danych artystów i wiele innych.

W ostatnich latach twórca archiwum przekazuje je w częściach do różnych instytucji kultury na terenie miasta. Te trafiły m.in. do Muzeum Niepodległości, a teraz do Biblioteki Pedagogicznej.

 

„Mamy na Was teczki. Tak możemy od teraz mówić do wybranych osób związanych z życiem kulturalnym naszego regionu! A tak na serio, to chodzi o koleją część archiwum nieocenionego Pana Jana Koczwary. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie do naszych zbiorów dokumentacji pracy ludzi związanych z kulturą. Niezwykły zbiór dokumentów życia społecznego z pietyzmem i wielką starannością zebrany i opracowany przez Pana Jana. Dziękujemy! Dokumentacja trafiła w dobre miejsce” – czytamy na facebooku biblioteki.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...