Zdrowie

Imponująca przemiana pana Wojciecha. 16 kg mniej w ciągu 4 miesięcy

Można śmiało powiedzieć, że Pan Wojciech jest motywacją dla innych osób! Różnica od razu rzuca się w oczy.

Pan Wojciech co tydzień z niezwykłą energią, uśmiechem i pokorą pojawiał się w gabinecie i każdy tydzień przynosił kolejny kilogram mniej. Oprócz kilogramów – 14 cm mniej w pasie! Wielkie gratulacje! A co najlepsze, to jeszcze nie koniec kuracji!

Tak wspomina 4 miesiące kuracji:

Dlaczego postanowił Pan podjąć decyzje o odchudzaniu w Projekt Zdrowie?

Decyzję na temat odchudzania podjąłem zaraz po sylwestrze, stwierdziłem, że tego już za wiele, bardzo źle się czułem z takim skafandrem w postaci tkanki tłuszczowej, ubranie skarpetki było wyzwaniem. Największym motywatorem było wejście na wagę i przekroczenie 100 kg - powiedziałem sobie kiedyś, że nigdy nie doprowadzę się do takiego stanu. 

Jak Pan wspomina pierwsze tygodnie trwania diety ?

Z początku motywował mnie strach przed wiecznym chorowaniem, problemy z kręgosłupem, ciśnieniem, sercem itd, ale jak wiadomo - strach to najgorszy motywator, dlatego z czasem strach przerodził się w chęć do przywrócenia aktywnego trybu życia.

Czy czegoś się Pan obawiał przed podjęciem kuracji?

Bałem się, że trafię znowu do dietetyka, który będzie chciał "odklepać" swoją pracę poprzez wydrukowanie znalezionego jadłospisu na tydzień, gdzie zazwyczaj trzeba sprowadzać produkty z końca świata lub kupować produkt na tylko jedną potrawę, a potem niestety to się marnuje, czego bardzo nie lubię.

Jakie błędy popełniał Pan wcześniej ?

Przede wszystkim nie żywiłem się regularnie, pomijałem śniadania i wszystko było dla mnie ważniejsze niż jedzenie i picie wody, po prostu zapominałem jeść, a to się łączy z tym, że po prostu o siebie nie dbałem.

Co Pana najbardziej motywowało?

Z początku strach przed chorobami i konsekwencjami otyłości, później motywowało mnie coraz lepsze samopoczucie nie tylko fizyczne, ale również psychicznie.

Czy jest Pan zadowolony z efektów kuracji?

Jeszcze nie do końca, trzy miesiące temu powiedziałbym, że tak bo aktualny stan był celem, natomiast apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym jeszcze trochę zniwelować brzuszek.

Co powiedziałaby Pan osobom, które zmagają się z nadmiarem kilogramów i nie wierzą, że można schudnąć?

W trakcie kuracji odkryłem bardzo ciekawą rzecz, generalnie dieta i kuracja bardzo wpłynęła na moje zdrowie psychicznie - dowiedziałem się, że sposób w jaki się żywimy, bardzo wpływa na nasze samopoczucie. Jedną z największych korzyści kuracji właśnie jest ten efekt. Po stabilizacji nawyków poziom stresu spadł do minimum, pomimo tego, że w mojej pracy tego stresu pojawia się sporo.

Jakby Pan zachęciłby innych do odwiedzenia naszego Centrum Dietetycznego ?

Podoba mi się balans pomiędzy dietą, a "normalnym" odżywianiem - przede wszystkim model, w którym opiera się Pani Dietetyk nazywam modelem "w granicach rozsądku i bez skrajności". Czyli 4 dni z ograniczeniami, ale z dowolnością, 2 dni restrykcji i 1 dzień wolności jest idealny, zwłaszcza że weekend to aż 2 dni i jeden z tych dni może być upustem, po ciężkim tygodniu pracy w pracy i nad sobą.

Jak Pan ocenia pracę z Panią Dietetyk?

Pracę oceniam wzorowo.

Co czujemy gdy patrzymy na osoby, takie jak nasz bohater - który nie poddaje się i każdego dnia walczy o lepszą wersję siebie? Ogromną DUMĘ! W takich chwilach wiemy, że WARTO.

Zupełnie szczerze, nie cierpimy słowa “dieta”. Dlaczego? Gdzieś tam obok, po cichu skrada się w naszej głowie “reżim”, a reżim nie kojarzy się miło, ani przyjemnie. Dlatego naszą misją jest zmiana myślenia o jedzeniu.

Jeśli Ty też chcesz zgubić zbędne kilogramy, zadbać o swoje zdrowie i poprawić samopoczucie serdecznie zapraszamy na bezpłatną konsultację dietetyczną.

W ramach bezpłatnej konsultacji w gabinecie otrzymasz zupełnie za darmo:

 • analizę składu ciała wraz z omówieniem wyników,

• badanie zawartości tkanki tłuszczowej,

• informację o swoim wieku metabolicznym,

 • dane o swoim zapotrzebowaniu kalorycznym.

Co po konsultacji?

 • Masz możliwość rozpoczęcia kuracji opartej na diecie!

 • Bez wiążących Cię umów!

 • Bez obowiązku zakupu dodatkowych suplementów.

PROJEKT ZDROWIE MYŚLENICE POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
e-mail: myslenice@projektzdrowie.info
ul. 3 Maja 14A
Myślenice
Tel.: 577 133 322

Powiązane tematy

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...