Węglówka

Policjanci z Dobczyc uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie

Policjanci z Dobczyc uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Dobczyc udało się zapobiec tragedii. Sierżant Grażyna Wojcieszczak i sierż. Sebastian Kiebzak uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

 

Była godzina 21 w poniedziałek 22 maja, kiedy dyżurny komisariatu policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Do zdarzenia miało dojść w Węglówce. Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy patrolowali Dobczyce.

Po przybyciu na miejsce zastali 30-latka z licznymi ranami ciętymi. Wiedząc, że liczyć mogą się sekundy od razu przystąpili do zakładania opatrunków uciskowych i tamowania krwi. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny. Wkrótce na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego.

- W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też, bez policjanci działają jak najszybciej w takich sytuacjach. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka. Pamiętaj! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj. Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze! – apeluje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Gdzie szukać pomocy?

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

Komentarze (4)

 • 25 maj

  ja dzisiaj wysłałem fakturę, inną zapłaciłem, przyjąłem też zamówienie. Napiszecie o mnie? aaa jeszcze podatki, tutaj się wykazałem prawdziwym męstwem, uiściłem :)

  11 6 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 25 maj

   a jak strazacy zawodowi z psp zgasza dom i uratuja kogos to sie nie burzysz :) czemu?

   9 2 Odpowiedz
   • 25 maj

    a pijesz do czegoś konkretnego czy chcesz zabłyszczeć na forum? jeżeli nie chcesz błyszczeć to pisz konkretnie a nie parafrazuj swoje problemy, a jak chcesz błyszczeć, to ci nie pomogę.

    4 6 Odpowiedz
 • 25 maj

  Ja też poszłam dzisiaj do pracy ale nikt mnie nie pochwalił, że robię to za co mi płacą.

  7 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Służebność drogi – co to takiego?
Prawo 0

Służebność drogi – co to takiego?

Nabycie działki budowlanej lub rekreacyjnej to świetny pomysł na lokowanie wolnego kapitału. Brak drogi dojazdowej wcale nie oznacza, że działka jest bezużyte...