Sumo

Złoci sumici z Myślenic. Jakub Korbas i Kacper Żelazny niepokonani

Złoci sumici z Myślenic. Jakub Korbas i Kacper Żelazny niepokonani

Zawodnicy Dalinu Myślenice z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo wrócili z dwoma złotymi medalami

 

W zawodach uczestniczyła prawie setka zawodników z Strefy B, która obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. Dalin reprezentowało dwóch zawodników; Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg i Kacper Żelazny w kat. + 85 kg.

Podobnie, jak w ubiegłym roku biało-zieloni pokazali się ze swojej najlepszej strony, zdobywając dwa złote medale.

Jakub Korbas wygrał pięć pojedynków, kolejno pokonując w eliminacjach Jakuba Sieradzkiego z Bielawy, Karola Bałuka z Miliczai Romana Rieznikowa z Wrocławia. W półfinale wygrał z Igorem Szcześniakiem z Bytomia, a w finale pokonał Oliwiera Grybienia z Milicza.

Kacper Żelazny stoczył trzy walki. W eliminacjach pokonał Antoniego Adamczyka z Wrocławia, w półfinale Kacpra Jahna z Bielawy, a w finale wygrał z Oskarem Matuszkiem z Milicza.

W reprezentacji Województwa Małopolskiego uczestniczyli również zawodnicy z Bieżanowianki Kraków, którzy wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej, ponieważ zdobyte punkty zaliczane są do Systemu Sportu Młodzieżowego. Pomimo najwyższej rangi osiągnięte wyniki nie zaliczają się do rankingu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy nadal utrzymują się na premiowanych awansem miejscach, a dzisiejszymi wynikami udowodnili, że są najlepsi – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Komentarze

Zobacz więcej